31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo.

Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei:

• pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo),
  • skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas,
  • jaučiate daugiau nei keturis sąrėmius per valandą,
  • padidėjo spaudimas dubens srityje,
  • pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

1. Symphony prieš 3 val.

Jaljal parašė:
    Mes turbut susitare ;)))) nes as irgi dar iki maziuko atejimo, pabaigt turiu remontus :)))) miegamas liko, o jau nenoriu as apie tuos remontus galvot :))))

ir nesakyk, mes kaip pradejom pernai liepa, tai iki kaledu pasidarem diduma, o dabar liko visokios smulkmenos, bet jos atima daugiausia laiko ir nervu, reikia tolete unitaza pakeist, kriaukle su spintele istaty, nes is po remonto stovi ant vamzdzio baisuma. plius palepe isirengus reiks koridoriu perdazyt, o kambary, noriu pakeist radiatoriaus vieta, nes pastatytas ant sienos o ne po langu, na vienu zodziu sakau atrtodo tokie darbeliai, bet va visur po simta po du ir plius zmogu samdyt ir dulkes, na tikrai tikiuos, kad iski rugsejo viska susikrapstysim.
    O savo miegamaji sakiau jau kadanebut sutvarkysiu, noriu uzbaigt tas smulkmenas, o kita vasara gal ir prie savo miegamojo sienu prieisiu

2. Symphony prieš 3 val.

Oka3 parašė:
    nebegasdinkit pls! mes dar tik planuojam pradeti remontus kita savaite, tiesa, jie bus minimalus

nestumas ar ne remontai nervuoja , tos dulkes, viskas, bet po to kaip faina bus

lina19863 prieš 3 val.

Labas vakaras gal ka sudominti gavau du vienodus kraitelius kudikeliui dovanu perleisciau uz 9eur ryskiai geltonos spalvos 7daliu veztis i ligonine .

4. Policija prieš 14 min.

CarMELA parašė:
    Mes tik ką pabaigėm tai ojezau kaip sunku remontai ir nėščia moteris. Nebesiryžčiau

Turejau si malonuma (remontus) kai laukiaus antrosios dukrytes dabar bijau ir pagalvoti! Meistrai paveda, laika tempia, dilkiu pilna, triuksmas... o pries kelias dienas vyras sako, reiktu miegamaji persidazyti iki leliuko gimimo nu sakau ne brangusis, si karta noriu be remontu 😀

5. Symphony prieš 4 min.

Policija parašė:

ne tai kai mano vyras sako, nu kam tu dabar sugalvojai, sakau reikia taip