18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išoriniai lytinius jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

SVARBU: rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės - eklampsijos - požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Preeklampsija ir eklampsija nėštumo metu

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. Laukiutaves prieš 7 val.

  Kayode parašė:
  Aš žinok nusprendžiau gimdyti šį karta. Ir kas kaip jeigu "skylute" maža tai plystama ir kerpama kiek domėjausi, o kai sisioji po gimdymo ten baisiai skauda? Ka…

  jaigu skylute maza 😂, pas visas mus jos panasios tiesiog pas vienas labiau elastinga tarviete pas kitas maziau... Mane su pirmu pakirpo, tai nieko neteikejo (nerekomendavo bent man) naudot, su vandenuku plauti be chemijos jokios pirmom savaitem... pirma savaite naudojau tustinimuisi zvakutes o poto savaime buvo vis lengviau..

 2. User has not uploaded an avatar
  Kayode prieš 7 val.

  rasa n parašė:
  Ojej jus jau apie gimdyma galvojat as tai dar netikiu, kad laukiuosi

  Aš jau "ruosiuosi" nuo pat pirmų dienų.
  Prisižiūrėjau daug video youtubei, kaip ten ką stumti. Nežinau kaip kitos bet man svarbu morališkai pasiruošti. Ir žinoti kas ten ir kaip bus. Vat.

  Bet dažnai žvilgteliu į šio mėnesio nėštukiu forumus, tarkim balandžio mėnesio besilaukiančios, gyvai galiu skaityti ką jaučia moterys esant sąrėmiams paruošiamieji reguliariais ir t. t.

  Seip manau, geriau galvoti apie gimdymą negu visokius tai rsileidus traumas ir t. T. Tikrai. Geriau matyti ta vaizdą kai pagimdai lėlių pozityviai nuteikia

 3. User has not uploaded an avatar
  rasa n prieš 7 val.

  Kayode parašė:
  Aš jau "ruosiuosi" nuo pat pirmų dienų.
  Prisižiūrėjau daug video youtubei, kaip ten ką stumti. Nežinau kaip kitos bet ma…

  As atvirksciai vengiu net galvot apie laukianti procesa ir nieko neziuriu, neskaitau, nes bijau, bet tu jau su patirtim gal cia "naujokes" baime man

 4. User has not uploaded an avatar
  astike86 prieš 5 val.

  domus parašė:
  man irgi įdomu.

  Jus nejuokaukite, mano pirmas gimė 4.5 , tai jei ta teorija yra kad antras didesnis ir tt tai ką bus virš 4.5 kg vėl 😬 Gerai kad man cp planuojamas o tai bijau ir pagalvoti apie gimdymą 🙈

 5. max_mara
  max_mara prieš 2 val.

  astike86 parašė:
  Jus nejuokaukite, mano pirmas gimė 4.5 , tai jei ta teorija yra kad antras didesnis ir tt tai ką bus virš 4.5 kg vėl 😬 Gerai kad man cp planuojamas o tai bijau ir p…

  kad lyg buvau girdejus, kad ta teorija pasiteisina tik 50proc. mano pacios drauge 3 berniukus gimde, tai pirmasis buvo sunkiausias, o kiti du mazesni, apylygiai