30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė

Vaikelis 30 nėštumo savaitę

Kopūstas. Vaikelis yra beveik 40 cm ūgio ir sveria apie 1 kg 300 g – kaip nemaža kopūsto galva. Pasibaigus šiai nėštumo savaitei (t.y. suėjus pilnoms 30 nėštumo savaičių) galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų.

Dabar jį supa nepilnas litras vaisiaus vandenų, tačiau laikui bėgant jų tūris mažės, nes vaikelis užims vis daugiau vietos gimdoje.

Mažasis pilvuko gyventojas jau skiria šviesą nuo tamsos ir gali sekti judantį šviesos šaltinį. Gimęs mažylis didžiąją laiko dalį bus užsimerkęs. Atsimerkęs jis reaguos į šviesą, tačiau dar kurį laiką jis galės matyti tik labai arti esančius, kontrastingų spalvų daiktus ar kontūrus.

Daugiau apie tai, kaip pasaulį mato naujagimiai ir kodėl pačius mažiausius labiausiai traukia juodai-balti žaislai, skaitykite straipsnyje Kūdikio rega.

Kadangi savo mažylį norėsi glausti prie savęs kuo arčiau, tai bus kaip tik tas atstumas, iš kurio jis galės kaip reikiant į tave įsižiūrėti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 30 nėštumo savaitę

Faktas

Tyrimai rodo, kad besilaukiančios moterys yra 15% labiau užmaršios nei nesilaukiančios. Atmintis grįžta pagimdžius.

Ar pamenate nuotaikų kaitas pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Šie „linksmieji kalneliai“ gali ir vėl sugrįžti – dėl hormonų pokyčių ir išsimiegoti trukdančio fizinio diskomforto, kuris vis didėja dėl augančio pilvuko ir didėjančio svorio.

Be to, augant pilvukui į priekį pasislenka svorio centras, pasikeičia pusiausvyros pojūtis, o dėl nėštumo hormonų atsipalaiduoja sąnarių raiščiai. Dėl to galite jautis nerangi ir net dramblota.

Yra normalu, jei jus apima nerimas dėl gimdymo ar abejonės savo, kaip tėvų, gebėjimais. Tačiau jei negalite atsikratyti slogios nuotaikos, esate labai nervinga ir kamuojama nerimo, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tai gali būti nėštumo depresijos požymiai. Ši paprastai lengvos ar vidutinės formos depresija pasireiškia vienai iš dešimties nėščiųjų. 

Darbelis 30 nėštumo savaitei

Pasibaigus šiai, 30 nėštumo savaitei, galėsite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų – žinoma, jei dirbate. Tam, kad gautumėte SODROS motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogas, turėsite pateikti prašymą SODRAI.

Net jei nedirbate, jums vistiek bus išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas, o jūs įgysite teisę į vienkartinę socialinę išmoką besilaukiančiai moteriai.

Taip pat skaitykite

2021 spalio mažiukai

 1. Terracotta prieš 7 val.

  Pipiriuke parašė:
  Na man kietėja pilvas. Ryt vėl žiūrės koks gk.
  tiesiog idomu ar kitoms buvo kažkas su kietėjimu, jei taip kaip sekėsi nesioti lel…

  Na man paruošiamieji, kartais ir labai dažni vyksta jau nuo 27-28 sav., savaitę buvau stacionare, bet kažkaip mėginu pajausti, kas provokuoja tad sugėriau elektrolitų, nuolat prižiūriu skysčius ir jau turim 31 sav.

  Tai mano klausimas apie tai, kad ar gilinasi kažkas kodėl kietėja pilvukas? Nes 24sav. ne juokas. o dėl abejingumo būtų gaila..

 2. User has not uploaded an avatar
  As esu A prieš 7 val.

  Pipiriuke parašė:
  Na man kietėja pilvas. Ryt vėl žiūrės koks gk.
  tiesiog idomu ar kitoms buvo kažkas su kietėjimu, jei taip kaip sekėsi nesioti lel…

  NA man irgi buna pakieteja po to vel atsigauna po to gvel tai cia normalu tai

 3. User has not uploaded an avatar
  Abcde prieš 7 val.

  Man kieteja jau nuo 20sav. Bet gal pavadinciau kad gimda susitraukineja, buvau ir pas gydytoja ir magni geriu, bet manau tai paruosiamieji saremiai ir kitaip nebus. Vienos nejaucia arba jaucia gale, kitos nuo puses nestumo jaucia. Jei kaklelis trumpeja tai jau kas kitka 🙄 man asmeniskai traukia kai i wc noriu arba esu pavargusi, negaliu daryti kazko susilenkusi nes iskart sutraukia

 4. Hestia
  Hestia prieš 6 val.

  Man irgi kietėja, gimdos kaklelis irgi 3,5cm tai kaip ir viskas ok! Sakė daugiau ilsėtis ir tiek. Manau čia normalu!

 5. Pienių pieva prieš 5 val.

  Man irgi kietėja. Koks kaklelis nežinau.