36 nėštumo savaitė

Vaikelis 36 nėštumo savaitę

Vaikelis kasdien priauga svorio – apie 25–30 gramų per dieną. Dabar jis sveria apie 2 kg 600 g ir yra apytiksliai 47,5 cm ūgio.

Nuo odos pasišalina ir panašus į vašką apsauginis sluoksnis vernix caseosa, saugantis vaisiaus odą nuo jį supančių vaisiaus vandenų.

Vaisiaus vandenyse yra ir kitų kūno išskyrų. Vaikelis retkarčiais nuryja šio jį supančio medžiagų mišinio – patekęs į žarnyną, jis ten ir liks iki gimimo. Po gimimo, šis juosvai žalsvas tirštas mišinys, vadinamas mekonijumi, bus pirmosios kūdikio išmatos.

Taip pat skaitykite

Pasibaigus šiai, 36 nėštumo savaitei, kūdikis bus laikomas visiškai išnešiotu: kūdikiai, gimę 37-42 nėštumo savaitę, laikomi išnešiotais, o gimę po 42-os savaitės – pernešiotais.

Greičiausiai kūdikis jau įsitaisė žemyn galva, bet jei ne, toliau galimi įvairūs scenarijai:

 • Kūdikis apsivers pats. Vis dar yra tikimybė, nors ir nedidelė, kad vaikelis apsivers žemyn galva ir galėsite normaliai jį pagimdyti. Gydytojas patars, kokius pratimus reikėtų daryti, kad paskatintumėte savo vaikelį padaryti šį paskutinį kūliavirstį.
 • Natūralus gimdymas esant sėdmeninei pirmeigai. Galima gimdyti ir tuo atveju, kai jo pirmeiga sėdmeninė, tačiau jei tai pirmasis gimdymas, medikai natūraliai gimdyti paprastai nerekomenduoja.
 • Išorinis vaisiaus apgręžimas. Galimas išorinis vaisiaus apgręžimas. Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas per pilvo sienelę viena ranka suima sėdmenis, kita – galvą ir po truputį juos stumia viena kryptimi, kol vaisiaus galva atsiduria apačioje. Nors ši procedūra buvo įprasta prieš keletą dešimtmečių, dabar ją atlieka vos vienas kitas gydytojas. Kad ir kaip ištobulėjo šiuolaikinė ultragarso technika, vis dėlto niekas negali tikrai pasakyti, kodėl vaikelis neapsivertėi žemyn galva.
 • Cezario operacija. Jei tai pirmasis nėštumas, sėdmeninės pirmeigos atveju ši operacija, ko gero, yra mažiausiai rizikinga alternatyva. Tačiau, kaip ir atliekant bet kurią kitą operaciją, išlieka komplikacijų tikimybė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 36 nėštumo savaitę

Faktas

Du trečdaliai vaikų Lietuvoje gimsta miestuose, kiti – kaimo vietovėse.

Augantis vaikelis spaudžia vidaus organus. Galbūt pastebėsi,te kad dabar valgyti norisi mažiau nei prieš keletą savaičių. Šiuo metu daug patogiau valgyti dažnai ir po nedaug.

Vaikeliui nusileidus žemiau į pilvo apačią, mažiau vargins rėmuo ir bus lengviau kvėpuoti. Jei tai pirmasis jūsų nėštumas, šis nusileidimas, vadinamas vaisiaus įsitvirtinimu, dažniausiai įvyksta prieš pat gimdymą.

Vaikelio įsitvirtinimas gali padidinti spaudimą pilvo apačioje, gali būti sunku vaikščioti. Kai kurios moterys šį jausmą apibūdina taip: „lyg tarp kojų būtų boulingo kamuolys“ arba „atrodo, kad vaikas tuoj tuoj iškris“ (nesijaudinkite, taip tikrai neatsitiks!).

Galbūt pastebėsite, kad paruošiamieji sąrėmiai dabar dažnesni. Tai tinkamas laikas pasitarti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, kur ir kada skambinti, įtarus tikrųjų sąrėmių pradžią.

