18 nėštumo savaitė

18 nėštumo savaitė

Vaikelis 18 nėštumo savaitę

Saldžioji bulvė. Vaikelio svoris – jau beveik 200 g, o ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų apie 14 cm (kaip saldžioji bulvė arba kitaip – batatas).

Jis energingai lanksto rankytes ir kojytes – šiuos judesius imsite jausti vis aiškiau ir dažniau.

Besiformuojančios mažylio ausys, slinkusios nuo kaklo į galvos šonus, jau pasiekė galutinį tikslą. Jų kaušeliai po truputį skleidžiasi, vaikelis pradeda girdėti pirmuosius garsus: širdies plakimą, pilvo gurgimą, o taip pat garsus, sklindančius iš išorės, pavyzdžiui, žmonių balsus, automobilių triukšmą ar muziką.

Kol kas mažylis šių garsų, greičiausiai, neskiria. Labiausiai tikėtina, kad jie susilieja į vieną garsinį foną (ūžesį, gaudimą), tačiau vystantis klausos organams bei garsus apdorojančiai smegenų sričiai, mažylis juos atskirs ir atpažins vis geriau.

Mokslininkai teigia, kad motinos balsą (t.y. balsą, kurį girdi dažniausiai), vaikelis sugeba atskirti dar įsčiose: atlikti tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant, jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad pažįstamas balsas kūdikį ramina, suteikia saugumo jausmą.

Šią savaitę baigia formuotis mergaičių gimda ir kiaušintakiai, o berniukų išorinius lytinius organus jau galima įžiūrėti ir ultragarso procedūros metu: žinoma, jei tik mažylis neslapukaus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 18 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuviai tuokiasi vis vyresni: 2015 metais pirmą kartą besituokusių vyrų amžius buvo 30 metų, moterų – 27 metai. Dabar vyrų, kurie tuokiasi 20–24 metų, yra penkis kartus mažiau nei prieš 20 metų.

Ar jūsų apetitas išaugo? Praėjus pykinimo priepuoliams, daugelis moterų jaučia nenumaldomą norą valgyti (norisi konkretaus maisto produkto arba maisto apskritai).

Nedrauskite sau tą norą patenkinti, bet prieš ką nors suvalgydama (ypač, jei neseniai valgėte, o norite ir vėl suryti kalorijų bombą), išgerkite stiklinę vandens.

Kartais, kai kūnui trūksta skysčių, gali atrodyti, kad norisi valgyti. Tai klaidingas organizmo signalas. Jei vandens stiklinė nepadės, pamėginkite suvalgyti vaisių, daržovių ar kito sveiko maisto.

Bet neleiskite sau labai išalkti. Pietų, pusryčių ir vakarienės nepatartina praleisti net ir įprastomis aplinkybėmis, o nėštumo metu tai itin pavojinga: gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, būti svaigulio ir irzlumo priežastimi.

Be to, išalkus yra didesnė tikimybė persivalgyti, nuo ko gali paūmėti virškinimo sutrikimo simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo. 

Tikriausiai girdėjote, kad per paskutinius du nėštumo trimestrus gulėti patariama ant kairiojo šono. Ar žinote, kodėl? Gulint ant nugaros, gimda gali spausti pilvo venas, o ypač apatinę tuščiąją veną, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies sugrįžta į širdį.

Gulint ant kairiojo šono šio spaudimo nėra. Kad būtu patogiau, už nugaros, tarp kojų arba po klubais pasidėkite pagalvę.

Darbelis 18 nėštumo savaitei

Nusimaukite žiedus. Šis patarimas gali skambėti keistai, bet nustebtumėte sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad padėtų nusimauti spaudžiantį žiedą!

Nėštumo metu moters organizme padaugėja skysčių, todėl pirštai patinsta, ir žiedai tiesiog įauga į pirštus. Tokiu atveju vienintelis likęs būdas juos nuimti – žiedo perkirpimas.

