30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2022 m. sausinukai 💖

 1. User has not uploaded an avatar
  Keelle prieš 11 val.

  Sveikos, mamytės,
  Turiu tokį klausimą, pastaruoju metu vis dažniau pradeda skaudėt gaktikaulį, makšties kaulus (nežinau net kaip tiksliai išsireikšti). Ypač į vakarą. Anksčiau būdavo tik ilgiau pavaikščiojus, 8-10km įveikus, bet dabar panašu kad ir be jokio fizinio krūvio link vakaro prasideda skausmas, ir naktį verčiantis pabundu nuo jo. Ar čia normalu? Ar tai galėtų būti pirmieji simfizito požymiai? Gal kuri buvo susidūrusi ir turi patirties? 😔

 2. User has not uploaded an avatar
  DandelonFuzz prieš 9 val.

  Pienės_pūkas parašė:
  Turiu is Reserved paltą oversize, telpu ir dar tikrai nemažai vietos yra. Dar viena platesnį turiu, kuri laiką irti tilpsiu, o tada žiūrėsiu. Yra parkos su raisteli…

  Aš irgi dar galvoju pasižiūrėti parduotuvėse platesnio siuvimo, tik savo dydžio striukės/ palto.

 3. User has not uploaded an avatar
  Gnybze prieš 9 val.

  roberta260 parašė:
  Laukiuos 28 savaites tai zinokit atrodo kad vaikas tik pora valandu temiega visada juda kruta 😀

  Oiii tikrai. As net vyrui sakau, gal hiper aktyvus bus, lad sitaip duodasi 🙈😆 pilvukas banguoja.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gnybze prieš 9 val.

  DandelonFuzz parašė:
  Is kur pirkotes ar pirksite žiemai striukės, kad pilvuzas tilptų? šiandien paprasta L didžio striukė pasimatavau (įprastai S dydį nesioju), tai nelabai lieka tos…

  Vyro nesiosiu 😂 vistiek niekur neeisiu jau paskutini men :))))

 5. User has not uploaded an avatar
  Rutaxe prieš 7 val.

  Sveikutes, šiandien nusipirkau tokia. Atsiliepimuose rašo, kad oversized tai galvoju kad tilpsiu. O poto jei ką parduosiu.