4 nėštumo savaitė

4 nėštumo savaitė

Vaikelis 4 nėštumo savaitę

Aguonos grūdelis. Prasideda šešias savaites truksiantis pats svarbiausias ir labiausiai pažeidžiamas vaikelio vystymosi etapas  embriono stadija. Šioje stadijoje pradeda vystytis ir funkcionuoti mažylio organai.

Tai itin pažeidžiamas periodas, kada vystymosi anomalijų tikimybė yra didžiausia.

Šiuo metu būsimas kūdikis yra aguonos grūdelio dydžio. Jį sudaro du sluoksniai – ektoderma ir entoderma. Iš jų vėliau susiformuos visos mažylio kūno dalys ir organai.

Placenta dar yra primityvi, ne iki galo išsivysčiusi. Ją taip pat sudaro du ląstelių sluoksniai. Jie suformuoja du mažus vamzdelius, per kuriuos kraujas iš gimdos audinių atneša augančiam vaikeliui maistines medžiagas ir deguonį. Jau šios savaitės pabaigoje placenta bus galutinai susiformavusi. 

Embrioną jau saugo amnione (vandenmaišyje arba vandenų dangale) esantys vaisiaus vandenys. 

Trynio maišelis taip pat jau yra išsivystęs. Jis išskirs mažylio raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpins jį maistinėmis medžiagomis iki tol, kol placenta bus visiškai pasiruošusi perimti šią pareigą.

Tavo kūnas 4 nėštumo savaitę

Faktas

Po pastojimo embrionas prisideda prie ankstyvojo nėštumo faktoriaus (EPF) gamybos. Tai yra baltymas, kuris neleidžia mamos kūnui atmesti vaikelio kaip svetimkūnio.

4 nėštumo savaitės pabaigoje nėštumo testas jau gali parodyti, ar pavyko pastoti. Jei jo rezultatas teigiamas – sveikiname! :)

Jokių akivaizdžių nėštumo įrodymų dar nėra, bet jau pradeda atsirasti pirmieji jo požymiai (nebūtinai malonūs). Tai gali būti, pavyzdžiui, pilvo pūtimas. Net jei anksčiau Jūsų virškinimo sistema veikė nepriekaištingai, dabar žarnyne gali pradėti kauptis dujos. Taip nutinka dėl to, kad nėštumo metu virškinimo procesai lėtėja, žarnyno bakterijoms prireikia daugiau laiko, kad suskaidytų maistą. O tai skatina fermentacijos procesus ir dujų gamybą organizme. 

Taip pat skaitykite:

Pykinimas gali užklupti netikėtai, kaip perkūnas iš giedro dangaus. Todėl turėkite pasiruošusi skrandį raminančių užkandžių: džiūvėsių, mineralinio vandens, citrininių ar imbierinių ledinukų, kramtomosios gumos ir pan.

Po vėmimo priepuolio sučiulpkite ledinuką ar pakramtykite kramtomąją gumą. Šių „pirmosios pagalbos“ užkandžių turėkite po ranka visur – rankinėje, darbe, automobilyje ir šalia lovos.

Jei vartojate vaistus (nesvarbu, receptinius ar nereceptinius), būtinai perskaitykite informacinius lapelius ir/ arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ar saugu tęsti jų vartojimą.

Rekomenduojama pradėti gerti vitaminus nėščiosioms. Rinkitės tuos, kuriuose yra didesnis folio rūgšties kiekis, nes nėštumo metu jos poreikiai yra didesni nei įprastai.

Darbelis 4 nėštumo savaitei

Nėštumo testą tikslingiausia atlikti kitos savaitės pradžioje, po 1-3 dienų nuo datos, kada turėjo prasidėti mėnesinės.

Bet, jei nekantraujate, galite atlikti jį jau dabar: Izraelio Sourasky medicinos centro mokslininkai, ištyrę 347 nėštumų po pagalbinio apvaisinimo nustatė, kad apytiksliai nuo 16 dienos po apvaisinimo mergaites nešiojančių moterų HCG lygis yra apytiksliai 18.5% aukštesnis nei tų, kurios nešioja berniuką. Tad kuo anksčiau pasirodys antroji juostelė ir kuo ji bus ryškesnė, tuo didesnė tikimybė, kad gims mergaitė (garantijų, tiesa, jokių).

Vienintelė problema – „ankstumo“ ir „ryškumo“ vertinimai nebus nei tikslūs, nei objektyvūs: daug priklauso nuo nėštumo testo jautrumo, HCG hormono koncentracijos šlapime. Objektyviam vertinimui reikėtų žinoti tikslias apvaisinimo ir implantacijos datas, tikslų HCG lygį bei turėti galimybę palyginti testo rezultatus su analogiškais kitų moterų nėštumo testais. Bet kodėl gi nepaeksperimentavus? :)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Angryfox prieš 9 val.

  grozisirestetika parašė:
  Sveika, o jus darot viena karta dienoje testa? Reikia du kartus pvz 13 val ir 20 nes galite ir praleisti ryškėjima

  Taip, vieną kart dienoje 🤔

 2. User has not uploaded an avatar
  Highlander prieš 9 val.

  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikrai reikia ir šįkart atitolinti svajonę... Greičiausiai užsikrėčiau nuo vaiko, dariau jam gripo ir covid testus - abu neigiami, teigiamas - respiracinis sincitinis virusas. Ką darytumėte mano situacijoje, prašau patarkite. Temperatūra nepakilusi, gerklę kolkas skauda

 3. Gikante
  Gikante prieš 9 val.

  Highlander parašė:
  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikr…

  Nekeisčiau planų

 4. Mypa
  Mypa prieš 8 val.

  Highlander parašė:
  Sveikos, merginos! Artėja vaisingos dienos, bet jaučiu prikibo virusas 😭 Jau taip seniai laukiam gandrų, buvo panašių situacijų, tai praleidau, bet nežinau, ar tikr…

  Jeigu savijauta leidzia, ir tai tiesiog virusas, ne kokie antibijotikai, auksta temp- tai ir imkites to. Moterys juk serga ir pastojusios ir nieko- as pati pirma persalau, paskui suzinojau, kad jau laukiuos. Daznu atveju sitie dalykai net vienas paskui kita eina. Gydytoja pasake- jeigu butu pakenke kazkas, tai jau ir to nestumo nebutu buve. Pasitikekit savo organizmu, jis zino geriausiai.

 5. User has not uploaded an avatar
  Highlander prieš 8 val.

  Mypa parašė:
  Jeigu savijauta leidzia, ir tai tiesiog virusas, ne kokie antibijotikai, auksta temp- tai ir imkites to. Moterys juk serga ir pastojusios ir nieko- as pati pirma pe…

  Iškart dariau vaikui tyrimus, ar ne koks gripas, nes tokią nuojautą turiu, kad šįkart tikrai pavyks, net baisu pagalvoti, kad ir vėl tektų nusivilti