31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo.

Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei:

 • pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo),
 • skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas,
 • jaučiate daugiau nei keturis sąrėmius per valandą,
 • padidėjo spaudimas dubens srityje,
 • pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

2022 m. Rugsėjinukai 🤰🏼❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Auste2.2 prieš 41 min.

  Dyvayva parašė:
  As ta guziuką pakutenu dingsta ir vėl atsiranda

  Pas mane atrodo kartais pora dienu ramu,poto festivalis vykst🤣Bet irgi pakirbenu ta gumba išsilygin ir nebeliek🙂Kai buvo karščiai irgi mažiau pvz judejo..o kai apsilankiau pas gydytoja sake jog normalu,nes jie taippat gyvena gyvenima pilve kaip ir mes panašiai

 2. User has not uploaded an avatar
  Dyvayva prieš 37 min.

  Auste2.2 parašė:
  Pas mane atrodo kartais pora dienu ramu,poto festivalis vykst🤣Bet irgi pakirbenu ta gumba išsilygin ir nebeliek🙂Kai buvo karščiai irgi mažiau pvz judejo..o kai apsi…

  Kaip fainai jausti matyti jų ta gyvenimą pilve :-D

 3. User has not uploaded an avatar
  Auste2.2 prieš 18 min.

  Dyvayva parašė:
  Kaip fainai jausti matyti jų ta gyvenimą pilve :-D

  Patikėkit labai fainas jausmas ištikruju nesitikejau🥹pastoviai stebiu,labiausiai matos kai guliu ant nugaros..Nes placenta pas mane prieki...O kai nejuda,delto taip sunerimstu🥲Pergyvenu pastoviai,ypač kai pirmas tai išvis..

 4. User has not uploaded an avatar
  Dyvayva prieš 7 min.

  Auste2.2 parašė:
  Patikėkit labai fainas jausmas ištikruju nesitikejau🥹pastoviai stebiu,labiausiai matos kai guliu ant nugaros..Nes placenta pas mane prieki...O kai nejuda,delto taip…

  Auste2.2 parašė:
  Patikėkit labai fainas jausmas ištikruju nesitikejau🥹pastoviai stebiu,labiausiai matos kai guliu ant nugaros..Nes placenta pas mane prieki...O kai nejuda,delto taip…

  Man irgi pirmas bet jei jauciat reiškia viskas ok jie juk irgi nori pamiegot :-D

 5. User has not uploaded an avatar
  Soleila prieš 49 sek.

  Živiliukas parašė:
  Merginos, kurių neigiama kraujo grupė, o vyrų teigiama, ar jau jums suleido imunoglobuliną? Man gydytoja išrašė receptą, sakė nusipirkti ir sekančiu vizitu suleis. …

  As pirkau vaistineje, jis kompensuojamas, bet reikia primoketi apie 3,5€, o suleido poliklinikoje.