Naujųjų metų žaidimai vaikams
Anna Pasichnyk | Shutterstock.com
Rengiate Naujųjų Metų vakarėlį ir vis dar svarstote, kuo reikės užimti atėjusius į svečius vaikus? 10 paskutinės minutės idėjų, kaip su minimaliomis sąnaudomis maksimaliai palinksminti mažuosius!
- Snaigių turnyras. Vaikams duodama po „snaigę“ – mažą gumulėlį vatos. Kiekvienas jų atsargiai pešiodamas vatą suformuoja savo plokščią snaigę. Davus signalą vaikai išmeta snaiges į viršų ir iš apačios jas pučia, neleisdami nutūpti žemėn. Nugali pats atkakliausias ir vikriausias pūtikas, kurio snaigė ore liks paskutinė.
- Naujametis žodžių paradas. Vaikai iš eilės sako po žodį, susijusį su Kalėdomis ir Naujaisiais Metais. Nespėjęs sugalvoti savo žodžio mažylis iškrenta iš žaidimo, kol laimi pats kūrybiškiausias.
- Dainų skrybėlė. Į karnavalinę skrybėlę sudėkite sulankstytų lapelių. Kiekviename lapelyje – po žodį, susijusį su žiema, Kalėdomis, Naujaisiais Metais: „eglutė“, „snaigė“, „Kalėdų Senelis“, „rogės“, „žiema“, „šaltis“ ir pan. Kiekvienas vaikas traukia po lapelį ir sako eilėraštį arba padainuoja dainos posmelį, kuriame būtų minėtasis žodis. Nesugalvojęs savo posmo mažylis iškrenta iš žaidimo, laimi tas, kurio repertuare bus daugiausia eilėraščių ir dainų.
- Eglutės sekliai. Sutartą laiką (pvz. 1 minutę) vaikai atidžiai apžiūrinėja papuoštą eglutę. Puiku jei ant jos kabo kuo įvairesnių žaisliukų: saldainių, meduolių, figūrėlių. Tada išeina iš kambario, o jūs kai kuriuos žaislus nukabinate. Sugrįžę į kambarį mažieji sekliai turi pasakyti, ko ant eglutės trūksta. Kuris išvardys daugiausiai trūkstamų žaisliukų – nugalės. Užduoties sudėtingumą reguliuokite atsižvelgdami į vaikų amžių. Kuo mažesnis vaikas – tuo išskirtinesnį žaisliuką paslėpkite (pvz. angelą nuo eglutės viršūnės ar vienintelę Kalėdų Senelio figūrą), o vyresniems galite pasunkinti užduotį, kad tektų net ir girliandas bei „lietučius“ suskaičiuoti.
- Dovanų maišas atsirišo. Iš anksto paruoškite dovanėlių maišą. Parinkite kuo įvairesnės formos daiktų – pliušinį meškiuką, kamuoliuką, pieštuką ir pan. Tegul vaikai nežiūrėdami kiša ranką į maišą, sučiumpa vieną daiktą ir atspėja, kas tai yra. Jei vaikai 3-4 metų, papildomai sunkinti užduoties nereikia, o jei Naujuosius švęsite su 5-7 metų atžalomis, užduotį galite ir pasunkinti: pvz. kiekvieną daiktą įdėti į atskirą maišelį ar kojinę, apsukti minkšta medžaga ar vata (bet per ją vis dėlto turėtų apsičiuopti tikrieji jo kontūrai). Kitas pasunkinimo variantas – leisti vaikams apčiupinėti daiktus mūvint storas kumštines pirštines. Kai visi daiktai bus atspėti ir ištraukti, galima paskelbti, kad tai – Naujametės dovanos.
- Ledų Karalius. Vasarą porcija ledų daugeliui mažylių yra kasdienybė. O žiemą šis saldėsis beveik pamirštamas. Bet kodėl gi jo neprisiminus per Naujametį vakarėlį? Tegul mažieji vardija iš eilės, kokias žino ledų rūšis. Jei kuris užsigalvos ilgiau nei 5 sekundes – iškrenta iš žaidimo. Likęs vienas nugalėtojas skelbiamas Ledų Karaliumi (arba Karaliene), jam iškilmingai įteikiamas vokas su pinigėliais – mėgstamiems ledams nusipirkti (jei neskauda gerklės – ledų galės nusipirkti jau kitą dieną, o jei laimėtojas ką tik išsikapstė iš peršalimo – dovana galės šiek tiek palaukti).
- Naujiesiems metams dovanoju tau... taip kiekvienas žaidėjas sako savo kaimynui. Bet dovanos pavadinimo neištaria, o parodo ją savo poza, mimika, gestais. „Gavėjas“ spėlioja, kokia gi tai galėtų būti dovana. Kai pagaliau atspėja – turi teisę sugalvoti savo „dovaną“ ir pademonstruoti ją kitam kaimynui. Žaidžiama tol, kol visi mažieji būna „apsidalinę“ dovanomis, arba dar ilgiau – juk dovanos niekada nepabosta!
- Lempučių girlianda. Puikus žaidimas, jei per Naujuosius vaikai susėda prie savo atskiro stalo. Žaidėjai sėdi prie stalo, visi nuleidę rankas ant kelių, po stalu, ir susikibę vienas su kitu, kad po stalu gautųsi ratu einanti grandinė – lempučių girlianda. Prie stalo nesėdintis vedantysis „įjungia“ lemputes – paliečia kurio nors žaidėjo nugarą. Šis turi spustelti kaimyno iš dešinės arba iš kairės ranką, pastarasis spustelėjimą ta pačia kryptimi siunčia toliau, kad elektros srovė apeitų visą stalą. Taip ratu kuo greičiau spaudinėjamos rankos, kol vedantysis pasako „stop“ ir bando atspėti, ties kuriuo žaidėju sustojo „srovė“. Jei atspėja – sėdasi į žaidėjo vietą, o pastarasis tampa vedėju. Jei neatspėja – lieka vedėju dar vienam etapui. Beje, rankos spustelėjimas „girliandoje“ turi būti pakankamai stiprus ir greitas – tada smagiau žaisti, o iš žaidėjų judesių lengviau atspėti, kaip teka srovė. Be to, gerokai juokingiau vieniems kitus stebėti.
- Mandarinų žaidynės. Ant grindų arba ant stalo priklijuokite tris skirtingų spalvų ir dydžių popieriaus lapus. Didžiausias lapas - 1 taškas. Vidutinis - 5 taškai. Mažiausias - 15 taškų. Žaidėjai gauna po 3 mandarinus ir turi juos paridenti taip, kad mandarinas sustotų „vartuose“, t.y. ant popieriaus lapo. Ant kurio lapo mandarinas sustojo, tiek taškų žaidėjas gauna. O jei mandarinas sustojo ne ant lapo - taškų negaunama. Laimi daugiausiai taškų surinkęs žaidėjas.
- Mano svajonių metai. Paprašykite vaikų užrašyti arba nupiešti vieną dalyką, kurį jie norėtų pamatyti, nuveikti arba išmokti per ateinančius naujuosius metus. Surinkite jų norus, sudėkite į bendrą segtuvą, stiklainį ar į atskirus vokelius ir saugokite visus metus. Pažadėkite, kad kitų metų pabaigoje visi kartu pažiūrėsite, kas išsipildė!