4 nėštumo savaitė

4 nėštumo savaitė

Vaikelis 4 nėštumo savaitę

Aguonos grūdelis. Po apvaisinimo prasideda šešias savaites truksiantis pats svarbiausias ir labiausiai pažeidžiamas vaikelio vystymosi etapas  embriono stadija, kuomet pradeda vystytis ir funkcionuoti mažylio organai.

Tai itin pažeidžiamas periodas, kuomet vystymosi anomalijų tikimybė yra didžiausia.

Šiuo metu būsimas kūdikis yra aguonos grūdelio dydžio embrionas, sudarytas iš dviejų sluoksnių – ektodermos ir entodermos. Iš jų vėliau susiformuos visos kūno dalys ir organai.

Primityvią placentą taip pat sudaro du ląstelių sluoksniai. Šie sluoksniai suformuoja du mažus vamzdelius, kuriais kraujas iš gimdos audinių atneša augančiam vaikeliui maistines medžiagas ir deguonį. Panašiai veiks ir susiformavusi placenta, kuri pradės funkcionuoti jau šios savaitės pabaigoje.

Jau dabar yra susiformavęs amnionas (kitaip vandenmaišis arba vandenų dangalas), kuriame yra embrioną saugančių vaisiaus vandenų.

Trynio maišelis taip pat susiformavęs: jis gamins mažylio raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpins jį maistinėmis medžiagomis iki to laiko, kol placenta bus visiškai pasiruošusi perimti šią pareigą.

Tavo kūnas 4 nėštumo savaitę

Faktas

Po pastojimo embrionas prisideda prie ankstyvojo nėštumo faktoriaus (EPF) gamybos. Tai yra baltymas, kuris neleidžia mamos kūnui atmesti vaikelio kaip svetimkūnio.

4 nėštumo savaitės savaitės pabaigoje buitinis nėštumo testas jau gali parodyti, ar pavyko pastoti. Jei testo rezultatas teigiamas – sveikiname! :)

Jokių akivaizdžių nėštumo įrodymų dar nematyti, tačiau nėštumo požymiai (nebūtinai malonūs) pradeda po truputį ryškėti.

Pavyzdžiui, pilvo pūtimas: net jei anksčiau virškinimo sistema veikė nepriekaištingai, galite pastebėti, kad žarnyne pradeda kauptis dujos. Taip nutinka todėl, kad nėštumo metu virškinimo procesai lėtėja, žarnyno bakterijos turi daugiau laiko skaidyti maistą. O tai skatina fermentacijos procesus ir dujų gamybą.

Taip pat skaitykite:

Pykinimas gali ištikti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tam atvejui turėkite pasiruošusi skrandį raminančių užkandžių: džiūvėsių, mineralinio vandens, citrininių ar imbierinių ledinukų, kramtomosios gumos ir panašiai.

Po vėmimo priepuolio sučiulpkite ledinuką ar pakramtykite kramtomąją gumą. Šių „pirmosios pagalbos“ užkandžių turėkite po ranka visur – rankinėje, darbe, automobilyje ir šalia lovos.

Jei vartojate vaistus (nesvarbu, receptinius ar nereceptinius), būtinai perskaitykite informacinius lapelius ir/ arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ar saugu tęsti jų vartojimą.

Jei jūsų mitybos įpročiai ne patys geriausi ir iki nėštumo vitaminų nevartojote, rekomenduojama pradėti gerti vitaminus nėščiosioms, kuriuose yra didesnis folio rūgšties kiekis.

Šio vitamino papildomai gali būti skiriama ir sveikai besimaitinančioms, nes nėštumo metu folio rūgšties poreikiai yra didesni nei įprastai.

Darbelis 4 nėštumo savaitei

Nėštumo testą būtų tikslingiausia atlikti kitos savaitės pradžioje, po 1-3 dienų nuo datos, kada turėjo prasidėti mėnesinės.

Tačiau, jei nekantraujate, galite pradėti testus daryti jau dabar: Izraelio Sourasky medicinos centro mokslininkai, ištyrę 347 nėštumų po pagalbinio apvaisinimo nustatė, kad apytiksliai nuo 16 dienos po apvaisinimo mergaites nešiojančių moterų HCG lygis yra apytiksliai 18.5% aukštesnis nei tų, kurios nešioja berniuką. Tad kuo anksčiau pasirodys antroji juostelė ir kuo ji bus ryškesnė, tuo didesnė tikimybė, kad gims mergaitė (garantijų, tiesa, jokių).

Vienintelė problema – „ankstumo“ ir „ryškumo“ vertinimai nebus nei tikslūs, nei objektyvūs: daug priklauso nuo nėštumo testo jautrumo, HCG hormono koncentracijos šlapime. Objektyviam vertinimui reikėtų žinoti tikslias apvaisinimo ir implantacijos datas, tikslų HCG lygį bei turėti galimybę palyginti testo rezultatus su analogiškais kitų moterų nėštumo testais. Bet kodėl gi nepaeksperimentavus? :)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

❤❤❤ Planuojame 2021 metų žirniukus ❤❤❤

 1. AmeRena
  AmeRena prieš 5 val.

  Gintaesu parašė:
  Tikrai dziugia nors galvojau kad nepavyko😁
  Aisku su saviskiu gerem spec vitaminus ir specialu lubrikanta naudojom tai kibo is…

  Kokius vitaminus geret?

 2. User has not uploaded an avatar
  Saulėdebesis prieš 5 val.

  Iškart atsiprašau, jeigu daug prirašiau😀
  Žodžiu, turiu tokią situaciją kur jau pati nesuprantu savo kūno. Lapkričio 27 labai laiku prasidėjo mm, tuomet gruodį lyg ir pataikiau ant vaisingų dienų, (sprendžiau pagal išskyras)bet numatytos kitos mmm buvo Gruodžio 25, tačiau labai vėlavo ir atėjo tik Sausio 11 ir truko vos 2 dienas (įprastai 4-5), buvo neryškiai raudonos ir perėjo į ružavai rudas, o taip niekada nebūna kad rudos. Tai ar čia galėjo būti implantacinis kraujavimas? Pridedu foto kalendoriaus kada mýlėjomės, tik dabar jau perskaičiavo vaisingas dienas pagal tai kad prasidėjo sausio 11. Ar apsimoka gadinti testus? 😄 nes kai jau prisigalvoju, tai sunku užmigti.

 3. User has not uploaded an avatar
  greta.bu prieš 5 val.

  Saulėdebesis parašė:
  Iškart atsiprašau, jeigu daug prirašiau😀
  Žodžiu, turiu tokią situaciją kur jau pati nesuprantu savo kūno. Lapkričio 27 laba…

  Kuria prasme apsimoka ar neapsimoka gadint? Jus labai kantri jei tiek laiko dar negadinot pasidarykit viena testa ir zinosit

 4. ingius68
  ingius68 prieš 5 val.

  Saulėdebesis parašė:
  Iškart atsiprašau, jeigu daug prirašiau😀
  Žodžiu, turiu tokią situaciją kur jau pati nesuprantu savo kūno. Lapkričio 27 laba…

  Tai žinoma kad verta daryt testą jei kaska įtartino jaučiate 🙂😁

 5. Viva Kuba prieš 5 val.

  Amarila parašė:
  Būtų gerai, ale visi pojūčiai lyg prieš normalias mm ir manau pareis kokį trečiadienį. Ryt padarysiu testą, bus 13 dpo. Kas dar kartu??

  Aš! Irgi darysiu. Man irgi bus 13 dpo 🙂