18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išoriniai lytinius jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

SVARBU: rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės - eklampsijos - požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Preeklampsija ir eklampsija nėštumo metu

2017 metų gruodinukai ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  bf-2 prieš 35 min.

  monu parašė:
  Mamytes as su tokiu klausimeliu ar geriat kokius vitaminus papildomai ?

  16 savaitę pradėjau vartoti "Pregnacare omega 3", kadangi vaisių ir daržovių vartojimą turiu riboti (nes privalgius jų labai pučia ir raižo pilvą), gydytoja prirodė pagerti 1 mėnesį šiuo vitaminus. Paskui vieną mėnesį negerti jokių vitaminų.

 2. Linute nainainai
  Linute nainainai prieš 19 min.

  monika1991 parašė:
  Sveikos,norejau paklausti ar papildomai geriat kali.Nes kaip ir pradejo man kartais gelti dantis jau.

  Sveikutė.Man pradejo plakti sirdis, isniekur pulsas 90 su virsum, padare tyrima ir kalio trukumas, liepe gerti kalio chlorida 750mg pradzioje nuo vakar iki sekmad 3 ×dienoje, po to po 2 dienoje, bet jos stiprios tai nuo vakar pradejau gerti, bet gersiu 2 dienoje.Man dantu neskauda, po sav ar dvieju eisiu vel kalio tyrima darytis

 3. User has not uploaded an avatar
  bf-2 prieš 19 min.

  Barbee parašė:
  Perskaiciau apie ka kalbates . Tai noriu pasakyti kad ir as jokiu dideliu pokyciu nepajutau. Pradzioje kava nrlabai gerdavosi.pasidarydavau iprastai ryte bet du gur…

  aišku čia skonio reikalas, bet aš tai nedarysiu jokių fotosesijų, pati nėštumo jausena yra ypatinga ir ja mėgaujuose čia ir dabar. Tiesą pasakius ir nesu mačiusi nė vienos man patinkančios nėščiosios nuotraukos, kur iškart pagalvočiau, norėčiau ir aš tokios. Mano visos draugės fotografavosi, nu gal jom ir gražu, bet iš šalies žiūrint - na ką, stora ištinusi moteris ir tiek. ;D nuotraukos jausmų neperteikia, bet čia gal ir savivertės klausimas, nežinau :))

 4. Rayray
  Rayray prieš 14 min.

  bf-2 parašė:
  aišku čia skonio reikalas, bet aš tai nedarysiu jokių fotosesijų, pati nėštumo jausena yra ypatinga ir ja mėgaujuose čia ir dabar. Tiesą pasakius ir nesu mačiusi nė…

  Ir as galvoju jei vis dar gerai atrodysiu ir svoris eis tik i pilva o ne ant zandu ranku ir koju tai pasidarysiu mini fotosesija bet pati tvarkysiu nuotraukas nesamdysiu nieko,nes paciai tai patinka. Bet ir tai kokiam 6 menesi kai pilvukas buna pats graziausias....ne per didelis o 9 menesi irgi manau ner ko fotkintis...zinau savo organizmą ir esu linkusi kaupti skysčius..tai jauciu busiu gerai sutinusi 😂

 5. Karoliukas91 prieš 8 min.

  Linute nainainai parašė:
  Sveikutė.Man pradejo plakti sirdis, isniekur pulsas 90 su virsum, padare tyrima ir kalio trukumas, liepe gerti kalio chlorida 750mg pradzioje nuo vakar iki sekmad 3…

  Man su dukra kai laukiausi irgi pulsas aukstas budavo, nuo 100 iki 130, atrodydavo kad sirdis issoks. Irgi kalio trukumas buvo. Gulde ir state lasalines