Nemokamas maitinimas: visiems priešmokyklinukams, pirmokams, antrokams

Mama apkabinusi mokinę dukrą Yuganov Konstantin | Shutterstock.com

Mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo arba pradinio ugdymo programą pirmoje ir antroje klasėje, nemokami pietūs skiriami nevertinant bendrų visos šeimos gaunamų pajamų.

Nemokamas maitinimas gali būti skiriamas ir vyresnių klasių mokiniams, tačiau tuomet yra atsižvelgiama į jų šeimos pajamas.

Nemokamas maitinimas skiriamas vaikams nepriklausomai nuo gaunamų pajamų

Nuo 2020 m. rugsėjo nemokamas maitinimas mokykloje skiriamas visiems priešmokyklinukams ir pirmokams.

Svarbu

Nuo 2021 m. rugsėjo nemokamas maitinimas skiriamas visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams.

Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti nemokamą maitinimą?

Viskas, ką reikia pateikti, – tai supaprastintos formos prašymą.

Šį prašymą galima užpildyti socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS), savivaldybėje, seniūnijoje arba tiesiog vaiko mokymo įstaigoje.

Jokių kitų dokumentų pateikti nereikia.

Svarbu

Nuo 2021 m. liepos 1 d. priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs skiriami be atskiro tėvų (globėjų) prašymo, t. y. „automatiškai“.

Kodėl skiriamas nemokamas maitinimas neatsižvelgiant į pajamas?

Nemokamas maitinimas skiriamas siekiant įtraukti kuo daugiau mažųjų ir norint ugdyti jų sveikos gyvensenos įpročius, nuo mažens lavinti ir formuoti sveikesnius mitybos pasirinkimus, kurie galėtų tęstis visą gyvenimą ir lemti jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybę.

Nemokamas ikimokyklinukų ir pirmokų maitinimas ne tik užtikrina sveikesnį mokinių maitinimąsi, bet ir mažinama socialinė atskirtis, o kartu iš dalies sprendžiama ir patyčių problema, mat anksčiau toks maitinimas buvo skiriamas tik mažesnes pajamas gaunančių šeimų vaikams.

Vyresnių mokinių nemokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas, kaip ir anksčiau, teikiamas bet kokio amžiaus mokiniams iš nepasiturinčių šeimų, jei:

  • vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (192 Eur).
  • Vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (256 Eur), bet įvertinamos kitos aplinkybės: šeimą užklupo liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai vaiką augina vieniša mama arba tėtis, kai šeimoje auga trys ir daugiau vaikų, kai bent vienas iš šeimos narių yra neįgalus.
  • Išimties atvejais savivaldybių administracijos turi teisę skirti nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 2,5 VRP dydžio (320 Eur).

Mokiniams iš nepasiturinčių šeimų nemokamas maitinimas gali būti skiriamas tiek mokyklose, tiek mokyklų organizuojamose vasaros stovyklose.

Svarbu

Nemokamą maitinimą pageidaujantiems gauti vyresnių klasių mokiniams iš nepasiturinčių šeimų reikia užpildyti prašymą paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS), savivaldybėje, seniūnijoje arba mokymo įstaigoje. Prašymą galima pildyti nuo kalendorinių metų liepos 1 dienos.

Susiję straipsniai

Vaiko priežiūros kompensacinė išmoka (kompensacija už auklę) 2025 m.

Nuo 2025 m. dirbantiems ir auklę samdantiems tėvams mokama vaiko priežiūros kompensacinė išmoka, paprasčiau kalbant, kompensacija už auklę.

Mamadieniai (tėvadieniai): kam ir kiek jų priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai yra vaikus auginantiems darbuotojams suteikiami papildomi laisvadieniai.

Tėvas nemoka alimentų: kaip gauti vaiko išlaikymo išmoką?

Jeigu vaiko tėvas arba motina nevykdo įsipareigojimų ir nemoka teismo nustatytų alimentų, galite kreiptis dėl vaiko išlaikymo išmokos skyrimo.