18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo.

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2020 m. Kovo zuikiai :)

Aurryka prieš 3 val.

Vienintele baime tai vorai lendantys i namus, ju gasdinuos tas erzina o del leliuko nezinau kodel bet esu rami minciu net nekyla kad kazkas blogai..

Golden girl prieš 2 val.

Linanute parašė:
    Aš nesenai užsisakiau iš aliexprss, teko pabandyti iš ten, viskas puikiai veikia. Pažįstama naudoja jau visą nėštumą ir viskas gerai🙂 bet manau rasit ir forumuose p…

Isigijau jau laukiu siandien siuntinio

Rebutia prieš 2 val.

Jokios nepagristos baimes nekamuoja nelenda i galva mintys, kas bus jei bus. Kai bus, tada ir spresiu problema
    O cia tos kur uzsisakinejat aparaciukus neva baimem nuraminti, tai neprisigalvosit dar daugiau ju? kad plaka per greitai/per letai/ne taip kaip isivaizduojat ir pan.?

Gerda27 prieš 1 val.

Drakoniuke 20 parašė:
    Kaip smagu🤗Kuria ligonine pasirinkot?As National Maternity.Siandien pirmas vizitas buvo.Dar nebuvau su Airijos medicina susipazinus,bet viskas gerai praejo.

Aš Rotundo.

5. Linanute
    Linanute prieš 1 val.

Rebutia parašė:

Na aš tai nesikoncentruoju į tai kaip plaka, svarbiausia, kad plaktu. Čia kur gyvenu nėra taip lengva gauti nei tu echoskopu, nei apžiūru kada nori, tai tenka verstis iš padėties ir naudotis kuo gali, savęs nuraminimui. Mano pažįstama turėdama tokį aparaciuka suprato, kad vaiko širdelė neplaka kai buvo 7men, todėl iškart kreipėsi i gydytojus, aišku jau nieko nebuvo galima padaryti, bet klausimas ar jinai būtų iškart pajutus, kad vaikas negyvas, o gal taip ir prabutu iki sekančio echo kaip bebūtų skaudu. Tuo labiau centus kainuoja, na negaila, kad paklausyti vaiko širdutes🙂