36 nėštumo savaitė

36 nėštumo savaitė

Vaikelis 36 nėštumo savaitę

Vaikelis kasdien priauga svorio – apie 25–30 gramų per dieną. Dabar jis sveria apie 2 kg 600 g ir yra apytiksliai 47,5 cm ūgio.

Nuo odos pasišalina ir panašus į vašką apsauginis sluoksnis vernix caseosa, saugantis vaisiaus odą nuo jį supančių vaisiaus vandenų.

Vaisiaus vandenyse yra ir kitų kūno išskyrų. Vaikelis retkarčiais nuryja šio jį supančio medžiagų mišinio – patekęs į žarnyną, jis ten ir liks iki gimimo. Po gimimo, šis juosvai žalsvas tirštas mišinys, vadinamas mekonijumi, bus pirmosios kūdikio išmatos.

Taip pat skaitykite

Pasibaigus šiai, 36 nėštumo savaitei, kūdikis bus laikomas visiškai išnešiotu: kūdikiai, gimę 37-42 nėštumo savaitę, laikomi išnešiotais, o gimę po 42-os savaitės – pernešiotais.

Greičiausiai kūdikis jau įsitaisė žemyn galva, bet jei ne, toliau galimi įvairūs scenarijai:

 • Kūdikis apsivers pats. Vis dar yra tikimybė, nors ir nedidelė, kad vaikelis apsivers žemyn galva ir galėsite normaliai jį pagimdyti. Gydytojas patars, kokius pratimus reikėtų daryti, kad paskatintumėte savo vaikelį padaryti šį paskutinį kūliavirstį.
 • Natūralus gimdymas esant sėdmeninei pirmeigai. Galima gimdyti ir tuo atveju, kai jo pirmeiga sėdmeninė, tačiau jei tai pirmasis gimdymas, medikai natūraliai gimdyti paprastai nerekomenduoja.
 • Išorinis vaisiaus apgręžimas. Galimas išorinis vaisiaus apgręžimas. Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas per pilvo sienelę viena ranka suima sėdmenis, kita – galvą ir po truputį juos stumia viena kryptimi, kol vaisiaus galva atsiduria apačioje. Nors ši procedūra buvo įprasta prieš keletą dešimtmečių, dabar ją atlieka vos vienas kitas gydytojas. Kad ir kaip ištobulėjo šiuolaikinė ultragarso technika, vis dėlto niekas negali tikrai pasakyti, kodėl vaikelis neapsivertėi žemyn galva.
 • Cezario operacija. Jei tai pirmasis nėštumas, sėdmeninės pirmeigos atveju ši operacija, ko gero, yra mažiausiai rizikinga alternatyva. Tačiau, kaip ir atliekant bet kurią kitą operaciją, išlieka komplikacijų tikimybė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 36 nėštumo savaitę

Faktas

Du trečdaliai vaikų Lietuvoje gimsta miestuose, kiti – kaimo vietovėse.

Augantis vaikelis spaudžia vidaus organus. Galbūt pastebėsi,te kad dabar valgyti norisi mažiau nei prieš keletą savaičių. Šiuo metu daug patogiau valgyti dažnai ir po nedaug.

Vaikeliui nusileidus žemiau į pilvo apačią, mažiau vargins rėmuo ir bus lengviau kvėpuoti. Jei tai pirmasis jūsų nėštumas, šis nusileidimas, vadinamas vaisiaus įsitvirtinimu, dažniausiai įvyksta prieš pat gimdymą.

Vaikelio įsitvirtinimas gali padidinti spaudimą pilvo apačioje, gali būti sunku vaikščioti. Kai kurios moterys šį jausmą apibūdina taip: „lyg tarp kojų būtų boulingo kamuolys“ arba „atrodo, kad vaikas tuoj tuoj iškris“ (nesijaudinkite, taip tikrai neatsitiks!).

Galbūt pastebėsite, kad paruošiamieji sąrėmiai dabar dažnesni. Tai tinkamas laikas pasitarti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, kur ir kada skambinti, įtarus tikrųjų sąrėmių pradžią.

