36 nėštumo savaitė

36 nėštumo savaitė

Vaikelis 36 nėštumo savaitę

Vaikelis kasdien priauga svorio – apie 25–30 gramų per dieną. Dabar jis sveria apie 2 kg 600 g ir yra apytiksliai 47,5 cm ūgio.

Nuo odos pasišalina ir panašus į vašką apsauginis sluoksnis vernix caseosa, saugantis vaisiaus odą nuo jį supančių vaisiaus vandenų.

Vaisiaus vandenyse yra ir kitų kūno išskyrų. Vaikelis retkarčiais nuryja šio jį supančio medžiagų mišinio – patekęs į žarnyną, jis ten ir liks iki gimimo. Po gimimo, šis juosvai žalsvas tirštas mišinys, vadinamas mekonijumi, bus pirmosios kūdikio išmatos.

Taip pat skaitykite

Pasibaigus šiai, 36 nėštumo savaitei, kūdikis bus laikomas visiškai išnešiotu: kūdikiai, gimę 37-42 nėštumo savaitę, laikomi išnešiotais, o gimę po 42-os savaitės – pernešiotais.

Greičiausiai kūdikis jau įsitaisė žemyn galva, bet jei ne, toliau galimi įvairūs scenarijai:

  • Kūdikis apsivers pats. Vis dar yra tikimybė, nors ir nedidelė, kad vaikelis apsivers žemyn galva ir galėsite normaliai jį pagimdyti. Gydytojas patars, kokius pratimus reikėtų daryti, kad paskatintumėte savo vaikelį padaryti šį paskutinį kūliavirstį.
  • Natūralus gimdymas esant sėdmeninei pirmeigai. Galima gimdyti ir tuo atveju, kai jo pirmeiga sėdmeninė, tačiau jei tai pirmasis gimdymas, medikai natūraliai gimdyti paprastai nerekomenduoja.
  • Išorinis vaisiaus apgręžimas. Galimas išorinis vaisiaus apgręžimas. Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas per pilvo sienelę viena ranka suima sėdmenis, kita – galvą ir po truputį juos stumia viena kryptimi, kol vaisiaus galva atsiduria apačioje. Nors ši procedūra buvo įprasta prieš keletą dešimtmečių, dabar ją atlieka vos vienas kitas gydytojas. Kad ir kaip ištobulėjo šiuolaikinė ultragarso technika, vis dėlto niekas negali tikrai pasakyti, kodėl vaikelis neapsivertėi žemyn galva.
  • Cezario operacija. Jei tai pirmasis nėštumas, sėdmeninės pirmeigos atveju ši operacija, ko gero, yra mažiausiai rizikinga alternatyva. Tačiau, kaip ir atliekant bet kurią kitą operaciją, išlieka komplikacijų tikimybė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 36 nėštumo savaitę

Faktas

Du trečdaliai vaikų Lietuvoje gimsta miestuose, kiti – kaimo vietovėse.

Augantis vaikelis spaudžia vidaus organus. Galbūt pastebėsi,te kad dabar valgyti norisi mažiau nei prieš keletą savaičių. Šiuo metu daug patogiau valgyti dažnai ir po nedaug.

Vaikeliui nusileidus žemiau į pilvo apačią, mažiau vargins rėmuo ir bus lengviau kvėpuoti. Jei tai pirmasis jūsų nėštumas, šis nusileidimas, vadinamas vaisiaus įsitvirtinimu, dažniausiai įvyksta prieš pat gimdymą.

Vaikelio įsitvirtinimas gali padidinti spaudimą pilvo apačioje, gali būti sunku vaikščioti. Kai kurios moterys šį jausmą apibūdina taip: „lyg tarp kojų būtų boulingo kamuolys“ arba „atrodo, kad vaikas tuoj tuoj iškris“ (nesijaudinkite, taip tikrai neatsitiks!).

Galbūt pastebėsite, kad paruošiamieji sąrėmiai dabar dažnesni. Tai tinkamas laikas pasitarti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, kur ir kada skambinti, įtarus tikrųjų sąrėmių pradžią.

