Naujųjų metų žaidimai vaikams

 

Rengiate Naujųjų Metų vakarėlį ir vis dar svarstote, kuo reikės užimti atėjusius į svečius vaikus? 10 paskutinės minutės idėjų, kaip su mažiausiom sąnaudom maksimaliai palinksminti mažuosius!
 
Svarbiausia – apsirūpinkite nedideliais prizais-siurprizais.
 
 
 • Snaigių turnyras. Vaikams duodama po „snaigę“ – mažą gumulėlį vatos. Kiekvienas jų atsargiai pešiodamas vatą suformuoja savo plokščią snaigę. Davus signalą vaikai išmeta snaiges į viršų ir iš apačios jas pučia, neleisdami nutūpti žemėn. Nugali pats atkakliausias ir vikriausias pūtikas, kurio snaigė ore liks paskutinė.

   
 • Eglutės puošimo lenktynės. Iš lengvučių vatos gumulėlių (idealiai tinka spalvoti gumulėliai makiažui valyti) pagaminkite eglutės žaisliukų: perverkite spalvotą vatą siūlu, jo galus suriškite, kad „žaisliuką“ būtų galima pakabinti. Duokite vaikams po meškerę – lazdelę (pvz. pieštuką), prie jos galo pririšę siūlą, o siūlo gale pritvirtinę kabliuką. Kiekvienas vaikas gauna po lygiai vatinių žaisliukų. Užduotis – neliečiant žaisliukų rankomis, tik „meškere“, sukabinti juos ant eglutės šakų. Laimi sparčiausiai papuošęs eglutę. Kita rungties dalis – lygiai taip pat, besinaudojant tik „meškere“, nupuošti vatinius žaisliukus.

   
 • Naujametis žodžių paradas. Vaikai iš eilės sako po žodį, susijusį su Kalėdomis ir Naujaisiais Metais. Nespėjęs sugalvoti savo žodžio mažylis iškrenta iš žaidimo, kol laimi pats kūrybiškiausias.
 
 • Dainų skrybėlė. Į karnavalinę skrybėlę sudėkite sulankstytų lapelių. Kiekviename lapelyje – po žodį, susijusį su žiema, Kalėdomis, Naujaisiais Metais: „eglutė“, „snaigė“, „Kalėdų Senelis“, „rogės“, „žiema“, „šaltis“ ir pan. Kiekvienas vaikas traukia po lapelį ir sako eilėraštį arba padainuoja dainos posmelį, kur būtų minėtasis žodis. Nesugalvojęs savo posmo mažylis iškrenta iš žaidimo, laimi tas, kurio repertuare bus daugiausia eilėraščių ir dainų.
 
 • Eglutės sekliai. Sutartą laiką (pvz. 1 minutę) vaikai atidžiai apžiūrinėja papuoštą eglutę. Puiku jei ant jos kabo kuo įvairesnių žaisliukų: saldainių, meduolių, figūrėlių. Tada išeina iš kambario, o jūs kai kuriuos žaislus nukabinate. Sugrįžę į kambarį mažieji sekliai turi pasakyti, ko ant eglutės trūksta. Kuris išvardys daugiausiai trūkstamų žaisliukų – nugalės. Užduoties sudėtingumą reguliuokite atsižvelgdama į vaikų amžių. Kuo mažesnis vaikas – tuo išskirtinesnį žaisliuką paslėpkite (pvz. angelą nuo eglutės viršūnės ar vienintelę Kalėdų Seneli figūra), o vyresniems galite pasunkinti užduotį, kad tektų net ir girliandas bei „lietučius“ suskaičiuoti.
 
