4 nėštumo savaitė

4 nėštumo savaitė

Vaikelis 4 nėštumo savaitę

Aguonos grūdelis. Po apvaisinimo prasideda šešias savaites truksiantis pats svarbiausias ir labiausiai pažeidžiamas vaikelio vystymosi etapas  embriono stadija, kuomet pradeda vystytis ir funkcionuoti mažylio organai.

Tai itin pažeidžiamas periodas, kuomet vystymosi anomalijų tikimybė yra didžiausia.

Šiuo metu būsimas kūdikis yra aguonos grūdelio dydžio embrionas, sudarytas iš dviejų sluoksnių – ektodermos ir entodermos. Iš jų vėliau susiformuos visos kūno dalys ir organai.

Primityvią placentą taip pat sudaro du ląstelių sluoksniai. Šie sluoksniai suformuoja du mažus vamzdelius, kuriais kraujas iš gimdos audinių atneša augančiam vaikeliui maistines medžiagas ir deguonį. Panašiai veiks ir susiformavusi placenta, kuri pradės funkcionuoti jau šios savaitės pabaigoje.

Jau dabar yra susiformavęs amnionas (kitaip vandenmaišis arba vandenų dangalas), kuriame yra embrioną saugančių vaisiaus vandenų.

Trynio maišelis taip pat susiformavęs: jis gamins mažylio raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpins jį maistinėmis medžiagomis iki to laiko, kol placenta bus visiškai pasiruošusi perimti šią pareigą.

Tavo kūnas 4 nėštumo savaitę

Faktas

Po pastojimo embrionas prisideda prie ankstyvojo nėštumo faktoriaus (EPF) gamybos. Tai yra baltymas, kuris neleidžia mamos kūnui atmesti vaikelio kaip svetimkūnio.

4 nėštumo savaitės savaitės pabaigoje buitinis nėštumo testas jau gali parodyti, ar pavyko pastoti. Jei testo rezultatas teigiamas – sveikiname! :)

Jokių akivaizdžių nėštumo įrodymų dar nematyti, tačiau nėštumo požymiai (nebūtinai malonūs) pradeda po truputį ryškėti.

Pavyzdžiui, pilvo pūtimas: net jei anksčiau virškinimo sistema veikė nepriekaištingai, galite pastebėti, kad žarnyne pradeda kauptis dujos. Taip nutinka todėl, kad nėštumo metu virškinimo procesai lėtėja, žarnyno bakterijos turi daugiau laiko skaidyti maistą. O tai skatina fermentacijos procesus ir dujų gamybą.

Taip pat skaitykite:

Pykinimas gali ištikti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tam atvejui turėkite pasiruošusi skrandį raminančių užkandžių: džiūvėsių, mineralinio vandens, citrininių ar imbierinių ledinukų, kramtomosios gumos ir panašiai.

Po vėmimo priepuolio sučiulpkite ledinuką ar pakramtykite kramtomąją gumą. Šių „pirmosios pagalbos“ užkandžių turėkite po ranka visur – rankinėje, darbe, automobilyje ir šalia lovos.

Jei vartojate vaistus (nesvarbu, receptinius ar nereceptinius), būtinai perskaitykite informacinius lapelius ir/ arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ar saugu tęsti jų vartojimą.

Jei jūsų mitybos įpročiai ne patys geriausi ir iki nėštumo vitaminų nevartojote, rekomenduojama pradėti gerti vitaminus nėščiosioms, kuriuose yra didesnis folio rūgšties kiekis.

Šio vitamino papildomai gali būti skiriama ir sveikai besimaitinančioms, nes nėštumo metu folio rūgšties poreikiai yra didesni nei įprastai.

Darbelis 4 nėštumo savaitei

Nėštumo testą būtų tikslingiausia atlikti kitos savaitės pradžioje, po 1-3 dienų nuo datos, kada turėjo prasidėti mėnesinės.

