30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje KŪDIKIO REGA.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju. Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

Reklama

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. Teressa
  Teressa prieš 3 val.

  turtelis parašė:
  Kokios grazios mamytes :))
  O kas liecia placenta mano irgi zemai, bet kaklelio nedengia idomu jei ji zemai…

  Ot net nzn, gal tik kai dengia, nes gimdymo takai uždari gaunas, plius netinkama placentos padėtis įtakoja netinkamą vaisiaus padėtį. O jei žemai irgi gali gal kilti problemų gindant ar leliui ir nelengva apsiversti..cia gydytoja jau geriau pasakytų kokios grėsmės ir pan...bet jei nedengia, gal viskas dar neblogai, plius ji gali jums ir kilti dar, jei neįaugusi į kokį randą ar pan.. as tikėjaus, kad man bus tikrai pakilus, bet deja, nė iš vietos

 2. User has not uploaded an avatar
  mozaika85 prieš 3 val.

  miglelyte parašė:
  Bet gine irgi prasidedančią skaičiuoja? Nes kai nueinu ir sesutės paklausia kiek laiko tai sako pagal šitą užrašymą . Db pirmadienį eisiu ir sakys 31sav nors pagal …

  Na man ligoninej skaiciuoja kaip priklauso,kiek tuo metu tiksliai yra. Siandien kai buvau irgi uzrase,kad siandien lygiai 29sav. Jeigu su dienom ir raso 29+1.

  Saldiakimirka parašė:
  Jus geriat aspirina, del kokiu priezasciu skyre?😊

  Del kraujotakos. Kad kraujas geriau vaikaciotu leliukui,nes pas mane tiratas kraujas.

  Renooo parašė:
  Koki aspirina geriat?As irgi geriu😉

  Vadinama baby aspirin 75mg o jums kodel skyre? Sake gerti iki 36sav.

 3. turtelis
  turtelis prieš 2 val.

  Teressa parašė:
  Ot net nzn, gal tik kai dengia, nes gimdymo takai uždari gaunas, plius netinkama placentos padėtis įtakoja netinkamą vaisiaus padėtį. O jei žemai irgi gali gal kilt…

  Man kai sake zemai, tai tada klausiau ar cia negerai? Tai tada pakomentavo, kad viskas tvarkoje ir kad svarbu nedengia kaklelio ;) idomu butu dabar pamatyt kaip ten kas ;) tiek per 12 , tiek per 20 sav skanus buvo zemai

 4. Akimirka prieš 2 val.

  Burbuliukas35 parašė:
  28sav ir 5d, jei ciklas 28d, gimdymas birzelio 10d. Bet tame ir esme, kad mano ciklas ne 28d ir gimdymo data pgl scana nukele iki birzelio 1d. Tai ka, nestumas vist…

  Jei nukėlė vadinasi gimdysite kaip sakė maždaug..darydamos skaną jos mato kaip vystosi leliukas ;)

 5. Cany prieš 41 min.

  turtelis parašė:
  Kokios grazios mamytes :))
  O kas liecia placenta mano irgi zemai, bet kaklelio nedengia idomu jei ji zemai…

  Buna kad cp diena nuveina moterys ir placenta jau buna pakilus. Buna ir anksciau pakyla. Buna ir nepakyla