4 nėštumo savaitė

4 nėštumo savaitė

Vaikelis 4 nėštumo savaitę

Aguonos grūdelis. Po apvaisinimo prasideda šešias savaites truksiantis pats svarbiausias ir labiausiai pažeidžiamas vaikelio vystymosi etapas  embriono stadija, kuomet pradeda vystytis ir funkcionuoti mažylio organai.

Tai itin pažeidžiamas periodas, kuomet vystymosi anomalijų tikimybė yra didžiausia.

Šiuo metu būsimas kūdikis yra aguonos grūdelio dydžio embrionas, sudarytas iš dviejų sluoksnių – ektodermos ir entodermos. Iš jų vėliau susiformuos visos kūno dalys ir organai.

Primityvią placentą taip pat sudaro du ląstelių sluoksniai. Šie sluoksniai suformuoja du mažus vamzdelius, kuriais kraujas iš gimdos audinių atneša augančiam vaikeliui maistines medžiagas ir deguonį. Panašiai veiks ir susiformavusi placenta, kuri pradės funkcionuoti jau šios savaitės pabaigoje.

Jau dabar yra susiformavęs amnionas (kitaip vandenmaišis arba vandenų dangalas), kuriame yra embrioną saugančių vaisiaus vandenų.

Trynio maišelis taip pat susiformavęs: jis gamins mažylio raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpins jį maistinėmis medžiagomis iki to laiko, kol placenta bus visiškai pasiruošusi perimti šią pareigą.

Tavo kūnas 4 nėštumo savaitę

Faktas

Po pastojimo embrionas prisideda prie ankstyvojo nėštumo faktoriaus (EPF) gamybos. Tai yra baltymas, kuris neleidžia mamos kūnui atmesti vaikelio kaip svetimkūnio.

4 nėštumo savaitės savaitės pabaigoje buitinis nėštumo testas jau gali parodyti, ar pavyko pastoti. Jei testo rezultatas teigiamas – sveikiname! :)

Jokių akivaizdžių nėštumo įrodymų dar nematyti, tačiau nėštumo požymiai (nebūtinai malonūs) pradeda po truputį ryškėti.

Pavyzdžiui, pilvo pūtimas: net jei anksčiau virškinimo sistema veikė nepriekaištingai, galite pastebėti, kad žarnyne pradeda kauptis dujos. Taip nutinka todėl, kad nėštumo metu virškinimo procesai lėtėja, žarnyno bakterijos turi daugiau laiko skaidyti maistą. O tai skatina fermentacijos procesus ir dujų gamybą.

Taip pat skaitykite:

Pykinimas gali ištikti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tam atvejui turėkite pasiruošusi skrandį raminančių užkandžių: džiūvėsių, mineralinio vandens, citrininių ar imbierinių ledinukų, kramtomosios gumos ir panašiai.

Po vėmimo priepuolio sučiulpkite ledinuką ar pakramtykite kramtomąją gumą. Šių „pirmosios pagalbos“ užkandžių turėkite po ranka visur – rankinėje, darbe, automobilyje ir šalia lovos.

Jei vartojate vaistus (nesvarbu, receptinius ar nereceptinius), būtinai perskaitykite informacinius lapelius ir/ arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ar saugu tęsti jų vartojimą.

Jei jūsų mitybos įpročiai ne patys geriausi ir iki nėštumo vitaminų nevartojote, rekomenduojama pradėti gerti vitaminus nėščiosioms, kuriuose yra didesnis folio rūgšties kiekis.

Šio vitamino papildomai gali būti skiriama ir sveikai besimaitinančioms, nes nėštumo metu folio rūgšties poreikiai yra didesni nei įprastai.

Darbelis 4 nėštumo savaitei

Nėštumo testą būtų tikslingiausia atlikti kitos savaitės pradžioje, po 1-3 dienų nuo datos, kada turėjo prasidėti mėnesinės.

