18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankytes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, vaikelis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, o taip pat garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant, jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išorinius lytinius organus jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei tik mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų – 27 metai. Dabar vyrų, kurie tuokiasi 20–24 metų, yra penkis kartus mažiau nei prieš 20 metų.

Ar jūsų apetitas išaugo? Praėjus pykinimo priepuoliams, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto arba maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, bet prieš ką nors suvalgydama (ypač, jei neseniai valgėte, o norite ir vėl suryti kalorijų bombą), išgerkite stiklinę vandens.

Kartais, kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Tai klaidingas organizmo signalas. Jei vandens stiklinė nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kito sveiko maisto.

Bet neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės nepatartina praleisti net ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai itin pavojinga: gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastimi.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Tikriausiai girdėjote, kad per paskutinius du nėštumo trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Ar žinote, kodėl? Gulint ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Šis patarimas gali skambėti keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad padėtų nusimauti spaudžiantį žiedą!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Tokiu atveju vienintelis likęs būdas juos nuimti – žiedo perkirpimas.

Todėl, jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite (kol dar galite). Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Jos metu paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, o kartais ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai paskaitykite apie šią ligą ir, vos pastebėjusi jos požymius, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Perlinė...
  Perlinė... prieš 50 min.

  Ingius68 parašė:
  Labas vakaras mergaites, kaip laikotes kaip vasarėlė? As buvau dingus is td istikro visas mieno buvo ziaurei sunkus buvo gryze tevai us uzsenio atostogu tai ziaurei…

  Kada mm jums buvo? Man testukai uzvakar ryskoki buvo sian visai neryskus tai laukiu kad gal kokia 9bus banga..mm buvo 24 ciklas plius min. 30 d.

 2. User has not uploaded an avatar
  gintaricka prieš 37 min.

  greenlemon parašė:
  Ne visai i tema,bet as liepos 13 nelaukiu

  Aš nelaukiu 16-17 d. Vaisingos dienos buvo kelionėje, meilės buvo daug, tai tikiuosi, kad gal šį kartą jau pavyks Nors prisisvajoti irgi bijau.

 3. User has not uploaded an avatar
  Ingius68 prieš 35 min.

  Perlinė... parašė:
  Kada mm jums buvo? Man testukai uzvakar ryskoki buvo sian visai neryskus tai laukiu kad gal kokia 9bus banga..mm buvo 24 ciklas plius min. 30 d.

  16 prasidėjo mm mano ciklai neregulerus, uzvakar ov testas buvo visai blankus o vakar jau teigemas ir sendien dar teigemas tik i vakara blukt pradiejo.

 4. greenlemon
  greenlemon prieš 10 min.

  Anessa parašė:
  Nelaukiam kartu ❤😋

  Tikrai taip,nelaukiam;)

  ViltiesLašeliai parašė:
  Tikiuosi visos nesulauksim😏

  Ne ne!✌❤

 5. laubur
  laubur prieš 7 min.

  Anessa parašė:
  Sveikos merginos... prisijungiu į jūsų gretas prie planiukių. Trumpai apie situacija esu dviejų dukryčių mama , pagrandukei visai nesenai metukai suejo 😘 ir št…

  Sveika prisijungus😊

  Ingius68 parašė:
  Labas vakaras mergaites, kaip laikotes kaip vasarėlė? As buvau dingus is td istikro visas mieno buvo ziaurei sunkus buvo gryze tevai us uzsenio atostogu tai ziaurei…

  Tai kibkit į darbus 😀