Naujieji mokslo metai: kokių taisyklių reikės laikytis? (video)

Mergaitė su apsaugine veido kauke mokykloje Halfpoint | Shutterstock.com

Siekiant išvengti COVID-19 plitimo 2020-2021 mokslo metais įvesta nemažai taisyklių, kurias svarbu žinoti tiek mokytojams ir moksleiviams, tiek ir pastarųjų tėvams.

Kaip vyks profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas prieš naujus mokslo metus?

Dėl COVID-19 pandemijos ir karantino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad vaikų, kurių sveikatos būklė nepasikeitė, sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo.

Daugiau apie tai skaitykite:

Kaip vyks pamokos 2020-2021 mokslo metais?

2020-2021 mokslo metais mokymas prasidės taip kaip įprasta, t.y. mokyklų patalpose, tačiau bus taikomi papildomi saugumo reikalavimai.

  • Rekomenduojama pamokas skirtingų klasių mokiniams pradėti ne tuo pačiu laiku.
  • Jeigu yra galimybė, rekomenduojama numatyti kelis įėjimus ir išėjimus iš mokyklos, skirtingų klasių mokiniams.
  • Visiems mokiniams pamokos vyks panašiai, kaip pradinukams, t.y. vienos klasės mokiniai mokysis vienoje patalpoje į kurią ateis skirtingų dalykų mokytojai.
  • Išimtis taikoma tik tiems dalykams, kuriems reikalinga speciali įranga, priemonės esančios tik konkrečioje klasėje (pavyzdžiui, technologijoms, gamtos mokslams).
  • Rekomenduojama organizuoti iškart dvi to paties dalyko pamokas iš eilės ir daugiau laiko skirti pietų pertraukai.
  • Jeigu yra galimybė, rekomenduojama kai kurias pamokas vesti lauke.

Ar mokykloje reikės dėvėti kaukes?

Mokiniams pamokų metu kaukių dėvėti nereikės, tačiau epidemiologinei situacijai prastėjant šis reikalavimas gali būti įvestas.

Mokinių gali būti prašoma dėvėti kaukes kitose mokyklos patalpose, jeigu nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo, riboti mokinių srautų.

Mokiniams, į mokyklą atvykstantiems ir namo grįžtantiems mokykliniais autobusais, privaloma dėvėti kaukes visos kelionės metu.

Mokytojams ir kitiems mokyklos darbuotojams bei mokykloje apsilankiusiems suaugusiems reikės dėvėti kaukes, jeigu nepavyksta išlaikyti 2 metrų atstumo.

Jeigu žmogus dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukės, reikia rinktis kitas apsaugos priemones, pavyzdžiui, užsidėti veido skydelį.

Kaip vyks mokinių maitinimas 2020-2021 mokslo metais?

Mokinių maitinimą rekomenduojama organizuoti tose pačiose klasėse, kuriose jie mokosi. Tokiu atveju, maistas turėtų būti patiekiamas vienkartiniuose induose.

Maitinimas gali būti organizuojamas ir mokyklos valgykloje, tačiau turėtų būti atsižvelgta į mokinių srautų valdymą. Pavyzdžiui, valgykloje vienu metu turėtų pietauti tik šalia esančių klasių mokiniai, kurie naudojasi bendru koridoriumi.

Valgykloje maistas negali būti tiekiamas švediško stalo principu.

Kaip vyks popamokinė veikla 2020-2021 mokslo metais?

Neformalusis švietimas (būreliai, popamokinė veikla) turėtų būti organizuojamas, remiantis tai pačiais principais, t.y. turėtų būti ribojami mokinių srautai, jeigu neišlaikomas 2 metrų atstumas, būrelio vadovas turėtų dėvėti kaukę ir pan.

Kada nereikėtų eiti į mokyklą?

Žinoma, į mokyklą nereikėtų eiti susirgus ar pajutus pirmuosius, net ir nežymius ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomus: karščiavimą, gerklės skausmą, kosulį, bendrą silpnumą ir pan.

Į mokyklą neturėtų eiti vaikai, kuriems susirgimas COVID-19 infekcija yra itin pavojingas, t.y. sergantys sunkiomis lėtinėmis ligomis, turintys imuninės sistemos sutrikimų.

Kas bus, jeigu mokykloje nustatys COVID-19 atvejį?

Mokyklos, kurioje nustatytas COVID-19 atvejis, vadovas yra įpareigojamas informuoti ir bendradarbiauti su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NSVC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

NSVC nustatys artimiausius sergančiojo kontaktus ir įpareigos juos izoliuotis 14 dienų, stebėti savo būklę, jeigu yra poreikis - atlikti testus.

Atsižvelgus į situaciją, mokinių klasėms, jų grupėms ar visiems mokyklos mokiniams ugdymas toliau bus tęsiamas nuotoliniu būdu.

 

„Tėvų darželio“ laidoje apie naująją tvarką mokyklose pasakojo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė:

Daugiau informacijos apie koronavirusą (COVID-19):

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.