30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje KŪDIKIO REGA.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju. Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

Reklama

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. Indriuka
  Indriuka prieš 43 min.

  duabudu parašė:
  Ir as truputi nerimauju del "pasitustinimo" gimdymo metu... Tikiuosi, kad ir as patupesiu pries vaziuojant i ligonine... O jeigu ilgai trunka gimdymas, ir t…

  mano gimdimas truko para,per pati stumima zinokit apsivariau...baisiai geda buvo,bet pasitaike nerealus daktarai,ramino labai ir sake kas antra taip apsivaro....bet geda iki siol

 2. Kumutuke
  Kumutuke prieš 25 min.

  duabudu parašė:
  Ir as truputi nerimauju del "pasitustinimo" gimdymo metu... Tikiuosi, kad ir as patupesiu pries vaziuojant i ligonine... O jeigu ilgai trunka gimdymas, ir t…

  na jei bus nelaimiu viska sutvarkys net nepajusi aislu paciai maloniau kad tokiu nebutu, bet kartais neisvengiama, o akuserems ten nieko naujo tie netyciukai

 3. Kitty
  Kitty prieš 13 min.

  Kumutuke parašė:
  na jei bus nelaimiu viska sutvarkys net nepajusi aislu paciai maloniau kad tokiu nebutu, bet kartais neisvengiama, o akuserems ten nieko naujo tie netyciukai

  Tiesa pasakius tuo momentu kai gimdai tai maziausiai rupi tas kakojimas, o lauki greiciau maziuko balsa isgirst ir ar jam /jai viskas gerai

 4. Anna Maria
  Anna Maria prieš 8 min.

  Vgn per paskaitele akusere sake nesidaryt ir jie nedaro, viskas naturalu normalu irnieko tokio bet kokiu atveju.
  Bet nenoreciau apsivaryt, kvapas paskui visiem ries nosi ir issibegios

 5. viltesim
  viltesim prieš 7 min.

  Stai kaip as penktadieniauju!