18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išoriniai lytinius jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. juste-
  juste- prieš 1 val.

  Ingita_ parašė:
  Man taip pat bus 35, taip pat berniukas bus ;)

  O palei ka jums pasake kad berniukas?

 2. adiria
  adiria prieš 46 min.

  juste- parašė:
  Man irgi tas vakarinis šleikštulys praėjo, lyg ir geriau, tik labai dažnai galvą skauda ir šiandien ryte pabudau ir jau iškart jaučiu kad skauda galvą, ir darbe …

  O kodel grieztai vengiat? Neitikinesiu ir nesakysiu „gerkit”, bet man gydytoja iskart pasake, kad viena puodeli per diena drasiai galima. Kai pirmad buvau konsultacijoj, dar perklausiau - cia kai kurios ziauriai grieztai nei laso per visa nestuma ir t.t., tai gydytojos komentaras buvo toks: pati kava is saves nieko nedaro, nei tas kofeinas; butu galima ir du puodelius nestiprios, tiesiog kava isvaro is organizmo visus mineralis, ypac kalci ir gelezi. Tai tiek.

 3. juste-
  juste- prieš 30 min.

  Per pirma nėštuma griežtai kavos atsisakiau, o ši karta viena-du puodelius per savaite nestiprios kavos isgeriu, nes labai norisi ir pastebejau kad tiesiog geriau jauciuos kai isveriu, vakar ir galvos skausmas praejo ir jegu dirbti atsirado

 4. User has not uploaded an avatar
  nnenga prieš 30 min.

  Paskeg parašė:
  Merginos, o kaip jusu mityba? Ar valgote iprastai/maziau/daugiau? Ar ziurite sveikesniu produktu nei iprastai?

  Man taip pat kaip Jums, jau 13sav o kaip pykina taip pykina, maisto racionas tikrai skurdus nei iki pastojant, mano pana net vitaminu man neleidzia gerti, isvemiu 🙈 man gydytoja sakė spesiu dar priaugti, siaip nesu kuda, tai sakė nepergyvenk, nustos pykint ir priaugsiu to svorio 🙂

 5. User has not uploaded an avatar
  nnenga prieš 26 min.

  juste- parašė:
  Man irgi tas vakarinis šleikštulys praėjo, lyg ir geriau, tik labai dažnai galvą skauda ir šiandien ryte pabudau ir jau iškart jaučiu kad skauda galvą, ir darbe …

  Nebijokite Jus tos kavos, man ginekologe, midwife, teta akušere ginekologe pasake taip jei iki tol nerukei, nevartojai alkoholio, nėra problemu su kraujo spaudimu ir nerukai drąsiai 1 puodelis kavos nekenkia. Tai nepergyvenkit , pastebėjau tos drauges kurios rūke iki nėštumo joms kavos išvis nepriima 🙂