Naujųjų sutikimas su vaikais įdomiau: ką nuveikti, užuot knapsojus prie televizoriaus?

Naujus metus švenčia šeima su vaikais Kyryk Ivan | Shutterstock.com

Anksčiau gruodžio 31-ąją kasmet leisdavote siautulinguose vakarėliuose ir jau ilgitės tų nerūpestingų dienų, kai dar neturėjote šeimos ir galėjote lėkti laukais? Nenusiminkite, tokio tipo šventės gali būti smagios ir su vaikais, net ir sergančiais.

Taigi, ką įdomaus galima nuveikti su visa šeima belaukiant vidurnakčio, jei nenorite knapsoti prie televizoriaus?

Kas valandą susprogdinkite po balioną

BalionaiThe Creative Factory | Shutterstock.com

Pripūskite balionų, užrašykite ant jų skaičius, simbolizuojančius valandas (16, 18, 21, 23 h ir t. t.). Dar įdomiau, jei baliono viduje vaikų lauks staigmena: konfeti ar blizgučiai, lapeliai su užduotimis ar artimiausios valandos veiklomis. Sprogdinti balionus galite bet kuriuo metu, gali užtekti ir vos kelių, ir keliolikos balionų.

Vienas geriausių dalykų – jog šią pramogą galima pritaikyti pagal vaikų amžių (taip pat ir miego laiką).

Paruoškite skanėstų arba mažų smulkmenų maišelius

Skanestai NaujiesiemsNew Africa | Shutterstock.com

Jei turite gėrybių, kurios netilps į balionus, galite jomis užpildyti paprastus popierinius maišelius. Vėlgi kiekvieną galite atidaryti kas valandą. Vaikai patys gali tuos maišelius papuošti, tačiau turinys tegul būna staigmena. Į maišelius galite dėti saldumynus, mažas dovanėles, šventinę atributiką (popierinės kepurėles, torto fontanus ir kt.).

Čia pat, namuose, susikurkite pabėgimo kambarį

Pabegimo kambarysBearFotos | Shutterstock.com

Pabėgimo kambariai pastarąjį dešimtmetį visiškai užvaldė Lietuvą ir sužavėjo daugelį šeimų. Juose tiesiog pakeri ne tik fizinė erdvė, atmosfera, bet ir mįslės, paslaptys, kurias turime įminti, atskleisti. Žaidimo principas – paprastas: per tam tikrą laiką žmonių grupelė turi išspręsti galvosūkius, atrakinti duris ir ištrūkti.

Tačiau pabėgimo kambarius galima susikurti ir namuose: tam sukurtos jų stalo žaidimų versijos (pavyzdžiui, „EXiT“), pabėgimo kambarių rinkiniai ir net dėžės, kurias, atlikus daugybę užduočių, reikia atrakinti.

Surenkite šokių vakarėlį

Nieko nėra geriau, nei tiesiog šokti į Naujuosius metus. Tad atrinkite visų pamėgtas melodijas, sudėliokite vaikams pritaikytą grojaraštį ir pirmyn! Atminkite, kad diskotekos tinka ir niūriai kasdienybei praskaidrinti, nuotaikai pagerinti, ne tik per šventes.

Šventines dekoracijas kurkite patys

Sventines dekoracijosProstock-studio | Shutterstock.com

Išradingoms šeimoms gali neprireikti šventinių kepurėlių ar konfeti: juk viską galima pasigaminti ir patiems. Tegul rankdarbiai tampa jūsų šventės dalimi. Namuose galite pasigaminti beveik viską: girliandą, papuošimų fotosesijai ar net blizgų gleivių masės šventinį šlykštuką (dar žinomą kaip slime‘ą).

Daugiau idėjų ieškokite straipsnyje:

Pasipuoškite ir surenkite fotosesiją

FotosesijaVCoscaron | Shutterstock.com

Kas nemėgsta puoštis ypatingomis progomis? Traukite iš spintų viską: prašmatnias kailines apykakles, cilindrus ar didelius plastikinius akinius, klounų perukus ir pelytės Minės ausis. Įsirenkite kampelį, kur savo ir vaikų kūrybinius eksperimentus galėsite įamžinti.

Sukurkite laiko kapsulę

Netrukus prabėgę metai taps praeitimi, tad reikšmingas drabas – laiko kapsulės kūrimas. Skirkite laiko ir namuose paieškokite jau nebereikalingų daiktų, kurie primintų šiuos metus (kalendoriukas, gal koks kelionės lankstinukas, mažojo brolio šiemet naudotas čiulptukas ar pan.). Vėliau bus smagu pasidairyti į praeitį.

Drauge ruoškite Naujųjų sutikimo vakarienę

Naujuju metu vakarieneElena Eryomenko | Shutterstock.com

Jei vaikai – jau pakankamai dideli, leiskite jiems patiems sudaryti meniu, padėti nupirkti produktus, taip pat vaikai patys gali pagaminti kai kuriuos patiekalus. Jei bijote, kad virtuvė liks kaip po karo, o vaikai – dar maži, deleguokite mažyliams kitus darbus: jie gali dėlioti maistą į lėkštes ar padengti stalą.

Naujųjų metų pažadai ir sąrašas veiklų, kurias tikitės nuveikti

Naujųjų išvakarės – puikus metas paskatinti vaikus susimąstyti, pasikalbėti apie viską, ką jie patyrė per praėjusius metus ir ką norėtų keisti / patobulinti. Tad išdalykite kiekvienam šeimos nariui po lapą: tegul jis parašo arba nupiešia, ką pasižada nuveikti kitąmet.

Kartu sudarykite ir norų, nuotykių, naujų potyrių ir kt. sąrašą kitiems metams.

Visiška klasika – stalo žaidimai

Stalo zaidimaiVitalii M | Shutterstock.com

Daugeliui vaikų Kalėdų Senelis atneša stalo žaidimų, tad pats metas juos darkart pažaisti arba dar tik išbandyti. O gal turite specialių žaidimų, pritaikytų Naujųjų sutikimui?

Daugiau idėjų rasite straipsnyje:

Sukurkite filmuką iš gražiausių praėjusių metų nuotraukų

Dar vienas puikus būdas įprasminti metus – sukurti filmuką iš gražiausių metų nuotraukų ir paleisti skaidrių demonstraciją. Leiskite vaikams šį filmuką įgarsinti: visada smagu išgirsti, ką jie prisimena iš konkrečių įvykių ir kaip juos interpretuoja.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.