18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išoriniai lytinius jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Dove00 prieš 5 val.

  Gilukė parašė:
  Nesu niekur mokėjus už nuotraukas, nei privačiam, nei valstybiniam kabinete.

  Na man treciadieni pirmas echoskopas, labai jaudinuos, siandien suejo 15 savaite o tos nuotraukos paprasyti reikia? o gal cia nuo gydytojos priklauso?

 2. Mavavi
  Mavavi prieš 4 val.

  Dove00 parašė:
  Na man treciadieni pirmas echoskopas, labai jaudinuos, siandien suejo 15 savaite o tos nuotraukos paprasyti reikia? o gal cia nuo gydytojos priklauso?

  Kiek kur esu buvus tai visada nuotraukyciu duoda, visad pasako "cia jums" bet siaip galit paklausti kai echo darys ar padarys ir jums nuotraukeliu namo, ne tik i kortele nesciosios kuri pas gine yra

 3. User has not uploaded an avatar
  Pumpum prieš 4 val.

  t0mija parašė:
  Sveikos, o jums būna, kad suakmenėja pilvas, taip staiga sukietėja? Man jau trečią kartą atsitiko. Akušerė sako, kad trūksta magnio, pradėjau gert. Taip pat sakė, k…

  Buna, vakarais ypac diena normaliai. Geriu kasdien magni tai nera skausminga labai, tik paciupinejus jauciu kad kietas pilvas ir biski tempia. Vienur sako, kad normalu iki 5 sukietejimu per diena, kitur kad net iki 15. Asmeniskai nematau ko panikuot jei ner skausmu kaip per baisias menesines ar kraujavimu neimanoma nieko nejaust, taigi vaikas auga pilvely

 4. Voveriukasss
  Voveriukasss prieš 3 val.

  bitutute parašė:
  Kiek visokių bedeliu pas jus 🤔
  O pet kiek laiko situacija dėl placentos pradėjo gerėti jums? Pas mane placenta ir…

  Aha, bėdelės po vieną nevaikšto Dėl placentos - per paskutines kelias savaites laikosi panašioje pozicijoje, bet bent jau nėra jokių kraujavimų, tepliojimų, tik retkarčiais pilvą pamaudžia. Bet gydytoja nuramino, kad normalu. Neleido užsiminėti jokiu aktyviu sportu, kopinėti, labai ilgai vaikštinėti nepailsint ir ypač greitu tempu bei kilnoti fiziškai sunkius daiktus, nes tai gali paskatinti atsiverti gimdos kaklelį. Ir intymius santykius kol kas reikia riboti, bet vyras pas mane šiuo klausimu tikrai supratingas 😊 Klausiau iki kada turėtų pakilti placenta, tai viskas gali tęstis ir iki 30 savaitės. Na, tikiuosi, kad 20 savaitės echoskopija nudžiugins labiau

 5. User has not uploaded an avatar
  monciari prieš 3 val.

  Voveriukasss parašė:
  Aha, bėdelės po vieną nevaikšto Dėl placentos - per paskutines kelias savaites laikosi panašioje pozicijoje, bet bent jau nėra jokių kraujavimų, tepliojimų, …

  Aš irgi su placenta kuri yra perzemai, jums pasisekė kad nekraujuojat... Aš va 14 sav lb kraujavau ir db pora sav kas keletą dienų ima teplioti... Nieko nedirbu, bijau kad neįvyktų persileidimas. Ar jums gydytoja išrašė bilioteni? Ar sakė, kad galite dirbti?