31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo.

Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei:

 • pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo),
 • skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas,
 • jaučiate daugiau nei keturis sąrėmius per valandą,
 • padidėjo spaudimas dubens srityje,
 • pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

2019 m. Birželinukai :)

 1. nerimat
  nerimat prieš 40 min.

  Inva parašė:
  Man nesinori apie klinikas per daug svarstyt nes tie rezidentai ir mane gasdina. Girdejau kad ju ten ir 20 vienu metu gali uzeit. Bet kiek tame tiesos nezinai😅

  Ir mažylyje kai draugė gimdė atėjo trys studentės. Aišku pasiklausė ar galima
  Aš mastau apie Mažylio namus arba Krikščioniškuosius, nes arčiausi. Ir iš aplinkos daug gimdžiusių ten ir patenkintų. Apie klinikas, taip ten visi specialistai ir aparatūra ir jei komplikacijos tai tik ten.

 2. Nuku
  Nuku prieš 37 min.

  rudojji parašė:
  Ačiū visoms pasisakiusioms, gal susitiksim ? O mane kas liečia Kauno klinikas neramina toks klausimas: ar negali būti , kad ten (kaip daugelyje kitų sky…

  Pirmą klinikose gimdžiau prieš beveik 2 metus dėl rizikos, kad bet kada gali persiverst ir todėl, kad buvo didelis vaisius. Atvažiavus pasirašiau, kad nepageidauju rezidentų vizitų, tai jų ir nebuvo.
  Nors dabar, kai lankausi apžiūroms, kartą buvo pora rezidentų, bet patys atsiklausė ar gali stebėt apžiūrą/kaip atlieka echoskopiją.
  Dėl šio gimdymo – vienareikšmiškai klinikos, nes pakeliui du.

 3. eveliutea
  eveliutea prieš 32 min.

  Inva parašė:
  Man nesinori apie klinikas per daug svarstyt nes tie rezidentai ir mane gasdina. Girdejau kad ju ten ir 20 vienu metu gali uzeit. Bet kiek tame tiesos nezinai😅

  Pirmaji gimdziau ten, buvo viena rezidente nakti, ryte 8 keitesi pamaina, ji isejo ir kiti neatejo, tik nauja akusere su dviem padejejom. Buvau parasius, kad sutinku del rezidentu dalyvavimo. Ji man state kateteri, gloste galva, dejo salta kompresa, mokesi tikrinti kaklelio atsiverima, tiesa, tikrino labai atsargiai ir daug svelniau nei akusere. Taip pat atsake i visus mano klausimus, paprastai ir aiskiai, ramino mano baimes, drasino ir palaike

 4. ZinaŠmi prieš 19 min.

  rudojji parašė:
  Ačiū visoms pasisakiusioms, gal susitiksim ? O mane kas liečia Kauno klinikas neramina toks klausimas: ar negali būti , kad ten (kaip daugelyje kitų sky…

  Rezidentus priziuri ginekologas, o ne akuseres. Mano atveju, nors ir nesutikau su rezidentais, bet ju buvo kokie 5, ir 2 ginekologai. Paskui kai dare cp tai irgi dalyvavo 1 rezidente, bet jai leido tik susiuti.

  Inva parašė:
  Siaip klausimas kliniku tema: o kodel renkates klinikas, o ne mazyli ar krikscioniskus? Idomu nuomones, nes pati dar be konkretaus apsisprendimo 🤷‍♀️

  Ne visoms yra pasirinkimas. Jei tik kazkokios rizikos is karto priziurintis ginekologas siuncia i klinikas gimdymui.

  E-ienė parašė:
  Manau, kad bus rrzidentu, bet kiek zinios nesa, turi duot pasirasyt ar sutinkam, kad jie butu, as tai nesutiksiu. as suprantu, kad jiems reik mokintis, bet man …

  Ten jau nesvarbu, ar rezidentai ar dar kas, visos mintys buna kaip greiciau pagimdyt

 5. Bounty
  Bounty prieš 13 min.

  Į klinikas važiuočiau nebent būtų kažkokios indikacijos, tada net nedvejočiau, šiaip planuoju į mažylį, nors krikščioniški dabar atnaujinti, gal ten dar geriau 🤔 bet mažyly pirmą gimdžiau, dabar nėštumą irgi ten prižiūri, gulėjau ginekologiniam, tai atrodo viskas taip pažystama ir sava, mažiau gal streso bus 🤗