31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo.

Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei:

 • pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo),
 • skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas,
 • jaučiate daugiau nei keturis sąrėmius per valandą,
 • padidėjo spaudimas dubens srityje,
 • pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

Reklama

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. indodo prieš 11 min.

  Hedit parašė:
  Planuoju sūnų į Valdorfo mokyklą leisti, idomu kaip čia bus bet kažkaip jaučiuosi rami

  Tai eilę atstovėt svarbiausia, o visa kita šaunu

 2. Emi ly
  Emi ly prieš 10 min.

  indodo parašė:
  Truputį knisa, kad auklės vis pabrėžia, kad mažiukai tai iš didesnių mokos, o apie didžiausius nėr ką salyt 😂

  O mūsų kaip tik didiesiems, primena, pameni sako kai tu buvai toks mažytis va tas ir tas tave globojo, dabar jau tu užaugai ir tu turi taip pat padėti. Taip pat kai mažieji nesąmones daro, vyresniuosiu moko susitvardyti suprasti, priimti juos, nežinau, man kažkaip ten viskas tobula. Norėčiau aš eit pasimokyt pas mokytoją tokio bendravimo ir kantrybės.

 3. Emi ly
  Emi ly prieš 7 min.

  Egllea parašė:
  As snd buvau vizite, pamatavo pilva, spaudima, sirdutes paklause. Tik nusiminiau kad echo nedare, kazkaip tikejaus pamatyt 😯 bet pasake kad nepriklauso, o nusiskund…

  Aš buvau antradienį, o tai sakau echoskopas? Nori sako galim pažiūrėt, bet po poros savaičių pilnas bus ir po to jau nuo 36 sav stebėsim prieš gimdymą tave Pamiršo per vizitą net pilvo nepamatavo O dėl svorio nieko nesako, kažkada užsiminė, kad Jūs moterys vakarais vis valgot to kas nerekomenduojama, tai pasijuokėm su akušere, kad ką padarysi kad vakarais tų vaisių norisi

 4. User has not uploaded an avatar
  Hedit prieš 4 min.

  indodo parašė:
  Tai eilę atstovėt svarbiausia, o visa kita šaunu

  Pas mus eilių nėra

  Kątik prikirtau braškių su pienu, nu ir kas ryte man skanu daržovės, o vakare uogos

 5. Emi ly
  Emi ly prieš 2 min.

  Hedit parašė:
  Pas mus eilių nėra

  O jergau db noriu braškių su pienu