31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo. Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei: pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo), skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas, pajunti daugiau nei keturis sąrėmius per valandą, padidėjo spaudimas dubens srityje ar pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Paruošiamieji sąrėmiai

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

Reklama

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. sweeet24
  sweeet24 prieš 2 val.

  Liepiukas2017 parašė:
  Aš svarstau apie krikščioniškus gimdymo namus bet nežinau neapsisrendžiu dar ar jose ar klinikose.

  Nereikia sakė daktarė mano jeigu jau esi virš 36 savaitės važiuoti kur pasirinkai. O jeigu iki 36 prasidės važiuoti į klinikas gimdyti, nes ten yra visa aparatūra ir priežiūra kurios reikės gimus anksčiau laiko mažyliui

 2. simonaale
  simonaale prieš 2 val.

  mel@nija parašė:
  koks cia modelis? pasidaro is lopsio sedimas sportinukas? ar cia atskiros dalys ant tos pacios vaziuokles? kokia kaina jei ne paslaptis?

  Modelis city cross. Dvi atskiros dalys ant vienos vaziuokles. Rankine teko pirkt atskirai. Kaina mazdau 1300-1400€. Motinos dienos proga turetu buti dar nuolaidu apie 15%. Nes klausem del nuolaidos ratukam, sake nebus atsarginem dalim

 3. As11111 prieš 1 val.

  Labos mamos, ar kam dar siaucia hormonu audros? man snd baisu, nuotaika siaunbinga, depresija lyg kazkokia, baisu zinokite, esu labai linsksmu plauciu zmogus bet snd kaip 5 raganos viename

 4. laura-aukselis
  laura-aukselis prieš 24 min.

  As11111 parašė:
  Labos mamos, ar kam dar siaucia hormonu audros? man snd baisu, nuotaika siaunbinga, depresija lyg kazkokia, baisu zinokite, esu labai linsksmu plauciu zmogus bet sn…

  Oi as ir bunu daznai linksma, bet kartais tokia depresija uzeina, kad net verkt norisi is pykcio ar siaip is nezinia ko bet kita diena jau buna geriau

 5. mel@nija
  mel@nija prieš 11 min.

  redina parašė:
  Viska pirkau, kedute irgi

  kur pirkte ir kiek mokejot?