Taip pat skaitykite

Bendra taisyklė yra tokia: skambinti reikia, kai sąrėmiai tampa reguliarūs ir bent valandą kartojasi kas penkias minutes. Jei tikruosius sąrėmius pajusite dar šią savaitę, skambinkite tuojau pat: vaikelis šią savaitę vis dar yra neišnešiotas.

Taip pat nedelskite, jei nutekės vaisiaus vandenys (ar kils įtarimas, kad jie prateka), jei sumažės vaikelio aktyvumas, prasidės bet koks kraujavimas iš makšties, pakils temperatūra, ims skaudėti pilvą ar galvą arba sutriks regėjimas.

Darbelis 36 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kaip registruojamas vaiko gimimas. Paprasčiausia tai padaryti internetu, per MEPIS sistemą.

Apgalvokite, kam ir kaip pranešite žinią apie vaikelio gimimą. Žinoma, tai yra labai individualu: vieni žmonės vaiko gimimą laiko labai asmenišku įvykiu ir žinia dalinasi tik su pačiais artimiausiais. Kiti apie mažylio gimimą nori paskelbti visam pasauliui. 

Dėl visa ko susidarykite sąrašą žmonių, kuriems šią žinią norėsite pranešti: artimiems (ir tolimiems) giminaičiams, savo tėvams ir seneliams, draugams, kolegoms.

Šiais laikais žinią paskleisti nėra nesunku: pakanka kelių skambučių, SMS žinučių ar pagaliau įrašo Facebook′e, bet galite rinktis ir seną, gerą būdą – atvirlaiškius.

Taip pat skaitykite:

2023 metų gegužinukai

  1. Mika911
    Mika911 prieš 1 d.

    Laurute90 parašė:
    Prašymą išleisti nėštumo ir gimdymo atostogų, joms baigiantis tada vaiko priežiūros atostogų 😊

    Aaa nu aš tai nieko ne pildžiau, bet gal mano vyresnioji tai padare už mane 🙄 nes reikėjo jai pranešti tikslią data ir tiek 😏

  2. Nairobi
    Nairobi prieš 1 d.

    Egle A parašė:
    Ačiū Jums! Taip, darbe reikia pildyti prašymą išleisti nėštumo ir gimdymo atostogų. Aš anksčiau nei 30 savaičių išeiti neplanuoju, aš išeinu suėjus 32 savaitėms.…

    Tai, kad darbe nereikia rašyti prašymo dėl neštumo ir gimdymo atostogų, čia tik gydytojas šitą užpildo. Darbe kaip suprantu kai jau pagimdai, tik dėl vaiko priežiūros atostogų užpildyti. 🤔

  3. User has not uploaded an avatar
    Monika. prieš 1 d.

    Nairobi parašė:
    Tai, kad darbe nereikia rašyti prašymo dėl neštumo ir gimdymo atostogų, čia tik gydytojas šitą užpildo. Darbe kaip suprantu kai jau pagimdai, tik dėl vaiko priežiūr…

    Taip, darbe uzpildyti reikia, tik kai pagimdai 😊

  4. Laurute90
    Laurute90 prieš 1 d.

    Nairobi parašė:
    Tai, kad darbe nereikia rašyti prašymo dėl neštumo ir gimdymo atostogų, čia tik gydytojas šitą užpildo. Darbe kaip suprantu kai jau pagimdai, tik dėl vaiko priežiūr…

    Matyt nuo darbovietės priklauso, nes mūsų įstaigoje tiek su pirmu, tiek su antru nėštumu reikėjo atsiųsti prašymą dėl nga, nes tu išeini atostogų. Formalumas, bet reikalavo.

  5. Simka111
    Simka111 prieš 1 d.

    Mano darbe nereikėjo jokio prašymo pildyti dėl NGA, reikėjo tik informuoti, nuo kada išeinu. Tad čia jau nuo vidinių įmonės taisyklių priklauso, ar reikia pildyti kokį nors prašymą. Bet gydytoja pažymėjimą išduoti gali tik tą dieną, kada prasideda atostogos. Tikrai neišduos anksčiau vien dėl to, jog kažkoks darbdavys sugalvojo, kad jam taip reikia 🙂