30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) jau galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar mažylį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant ir vaikeliui užimant vis dugiau vietos gimdoje, jų tūris mažės.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs, jis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs naujagimis reaguos į šviesą, bet dar kurį laiką galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsite glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į jus įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15 % labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių, miego stokos ir fizinio diskomforto.

Be to, augant pilvukui, į priekį pasislenka svorio centras, todėl pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl viso to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Ar jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais? Tai yra visiškai normalu ir nutinka didžiajai daliai naujai iškeptų tėvų.  Bet jei nerimas yra didelis ir trukdo funkcionuoti,  o slogios nuotaikos atsikratyti nepavyksta − pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši depresija paprastai būna lengva arba vidutinė. Ji pasireiškia vidutiniškai vienai iš dešimties nėščiųjų.

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Sveikiname! Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų (žinoma, jei dirbate). Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vis tiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

GaKu prieš 14 val.

Laura laura11 parašė:
    labuka Mamytės kaip laikotės?🙂 Kaip su judesiukais ar labai stipriai juaciat ir kasdien tie judesiukai stiprus ?klausiu tu kurioms maždaug 26sav🙂

Sian lygiai 26, malasi duodasi, daznai skaudziai😄ryte, per pietus, vakare🙈

miau miau prieš 12 val.

Na mamytės sakykit, kaip suprantu rezultatas jog nerasta?
    Savu rezultatų nemoku vertinti objektyviai. 🙈

3. littlemagpie prieš 12 val.

Man 25 savaites. Labai daug juda😳

Stirna prieš 11 val.

Man 27 savaitės, juda labai, ypač vakarais, naktį. Bet pastebėjau, kad būna ir ramių dienų, kai judesiukai kiek silpnesni bet tuomet atšoka kaip priklauso kitą dieną

Asta_as prieš 9 val.