 • Dovanų maišas atsirišo. Iš anksto paruoškite dovanėlių maišą. Parinkite kuo įvairesnės formos daiktų – pliušinį meškiuką, kamuoliuką, pieštuką ir pan. Tegul vaikai nežiūrėdami kiša ranką į maišą, sučiumpa vieną daiktą ir atspėja, kas tai yra. Jei vaikai 3-4 metų, papildomai sunkinti užduoties nereikia, o jei Naujuosius švęsite su 5-7 metų atžalomis, užduotį galite ir pasunkinti: pvz. kiekvieną daiktą įdėti į atskirą maišelį ar kojinę, apdėti porono gabalėliais ar vata (per juos vis dėlto turėtų apsičiuopti tikrieji jo kontūrai). Kitas pasunkinimo variantas – leisti vaikams apčiupinėti daiktus mūvint storas kumštines pirštines. Kai visi daiktai bus atspėti ir ištraukti, galima paskelbti, kad tai – Naujametės dovanos.
 
 • Ledų Karalius. Vasarą porcija ledų daugeliui mažylių – kasdienybė. O žiemą šis saldėsis beveik pamirštamas. Bet kodėl gi jo neprisiminus per Naujametį vakarėlį? Tegul mažieji vardija iš eilės, kokias žino ledų rūšis. Jei kuris užsigalvos ilgiau nei 5 sekundes – iškrenta iš žaidimo. Likęs vienas nugalėtojas skelbiamas Ledų Karaliumi (arba Karaliene), jam iškilmingai įteikiamas vokas su pinigėliais (pvz. 5 Lt) – mėgstamiems ledams nusipirkti (jei neskauda gerklės – ledų galės nusipirkti jau kitą dieną, o jei laimėtojas ką tik išsikapstė iš peršalimo – dovana galės šiek tiek palaukti).
 
 • Mandarinų futbolas. Prireiks didelio tuščio stalo. Lipnia juosta stalo kraštuose priklijuokite iš skirtingų spalvų popieriaus iškirptų pusapskritimių – tiek, kiek bus žaidėjų. Ant stalo dėkite po mandariną, žaidėjų tikslas – „nuspirti“ mandariną į savo pusapskritimį – „vartus“. Kiekvieno žaidėjo komandoje – po 2 „futbolininkus“ – kairės ir dešinės rankos smiliai bei rodomieji pirštai. Taisyklės: prie kamuolio-mandarino ranką reikia ne skraidinti, o pirštais „bėgti“. Kai mandarinas atsiduria žaidėjo „vartuose“ – tampa jo nouosavybe, į aikštę nuleidžiamas kitas kamuolys-mandarinas. Be abejo, laimi tas, kuris susirinks daugiausiai madarinų!
 
 • Naujiesiems metams dovanoju tau... taip kiekvienas žaidėjas sako savo kaimynui. Bet dovanos pavadinimo neištaria, o parodo ją savo poza, mimika, gestais. „Gavėjas“ spėlioja, kokia gi tai galėtų būti dovana. Kai pagaliau atspėja – turi teisę sugalvoti savo „dovaną“ ir pademonstruoti ją kitam kaimynui. Žaidžiama tol, kol visi mažieji būna „apsidalinę“ dovanomis, arba dar ilgiau – juk dovanos niekada nepabosta!
 
 • Lempučių girlianda. Puikus žaidimas, jei per Naujuosius vaikai susėda prie savo atskiro stalo. Žaidėjai sėdi prie stalo, visi nuleidę rankas ant kelių, po stalu, ir susikibę vienas su kitu, kad po stalu gautųsi ratu einanti grandinė – lempučių girlianda. Prie stalo nesėdintis vedantysis „įjungia“ lemputes – paliečia kurio nors žaidėjo nugarą. Šis turi spustelti kaimyno iš dešinės arba iš kairės ranką, pastarasis spustelėjimą ta pačia kryptimi siunčia toliau, kad elektros srovė apeitų visą stalą. Taip ratu kuo greičiau spaudinėjamos rankos, kol vedantysis pasako „stop“ ir bando atspėti, ties kuriuo žaidėju sustojo „srovė“. Jei atspėja – sėdasi į žaidėjo vietą, o pastarasis tampa vedėju. Jei neatspėja – lieka vedėju dar vienam etapui. Beje, rankos spustelėjimas „girliandoje“ turi būti pakankamai stiprus ir greitas – tada smagiau žaisti, o iš žaidėjų judesių lengviau atspėti, kaip teka srovė. Be to, gerokai juokingiau vieniems kitus stebėti.

 

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.