36 nėštumo savaitė

36 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 36 nėštumo savaitę

Vaikelis kasdien priauga svorio – apie 25–30 gramų per dieną. Dabar jis sveria apie 2 kg 600 g ir yra apytiksliai 47,5 cm ūgio.

Nuo odos pasišalina ir panašus į vašką apsauginis sluoksnis vernix caseosa, saugantis vaisiaus odą nuo jį supančių vaisiaus vandenų.

Vaisiaus vandenyse yra ir kitų kūno išskyrų. Vaikelis retkarčiais nuryja šio jį supančio medžiagų mišinio – patekęs į žarnyną, jis ten ir liks iki gimimo. Po gimimo, šis juosvai žalsvas tirštas mišinys, vadinamas mekonijumi, bus pirmosios kūdikio išmatos.

Taip pat skaitykite

Pasibaigus šiai, 36 nėštumo savaitei, kūdikis bus laikomas visiškai išnešiotu: kūdikiai, gimę 37-42 nėštumo savaitę, laikomi išnešiotais, o gimę po 42-os savaitės – pernešiotais.

Greičiausiai kūdikis jau įsitaisė žemyn galva, bet jei ne, toliau galimi įvairūs scenarijai:

 • Kūdikis apsivers pats. Vis dar yra tikimybė, nors ir nedidelė, kad vaikelis apsivers žemyn galva ir galėsite normaliai jį pagimdyti. Gydytojas patars, kokius pratimus reikėtų daryti, kad paskatintumėte savo vaikelį padaryti šį paskutinį kūliavirstį.
 • Natūralus gimdymas esant sėdmeninei pirmeigai. Galima gimdyti ir tuo atveju, kai jo pirmeiga sėdmeninė, tačiau jei tai pirmasis gimdymas, medikai natūraliai gimdyti paprastai nerekomenduoja.
 • Išorinis vaisiaus apgręžimas. Galimas išorinis vaisiaus apgręžimas. Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas per pilvo sienelę viena ranka suima sėdmenis, kita – galvą ir po truputį juos stumia viena kryptimi, kol vaisiaus galva atsiduria apačioje. Nors ši procedūra buvo įprasta prieš keletą dešimtmečių, dabar ją atlieka vos vienas kitas gydytojas. Kad ir kaip ištobulėjo šiuolaikinė ultragarso technika, vis dėlto niekas negali tikrai pasakyti, kodėl vaikelis neapsivertėi žemyn galva.
 • Cezario operacija. Jei tai pirmasis nėštumas, sėdmeninės pirmeigos atveju ši operacija, ko gero, yra mažiausiai rizikinga alternatyva. Tačiau, kaip ir atliekant bet kurią kitą operaciją, išlieka komplikacijų tikimybė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 36 nėštumo savaitę

Faktas

Du trečdaliai vaikų Lietuvoje gimsta miestuose, kiti – kaimo vietovėse.

Augantis vaikelis spaudžia vidaus organus. Galbūt pastebėsi,te kad dabar valgyti norisi mažiau nei prieš keletą savaičių. Šiuo metu daug patogiau valgyti dažnai ir po nedaug.

Vaikeliui nusileidus žemiau į pilvo apačią, mažiau vargins rėmuo ir bus lengviau kvėpuoti. Jei tai pirmasis jūsų nėštumas, šis nusileidimas, vadinamas vaisiaus įsitvirtinimu, dažniausiai įvyksta prieš pat gimdymą.

Vaikelio įsitvirtinimas gali padidinti spaudimą pilvo apačioje, gali būti sunku vaikščioti. Kai kurios moterys šį jausmą apibūdina taip: „lyg tarp kojų būtų boulingo kamuolys“ arba „atrodo, kad vaikas tuoj tuoj iškris“ (nesijaudinkite, taip tikrai neatsitiks!).

Galbūt pastebėsite, kad paruošiamieji sąrėmiai dabar dažnesni. Tai tinkamas laikas pasitarti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, kur ir kada skambinti, įtarus tikrųjų sąrėmių pradžią.

