30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

Reklama

2018 m. sausio mėn. mamukai

 1. Debesėlis_ prieš 16 min.

  gintigin parašė:
  Tarkim aš labai gerbiu mamas, kurios tiesiog pasako nezindziau, nes nenorėjau, pavargau ir t.t., nes jos sako tiesa o tas pasakymas neturėjau pieno yra klaidinan…

  Būtent, tas išankstinis buteliuko pirkimas jau yra žingsnis ir psichologinis nusiteikimas, kad nežindysiu. Iš esmės pabandysiu, bet jei nepavyks - duosiu mišinuką.
  Neus prieš mišinukus ir pačios vaikas juos ragavo, bet niekada ir neslėpiau kodėl nebemaitinu pati

 2. Debesėlis_ prieš 12 min.

  Libre parašė:
  Bet jeigu mama patiria stresa, gal is tikruju pienelis nebesigamina?... gal ne tik liaukos visada kaltos buna

  Aš teigiu, kad visos pieno turi (išskyrus patalogijas) ir jis gaminasi paklausos pasiūlos principu. Pienas gaminasi mūsų smegenyse. Todėl psichologines problemas reikia spręsti, kad netrukdytų žindyti vaiko. Viskas susiveda į mūsų požiūrį, norus, o ne tai "neturiu pieno".

 3. gintigin
  gintigin prieš 11 min.

  Libre parašė:
  Bet jeigu mama patiria stresa, gal is tikruju pienelis nebesigamina?... gal ne tik liaukos visada kaltos buna

  Patiriant stresą pienas gaminasi kaip gaminesis, jei aišku yra zindoma tiesiog pienas gali sunkiau tekėti ar pasunkeja pieno atleidimo refleksas plius kūdikis jaučia mamos emocijas, todėl gali būti irzlus zisdamas, o irzlus vaikas žindant dažniausiai yra iškart nurasomas tam, jog trūksta pieno, neprivalgo

 4. Amanda92 prieš 8 min.

  Pamenu kaip mano mama pamate pastovejusi mano piena buteliuke(nusitraykinejau dvi dienas piena, nes speneliai buvo ziauriai nugrauzti) ir sako: gali nebezindyti, nes tavo pienas blogas. Mano buvo toks pat, tai sesele iskarto pasake, kad galiu nebemaitinti, nes vaikas vandieniu nepasisotins. ir blemba taip subalamutino mane, galvoju gal rimtai tas pienas kazkoks kitoks turetu buti, na bet paciu laiku paprotino mane Ir tos savokos, kad neturiu pieno, arba krutine minksta, sumazejo pieno, tai juokingos 🙂 Atrodo visokiuose facebook laiko randa pasedeti, bet apie zindyma pasidometi laiko neranda 🙂 Kaip ir del streso pienelis nedingsta, tik apmazeja jo gamyba

 5. Debesėlis_ prieš 1 min.

  Amanda92 parašė:
  Pamenu kaip mano mama pamate pastovejusi mano piena buteliuke(nusitraykinejau dvi dienas piena, nes speneliai buvo ziauriai nugrauzti) ir sako: gali nebezindyti, ne…

  Dažnai ir gydytojai supainioja. Pamenu su savo sūnumi buvau pas pavaduojančią pediatrę, tai ji mane barę, kad vaikas pe mažai priaugo per antrą mėnesį (200-300 g), nors ir preiš tai, kai kitų po vieną kg augdavo, mano po kelis šimtus gramų. Tada man liepė nebemaitinti ir pirkti mišinuką.
  Pamenu, tada galvoju: na nesamonė, tūkstančius metų žmonija kažkaip išgyveno be mišinukų, o dabar aš "neturiu pieno". Tuo kartu neskubėjau klausyti gydytojos patarimo ir girdyti mišiniu, jo ir neprireikė, nes kaip tik tą mėnesį vaikas priaugo 1200 g.
  Išvada, kad ir vaikai skirtingi, skirtingai svorį augina, todėl tomis lentelėmis nereikia aklai tikėti.