30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje KŪDIKIO REGA.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju. Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

Reklama

2017 m. gegužės mėnesio būsimos mamytės

 1. Stebuklo laukianti
  Stebuklo laukianti prieš 40 min.

  Tos, kurios turit neigiama kraujo grupe, sakykit kaip leidziamas tas imunoglobulinas? I vena? Kokia ten procedura?

 2. User has not uploaded an avatar
  Bruknia26 prieš 27 min.

  gynteux parašė:
  O ne 3 skanai per nėštumą priklauso,jei ir viskas gerai???

  Man gine sake kad 3 priklauso

 3. User has not uploaded an avatar
  DovilėPetr prieš 25 min.

  Bruknia26 parašė:
  Man gine sake kad 3 priklauso

  Tikrai nesigincysiu, tik pasakiau, gal dar ir nuo gines nemazai priklauso😉

 4. jogeg
  jogeg prieš 9 min.

  Bruknia26 parašė:
  Man gine sake kad 3 priklauso

  O man siandien sake 2 priklauso

 5. BaltaVarna
  BaltaVarna prieš 2 min.

  DovilėPetr parašė:
  As kazkaip suprantu, kad ginekologe tik echo metu padeti turbut mato, apciuopom nenustato, o 100% suprasti ar apsiverte ar ne irgi kazin ar imanoma🤔

  Man apčiuopė galvytę per pilvą ir pasakė, kad apsivertęs. Judesius pradžioj jaučiau žemai, o dabar palei bambą ar po šonkauliais