30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. Pilo
  Pilo prieš 9 val.

  Asta.kzk parašė:
  Aš penktadieni einu pas chirurga. Prisiskaičiau daug... labai tikiuosi jei patvirtins o manau patvirtins kad bus iki 1cm

  ?

 2. Lėja77
  Lėja77 prieš 9 val.

  Kšanina parašė:
  Pasidalinsiu patirtimi apie gliukozės tyrimą 😊 tai man jokios nemalionios patirties, tik tai, kad tris kartus adatą beda ir venų ieško. Nei silpnumo, nei sunkumo, n…

  Dariausi vit D tyrimą ir tada gydytoja pagal atsakymus rekomendavo gerti tūkstančio dozės kapsules, nes organizmas nepajėgus daugiau įsisavinti 😊 manau tik pasikonsultavus su savo gydytoja/u bus naudos 😉

 3. User has not uploaded an avatar
  Lelyte16 prieš 9 val.

  Lėja77 parašė:
  Man kietėja, bet be skausmo. Konsultavausi su gine, tai liepė dar po papildomą magnio desporal išgert per dieną 😉

  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti kompresines kojinės gal padės.

 4. Burbule1
  Burbule1 prieš 9 val.

  Lelyte16 parašė:
  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti komp…

  Aš labai vargstu su kietėjančiu pilvu, su skausmu, daugiau nei 10 kart per dieną, tai esu nedarbingume, kad daugiau pagulėti, nes darbas stovimas ir dar pasitampyti reikia. Tai realiai ir man magnį liepė gerti, bet man jis nepadeda tik į tualetą nuo jo baisiai varo... Penktadienį dar ir ligoninėj pagulėti teko, nes labai kietėjo pilvas ir dešinę pusę judant skaudėjo, tai stebėjo dėl apendicito, ačiū dievui nepasitvirtino, sakė gimdos raiščiai, tai išvis gulimas režimas, nes nelabai yra kaip sau padėti tik laukti ir tikėtis kad praeis 😏 tai aš irgi su klausimu, gal kuriai buvo su gimdos raiščiais problemų?

 5. User has not uploaded an avatar
  Issi prieš 7 val.

  Lelyte16 parašė:
  Va kad bėda aš magi jau senokai geriu, o kuo toliau tuo vis dažniau ir skaudžiau kietėja. Plius pradėjo ir kojas mėšlungis traukti. Mano gine pasakė nusipirkti komp…

  Siulau nenumoti ranka i tuos pilvo kietejimus, ir jei labai daznai tai nutinka, nubegti pas gydytoja pasitikrinti. Tegul patikrina, ar neveikia gimdos kaklelio. As su pirmu nestumu del kietejimo gulejau 5 sav ligonineje ir vis tiek pagimdziau 4 sav anksciau. Be to yra vaistu, kurie mazina gimdos susitraukimus, ne tik magnis gelbeja.