Taip pat skaitykite

Bendra taisyklė yra tokia: skambinti reikia, kai sąrėmiai tampa reguliarūs ir bent valandą kartojasi kas penkias minutes. Jei tikruosius sąrėmius pajusite dar šią savaitę, skambinkite tuojau pat: vaikelis šią savaitę vis dar yra neišnešiotas.

Taip pat nedelskite, jei nutekės vaisiaus vandenys (ar kils įtarimas, kad jie prateka), jei sumažės vaikelio aktyvumas, prasidės bet koks kraujavimas iš makšties, pakils temperatūra, ims skaudėti pilvą ar galvą arba sutriks regėjimas.

Darbelis 36 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kaip registruojamas vaiko gimimas. Paprasčiausia tai padaryti internetu, per MEPIS sistemą.

Apgalvokite, kam ir kaip pranešite žinią apie vaikelio gimimą. Žinoma, tai yra labai individualu: vieni žmonės vaiko gimimą laiko labai asmenišku įvykiu ir žinia dalinasi tik su pačiais artimiausiais. Kiti apie mažylio gimimą nori paskelbti visam pasauliui. 

Dėl visa ko susidarykite sąrašą žmonių, kuriems šią žinią norėsite pranešti: artimiems (ir tolimiems) giminaičiams, savo tėvams ir seneliams, draugams, kolegoms.

Šiais laikais žinią paskleisti nėra nesunku: pakanka kelių skambučių, SMS žinučių ar pagaliau įrašo Facebook′e, bet galite rinktis ir seną, gerą būdą – atvirlaiškius.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Aurineja prieš 16 min.

  Miško uoga parašė:
  Epiduras nuimti gali tik saremiu skausmus,bet ne pacio gimdymo,tuo metu jau turi buti pranykes jo veikimas,nes del tos priezasties ir buna gimsta vangus vaikai,nev…

  Man rodos vangumui itakos neturi, cia del to kad neisstumsi tiesiog vaiko nes nieko nejausi, bent as taip is gyd supratau. Zinau kad labai sunkus stumimas buna, ir tada jau ir pilva spaudzia ir pan jei epiduras veikia.

 2. Miško uoga prieš 15 min.

  Mėtall parašė:
  Bet epiduro procedūrą leidžiama ne iki 2 cm atsidarymo tik ? 🤔

  Ne.pirmakartem berods 3-4 ar 3-5cm., antrakartems ir t.t. net iki 8 cm.

 3. User has not uploaded an avatar
  Meškute27 prieš 15 min.

  Mamuliukai ? Kuriuos nuskausminamuosius rinksites kad jau tema apie tsi prasidejo jog epiduras iki 7 cm atsiverimo dar tsikomas ir tt.. ir butinai paminekite miesta kuriame ruošiates!
  Pagrindiniai skausma malsinantys medikamentai yra sie:

  1)Analgetikai- isnyksta skausmo jutimas, bet nesutrikdoma motorika. Tai i raumenis (sedmenis) arba i vena svirksciami vaistai, kai pradeda atsiverti gimdos kaklelis, ir jeigu yra narkotiniai, veikia migdomai. Neigiamas poveikis, jog ju suleidus negaletumete vaiskcioti, nes netvirtai stovetumete ant koju, jaustumetes apsnudusi ir blogiau save kontroliuojanti. Jei suleidziama likus nedaug laiko iki gimdymo naujagimis gali buti vangus, veliau susirasti kruti, kvepavimas buti prislopintas, del to prireiktu deguonies. Poveikis kudikiui trunka ilgiau nei motinai,nes jo organizmas yra nesubrendes ir medikamenta salina blogiau.

