18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankytes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, vaikelis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, o taip pat garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant, jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išorinius lytinius organus jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei tik mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų – 27 metai. Dabar vyrų, kurie tuokiasi 20–24 metų, yra penkis kartus mažiau nei prieš 20 metų.

Ar jūsų apetitas išaugo? Praėjus pykinimo priepuoliams, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto arba maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, bet prieš ką nors suvalgydama (ypač, jei neseniai valgėte, o norite ir vėl suryti kalorijų bombą), išgerkite stiklinę vandens.

Kartais, kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Tai klaidingas organizmo signalas. Jei vandens stiklinė nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kito sveiko maisto.

Bet neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės nepatartina praleisti net ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai itin pavojinga: gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastimi.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Tikriausiai girdėjote, kad per paskutinius du nėštumo trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Ar žinote, kodėl? Gulint ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Šis patarimas gali skambėti keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad padėtų nusimauti spaudžiantį žiedą!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Tokiu atveju vienintelis likęs būdas juos nuimti – žiedo perkirpimas.

Todėl, jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite (kol dar galite). Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Jos metu paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, o kartais ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai paskaitykite apie šią ligą ir, vos pastebėjusi jos požymius, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2023 metų gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  n_p_ prieš 6 val.

  Izabele31 parašė:
  Su pirmu nėštumu iš pradžių ėjau pas šeimos gydytoją. Beprasmiška. Lankiau pas privačią ginekologę. Dabar su antru nėštumu irgi lankau pas privarčią ginekologę.…

  Gal galit plačiau pasidalinti kodėl pakeitėt priežiūrą?

 2. User has not uploaded an avatar
  armaandzela prieš 5 val.

  Sveikos, ar yra kam, kad bėgtų kraujas iš nosies, daktare sake, kad būna, na, bet jau baisu net į parduotuvę nueiti, tuoj reiks tamponus nosį laikyt🤦‍♀️

 3. User has not uploaded an avatar
  Izabele31 prieš 5 val.

  Ką šeimos gydytoja gali prižiūrėti nėščiąją moterį? Kai su pirmu nėštumu man buvo sunku ir skaudu pilvo apačią, šeimos gydytoja nedavė man biuletenio ir liepė eiti pas ginekologę. Ieškojau ir ėjau pas privarčią ginekologę, ji is karto dave man biuletenį ir pratesė kiek norejau. Svarbu kaip jauciausi.😊 gal mano šeimos gydytoja kitokia. Neseniai perkėliau pas kitą šeimos gydytoją. Vistiek su nėštumu einu tik pas privarčią ginekologę.

 4. Lintex_76
  Lintex_76 prieš 4 val.

  Izabele31 parašė:
  Ką šeimos gydytoja gali prižiūrėti nėščiąją moterį? Kai su pirmu nėštumu man buvo sunku ir skaudu pilvo apačią, šeimos gydytoja nedavė man biuletenio ir liepė eiti…

  Vat lygiai tą patį norėjau pasakyt ir apie poliklinikų gines ( nors keista, kad jos taip, kai kitur dirba privačiai tos pačios). Diena turėjau išeit net iš darbo, tiek spazmavo gimda, kad riestis iš skausmo teko ir pilvas kaip akmuo buvo, kai pasakiau ginekologei sako normalu čia sako jeigu apsitraukinės gimda toliau, tai į ligoninę važiuok, tai sakau kada man žinot kada normalu, o kada jau reik į ligoninę? - PAJUSIU 🙂
  Tai va pakanti skausmui esu, 3 savaitė gyvenu su normaliais nėštumo metu skausmais😊
  Aišku, būna visom visokiu dienu, gal ne nuotaikoj, gal dar kas.
  Bet tikiu, kad jeigu iš ginekologės galima tokiu konkrečiu atsakymu sulaukti, tai ka kalbėt apie šeimos. (Nesakau, kad visos tokios)

 5. Lintex_76
  Lintex_76 prieš 4 val.

  Ir šeimos gydytojos lyg su nėštumu ir kitom ginekologinėm problemom susijusiais klausimais vis tiek siunčia pas ginekologes 😁