Tačiau, jei nekantraujate, galite pradėti testus daryti jau dabar: Izraelio Sourasky medicinos centro mokslininkai, ištyrę 347 nėštumų po pagalbinio apvaisinimo nustatė, kad apytiksliai nuo 16 dienos po apvaisinimo mergaites nešiojančių moterų HCG lygis yra apytiksliai 18.5% aukštesnis nei tų, kurios nešioja berniuką. Tad kuo anksčiau pasirodys antroji juostelė ir kuo ji bus ryškesnė, tuo didesnė tikimybė, kad gims mergaitė (garantijų, tiesa, jokių).

Vienintelė problema – „ankstumo“ ir „ryškumo“ vertinimai nebus nei tikslūs, nei objektyvūs: daug priklauso nuo nėštumo testo jautrumo, HCG hormono koncentracijos šlapime. Objektyviam vertinimui reikėtų žinoti tikslias apvaisinimo ir implantacijos datas, tikslų HCG lygį bei turėti galimybę palyginti testo rezultatus su analogiškais kitų moterų nėštumo testais. Bet kodėl gi nepaeksperimentavus? :)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Chalvaa
  Chalvaa prieš 47 min.

  Erikaja parašė:
  Nusipirkit pregna ankstyva, jis man 5d iki mm parodė ryškų, bet jie rodo vėliau, maždaug po 10min pradėjo ryškėt

  Ar si melyna turit omeny? Nes ji kip tik siandien ir dariau- nieko... bet po pietu. Skaiciau kad easy geri, tai nupirksiu ir ryt su rytiniu bandysiu daryt 🤔
  Jau prisisvaigau, kad laukiuosi, tai jau ir pykina mane, ir i tulika varo... bet matyt cia is didelio noro vaidentis pradeda

 2. Erikaja
  Erikaja prieš 27 min.

  Chalvaa parašė:
  Ar si melyna turit omeny? Nes ji kip tik siandien ir dariau- nieko... bet po pietu. Skaiciau kad easy geri, tai nupirksiu ir ryt su rytiniu bandysiu daryt 🤔

  Nea, žalia dėžutė, kainuoja virš 5 eur. Pirmadienį dariausi jį tai ryškus buvo, paskui pradėjau nuo antradienio easy darytis, tai jie labai sunkiai ryškėjo, o tik vėluojant mm pasirodo teigiami ryškiai

 3. User has not uploaded an avatar
  alinaaaaaa prieš 24 min.

  Vedi parašė:
  Jus nusiraminkit, pasikliaukit gydytoja, jei sako kad tiek laiko yra, vadinasi tiek ir yra, galetu suklyst savaite, bet tikrai ne menesi. Tuo labiau isgeret tablete…

  būtinai pranešiu pirmadieni ką daktare pasake 🥰

 4. LeSnaige
  LeSnaige prieš 12 min.

  Evighet parašė:
  Papildymas mano pasisakymo vakar, visgi kaip ir sakiau vilčių nėra, prg 22 vakar buvo, gavau jau šiandien atsakymus ☺️

  Manau,kad jus tik tyrimus daretes ir viskas, bet kad ideti daugiau pastangu I tai tikrai nedaret...juk ir gydytoju nr.turim,ir jos situacija zino,ir padetigali issaugoti. Bet jus taip vangei,ai bus tai bus...tai kam tada darytis kraujo tyrimus?jei pasidaro prastesnis atsakymas,nesikreipiat pas gydytoja,o dejuojat kad vel bus blogai. Taip ir nutinka.

 5. Chalvaa
  Chalvaa prieš 1 min.

  Erikaja parašė:
  Nea, žalia dėžutė, kainuoja virš 5 eur. Pirmadienį dariausi jį tai ryškus buvo, paskui pradėjau nuo antradienio easy darytis, tai jie labai sunkiai ryškėjo, o tik v…

  Sitas? 🤔 nes eurovaistinej sito nemaciau, tik melyna ir rozini juostelini