Todėl, jei pirštai atrodo bent truputį patinę, žiedus nusimaukite (kol dar galite). Jei mintis nenešioti vestuvinio ar kokio kito brangaus žiedo yra nepriimtina, galite suverti juos ant grandinėlės ir nešioti pasikabinusi ant kaklo – arčiau širdies.

Svarbu

Rankų tinimas gali būti labai pavojingos nėštumo būklės – eklampsijos – požymis. Jos metu paprastai tinti pradeda ne tik rankos, bet ir veidas, o kartais ir kojos. Eklampsijos simptomai gali pasireikšti staiga, todėl būtinai paskaitykite apie šią ligą ir, vos pastebėjusi jos požymius, kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite:

2024 m. rugpjūtinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Kristinaj17 prieš 2 val.

  Marz parašė:
  O kokie tolimesni veiksmai? Darysite VVT?
  Gal pasisakys čia kita narė, jos Prisca rodė didelė riziką DS, o VVT parodė, kad v…

  Dabar esu gavusi kovo 6 d. Kauno klinikose pas gyd. genetikę Virginiją Ašmonienę. Po pokalbio su ginekologe dėl Prisca rezultatų, nusprendžiau, kad verta darytis VVT, nes kitaip, jei ir daysiu Niptą iki galo rami nebūsiu, visgi tai irgi tik tikimybė...😔

 2. User has not uploaded an avatar
  Kristinaj17 prieš 2 val.

  Mergina5 parašė:
  Man prisca taip pat rodė rizika, nebuvo labai didelė, bet gydytoja jau patarė pasidaryti nipt tyrimą. Pasidarius nipt, rizikos buvo paneigtos😊 Todel daugiau niekam …

  Labai dėl Jūsų džiaugiuosi, tikiuosi ir pas mus bus viskas gerai, nes įtampa, kad ir kaip bandai save raminti, niekur nedingsta..❤️

 3. User has not uploaded an avatar
  Kristinaj17 prieš 2 val.

  Ermelita parašė:
  Mes preitą savaitę buvome Kaune perinatologijos centre,irgi darė prisca dėl sprando raukšlės padidėjusios (2.5mm),atsakymų sakė skambintis kovo 8d.Įtampa baisulinė,…

  Tikrai suprantu jus dėl įtampos, o Prisca atsakymai išvis dar labiau "skandina" 🫣 Mums jau tik VVT. Siūlė dar Nipt, bet pati noriu žinot tikslią diagnoze, arba taip arba taip...dabar kovo 6 d.turbūt genetiko vizito metu tikiuosi ir paims vandenukus, o tada jau lauks kelios d.košmaro iki atsakymų...🙄 Manau ir Jums rizika gali būti dėl raukšlės padidinta, tik galbūt ne tokia didelė, kad VVT imti, tikiusi sulauksite gerų atsakymų💛

 4. Ermelita prieš 2 val.

  Kristinaj17 parašė:
  Tikrai suprantu jus dėl įtampos, o Prisca atsakymai išvis dar labiau "skandina" 🫣 Mums jau tik VVT. Siūlė dar Nipt, bet pati noriu žinot tikslią diagnoze, arba taip…

  Sveikos,nebeišlaukusi kovo 8d.pati pasiskambinau į Kauną dėl priscos ats.Mano gyd nedirbo,bet sužinojusi,kad jau yra atsakymai,išprašiau kitos gydytojos,kad pakomentuotų nes laukimas žudo,tai skaičiais nepasakė,tik sakė jog rizika itin žema,nereikės net genetinių tyrimų,daugiau pakomentuos mano gydytoja kovo 8d. Ar pasitikėtumėte tokiais žodžiais?

 5. Dolija
  Dolija prieš 2 val.

  Ermelita parašė:
  Sveikos,nebeišlaukusi kovo 8d.pati pasiskambinau į Kauną dėl priscos ats.Mano gyd nedirbo,bet sužinojusi,kad jau yra atsakymai,išprašiau kitos gydytojos,kad pakomen…

  O kodel nepasitikėt jeigu pasakė kad rizika maža? Ne visoms įvardina skaičiukus. Nueisit pas gytytoją ir detaliau parodys, o dabar nusiraminkit 🙂