4 nėštumo savaitė

Vaikelis 4 nėštumo savaitę

Aguonos grūdelis. Po apvaisinimo prasideda šešias savaites truksiantis pats svarbiausias ir labiausiai pažeidžiamas vaikelio vystymosi etapas  embriono stadija, kuomet pradeda vystytis ir funkcionuoti mažylio organai.

Tai itin pažeidžiamas periodas, kuomet vystymosi anomalijų tikimybė yra didžiausia.

Šiuo metu būsimas kūdikis yra aguonos grūdelio dydžio embrionas, sudarytas iš dviejų sluoksnių – ektodermos ir entodermos. Iš jų vėliau susiformuos visos kūno dalys ir organai.

Primityvią placentą taip pat sudaro du ląstelių sluoksniai. Šie sluoksniai suformuoja du mažus vamzdelius, kuriais kraujas iš gimdos audinių atneša augančiam vaikeliui maistines medžiagas ir deguonį. Panašiai veiks ir susiformavusi placenta, kuri pradės funkcionuoti jau šios savaitės pabaigoje.

Jau dabar yra susiformavęs amnionas (kitaip vandenmaišis arba vandenų dangalas), kuriame yra embrioną saugančių vaisiaus vandenų.

Trynio maišelis taip pat susiformavęs: jis gamins mažylio raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpins jį maistinėmis medžiagomis iki to laiko, kol placenta bus visiškai pasiruošusi perimti šią pareigą.

Tavo kūnas 4 nėštumo savaitę

Faktas

Po pastojimo embrionas prisideda prie ankstyvojo nėštumo faktoriaus (EPF) gamybos. Tai yra baltymas, kuris neleidžia mamos kūnui atmesti vaikelio kaip svetimkūnio.

4 nėštumo savaitės savaitės pabaigoje buitinis nėštumo testas jau gali parodyti, ar pavyko pastoti. Jei testo rezultatas teigiamas – sveikiname! :)

Jokių akivaizdžių nėštumo įrodymų dar nematyti, tačiau nėštumo požymiai (nebūtinai malonūs) pradeda po truputį ryškėti.

Pavyzdžiui, pilvo pūtimas: net jei anksčiau virškinimo sistema veikė nepriekaištingai, galite pastebėti, kad žarnyne pradeda kauptis dujos. Taip nutinka todėl, kad nėštumo metu virškinimo procesai lėtėja, žarnyno bakterijos turi daugiau laiko skaidyti maistą. O tai skatina fermentacijos procesus ir dujų gamybą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nėštumo požymiai pagal savaites
Pirmieji nėštumo požymiai

Pykinimas gali ištikti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tam atvejui turėkite pasiruošusi skrandį raminančių užkandžių: džiūvėsių, mineralinio vandens, citrininių ar imbierinių ledinukų, kramtomosios gumos ir panašiai.

Po vėmimo priepuolio sučiulpkite ledinuką ar pakramtykite kramtomąją gumą. Šių „pirmosios pagalbos“ užkandžių turėkite po ranka visur – rankinėje, darbe, automobilyje ir šalia lovos.

Jei vartojate vaistus (nesvarbu, receptinius ar nereceptinius), būtinai perskaitykite informacinius lapelius ir/ arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ar saugu tęsti jų vartojimą.

Jei jūsų mitybos įpročiai ne patys geriausi ir iki nėštumo vitaminų nevartojote, rekomenduojama pradėti gerti vitaminus nėščiosioms, kuriuose yra didesnis folio rūgšties kiekis (šio vitamino papildomai gali būti skiriama ir sveikai besimaitinančioms, nes nėštumo metu folio rūgšties poreikiai yra didesni nei įprastai).

Darbelis 4 nėštumo savaitei

Nėštumo testą būtų tikslingiausia atlikti kitos savaitės pradžioje, po 1-3 dienų nuo datos, kada turėjo prasidėti mėnesinės.

Tačiau, jei nekantraujate sužinoti būsimo mažylio lytį, galite pradėti testus daryti jau dabar: pastebėta, kad laukiantis mergaitės HCG hormono lygis būna aukštesnis, nei laukiantis berniuko. Tad kuo anksčiau pasirodys antroji juostelė ir kuo ji bus ryškesnė, tuo didesnė tikimybė, kad gims mergaitė.

