30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

Reklama

2018 m. Liepos stebuklai

 1. Kocikiuks
  Kocikiuks prieš 10 val.

  Pukotuke parašė:
  Labas rytas. Siandien sapnavau kad jau pagimdei,grazia porele,su daug sviesiu plaukuciu. Berniukas buvo didesnis uz mergaite ir Abu buvo panasus vienas i Kita 😍😍😍😍

  Labas rytas nu zinokit prajuokinot kaip smagu, kad kazkas mane sapnuoja

 2. Pukotuke prieš 9 val.

  Kocikiuks parašė:
  Labas rytas nu zinokit prajuokinot kaip smagu, kad kazkas mane sapnuoja

  Pati juokiausi Kai prabudau
  Va ka reiskia forumo galia 😄😄😄

 3. diabac
  diabac prieš 7 val.

  Sveikos. Senokai berasiau.. Didziausi sveikinimai kas laukiasi dvynuku ir trynuku🌸🌸🌸 o mes laikomes normaliai, po avarijos jau atsigavau, po patirto streso kraujas nusilpo tai geriu gelezi ir magni del pilvuko skausmo... Dar ausu uzdegimas baiginejas tai jau smagu, tik liudna kad antibiotikus reikia vartoti...
  Maciau kalbat apie paketus ir sauskelnes po gimdymo, pati dar nieko neturiu, nei rubeliai suruosti net manau dar yra laiko
  Negaluojancioms sveikateles!!!!

 4. User has not uploaded an avatar
  mata3 prieš 6 val.

  Sunny_ parašė:
  Baby center -20% bus

  Sveikos, man Babycenter parduotuves atstovas sake, kad bus TIK 15 proc. nuolaida.

 5. User has not uploaded an avatar
  Sunny_ prieš 5 val.

  mata3 parašė:
  Sveikos, man Babycenter parduotuves atstovas sake, kad bus TIK 15 proc. nuolaida.

  Mes sestadieni buvom, tai minejo, kad 20. Nezinau