Naudingos dovanos lankant kūdikį: kaip išrinkti ir ką pirkti?

Naudingos dovanos kūdikiui Africa Studio | Shutterstock.com

Nors pandemija truputį pakoregavo kai kurias tradicijas ir naujagimio susilaukę tėvai išvysta mažiau lankytojų, vis tik šeimos nariai ir geriausi draugai tikrai paklaus, ko mažajam žmogučiui reikėtų dovanų.

Taigi kokios palankynų dovanos – pačios naudingiausios?

Palankynų dovanų sąrašas: sudaryti ar ne?

Dabartinių mamų ir tėvų kūdikystėje, kai parduotuvėse beveik nebuvo ką nusipirkti, naujagimio susilaukusius tėvus nudžiugindavo visos dovanos: ar tai būtų drabužėlis, ar patalynė, ar medžiaginiai vystyklai.

Šiandien, kai parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo prekių, kai pusvelčiui iš kitų mamų galima įsigyti beveik naujų reikmenų kūdikiui, šeimos nori gauti tik naudingų ir panaudojamų dovanų, o ne apsikrauti daiktais, kurie vargu ar bus panaudoti.

Anot etiketo žinovų, pateikti dovanų sąrašą – visiškai normalu ir net pageidautina bet kuria proga. Taigi, dar iki mažyliui gimstant tėvai gali sudaryti reikiamų dovanų sąrašą ir pasidalyti juo su draugais, artimaisiais, klausiančiais, ko reikėtų kūdikiui.

Naujosios technologijos suteikia galimybę paruošti virtualų sąrašą (t. y. online), kuriame artimieji galės pasižymėti, kokią dovaną jie dovanos (informaciją matys visi, turintieji prieigą prie sąrašo): tai užtikrins, kad dovanos nesidubliuotų ir šeima, pavyzdžiui, negautų dviejų nuotraukų albumų.

Pagal kokius kriterijus rinkti dovaną kūdikiui?

Jei negavote dovanų sąrašo, šie kriterijai padės išrinkti kūdikiui tinkamesnę dovaną:

 • Pirkite ilgiau naudojamą, universalesnę dovaną. Drąsiai pirkite daiktus, kurių šeimai prireiks po kelių mėnesių: juk vaikai taip greitai auga. Kita vertus, kiti tėvai dovanomis „į priekį“ nesidžiaugia: drabužių, indų tiesiog nenori metus laikyti spintoje, dažnai net pamiršta, kad tokių daiktų apskritai turi, tad su daiktais „išaugimui“ taip pat nepersistenkite. Geriau funkcionalesnė dovana (pavyzdžiui, maitinimo kėdutė, kurią galima transformuoti į krėslą paaugusiam vaikui).
 • Rinkite kompaktiškas, lengvai prižiūrimas dovanas. Pavyzdžiui, jei šeimos namai – nedideli, nepirkite daug vietos užimančios dovanos, o tekstilės gaminius turėtų būti galima skalbti skalbimo mašinoje (kūdikio daiktai, kuriuos galima valyti tik valykloje – labai nepraktiškas pasirinkimas).
 • Pirkite daiktus, kuriuos tėvai tikrai panaudos. Pavyzdžiui, ne visi tėvai naudoja lovytės apsaugą, nes mažylis miega jų lovoje, ne visiems prireikia mobiliosios auklės (ypač jei šeima gyvena bute), ne visi naudoja sauskelnių konteinerius / šiukšliadėžes ir t. t. Tad pasidomėkite, be kokių daiktų neišsiverčia kūdikius auginantys tėvai. Pavyzdžiui, daugelis šeimų tikrai panaudos kūdikio gultuką arba sūpynes.

Daugiau apie pirkinius kūdikiui skaitykite:

Ar lankant kūdikį tinka simbolinės dovanos?

Labai dažnai lankytojai gundosi nupirkti kokią nors simbolinę dovaną, pavyzdžiui, retą monetą, pakabutį su vaiko vardu ar sidabrinį šaukštelį.

Tačiau geriau simbolines, vertingesnes, išliekamąją vertę turinčias dovanas dovanoti per krikštynas ar pirmąjį vaiko gimtadienį, o palankynų proga labiau rinka praktiškos ir naudingos dovanos.

