30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2022 m. Balandinukai ❤️

 1. Flamingaa
  Flamingaa prieš 13 val.

  Jura454 parašė:
  Nulėkiau aš pasiimti savo atsakymus dėl GD ir įtariu kad jis pas mane teigiamas. 1 ėmimas normose, antras normose, o trečias ėmimas pas mane 9,1 kai norma iki 8,5..…

  Eeeei, o kur jus radot arbuzo???

 2. kristute1
  kristute1 prieš 12 val.

  Man GD nustatė 12 sav. Pradžioj puikiai tvarkiaus su dieta, bet va, jau pusantros savaitės, kai leidžiuos insuliną...

 3. User has not uploaded an avatar
  Mamita3 prieš 12 val.

  Man irgi 12sav nustatė gd, iki šiol pavyksta maistą derinant tvarkytis. Nesmagu, kai daug ko negali, bet svoris užtat labai minimaliai auga, dėl to bent galiu pasidžiaugti. Aišku, kam nėra šitos diagnozės, tai labai labai smagu🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  Jura454 prieš 11 val.

  Flamingaa parašė:
  Eeeei, o kur jus radot arbuzo???

  Iki bet yie mažesni, besėkliai.

 5. User has not uploaded an avatar
  Laima1234 prieš 9 val.

  Kaskasandra parašė:
  Man buvo aplink bambą, pasiskundus sakė tikriausiai dėl pilvo raumenų skyrimosi.

  Ne, neturiu dar, bet manau teks isigyti.
  Aciu