30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  indrutejan prieš 5 val.

  Laura86S parašė:
  Mamytes, o vyrams slepetes isidejot?☺

  Aj įdėsiu paskutine sekundę jei nepamiršiu

 2. Karolina401 prieš 5 val.

  Spinduliux parašė:
  Aha tų prietarų yra begalės, o ypatingai uošvienės jų daug turi 😄😄 aš tik tasės dar kol kas nesikraunu i ligoninę, sakiau jei kažkas greitai įvyktų, tai dukrai visk…

  Man sunku orientuotis ko truksta kol nesidedu, dabar sio bei to pripirkta ir ismetyta 😅 na baigs mini remontus bute, galesiu pradet deliotis, busiu cia prisiskaicius, mamos paklausinesiu, kaip nors susidorosiu su ta uzduotim 😀 bet jei dabar kas nors staiga nutiktu butu ragas 🙈 bent jau pakiuka pampiu vaikui reik nusipirkt ir viena komplektuka drabuziu praskalaut del visa ko 😀

  indrutejan parašė:
  Girdėjau ir aš kad guminės geriau jei reiktų į duša ar pan. Aš susidėjau į mažą lagaminą viską atskirai ko reiks į gimdykla, kadangi didžiojo lagamino nuluzes ratuk…

  Dabar galvoju kad man lagaminelis patogiau ir tvarkingiau butu 🤔 gal kaip nors tilpciau i ta vidutini, jei ne, teks traukti didyji 😅

 3. Sandy20
  Sandy20 prieš 5 val.

  Aggaiz parašė:
  O mano va tasytes sudetos, as visad nežinau kaip kada man ko prireiks.. tai manoji tase visad sukrauta ltai nusprendziau ramiai susidet ir mazytes tase. 😊

  ACIŪ tau,už tiek info, bent jau zinosiu ka orientuotis reikia, ko reikia ir ko ne.🤗

 4. User has not uploaded an avatar
  Doldrums prieš 5 val.

  Šiandien su pussesere aptarinėjom ką reiktų į gimdyklą. Tai patarė atskirą tašiuką susidėti būtent į gimdyklą, kad neplavinėt, jei maža kas. Būtinai turėti 2 L vandens, vazeliną, jei lūpos labiau linkusios sausėti. Na ir visa tai, ką jūs jau spėjot išvardinti 😊

 5. Atur
  Atur prieš 4 val.

  eglytja parašė:
  Na VA, Sian vel turejau Kontrolle, kaklelis ir toliau trumpeja.. Tai jau Sian norejo guldyt I ligonine, istatyti kazkoki zieda I gimdai, kuris biski ja prilaikytu..…

  Laikykis :uzjauciu:, isivaizduoju kaip sunku.. Parasyk į kaskart kaip sekasi ir ar kakliukas nepailgejo💖