31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo.

Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei:

 • pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo),
 • skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas,
 • jaučiate daugiau nei keturis sąrėmius per valandą,
 • padidėjo spaudimas dubens srityje,
 • pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

2020 m. Rugpjūtinukai 🤰💓

 1. v.augustina
  v.augustina prieš 24 min.

  Mano pilvinukas irgi kairėje pusėje įsitaisęs, bet judesys tai visam pilve, žinokit kartais net baisu darosi ar jam ten ko neskauda, nes nu tiek malasi, grūdasi, mano panelė palyginus buvo labai rami, aišku judesiukus jaučiau tikrai,žagsėjo, bet čia tai vijurkas kaip turi būt ir prisidedu prie tų, kurios dar nežino lyties, nes davė 51 proc. Kad berniukas, tai tas pats kas būtų ir nesakę, echo lyg dar numatytas 34-35 savaitę, tikrino 2 kartus, bet aš neturėjau tą 20 sav, o pažiūrėjo tik 25, jaučiamės gerai aš dar skaityk nieko nesusiruošus, lauksiu dekreto, nors jau kitą savaitę galėčiau išeiti, bet dar padirbėsiu užsisakiau tą seni Lady rinkinį, man jo su pirmagime pilnai pakako o rūbelių neturiu, nors labiau traukia mėlynus pirkt bet dar laikausi, vyras tik labai nerimsta, nori žinot kas bus

 2. Kemille
  Kemille prieš 20 min.

  v.augustina parašė:
  Mano pilvinukas irgi kairėje pusėje įsitaisęs, bet judesys tai visam pilve, žinokit kartais net baisu darosi ar jam ten ko neskauda, nes nu tiek malasi, grūdasi, ma…

  O kaip tie zagsejimai jauciasi, as kazkaip ju nepagaunu 😅🤭

 3. User has not uploaded an avatar
  Kamiluca003 prieš 14 min.

  Mums 28 savaites, keistas klausimas, ar gali vaikelis per daug juteti ar tai norma? Mano nuolat malasi, virpa, spyria visur, nesustoja, ypac vakare kai jauciuosi pavargus ir issekus.

 4. seline
  seline prieš 11 min.

  Ugnytek parašė:
  Labas rytas merginukės! 🌞 ar dar kurios taip megsta vienoje puseje susigrusyi?😂🙈

  Pas mane pastoviai tik desnej pusej taip buna 🙂

 5. seline
  seline prieš 8 min.

  As vakar echo turejau tai pas mane ponaitis trecia kart patvirtino 🙂 isitaises skersa 🙂 sake kaip hamake guli sau 🙂 kairej pusej galva desnej kojytes 🙂 o ir judesiai stipriausi desnej buna tai taip ir spejau lad skersas 🙂 sveria 1124g sake normalus vaikas ner didelis 😍 nes pilvas man per didelis nei su anais dviem 😂