18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išoriniai lytinius jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2021 kovinukai 🥰

 1. GoodNews
  GoodNews prieš 8 val.

  Aš tai buvau Neodentoj praėjusią savaitę, tai toks jausmas, kad bijo jie nėščiųjų 😀 man reikėjo seną plombą pakeisti, tai pakeitė, bet labai nenorėjo leisti vaistų ir suleido tik pusę dozės (man tai gerai aišku). O paskui sakė ateit po nėštumo, nes, kaip suprantu, nieko jie nenori man dabar daryt 😀 tai nžn, danties rauti nėštumo metu nesiryžčiau, o jei prireiks antibiotikų?

 2. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 5 val.

  Aš esu 1989 parašė:
  Man taip pat digo greivai buvau ne nėščia ta dantį isrove geriau antibiotikus 14 dienų visa istinus būvau nevalgiau. Siulau kentėti arba jau pas gera gera daktarą e…

  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.
  Kai ne nescia buvau issitraukiau du protinius dantis, viena is ju operaciniu budu. Tokio pat ir db reikia. Po istraukimo nieko. Gal tas kur po isrovimo uzsiuvo vakare paskaudejo, ledo palaikiau ir kita diena dirbau visa patenkinta atsikraciusi vargo 🙂 Del antibiotiku nepamenu, bet itariu kad negeriau, as ju kazkaip vengdavau 🙈

 3. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 5 val.

  Gudobelė parašė:
  Man kažkada dygo, skausmingai. Nuėjau pas dantistą, prapjovė danteną, kad dantis jos neplėštų, ir skausmai baigėsi Tai gal ir Jums įmanoma padėti neraunant nieko…

  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pas burnos chirurga, tik jam patikiu traukima, du traukiau ir lb patenkinta esu. Tik va kad db tokiu nedekingu metu likes tas dantukas suskaudo. Nelabai gerai ir kankintis, jauciu ir vaikuciui blogai db, maisto gerai negaves 😭

 4. User has not uploaded an avatar
  Aš esu 1989 prieš 5 val.

  Astute 1987 parašė:
  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.

  Man ir operavo su narkoze oi pamenu buvo kasmaras

 5. Gudobelė
  Gudobelė prieš 4 val.

  Astute 1987 parašė:
  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pa…

  Užjaučiu... Dėl maisto mažiukui būkite rami, iš Jūsų asmeninių atsargų pasiims. O štai uždegimas negerai nėštumui, geriau kuo greičiau spręsti šią problemą. O kaip tai padaryti, geriausiai patars specialistai.