Tačiau, jei nekantraujate sužinoti būsimo mažylio lytį, galite pradėti testus daryti jau dabar: pastebėta, kad laukiantis mergaitės HCG hormono lygis būna aukštesnis, nei laukiantis berniuko. Tad kuo anksčiau pasirodys antroji juostelė ir kuo ji bus ryškesnė, tuo didesnė tikimybė, kad gims mergaitė.

Vienintelė problema – „ankstumo“ ir „ryškumo“ vertinimai gali būti ne visai objektyvūs: objektyviam vertinimui reikėtų žinoti tikslias apvaisinimo ir implantacijos datas bei turėti galimybę palyginti testo rezultatus su kitais nėštumo testais. Bet kodėl gi nepaeksperimentavus? :)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. LunaLuna
  LunaLuna prieš 2 val.

  L.A.P.Ė. parašė:
  normalios menesines🤷‍♀️tikrai ne implantacinis

  Tiesiog labai idomu nes mm visada turedavau 5-6dienas ir reguliarias o čia prasidėjo bet 4dienom anksčiau.. ir tokios. Prisigalvoju čia bėdų visokių😫

 2. Nida123 prieš 2 val.

  LunaLuna parašė:
  Sveikos mielosios🤗 gal kuri panelyte susidūrė su panašia situacija. Jau trečią mėnesį planuojame vaikutį na sikarta tikejausi kad uzkibs. 01.14 prasidėjo kaip ir…

  As kazkada kreipiausi i gine del pasikeitusiu mmm, tai sake, kad begant laikui yra visiskai normalu, kad pasikeicia mmm gausumas ar ilgumas, juk naturalu, kad nebus mmm visa laika identiskos nuo pat paauglystes iki menopauzes.Plius planuojant i kiekviena toki pasikeitima ziurim kaip pro padidinamaji stikla, ko galbut iprastai net nepastebetume ir nesureiksmintume.
  Na, o jei visgi turit abejoniu, kad pasikeitimai del galimo nestumo- tai NT atsakys i jusu klausima

 3. LunaLuna
  LunaLuna prieš 2 val.

  Nida123 parašė:
  As kazkada kreipiausi i gine del pasikeitusiu mmm, tai sake, kad begant laikui yra visiskai normalu, kad pasikeicia mmm gausumas ar ilgumas, juk naturalu, kad nebus…

  Na taip bet visviena jei kažkas vyksta atkreipiame dėmesį🤗 ir nerimaujame galvojau gal kas susidūrė ir tiek. Laikas parodys kaip čia yra

 4. Nida123 prieš 2 val.

  LunaLuna parašė:
  Na taip bet visviena jei kažkas vyksta atkreipiame dėmesį🤗 ir nerimaujame galvojau gal kas susidūrė ir tiek. Laikas parodys kaip čia yra

  Kaip ir rasiau man panasiai buvo( is 5 gausiu dienu liko tik 2-3 ir labai negausios), ejau net pas gine del to, bet nei nestumo, nei kazkokiu ligu nebuvo, pasake, kad normalu ir tiek

 5. Aistulia614
  Aistulia614 prieš 17 min.

  Sveikos merginos. Man neramu, testai vaiduokliauti pradėjo 4dienos iki mm viskas kaip ir atrodė gerai, testai ryškėjo ir mm diena jau toks visai ryški antrą juostele na ne tokio pat ryškumo bet aiški. Na o šiandien 2dienos po mm galvoju pasidarysiu dar viena kad jau matyti ryškią juostelė o ji tokio pat ryškumo kaip ir mm diena buvo. Aišku mm diena dariau ryte o šitą diena dabar pati save kaltinu kam nelaukiau ryto prisigalvoja kad gal nesivystantis ar pabėgo žirniukas nors krūtinę dar skauda o pykint nepykino ir anksčiau tai dabar labai pasimetusi. Labai laukiam leliuko tai taip sunku būtų vėl netekti o daktarai dar nieko nematys