18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išoriniai lytinius jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Ugnė19 prieš 4 min.

  uoga10 parašė:
  Nematau nieko, bet nenukabink nosies! Bandyk rytoj vel su pirmu šlapimu🙏🏻 gal dar sugalvos pasirodyti vaiduokliukas✊🏻

  Na darytas kai daug skysciu gerta tai nieko kito ir nesitikejau

 2. User has not uploaded an avatar
  uoga10 prieš 3 min.

  Linkiu nesulaukti! 😁 blemba, o man kazkuri nare sake dar pozymiams anksti, nes siandien 5dpo bet mane varineja i WC tikrai dažniau einu 😃 bet bijau ka ir bepasakyt, nes manau didziulis nusivylimas bus jeigu nieko nebus, nors cia dar tik pirmas ciklas😩 kitos tiek kantrybes turi ir stiprybes telieka tik pavydet...

 3. User has not uploaded an avatar
  Ugnė19 prieš 2 min.

  uoga10 parašė:
  Linkiu nesulaukti! 😁 blemba, o man kazkuri nare sake dar pozymiams anksti, nes siandien 5dpo bet mane varineja i WC tikrai dažniau einu 😃 bet bijau ka ir bepasakyt,…

  Zinokit visada kai lauki ir nori pastoti pradedi prisigalvoti simptomu. As irgi miegot galiu velniazino kiek jau trecia diena o snd mm diena. Dingo ir skausmai viskas. Tik krutine jautri dar.

 4. User has not uploaded an avatar
  Clever prieš 35 sek.

  rossie parašė:
  Ateis šventė kita cikla 🤞 as tai testu nedarau, laukiu mm ketvirtadieni. Jokiu mm pozymiu, tik krutine akauamingesne ko siaip nebuna nes jie po zindymo yra negyvi 😂…

  Tikiuosi, bet jau viltis vis dingsta, visko prisigalvoju. Nu o jum linkiu kad jos neateitu!💞

 5. User has not uploaded an avatar
  uoga10 prieš 28 sek.

  Ugnė19 parašė:
  Zinokit visada kai lauki ir nori pastoti pradedi prisigalvoti simptomu. As irgi miegot galiu velniazino kiek jau trecia diena o snd mm diena. Dingo ir skausmai visk…

  na tikiuos, kad nesulauksi(t) tikrai menesiniu! Laikau ciurikus o jeigu ir bus jos, tai svarbiausia nenuleist ranku
  ar ilgai planuojat?

Forumas gyvai
JonVytė JonVytė prieš 2 min.