30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. A-guste
  A-guste prieš 9 val.

  Orchidejaa parašė:
  o gal žinote kokiu dažnumu?

  Nėštumo pradžioje stipriai sirgau, buvo aukšta temperatūra, galvą skaudėdavo, tai tikrai pora tablečių per parą gerdavau. Jis tikrai saugus, man tą ne viena gydytoja patvirtino. Gėriau labai daug ir stiprių vaistų nėštumo metu, taip, kad dėl šio vaisto tikrai galite būti rami

 2. Boruzele0314
  Boruzele0314 prieš 7 val.

  roberta_87 parašė:
  Man 25 savaites, bet priaugau vos kelis kg. Aisku gerai, kad neauga svoris, bet ar ne per mazai tokiam laikui. Kiek jus priaugot?

  As del to diabeto labai grieztai laikiausi dietos. Priaugau 1,5 kg, bet kaip man prasidejo pielonefritas ir pykino. Neturejau apetito tai juos vel numeciau per dvi dienas. Tai sveriu tiek pat kiek pries pastojant dabar. O kai buvau echo darytis tai sake kad mazyle normos ribose

 3. Boruzele0314
  Boruzele0314 prieš 7 val.

  Orchidejaa parašė:
  o gal žinote kokiu dažnumu?

  Ant pakuotes turi buti nutidyta paros doze pagal jusu kg. Bent 3 gramus per para tikrai galima

 4. ifka
  ifka prieš 5 val.

  Pasidalinkit mergaiciu vardu idejomis🥰🤩
  Jau isnarsiau puse interneto platybiu ir vis dar nieko neatradau🙈🤔

 5. ingridux2016
  ingridux2016 prieš 5 val.

  Oresta, Orinta, Taja ir Ernesta🙂 as tokius buvau sumascius kol nesuzinojau kad berniukas😊