31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo.

Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei:

 • pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo),
 • skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas,
 • jaučiate daugiau nei keturis sąrėmius per valandą,
 • padidėjo spaudimas dubens srityje,
 • pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. 2019liepa
  2019liepa prieš 45 min.

  Lidžita parašė:
  Na, aš sukvailiojau ir nuvažiavau į priėmimą. Paskui pačiai gėda buvo. Buvo tokių pat išskyrų (gausiau nei įprastai), plius, judesius apie savaitę prasčiau jaučiu (…

  Nu gėda jums, kad savo ir kūdikio gerove rūpinatės! Tikrai kitąkart sėdėkit namie iki paskutinio! Jau geriau kraują šaukštais semt, negu vėl apsijuoksit...kam tie medikai, gi pati galit situacijos rimtumą įvertint 😃😃😃😃

 2. 2019liepa
  2019liepa prieš 43 min.

  Lidžita parašė:
  Jis nėra privalomas kaip ir jokie kiti tyrimai Darytis ar ne, sprendžiate Jūs. Aš jo atsisakiau, nes man jis elementariai nesaugus atrodo (išgeriamas žvėriškas k…

  Blemba, prijuokinat jūs 😂😂😂😂jūs gydytoja? Odontologė? Panašu, kad ne 😂😂😂 uždegimas/infekcija be dantų skausmo yra puikiai galimi, jei ką!

 3. Uggie
  Uggie prieš 29 min.

  Oorinta parašė:
  Sveikos, tik ka po daktarų, tiesa, pateka pas tokia, kuri nelabai teikesi ka aiskinti, vaisiui nustate desinio inksto geldeliu prasipletima 9mm siuncia i klinikas, …

  Laba diena, aha, mano leliukui tokia pat bėda dėl inksto padidėjimo, kuris augant vaikui ir pats vis didėja, pirmadienį bus trečias, bet jau extra echo po šios bėdos pastebėjimo, neskuba gydytojai bauginti, nes nemažai tokių atvejų būta ir labai skirtingai gali baigtis. (laukiuosi berniuko, minėjo jog šios patalogijos dažniausiai pasitaiko būtent vaikinukams). Apie gimdymo ankstinimą taip pat minėjo, tik liepė atvykti pas tos srities specą, kad galėtų palyginti pirminius duomenis ir dabar, o tada gal jau pasakysi aiškesnį vaizdą kas mudviejų laukia. Kad neramu - tai labai, bet privalau pozityviai galvoti ir laukti spendimų ir medikų, nes kiek žinau - tai mano pagalba šiuo klausimu yra tik stabilūs nervai

 4. Astra
  Astra prieš 23 min.

  Kadangi tikrinuosi dantis periodiškai, nelaukdama, kol ims skaudėti, tai pasitaikydavo, kad rasdavo mažą skylutę, kurios dar nejaučiau. Tik dantistei pakrapščius suskausdavo. Tai čia kas liečia dantis. O šiaip tai yra visa eilė besimptomių infekcijų. Kad ir bgs tyrimas nėštumo pabaigoje dėl streptokoko. Gal ir jo nesidaryti, nes nu nemalonu kai į tarpkojį lenda, o nieko nejauti🤔 hepatitas, sifilis, živ, kuriuos tiria nėštukėms, žmogaus papilomos virusas ir tt irgi ilgai gali būti be simptomų.

 5. User has not uploaded an avatar
  Tukeee prieš 20 min.

  2019liepa parašė:
  Blemba, prijuokinat jūs 😂😂😂😂jūs gydytoja? Odontologė? Panašu, kad ne 😂😂😂 uždegimas/infekcija be dantų skausmo yra puikiai galimi, jei ką!…

  Pritariu, man pačiai katik buvo žingsnis iki uždegimo keliems dantims net, o maniau einu tik profilaktiškai, kad pažiūrėtų 🤣.
  Jokių skausmų nebuvo. Kartais tikrai verta apsilankyt, paskui gali būti per vėlu...