30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Besišypsantix3 prieš 1 val.

  Mamman parašė:
  Mes šįkart pasiemem kelis ilgus savaitgalius ir keliausim po Lietuva apžiūrėti gražiu vietų, kur nebuvę kitais metais kai jau būsim keturiese nusimato nemažai ke…

  Beje, pasidalinkite Lietuvos perliukais, kuriuos atrasite, mus labai sužavėjo Plungė ir jos lankytini objektai (ypač požeminė branduolinė), biržuose visai yra ką pamatyti, Kaune patiko IX fortas (labai apsimoka pasiimti gidę), Anykščiuose labirintų parkas neblogas ;)

 2. DianaVa
  DianaVa prieš 1 val.

  Jeigu jauciates labai gerai manau galima - pilnai jusu pasirinkimas ir atsakomybe.

  Bet as asmeniskai neskrisciau visa nestuma, nesvarbu kiek savaiciu. Mano drauge ginekologe, tai sake po visokiu kelioniu moterys ateina su infekcijom, komplikacijom, nusivemusios ir tt. Bet cia mano nuomone su pirmagime neskridau niekur kol nezinojau, su siuo klecku irgi ne - paskui tik save galeciau kaltinti jeigu kazkas nutiktu. Jau man uzteko katiline susitvarkiau, spinteles kelias pasistaciau lengvutes, tai paskui kita diena visa gulejau lovoj su tragiska savijauta, judesiu nejauciau, galva svaigo, pykino, viska skaudejo. Nors atrodo nepersitempiau.

  Bet kitos ir automobiliu nevaziuotu, mes planuojam prie juros vaziuoti, tai vis 4 val masinoj. Bet lektuvu neskrisciau vis tik.

 3. User has not uploaded an avatar
  l.vepstiene prieš 1 val.

  Ritele parašė:
  Pas mane +12kg

  Pas mane 27 sav. Irgi 12 kg plius.

 4. User has not uploaded an avatar
  l.vepstiene prieš 1 val.

  ievbuc parašė:
  Sakykit ar nera nei vienai tarpkojo kaulu skausmo, lyg tempimo?
  Jau tesiasi kokia savaite, ketvirtadieni daktare patikrino kakleli sake viskas tva…

  Man yra ir buvo su praitu nėštumu, nieko nepadarysi gyd rekomendavo gerti kalcį.

 5. User has not uploaded an avatar
  vi.pa prieš 1 val.

  Besišypsantix3 parašė:
  Sveikos mamytės, ar yra dar tokių "pamišėlių" kaip aš, kurios planuoja skristi kai bus 30+ savaičių? ;) vakar grįžom iš PINK koncerto, gai taip gerai jaučiuosi, šeš…

  As planuoju savaitgali isskristi, ir po triju savaiciu atgal, bus jau 32 savaite. Siandien buvau pas gydytoja, patikrino, kad viskas gerai. Pusantros valandos skrydis lektuvu bus manau komfortiskiau nei 3 valandos vaziavimo automobiliu iki oro uosto 😊
  Skridau ir nestumo pradzioje, buvo negera del pykinimo, bet leliukui viskas gerai. o dabar puikiai jauciuosi, bet kiekviena turi jausti savo kuna.