30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. extrapower
  extrapower prieš 1 d.

  @laiminga parašė:
  Vilnietės mamos, kur planuojate gimdyti Vilniuje? Neapsisprenžiu Santaros ar VGN gal jau ir buvo tokia tema, bet nelabai turiu laiko tiek komentarų perskaity…

  Labas, aš tai planuoju VGN, pirmą gimdžiau ir antrąjį čia norėčiau...
  Neatmetu Santarų, bet ten pirmenybė yra pataloginiams, daugiavaisiams, rizikingams nėštumams...

 2. extrapower
  extrapower prieš 1 d.

  Loreta199 parašė:
  Nu mergaites as jau išėjau i dekreta sendien užsipildžiau prašymą sodroi dabar lauksiu pinigeliu ir viska dasipirksiu ko truksta ir ramai lauksiu savo mažylio❤️❤️❤️…

  Kaip gerai, jau dekretas 🥰 o jūsų terminas gruodžio pati pradžia? 😊
  O darbe reikia kažką pildyti, ar tik kai gydytoja duoda dekretą, tada susipildai per Sodra ir viskas? 🙄

 3. User has not uploaded an avatar
  DiaVi prieš 1 d.

  @laiminga parašė:
  Vilnietės mamos, kur planuojate gimdyti Vilniuje? Neapsisprenžiu Santaros ar VGN gal jau ir buvo tokia tema, bet nelabai turiu laiko tiek komentarų perskaity…

  Sveika aš VGN

 4. User has not uploaded an avatar
  Pompeja prieš 1 d.

  extrapower parašė:
  Labas, aš tai planuoju VGN, pirmą gimdžiau ir antrąjį čia norėčiau...
  Neatmetu Santarų, bet ten pirmenybė yra pataloginiams, daugiavaisiams, rizikingams…

  Tikrai nepritariu, kad pirmenybe panasiems i jusu isvardintus atvejus. Juk neisvarys ar nelieps gimdyti priimamajame. gimdziau 2018m sausi ten, ir likau tikrai patenkinta. Seseles malonios, visas personalas labai paslaugus. Gimdykloje praleidau 18val, taisesele uzeidavo daznai paklausti kaip jauciuosi. Palatos dideles ir atnaujintos buvo, grazios. Lovos patogios, prie kiekvienos lovos plansete buvo su visokia informacija aoie zindyma ir pan, bei ir siaip galima buvo panarsyti, tv irgi buvo palatoje. Antra irgi ten gimdysiu

 5. Loreta199
  Loreta199 prieš 1 d.

  extrapower parašė:
  Kaip gerai, jau dekretas 🥰 o jūsų terminas gruodžio pati pradžia? 😊
  O darbe reikia kažką pildyti, ar tik kai gydytoja duoda dekretą, tada susipildai p…

  Sveiki as turiu dvi datas lapkričio 26 ir gruodžio 6d mano daktare yra privati todel viska pildo ir i dekreta paleidžia pati tai pasiseke taip reiketu visa savaite sėdėti darbe. Darbe nieko nepildziau tik vadovei pasakiau data nuo kada iseiniu i dekreta. O sodroj pateiki prašymą.