  2)Anestetikai- isnyksta skausmo jutimas ir motorika. Dar kitaip vadinama:
  *Epidurine nejautra- medikamntai suleidziami i gimdyves stubura- epidurini tarpa.
  *Spinaline nejautra- suleidziami i nugaros smegenu skysti.
  *Gaktos nervo nejautra- vaistai suleidziami i maksti.
  *Epidurine nejautra. Suleidus vaistu skausmo nebejauciama po 10 minuciu. Tai gali padaryti tik anesteziologas. I epidurini tarpa apatineje nugaros dalyje tarp slanksteliu, zemiau nugaros smegenu, yra ivedama adata ir pro ja ikisamas kateteris. Vaistai gali buti leidziami periodiskomis isnjekcijomis arba lb mazomis dozemis. Anestetikai kartu slopina slapimo pusles darba, tad i ja reikia ivesti kateteri, kad isteketu slapimas. Minusai: sie medikamentai gali apsunkinti stanginimasi gimdymo pabaigoje, taip pat susilpneja ar nutirpsta pacientes kojos. Is nemaloniu simtomu- galvos skausmas, kuris gydomas "kraujo plomba".
  Vaikscioti netrukdanti epidurine nejautra. Siuo atveju skausmo jutimas dingsta, bet kojos nenutirpsta. Moteris geriau stanginasi.
  *Spinaline nejautra.Ji panasi i epidurine, tik siuo atveju adata ivedama tiesiai i smegenu skysti. Ju suleidus greitai pasalinamas skausmas ir apmarinama apatine kuno dalis. Sis metodas lb tinka jei nejautra reikia sukelti lb greitai, pvz pries cezario operacija. Minusai: gali atsirasti galvos sakusmas, kuris salinamas "kraujo lopineliu".
  *Gaktos nervo blokada. Sis metodas taikomas gimdymo metu, kai pradetas isstumti vaisius. Vaistai suleidziami i maksties sriti smeigiama adata. Apmarinama tik tarpvietes sritis, bet saremiai jauciami. Dazniausiai sis metodas naudojamas traukiant vaisiu replemis arba atliekant vakuumine ekstrakcija. Vaistu veikimo periodas gana ilgas, tad gyd. gali speti ikirpti ir susiuti tarpviete.

  3) Raminamieji vaistai- atpalaiduoja raumenis irr kartu mazina itampa, daznai skiriami su narkotiku, kad sustiprintu ju efekta.

  4)Bendroji nejautra- naudojant duju ir deguonies misini kai butinai to reikia, dazniausiai atliekant cezario pjuvio operacija. Minusai: atsibudusi moteris yra mieguista, toki pati poveiki daro ir kudikiui.

  5)Transkutaline elektrine nervu stimuliacija (TENS)- atiekama nestipriais elektros impulsais blokuojant skausmo signalu perdavima smegenims. Taip pat impulsai skatina endorfinu, naturaliu organizmo analgetiku,issiskyrima. Tinka naudoti pirmojo gimdymo etapo pradzioje.

  6)Naturalios skausma malsinancios priemones- masazas, silti kompresai, vizualizacija, hipnoze, refleksoterapija, akupunktura, silta vonia.

 4. Miško uoga prieš 13 min.

  Aurineja parašė:
  Man rodos vangumui itakos neturi, cia del to kad neisstumsi tiesiog vaiko nes nieko nejausi, bent as taip is gyd supratau. Zinau kad labai sunkus stumimas buna, ir …

  Per mokymus sake,kad kai epiduras jei per velai suleistas,prasideda uzburtas ratas.stumimo nebuna,tada reikia leisti skatinancius.ir prasideda leidimai vaistai del vaistu, viskas uzsitesia,tada galima ir vaiko hipoksija.

 5. User has not uploaded an avatar
  Aurineja prieš 9 min.

  Miško uoga parašė:
  Per mokymus sake,kad kai epiduras jei per velai suleistas,prasideda uzburtas ratas.stumimo nebuna,tada reikia leisti skatinancius.ir prasideda leidimai vaistai del …

  Daug ko gali per gimdyma nutikt ir be epiduro/ne del epiduro.