Vienintelė problema - "ankstumo" ir "ryškumo" vertinimai gali būti nevisai objektyvūs: objektyviam vertinimui reikėtų žinoti tikslias apvaisinimo ir implantacijos datas bei turėti galimybę palyginti testo rezultatus su kitais nėštumo testais. Bet kodėl gi nepaeksperimentavus? :)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

❤❤❤ Planuojame 2018 metų žirniukus ❤❤❤

 1. giedrulisimo
  giedrulisimo prieš 1 val.

  laser parašė:
  mane cia visos del to implantacinio prakeikinejo jau, tik nemetikik akmenim as parasysiu paskutini karta apie tai , pabandysiu papasakot ar pacituot is vienos dakta…

  Ok, jeigu ir yra tokia teorija apie implantacinį...
  Bet aš paklausiu iš kitos pusės.
  Laukiesi... Pirmos savaitės. Pradeda teplioti. Ir tas tepliojimas ne trumpalaikis (man buvo implantacinis, taigi žinau, kaip atrodo, nors negaliu teigi už visas). Tiesiog, sėdėti ir ramiai laukti? Ar imti ir pasidaryti Prg tyrimą ir nusiraminti?
  Nepykit, bet nesuprantu tokių patarimų, kad ramiai sėdėk ir lauk, kol nustos teplioti arba persileisi, nes tai gali būti implantacinis kraujavimas (6-tą savaitę). Nueini į laboratoriją, sumoki 10-12 eur ir pasidarai tyrimą. Jeigu reikia, vartoji papildomai progesteroną. Jeigu Prg geras, eini pas ginekologą - gal hematoma, gal sutapo su mėnesinėmis, gal dar kokie niuansai... Bet ramiai sėdėti ir laukti... Gal. Kiekviena sprendžia pagal save.

  p.s. turėjau du persileidimus.

 2. User has not uploaded an avatar
  Doroteja27 prieš 58 min.

  Sveikos mergaites Atsargiai jungiuosi prie jusu planiukiu Vasari turejau persileidima, pagal gyd rekomendacija 3men laukem, dabar po truputi griztam prie minties, kad gal jau reiktu bandyti vel Mmm veluoja dar tik 6d, testuko dar nedariau, bijau pamatyti neigiama

 3. Spirgiuks
  Spirgiuks prieš 38 min.

  asarelee parašė:
  Ačiū merginos už atsakymus, o kur Klaipėdietės darėsi skydliaukės tyrimus? ir kokius būtent darotės?

  Aš darausi Antėjoj arba Synlab

 4. laser
  laser prieš 38 min.

  giedrulisimo parašė:
  Ok, jeigu ir yra tokia teorija apie implantacinį...
  Bet aš paklausiu iš kitos pusės.

  as ir parasiau jei biski, tai nieko baisaus, jei daugiau ---- eini kraujus darytis.... jei ne pirma karta persileidi, manau nei viena nesedetu ramiai, o kazka darytu, bet reikalas tame, kad mes stengtumes maziau stresuot. sakyt lengva, as visas tikrai uzjauciu del netekciu, man neteko to patirt ir dekoju dievui, bet norisi visas nuteikt ramumui, gal del to , kad mane labai ikveme mano viena pazistama kuriai buvo tas kraujavimas, jinai tuo metu buvo su seima prie juros ir ligoninej jai pasake galit gultis, galit namo varyt, ir ji nuvaziavo namo , stengesi maziau judet, o tevus, vaika ir vyra issiunte degintis.... paskui savo laiku pagimde mergyte kiekviena mama esama ir busima turi jausti pati save ir elgtis taip kaip kuzda jai ir protas ir sirdis....

 5. Mamukynas
  Mamukynas prieš 8 min.

  asarelee parašė:
  Ačiū merginos už atsakymus, o kur Klaipėdietės darėsi skydliaukės tyrimus? ir kokius būtent darotės?

  As tyrimus sosdiagnostikoj daraus Vetrungėj 4a.