18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo.

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

_orchid_ prieš 8 val.

Siandien buvau 12 savaites echoskopijoje, tai buvo neapsakomas jausmas pamatyt ta maza zmogeliuka, kazkas neitiketino atrodo Taip pat viska patikrino, sprando raukslyte, sirdies ritma, dydi, nosies kauliuka ir t.t. Tai taip dabar ramu ant sirdies, jauciu, kad pagaliau pradedu jaust tikraji dziaugsma Isejus is kabineto gal puse val issisiepus vaiksciojau

2. Lovelymamy
    Lovelymamy prieš 8 val.

Sveikos 😀 pasijungus po daugiau nei savaiteles zinuciu begale 😀 aktyvios 😀 as trumpai apie ka kalbejote...del biuletenio pirma nestuma prabuvau labai ilgai ir nuolat. Tad is savo patirties galiu pasakyti labai priklauso nuo seimos gydytojos ir gines. Aisku jei nestumas be koplikaciju ir rimtesniu bedeliu tai kazin ar leis but pora ar trejeta men. Bet jei darbo salygos kenkia, tyrimai blogi tai tikrai biuleteni isbunama ne viena menesi. Del lyties kol kas dar nezinom bet labai tikimes mergaites nes ir potyriai ir aplamai nestumas priesiskas pirmajam. Nors su pirmu nestume net kelios gines iki kokio 6 men. sake kad mergaite bus ir atejus i viena patikra sako kad viski ten kabo 😁😁😁 ir is mergaites pavirto i berniuka 😀 tad ir dabar laukiam kol pasakys kas gal si kart labai nesislapstys 😀
    As dar nieko nesipirkineju bet jau pasidairau ko reikes kur ka pirksim nes is pirmo kaip ir nieko nelike. Didziausias galvos skausmas vezimelis. Issirinkau kelis modelius o to vienintelio dar niekaip 🤔 o jus jau svarstot del vezimuku ?

3. GSvincova prieš 7 val.

Man jau 14ta savaitė. iki pastojimo sportavau 3 metus,pastojusi tempus sumažinau,bet jau dabar turiu specialią programą sau,sportas tik pagerina vaikelio nešiojimą ir mano pačios savijautą,tikiu,kad po gimdymo labai greitai atsigausiu.. mano ūgis 183,visada sverdavau ~74,bet pastojus svoris nukrito iki 70. Kad labai jis augtų dar nejaučiu,žinoma kelnės ties pilvuku jau veržia,reikia rinktis kažką laisvesnio.. pykinimai palyginus labai menki,o ir vemti nei karto neteko. Labai laukiu apvalėjančio pilvuko ir kada pajusiu ryškius mažylio stuktelėjimus..

Meškuti95 prieš 7 val.

Paziuriu ir as tu vezimeliu, bet manau dar per anksti kazka pirkt tai po sia diena dar nieko neturiu ir nepirksiu is anksto ;)

5. madworld
    madworld prieš 5 val.