31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo. Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei: pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo), skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas, pajunti daugiau nei keturis sąrėmius per valandą, padidėjo spaudimas dubens srityje ar pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Paruošiamieji sąrėmiai

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

Reklama

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  gretuska prieš 10 min.

  Sveikos būsimos ir esamos mamytės. aš su tokiu klausimu. Antra diena vos galiu paeiti. skauda dešinį šoną, nuo kojos aukštyn. ir tai tikrai ne raiščiai ar panašiai. gal teko kuriai susidurti su tuo? ar gali buti taip, kad vaikutis apsisuko ir dėl to taip skauda?

 2. Teressa
  Teressa prieš 10 min.

  Gal kuri žinot, kuriuose sandėliuose urmo bazėje pasižvalgyt vežimėlių dar be tučio? išvažiuosim aksčiau truputi paslampinėsim..

 3. Teressa
  Teressa prieš 7 min.

  gretuska parašė:
  Sveikos būsimos ir esamos mamytės. aš su tokiu klausimu. Antra diena vos galiu paeiti. skauda dešinį šoną, nuo kojos aukštyn. ir tai tikrai ne raiščiai ar panašiai.…

  Pasižiūrėkit venas, ar viskas ok, nes mano kolegei sakė kirkšnyje nėštumo metu išvirto guzas visas, tik nežinau kuo baigės, neužfiksavau ,bet įstrigo, kai pasakojo, kad buvo teip, tai kikšnį suskaudus vis puolu irgi žiūrėtis

 4. AureE
  AureE prieš 6 min.

  minha parašė:
  o nebijai ranku kilnot? as prisiskaicius bobuciu pasaku, tai bijau

  as lankau pas kineziterapeute nesciuju mankstas, pakilnojam rankas, aidku be itempimu i virsu, sake kad jei jokiu gresianciu nera tai nieko ir nenutinka

 5. AureE
  AureE prieš 3 min.

  vakar savosios rubelius parsiveziau atsirjnkusi, jetau kiek daug bodinuku ir sliauztuku, o kokie mazyciai, sunku patiket kad tokia buvo:)) issiskalbiau, tai snd lyginsiu lygint nemegstu, taciau suios mazulycius su dziaugsmu:)))