Taip pat skaitykite

Bendra taisyklė yra tokia: skambinti reikia, kai sąrėmiai tampa reguliarūs ir bent valandą kartojasi kas penkias minutes. Jei tikruosius sąrėmius pajusite dar šią savaitę, skambinkite tuojau pat: vaikelis šią savaitę vis dar yra neišnešiotas.

Taip pat nedelskite, jei nutekės vaisiaus vandenys (ar kils įtarimas, kad jie prateka), jei sumažės vaikelio aktyvumas, prasidės bet koks kraujavimas iš makšties, pakils temperatūra, ims skaudėti pilvą ar galvą arba sutriks regėjimas.

Darbelis 36 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kaip registruojamas vaiko gimimas. Paprasčiausia tai padaryti internetu, per MEPIS sistemą.

Apgalvokite, kam ir kaip pranešite žinią apie vaikelio gimimą. Žinoma, tai yra labai individualu: vieni žmonės vaiko gimimą laiko labai asmenišku įvykiu ir žinia dalinasi tik su pačiais artimiausiais. Kiti apie mažylio gimimą nori paskelbti visam pasauliui. 

Dėl visa ko susidarykite sąrašą žmonių, kuriems šią žinią norėsite pranešti: artimiems (ir tolimiems) giminaičiams, savo tėvams ir seneliams, draugams, kolegoms.

Šiais laikais žinią paskleisti nėra nesunku: pakanka kelių skambučių, SMS žinučių ar pagaliau įrašo Facebook′e, bet galite rinktis ir seną, gerą būdą – atvirlaiškius.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Lucky
  Lucky prieš 2 val.

  Tai faktas, kad niekas neisvys. Ir kad didžioji dauguma ilgais nagais irgi faktas. Aš pati su ilgais lakuotais nagais (tik natūraliais, nes pas mane stiprūs auga). Čia kalba buvo apie tai, kodėl sklando kalbos, jog ligoninej geriau būti trumpais nagais. Na tai parašiau iš kur tos kalbos ir dėl kokių galimų (GALIMŲ) procedūrų med personalas to pageidauja. O čia ir velevelės pasipylė

 2. Ji321
  Ji321 prieš 2 val.

  Pulsą Matuoja ir ant geliniu laku.. Anksčiau negalima nagų būdavo lakuoti kad gydytojai matytų ar nagai ne melynuoja ir viskas gerai

 3. Lucky
  Lucky prieš 2 val.

  Pasiflora parašė:
  Nelakuoti nagai ir nedažytos lūpos padeda nustatyti mikrocirkuliacijos sutrikimus ir įvertinti gimdyvės būklę, kuri gali keistis labai greitai ;)

  Dar pridėčiau pudras visas, nes nematyt tikros veido spalvos per narkoze. Aš turėjau nedidelė 15min operacija su narkoze, tai gydytojas prieš tai perspėjo, kad nesugalvociau atvažiuot prisidazius

 4. Lucky
  Lucky prieš 2 val.

  Ji321 parašė:
  Pulsą Matuoja ir ant geliniu laku.. Anksčiau negalima nagų būdavo lakuoti kad gydytojai matytų ar nagai ne melynuoja ir viskas gerai

  Man sakė dėl pačio ilgio, kad ale tas aparatas gali netinkamai užsidėti aš nesigilinau, tiesiog nusikirpau ir tiek

 5. User has not uploaded an avatar
  Goge prieš 2 val.

  leila123 parašė:
  Aš tai sąžiningai geriu. 30 min prieš valgį, ir dar 2 valandas po to negeriu kavos, nevartoju pieno produktų. Tikiuos pakils

  As pasikeliau gelezi naudodama tardiferona nuo 88 iki 109. Bet ziurejau tiek su produktais po gelezies isgerimo (nevalgiau trukdanciu issisavinti gelezi), tiek ir akuseres bei ginekologes patarimu geriau papildomu vitaminu, padedanciu isisavinti gelezi: b grupes vitaminai (iskaitant foli), vitaminas c. Jei geriat ne gryna gelezi, sie vitaminai dazniausia jau yra papildo sudetyje. Taciau tardiferonas yra gryna gelezis ir jokiu priedu neturi