30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2021 Vasarinukai 👶❤️

 1. KarinaBaby
  KarinaBaby prieš 1 d.

  Šilo_uoga parašė:
  Visokių tų keistumų būna per nėštumą 🤭 su pirmuoju vaiku buvau alergiška stipriai kvepiantiems muilams, visos rankos išbertos buvo ir labai niežėjo :)) ir dar mano …

  Geras😀😀😀

 2. User has not uploaded an avatar
  merijada prieš 1 d.

  Šilo_uoga parašė:
  Aš negeriu kalcio, tik omega ir vit D. Pirmo nėštumo metu irgi negėriau kalcio

  Pirma nėštumą suleido 28 sav. Ši kartą 27 sav dariausi antra kartą antikūnų tyrimą, ir tik 30 savaitę suleido

 3. MinčiųRaizgynė
  MinčiųRaizgynė prieš 23 val.

  Jau kaip skaidėjo ta imunoglubulino injekcija 🙈

 4. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 23 val.

  MinčiųRaizgynė parašė:
  Jau kaip skaidėjo ta imunoglubulino injekcija 🙈

  Rimtai? :)) As nieko nejutau visus 3 kartus :)))

 5. MinčiųRaizgynė
  MinčiųRaizgynė prieš 23 val.

  Man dūrio neskaudėjo, bet kaip švirkštė tai skaudėjo ir dabar skauda tą vietą, kaip liečiu 🙈
  Begemotas, kuris bijo skiepų 😂