36 nėštumo savaitė

36 nėštumo savaitė

Vaikelis 36 nėštumo savaitę

Vaikelis kasdien priauga svorio – apie 25–30 gramų per dieną. Dabar jis sveria apie 2 kg 600 g ir yra apytiksliai 47,5 cm ūgio.

Nuo odos pasišalina ir panašus į vašką apsauginis sluoksnis vernix caseosa, saugantis vaisiaus odą nuo jį supančių vaisiaus vandenų.

Vaisiaus vandenyse yra ir kitų kūno išskyrų. Vaikelis retkarčiais nuryja šio jį supančio medžiagų mišinio – patekęs į žarnyną, jis ten ir liks iki gimimo. Po gimimo, šis juosvai žalsvas tirštas mišinys, vadinamas mekonijumi, bus pirmosios kūdikio išmatos.

Taip pat skaitykite

Pasibaigus šiai, 36 nėštumo savaitei, kūdikis bus laikomas visiškai išnešiotu: kūdikiai, gimę 37-42 nėštumo savaitę, laikomi išnešiotais, o gimę po 42-os savaitės – pernešiotais.

Greičiausiai kūdikis jau įsitaisė žemyn galva, bet jei ne, toliau galimi įvairūs scenarijai:

 • Kūdikis apsivers pats. Vis dar yra tikimybė, nors ir nedidelė, kad vaikelis apsivers žemyn galva ir galėsite normaliai jį pagimdyti. Gydytojas patars, kokius pratimus reikėtų daryti, kad paskatintumėte savo vaikelį padaryti šį paskutinį kūliavirstį.
 • Natūralus gimdymas esant sėdmeninei pirmeigai. Galima gimdyti ir tuo atveju, kai jo pirmeiga sėdmeninė, tačiau jei tai pirmasis gimdymas, medikai natūraliai gimdyti paprastai nerekomenduoja.
 • Išorinis vaisiaus apgręžimas. Galimas išorinis vaisiaus apgręžimas. Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas per pilvo sienelę viena ranka suima sėdmenis, kita – galvą ir po truputį juos stumia viena kryptimi, kol vaisiaus galva atsiduria apačioje. Nors ši procedūra buvo įprasta prieš keletą dešimtmečių, dabar ją atlieka vos vienas kitas gydytojas. Kad ir kaip ištobulėjo šiuolaikinė ultragarso technika, vis dėlto niekas negali tikrai pasakyti, kodėl vaikelis neapsivertėi žemyn galva.
 • Cezario operacija. Jei tai pirmasis nėštumas, sėdmeninės pirmeigos atveju ši operacija, ko gero, yra mažiausiai rizikinga alternatyva. Tačiau, kaip ir atliekant bet kurią kitą operaciją, išlieka komplikacijų tikimybė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 36 nėštumo savaitę

Faktas

Du trečdaliai vaikų Lietuvoje gimsta miestuose, kiti – kaimo vietovėse.

Augantis vaikelis spaudžia vidaus organus. Galbūt pastebėsi,te kad dabar valgyti norisi mažiau nei prieš keletą savaičių. Šiuo metu daug patogiau valgyti dažnai ir po nedaug.

Vaikeliui nusileidus žemiau į pilvo apačią, mažiau vargins rėmuo ir bus lengviau kvėpuoti. Jei tai pirmasis jūsų nėštumas, šis nusileidimas, vadinamas vaisiaus įsitvirtinimu, dažniausiai įvyksta prieš pat gimdymą.

Vaikelio įsitvirtinimas gali padidinti spaudimą pilvo apačioje, gali būti sunku vaikščioti. Kai kurios moterys šį jausmą apibūdina taip: „lyg tarp kojų būtų boulingo kamuolys“ arba „atrodo, kad vaikas tuoj tuoj iškris“ (nesijaudinkite, taip tikrai neatsitiks!).

Galbūt pastebėsite, kad paruošiamieji sąrėmiai dabar dažnesni. Tai tinkamas laikas pasitarti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, kur ir kada skambinti, įtarus tikrųjų sąrėmių pradžią.

Taip pat skaitykite

Bendra taisyklė yra tokia: skambinti reikia, kai sąrėmiai tampa reguliarūs ir bent valandą kartojasi kas penkias minutes. Jei tikruosius sąrėmius pajusite dar šią savaitę, skambinkite tuojau pat: vaikelis šią savaitę vis dar yra neišnešiotas.

Taip pat nedelskite, jei nutekės vaisiaus vandenys (ar kils įtarimas, kad jie prateka), jei sumažės vaikelio aktyvumas, prasidės bet koks kraujavimas iš makšties, pakils temperatūra, ims skaudėti pilvą ar galvą arba sutriks regėjimas.

Darbelis 36 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kaip registruojamas vaiko gimimas. Paprasčiausia tai padaryti internetu, per MEPIS sistemą.

Apgalvokite, kam ir kaip pranešite žinią apie vaikelio gimimą. Žinoma, tai yra labai individualu: vieni žmonės vaiko gimimą laiko labai asmenišku įvykiu ir žinia dalinasi tik su pačiais artimiausiais. Kiti apie mažylio gimimą nori paskelbti visam pasauliui. 

Dėl visa ko susidarykite sąrašą žmonių, kuriems šią žinią norėsite pranešti: artimiems (ir tolimiems) giminaičiams, savo tėvams ir seneliams, draugams, kolegoms.

