30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

Airijos nėštukės 2018-2019 m.

 1. User has not uploaded an avatar
  SandyV prieš 1 sav.

  EvieV parašė:
  Mes irgi neislaukem ir ejom anksciau. Nuostabus jausmas, dar mums ten dave video irasus tris, tai kas dien ziuredavau iki kito scano ar planavote seimos paga…

  Na kaip ir planavome, bet vistiek keistas jausmas. Mes telefonu nusifilmavome tai irgi ziurime kasdien

 2. EvieV
  EvieV prieš 1 sav.

  Gileda parašė:
  Iki 3 men geriau tik folio rugsti ir vit D3. O nuo trecio pradejau vitaminus gerti,tai galima sakyti iki galo panasiai ir geriau as juos. Gelezis visa nestuma buvo …

  Kaip mazyle, ar rami? gal i kokius idomius uzsiemimus vaikstot ar planuojat? Mes neseniai suzinojom kad taip pat laukiam mergytes

  SandyV parašė:
  Na kaip ir planavome, bet vistiek keistas jausmas. Mes telefonu nusifilmavome tai irgi ziurime kasdien

  O galiu paklausti kur jums leido filmuoti? Mums 3 scanuose neleido, tik vienoj klinikoj uz papildoma mokesti irase patys..

  Kokie pojuciai, ar prasidejo jau kazkas?

 3. Fotografebarak
  Fotografebarak prieš 1 sav.

  SandyV parašė:
  Merginos, kokius vitaminus vartojat nestumo metu? man ginekologe sake kad folio rugsti ir vitamina b,d3 vartoti iki 12 savaiciu, o paskuo pregnacy care, taciau sia…

  Geriau folio rūgštį ir vitaminą d pradžioje, vėliau nieko...

 4. EvieV
  EvieV prieš 6 d.

  Fotografebarak parašė:
  Geriau folio rūgštį ir vitaminą d pradžioje, vėliau nieko...

  Kaip jusu arbuziukas?

 5. Fotografebarak
  Fotografebarak prieš 3 d.

  EvieV parašė:
  Kaip jusu arbuziukas?

  Arbuziukas gerai, o aš jau puskuoju... nes Arbuziukas jau visas arbūzas! o jus?