18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankutes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, ir mažylis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, taip pat ir garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išoriniai lytinius jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų - 27 metai.

Ar jūsų apetitas išaugo? Kai pykinimo priepuoliai jau praeityje, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto ar maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, tačiau prieš ką suvalgydama (ypač jei tai kalorijų bomba), o valgėte ne taip ir seniai, iš pradžių išgerkite stiklinę vandens.

Kartais organizmas siunčia klaidingą signalą, ir kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Jei ir tai nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kokio kito sveiko maisto.

Tačiau neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės geriau nepraleisti ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai gali būti net ir pavojinga, nes gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastis.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Turbūt girdėjai, kad paskutinius du trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Štai kodėl: kai gulite ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Gal šis patarimas ir skamba keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, nes kitaip nusimauti spaudžiančio žiedo nepavyko!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Vienintelis likęs būdas juos nuimti būna perkirpimas.

Todėl jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite kol dar galite tai padaryti. Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, gali patinti ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai perskaitykite apie šios ligos simptomus ir, juos pastebėjusi, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  jdante prieš 2 val.

  roberta.kas parašė:
  Sveikos, nėštukės 😊🤰🏻 Ar yra būsimų mamyčių iš Kauno mūsų grupėj? Jaučiuosi vieniša truputį... Draugės arba jau su paaugusiais vaikučiais arba iš vis negalvoja apie…

  As is Kauno🙂 pas mani daba daug besivaikuojanciu😁 mes puskes tryse simet gimdysim. Kai pirmojo laukiaus tada buvau viena is aplinkiniu 🙂

 2. Lucious
  Lucious prieš 2 val.

  Merginos kas virs 16sav jis vis dar leidziat sau guleti/miegoti ant nugaros? Visur siek tiek skirtingai patiekiama informacija, vieni raso vengti nuo 16, kiti 20, o dar kiti isvis 28 sav 😁 as stengiuosi pratintis, Nu bet man filmus tai atrodo tik ant nugaros ziureti.

 3. lore1mice2
  lore1mice2 prieš 1 val.

  Lucious parašė:
  Merginos kas virs 16sav jis vis dar leidziat sau guleti/miegoti ant nugaros? Visur siek tiek skirtingai patiekiama informacija, vieni raso vengti nuo 16, kiti 20, o…

  Kaip tik paskaičiau dabar, pagal 2018 metais atlikto tyrimo rezultatus rekomenduojama ant nugaros nemiegoti nuo 28 sav, bet pagulėti filmą žiūrint, ar šiaip ant sofos, tai tikrai nėra nieko blogo. Kalba eina apie mirgojimą nuolatos ant nugaros iki pat gimdymo.

 4. Sesė ilgakasė
  Sesė ilgakasė prieš 1 val.

  Aure Ja parašė:
  Sveikos mergaitės
  Ar visos vartojate vitaminus nėštukėms? Man ginė sakė tik folį vartot, nes kraujo …

  Aš folio rūgštį baigiau gerti apie 12-13 sav. Šiuo metu geriu vitD ir žuvų taukus.

  Šiaip esu skeptiška dėl visų "elevitų" ir "pregnacarų". Manau geriausia būtų pasidaryti vitaminų ir mikroelementų tyrimus ir tada žiūrėti, ko konkrečiai trūksta, pvz. kalcio, geležies ir t.t. 🌷

 5. Lucious
  Lucious prieš 20 min.

  lore1mice2 parašė:
  Kaip tik paskaičiau dabar, pagal 2018 metais atlikto tyrimo rezultatus rekomenduojama ant nugaros nemiegoti nuo 28 sav, bet pagulėti filmą žiūrint, ar šiaip ant so…

  Skaiciau ir as tai, poto dare dar viena tyrima apie gulejima. Tai irgi pastebeta kad suleteja veikla ir naudojama maziau deguonies. Tai del to irgi sako geriau neguleti. Nu bet aisku cia jau gal perdetai.
  Tik tas jau miegojimas gal rimciau, bet vat irgi dare tyrima tik tokiuose savaitese, o ar anksciau kenkia ar ne neaisku. Uztai kiti sako anksciau pradeti vengti, tai idomu kaip jus visos mamytes elgsites 😊