30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. Saldapicki
  Saldapicki prieš 16 val.

  Svajoniukas parašė:
  Man taip, kaip uzeina mazylei, tai malasi, visas pilvas dreba, kartais spyria kur nors, bet kad dabar aktyviau tiesiog juda, tai taip. Man jau yra 30 savaiciu

  Ir mano duodasi kad viskas linguoja ir dreba🤣😇🙈ir jau pora savaičiu labai judri pasidariusi🤰🥰

 2. orchidee
  orchidee prieš 15 val.

  Maniškė irgi juda lb dažnai, dažniau netgi naktimis, negu dienomis, ir jau ilgą laiko tarpą taip..

 3. Evighet
  Evighet prieš 15 val.

  Maniškis išviso atrodo nemiega, ir taip jau nuo pirmų judesių 🙈

 4. Deimu
  Deimu prieš 15 val.

  O man su pirmu sake gims didesnis nei vidutinis, o gime 53cm 2950, tai dabar nusipirkau 50dydzio pora rubeliu, 56dydzio irgi turiu, sakiau desiuosi ligonine ir tokio dydZio ir ano, nes pirmam vaikui kai pripirkau 62,68 dydzio tai skendo buvo visi dideli.. tai vyras vaziavo pirkti rubeliu

 5. User has not uploaded an avatar
  Eistela prieš 3 val.

  Garbanuska parašė:
  Sveika, aš irgi planuoju trumpą pabėgimą su vyru iki Barcelonos. Skridau 13 savaitę į Egiptą porai savaičių. Tai nuo saulės slėpiausi. Saulės neprimėgaukit ir jūs, …

  Na kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir atsakomybė. Mes gan daug keliavome ir nėštumo metu nesinorėjo sėdėt namie, bet po vakar supratau, kad jėgos ne tos, nors jaučiuosi gerai, pilvas nedidelis, bet daug vaikčiot nebeišeina, vis reikia prisėst, vis dažniau valgyt, tai taip pavargau, kad visą kelią namo pramiegojau. O anksčiau miestus apžiūrint ir 30000 tūkstančių žingsnių didelių problemų nekeldavo
  Tad pasitarkit su gydytoju, įsivertinkit savo savijautas, šalį į kurią vyksit, planus, ką ten veiksit
  Aš asmeniškai skrydžius nėštumo metu apribojau. Turėjom kelionę pačioje nėštumo pradžioje, nes jau nieko negalėjom pakeist ir skridau antro trimestro pradžioj. Po to skrydžių atsisakiau