31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo.

Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei:

 • pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo),
 • skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas,
 • jaučiate daugiau nei keturis sąrėmius per valandą,
 • padidėjo spaudimas dubens srityje,
 • pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

 1. Tokia prieš 21 val.

  Miglena parašė:
  Mano prižiūrinti ginekologė ir kineziterapiautė sakė diržas vienas iš geriausių "vaistų" nuo tokių skausmų. Bent jau man tikrai padeda (nuolatinis diržo nešiojimas …

  Tai va zinok kur teisybe , man sake kiekviena diena jo negert, nes jis dar gali itakot ir gimdos apsitraukimus ir vaiko kaulejimui...

 2. Miglena
  Miglena prieš 21 val.

  saulute322 parašė:
  Kokį kalcį geriat?

  Man gydytoja buvo išrašius Calcigran, bet tuo metu vaistinėj jų nebuvo, tai įsiūlė tokį su akcija:


  Antrą kartą jo nepirkčiau, nes labai neskaniai geriasi, geriau bent jau man tabletėm

  Tokia parašė:
  Tai va zinok kur teisybe , man sake kiekviena diena jo negert, nes jis dar gali itakot ir gimdos apsitraukimus ir vaiko kaulejimui...

  Na dėl kaulėjimo ir sakė nuo 34sav nebegert. Bet tiesa- sunku kažką ir suprast kai skirtingi gydytojai skirtingai šneka

 3. User has not uploaded an avatar
  UOGA18 prieš 20 val.

  Siulyte parašė:
  Siaubas, man 30+3 priaugau jsu 13 kg, pradžia buvo su 70 kg, bet šiandien gydytoja sakė normalus prieaugis. O svoris aųga, nors kasdien sužingsniuoju po 10000 ir va…

  Na as deja nei sportuoju, nei daug kur vaikštau, mityba prisižiūriu, bet noriu saldaus tai ir sukertu torčiuko gabaliuka, tikrai kcal neskaičiuoju bet ir nevalgau kasdien tortus o kai dsktaro užklausiau ka man daryti ksd vaikas didelis ir pilva vos pavelku gal laikytis dietos ar pan sake nieko cia nepadarysi genai tokie svarbu tyrimai padaryti cukraus ir pan

 4. User has not uploaded an avatar
  mamute. prieš 9 val.

  UOGA18 parašė:
  Na as deja nei sportuoju, nei daug kur vaikštau, mityba prisižiūriu, bet noriu saldaus tai ir sukertu torčiuko gabaliuka, tikrai kcal neskaičiuoju bet ir nevalga…

  Man rytoj 30 sav ,priaugau 4.5 kg😊bet tai sakė normalu nes ir taip turiu viršsvorio🙈o lelius 27sav.+4 svėrė 1072 gr😊

 5. Aurielka
  Aurielka prieš 57 min.

  mamute. parašė:
  Man rytoj 30 sav ,priaugau 4.5 kg😊bet tai sakė normalu nes ir taip turiu viršsvorio🙈o lelius 27sav.+4 svėrė 1072 gr😊

  Aš ir esu labai mažai priaugusi, tai pati džiaugiuos, kad lengviau yra pačiai 🤣🤣 o lelius 27+3 svere 1050 gr.🎈