30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2019 m. gegužinukai

 1. SimonaIN
  SimonaIN prieš 4 val.

  brangekaile parašė:
  mano dukra uzaugo su beveik viskuom is mothercare,db ir viska is ten perku👍

  Uzsisakinejate per tarpininkus?

 2. brangekaile
  brangekaile prieš 4 val.

  SimonaIN parašė:
  Uzsisakinejate per tarpininkus?

  ne as uk gyvenu,tik gaila kad jie paskelbe bankrota,tai palaipsniui uzdaris visas parduotuves,nu bet cia gali uztrukt dar

 3. User has not uploaded an avatar
  huba buba prieš 3 val.

  brangekaile parašė:
  ne as uk gyvenu,tik gaila kad jie paskelbe bankrota,tai palaipsniui uzdaris visas parduotuves,nu bet cia gali uztrukt dar

  eina sau as vakar uzsisakiau is uk ant 200€, siunciu draugam is Uk, ir jie parsius man, ne duok Dieve man neateis siunta🤔beje as galvoju kodel nauju prekiu vis ner...

 4. brangekaile
  brangekaile prieš 1 val.

  huba buba parašė:
  eina sau as vakar uzsisakiau is uk ant 200€, siunciu draugam is Uk, ir jie parsius man, ne duok Dieve man neateis siunta🤔beje as galvoju kodel nauju prekiu vis n…

  nu kol kas is artimiausiu mums tik viena uzdaro kovo 31,tai nuolaidos nemazos tik kad kaip buvo paskutinis ziemos sezonas,tai viskas jam tik.kol visas uzdaris dar gali uztrukt,tiek kad gaila,nes buvo viena is geriausiu pardziu vaikams

 5. User has not uploaded an avatar
  huba buba prieš 23 min.

  brangekaile parašė:
  nu kol kas is artimiausiu mums tik viena uzdaro kovo 31,tai nuolaidos nemazos tik kad kaip buvo paskutinis ziemos sezonas,tai viskas jam tik.kol visas uzdaris dar g…

  idomu idomu...nu bent viena mano uzsakyma tegul atsiuncia. beje ar mothercare siuncia uzsakyma atskirais siuntiniais? cia is uk. uzsisakiau pilna drabuzeliu ir viena tommi tepi siuksliadeze. kazkodel man raso jog siuksliadeze issiusta, o visi drabuzeliai statusas processing. idomu jie atskirai pristatys?