Taip pat skaitykite

Bendra taisyklė yra tokia: skambinti reikia, kai sąrėmiai tampa reguliarūs ir bent valandą kartojasi kas penkias minutes. Jei tikruosius sąrėmius pajusite dar šią savaitę, skambinkite tuojau pat: vaikelis šią savaitę vis dar yra neišnešiotas.

Taip pat nedelskite, jei nutekės vaisiaus vandenys (ar kils įtarimas, kad jie prateka), jei sumažės vaikelio aktyvumas, prasidės bet koks kraujavimas iš makšties, pakils temperatūra, ims skaudėti pilvą ar galvą arba sutriks regėjimas.

Darbelis 36 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kaip registruojamas vaiko gimimas. Paprasčiausia tai padaryti internetu, per MEPIS sistemą.

Apgalvokite, kam ir kaip pranešite žinią apie vaikelio gimimą. Žinoma, tai yra labai individualu: vieni žmonės vaiko gimimą laiko labai asmenišku įvykiu ir žinia dalinasi tik su pačiais artimiausiais. Kiti apie mažylio gimimą nori paskelbti visam pasauliui. 

Dėl visa ko susidarykite sąrašą žmonių, kuriems šią žinią norėsite pranešti: artimiems (ir tolimiems) giminaičiams, savo tėvams ir seneliams, draugams, kolegoms.

Šiais laikais žinią paskleisti nėra nesunku: pakanka kelių skambučių, SMS žinučių ar pagaliau įrašo Facebook′e, bet galite rinktis ir seną, gerą būdą – atvirlaiškius.

Taip pat skaitykite:

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Gintare.gile prieš 1 val.

  SimonaFr parašė:
  Aš jaučiu, ypač vakarais, bet man neskaida, tik nesmagu. Kartais i WC kai atsikeliu atrodo visas pilvas kietas kietas ir nenori atleisti... bet pabūna ir praeina. N…

  O kad man tik taip butu😓 galvoju gal nakti nemiegot o tik diena 😔😑 nor nelabai ymanoma 😉

 2. Atgrubnage12
  Atgrubnage12 prieš 1 val.

  erikaa27 parašė:
  mamytes sos mum 34 savaites po myliuko su vyru pasorode kraujas manot kad jau tureciau panikuoti? skausmu nieko nera...😢😢😢

  Visose knygose, visur rašo, kad kraujagyslės trūkinėti gali, ir gali pasirodyti kraujo po meilės ir nuvažiavus pirmas klausimas bus, ar buvo myliukas bet jei neramu visada pasitikrinkite, visko juk būna, ypač jei kraujo daug

 3. User has not uploaded an avatar
  Besišypsantix3 prieš 59 min.

  Sidabro parašė:
  Mamytės, kurios jau pildė prašymą sodros tinklalapy - ar jums iškart užpildyti davė viską? Man niekaip neduoda pažymėti ties prašymu skirti motinystės išmoką, o be …

  Man taip pat buvo. Jūs gal tik šian buvot pas gydytoją, kad į dekretą išleistų? Nes man viskas susitvarkė kitą dieną pildant, tai kaip supratau dar duomenys tiesiog iš poliklinikos nebuvo suvaikščioję ar gydytojas vėliau užpildė viską ;)

 4. User has not uploaded an avatar
  rasa n prieš 46 min.

  astike86 parašė:
  Maniškis 33 savaičių buvo 2.700 kg, pagal scana , drucki auginu

  Mes irgi siandien buvom echoskope tai 33 sav.+1 svoris 2355 tai sake 5 dienom didesnis nei norma, bet sake berniukui normalu

 5. User has not uploaded an avatar
  Bancikkk prieš 17 min.

  Gintare.gile parašė:
  Sveikutes😉 ar kuri jaucia laikinus saremius🤔? Man naktim neimanoma miegot pilva skauda atrodo geriau nemiegoti nakti o tik diena 😕😑

  O jums tik skauda, ar ir spazmuoja gimda? Man jau 5 diena spazmuoja, pagulde i ligonine..gimdos kaklelis sutrumpejes, bet pasake kol tie susitraukimai nevienodais tarpais ir neritmiski, tai nieko baisaus..