Daugiau apie pirmojo gimtadienio dovanas skaitykite:

Praktiškos dovanos lankant naujagimį / kūdikį

 • Sauskelnės. Paklauskite, kokios firmos ir kokio dydžio sauskelnes šeima naudoja. Tikėtina, kad išrinktos savarankiškai gali mažyliui netikti.
 • Kosmetika, kūno priežiūros priemonės. Jei pirksite kosmetiką, paieškokite tinkančios jautriai odai, ekologiškos.
 • Rankšluostis su gobtuvu arba rankšluostis-chalatas.
 • Pledas (pavyzdžiui, švelnios vilnos).
 • Vilnonės kojinaitės.
 • Barškutis, kramtukas ar kitas žaisliukas (būtinai kokybiškas).
 • Knygelė.
 • Pirmieji indai ir stalo įrankiai.
 • Lavinimo kilimėlis.
 • Sūpynės arba gultukas.
 • Pramogos (pavyzdžiui, kuponas į kūdikių baseiną, kūdikio masažų kursas ar pan.).
 • Pinigai.

Kokias dovanas kūdikiui reikėtų pirkti atsargiai?

 1. Drabužėliai. Žmonėms, kurie neturi vaikų arba savo atžalas jau seniai yra išleidę į gyvenimą, labai sunku išrinkti tinkamo dydžio drabužėlius, todėl savarankiškai išrinkti drabužiai gali neatitikti sezono (pavyzdžiui, reikiamą dydį vaikas gali pasiekti kitu sezonus: šiltas kombinezonas gali tikti vasarą, o vasarinis kostiumėlis – žiemą).
 2. Dovanų čekiai. Daugelyje straipsnių randame patarimą, kad kūdikio susilaukusiems tėvams tinkamiausia dovana – čekis. Tačiau čekis nelygu čekiui. Jei žmogus nemėgsta skaityti, knygyno čekis kaip dovana jo nesužavės, o tam tikrose vaikų prekių parduotuvėse kai kurios mamos tiesiog gali nerasti ką pirkti. Todėl puiki išeitis – dovanoti universalesnius (didžiųjų prekybos centrų ar tinklų) dovanų čekius.
 3. Didelis, brangus žaislas. Nepatariama mažyliams pirkti brangių žaislų: kūdikis tiesiog gali nemėgti vieno ar kito žaislo, tad pinigai bus išmesti veltui. Tuomet jau geriau dovanoti pinigų ir pridėti mažą žaisliuką.
 4. Baldų neišgirdus konkretaus tėvų pageidavimo ar nepasitarus dovanoti nereikėtų.
 5. Interjero detalės. Kad ir kaip norisi nupirkti interjero detalę – nuotraukų rėmelį ar statulėlę, ji tėvams gali nepatikti ar visiškai netikti prie interjero.

Svarbu

Jei norite dovanoti tokio tipo dovaną, būtinai pasitarkite su kūdikio tėvais.

Nepamirškite ir tėvų: dovanos šeimai, susilaukusiai naujagimio

Lankant mažylį reikėtų nepamiršti ir tėvų. Jiems kūdikio, ypač pirmagimio, gimimas – didelė šventė. Dovanas galima parinkti priklausomai nuo biudžeto:

 • Jei biudžetas kuklus, tinka gėlės mamai, helio balionas su užrašu „nauji tėvai“ ar pan., saldumynai, arbatos ar kavos rinkinukas, knyga apie vaikų auginimą ir kt.
 • Jei biudžetas didesnis, tiktų prekybos centro dovanų čekis, čekis kokiai nors pramogai, kūno procedūrai, šeimos fotosesijai ar pan., žurnalo prenumerata, koks nors tėvų buitį palengvinsiantis daiktas (pavyzdžiui, prietaisas kūdikio maistui ruošti) ir kt.

Jei nepavyko išrinkti tobulos dovanos naujagimiui – nesisielokite: juk svarbiausia – parodytas dėmesys, o tėveliai tikrai įvertins jūsų pastangas.

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.