Šiais laikais žinią paskleisti nėra nesunku: pakanka kelių skambučių, SMS žinučių ar pagaliau įrašo Facebook′e, bet galite rinktis ir seną, gerą būdą – atvirlaiškius.

Taip pat skaitykite:

2023 metų sausio mėnesio mažyliai 🎈

 1. User has not uploaded an avatar
  Inkutea prieš 2 d.

  Levanda88 parašė:
  As paminejau savo daktarei, kad noreciau cp, bet ji pati neskiria jei nera indikaciju, tokiu kaip didelis vaisius ar 2 ankstesni cp...

  Tai taip, kaip ir minėjau priežasčiai esant. Viena mamytė sakė, kad vaikelis jau pora savaičių didesnis nei priklauso ir klausė kaip kitų, tai aš ir paminėjau, kad jei kas dabar galima rinktis cezarį, bet čia dar irgi nežinia koks tiksliai svoris jau tikrai laikomas dideliu. Mano atveju su pirmu vaiku jau buvo pasakyta, kad 4,5 kg ir nieks nieko apie cezarį, nes gi reikia gimdyti pačiai, cp tik kraštutiniu atveju visai. Kai jau visai nieko nesigavo tai jau buvo atliktas cp dėl nepavykusio skatinimo, dabar jau po pakeitimų su tokiu svoriu, manau, iškart jau būčiau galėjusi rinktis cezarį, bet su dabartiniu nėštumu dar tikrai niekas neaišku, dabar vaikelis intensyviai auga į svorį ir nežinia koks jis bus prieš pat gimdymą, tik tada ir bus galima kažką spręsti, per didelis ar ne, be reikalo cezario niekas nedaro, bet jau rizikai esant kur kas lengviau jį gauti, dar ir nuo ligoninės priklauso, kaip mano pažįstamai sakė, kad jai jau būtų ir taip darę cp, jei būtų žinoję svorį vaikelio, o man nors ir žinojo nieks nieko iki paskutinės akimirkos.

 2. User has not uploaded an avatar
  ginte15.mur prieš 2 d.

  Aš ir jau nuo lapkričio 14d. Dekrete, hemoglobinas irgi pakritęs tai reikia vitaminus gerti, bet nesijaudinu viskas gerai nes juk pilvelyje lelius tad ir reikia stiprinti imunitetą. O kaip jūs jaučiatės? Kaip su miegu? Nes man tai šakės tik ant kairiojo šono galiu miegoti, ilgai sėdėti negaliu nes kitaip silpna atlieka, o jau rugštinugumas sukilęs baisu net ką ir valgyti, mąstau papildomą echo pasidaryti norėtusi žinoti ką ištikrujų nešioju nes negarantuota mergaitė, o norisi jau susikrauti daiktus.

 3. User has not uploaded an avatar
  SvajonėYra prieš 2 d.

  Inkutea parašė:
  Tai taip, kaip ir minėjau priežasčiai esant. Viena mamytė sakė, kad vaikelis jau pora savaičių didesnis nei priklauso ir klausė kaip kitų, tai aš ir paminėjau, kad …

  Aš kaip tik buvau paskaitoje apie gimdyma ir paklausiau del sio istatymo. Tai bent jau man atsake kad jis isigalioja nuo sausio 1d ir vistiek yra jame niuansu. Nera taip kad vien moteris sprendzia. Man lb aktualu nes pirmas vaikas buvo didelis, toki ir prognozavo, taciau vistiek nedare cezario, ilgai skatino gimdyma ir pan ir gime "maziukas" beveik 4900 🙄 tai jau si karta vel vis kalba kad didesnis vaisius tai kai eisiu i santarus 34 sav konsultacijai jau norii labai rimtai kalbeti ir derintis del cp., tik siek tiek nustebau kad atsake kad tas istatymas nera jau toks paprastas.

 4. User has not uploaded an avatar
  Ciagyvenameile prieš 2 d.

  SvajonėYra parašė:
  Aš kaip tik buvau paskaitoje apie gimdyma ir paklausiau del sio istatymo. Tai bent jau man atsake kad jis isigalioja nuo sausio 1d ir vistiek yra jame niuansu. Nera…

  Na taip, nebus daroma visom norinciom, o tik turinciom tam tikru rizikos faktoriu, t. y. tures buti santykines indikacijos ir dar uz tai nemazai susimoketi. Spres mediku konsiliumas. Stambus vaisius siaip skaitosi ir dabar medicinine indikacija cp, bet medikai nelabai linke ja vadovautis, bet cia nuo mediko priklauso kaip paziures, tikrai galite issireikalauti cp del to

 5. User has not uploaded an avatar
  UOGA18 prieš 4 val.

  Inkutea parašė:
  Tai taip, kaip ir minėjau priežasčiai esant. Viena mamytė sakė, kad vaikelis jau pora savaičių didesnis nei priklauso ir klausė kaip kitų, tai aš ir paminėjau, kad …

  Mano istorija tai tokia kad pirmas vaikas su skubiu cp 2.9kg o antras buvo didesnis ir kadangi iskart po cp pirmo, buvo paskirtas cp, bet isejo, kad prasidejo gimdymas anksciau ir pati pagimdziau 4.65kg... o dbr trecias ir tikrai bijau, kad jau didelis, kas bus toliau...
  Man idomu pvz kaip galima pasirinkti ta cp? Jis mokamas tuomet?
  O jums kelinta savaite nustato gimdymo data? Nes man pagal cia teveliu kalendoriu skaiciavimus irgi viena savaite daugiau, negu daktaras nustates?😯