30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Nestuke25
  Nestuke25 prieš 3 val.

  raskaester parašė:
  O sakykite kada scanas dar priklauso? Buvau antradienį, tai išmatavo mažių, veiduką nusukęs buvo, svorį ir daugiau kaip ir nebesakė nieko, kad vėl registuotis. Aš v…

  Pas mane nesutampa, aš minusiukas, tai šiandien buvau pas gydytojà tyrimú rezultatú sužinot, tai išrašė nusipirkt tus imunoglobulinus ir per šià savaitę atsinešti susileisti

 2. raskaester
  raskaester prieš 3 val.

  Nestuke25 parašė:
  Pas mane nesutampa, aš minusiukas, tai šiandien buvau pas gydytojà tyrimú rezultatú sužinot, tai išrašė nusipirkt tus imunoglobulinus ir per šià savaitę atsinešti s…

  O man tik lapkričio 7 d pas ginę nebus kaži per vėlu?

 3. User has not uploaded an avatar
  gazelyteAS prieš 3 val.

  raskaester parašė:
  O man tik lapkričio 7 d pas ginę nebus kaži per vėlu?

  man irgi teks leistis del antikuniu.. bet leisiuos lapkricio 4 d., ta pacia diena, kai i dekreta iseisiu,priziurinti akusere tada paskyre laika, kai tuo paciu pas seimos gydytoja eisiu :/

 4. User has not uploaded an avatar
  Oribella prieš 3 val.

  raskaester parašė:
  O man tik lapkričio 7 d pas ginę nebus kaži per vėlu?

  Man irgi reikės leistis ir žinau kada, kai pas ginekologė eisiu, bet ji nueko man nesakė kad nusipirkti reikia 🤔 esu girdėjusi kad veryga padarė šį reikalą mokamu, anksčiau kompensuodavo ligonių kasos.
  Bet tai kodėl man gine ne išrašė tada jo nusipirkti🤔

 5. Sandy20
  Sandy20 prieš 3 val.

  Jūratė- Modesta parašė:
  Na žinokit ir pačiai kiek keista, kad pilvelis nedidelis ir daug kas taip sako jog atrodau kaip gerai pavalgiusi 🤣🤣 bet svarbu jog mažučiui ten viskas gerai, atit…

  O kur daret 4D echo?