4 nėštumo savaitė

4 nėštumo savaitė

Vaikelis 4 nėštumo savaitę

Aguonos grūdelis. Po apvaisinimo prasideda šešias savaites truksiantis pats svarbiausias ir labiausiai pažeidžiamas vaikelio vystymosi etapas  embriono stadija, kuomet pradeda vystytis ir funkcionuoti mažylio organai.

Tai itin pažeidžiamas periodas, kuomet vystymosi anomalijų tikimybė yra didžiausia.

Šiuo metu būsimas kūdikis yra aguonos grūdelio dydžio embrionas, sudarytas iš dviejų sluoksnių – ektodermos ir entodermos. Iš jų vėliau susiformuos visos kūno dalys ir organai.

Primityvią placentą taip pat sudaro du ląstelių sluoksniai. Šie sluoksniai suformuoja du mažus vamzdelius, kuriais kraujas iš gimdos audinių atneša augančiam vaikeliui maistines medžiagas ir deguonį. Panašiai veiks ir susiformavusi placenta, kuri pradės funkcionuoti jau šios savaitės pabaigoje.

Jau dabar yra susiformavęs amnionas (kitaip vandenmaišis arba vandenų dangalas), kuriame yra embrioną saugančių vaisiaus vandenų.

Trynio maišelis taip pat susiformavęs: jis gamins mažylio raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpins jį maistinėmis medžiagomis iki to laiko, kol placenta bus visiškai pasiruošusi perimti šią pareigą.

Tavo kūnas 4 nėštumo savaitę

Faktas

Po pastojimo embrionas prisideda prie ankstyvojo nėštumo faktoriaus (EPF) gamybos. Tai yra baltymas, kuris neleidžia mamos kūnui atmesti vaikelio kaip svetimkūnio.

4 nėštumo savaitės savaitės pabaigoje buitinis nėštumo testas jau gali parodyti, ar pavyko pastoti. Jei testo rezultatas teigiamas – sveikiname! :)

Jokių akivaizdžių nėštumo įrodymų dar nematyti, tačiau nėštumo požymiai (nebūtinai malonūs) pradeda po truputį ryškėti.

Pavyzdžiui, pilvo pūtimas: net jei anksčiau virškinimo sistema veikė nepriekaištingai, galite pastebėti, kad žarnyne pradeda kauptis dujos. Taip nutinka todėl, kad nėštumo metu virškinimo procesai lėtėja, žarnyno bakterijos turi daugiau laiko skaidyti maistą. O tai skatina fermentacijos procesus ir dujų gamybą.

Taip pat skaitykite:

Pykinimas gali ištikti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tam atvejui turėkite pasiruošusi skrandį raminančių užkandžių: džiūvėsių, mineralinio vandens, citrininių ar imbierinių ledinukų, kramtomosios gumos ir panašiai.

Po vėmimo priepuolio sučiulpkite ledinuką ar pakramtykite kramtomąją gumą. Šių „pirmosios pagalbos“ užkandžių turėkite po ranka visur – rankinėje, darbe, automobilyje ir šalia lovos.

Jei vartojate vaistus (nesvarbu, receptinius ar nereceptinius), būtinai perskaitykite informacinius lapelius ir/ arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ar saugu tęsti jų vartojimą.

Jei jūsų mitybos įpročiai ne patys geriausi ir iki nėštumo vitaminų nevartojote, rekomenduojama pradėti gerti vitaminus nėščiosioms, kuriuose yra didesnis folio rūgšties kiekis.

Šio vitamino papildomai gali būti skiriama ir sveikai besimaitinančioms, nes nėštumo metu folio rūgšties poreikiai yra didesni nei įprastai.

Darbelis 4 nėštumo savaitei

Nėštumo testą būtų tikslingiausia atlikti kitos savaitės pradžioje, po 1-3 dienų nuo datos, kada turėjo prasidėti mėnesinės.

Tačiau, jei nekantraujate sužinoti būsimo mažylio lytį, galite pradėti testus daryti jau dabar: pastebėta, kad laukiantis mergaitės HCG hormono lygis būna aukštesnis, nei laukiantis berniuko. Tad kuo anksčiau pasirodys antroji juostelė ir kuo ji bus ryškesnė, tuo didesnė tikimybė, kad gims mergaitė.

Vienintelė problema - "ankstumo" ir "ryškumo" vertinimai gali būti nevisai objektyvūs: objektyviam vertinimui reikėtų žinoti tikslias apvaisinimo ir implantacijos datas bei turėti galimybę palyginti testo rezultatus su kitais nėštumo testais. Bet kodėl gi nepaeksperimentavus? :)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Merdzinuke prieš 14 min.

  TheHappiest parašė:
  Uoj, tikrai, merginos. Kažkaip net visai ne gražu ir ne miela🤷‍♀️ sry, bet kaip nukrypimas 🙄

  Cia pasirodo visiska norma. bus grazi istorija...

 2. Kikimar
  Kikimar prieš 10 min.

  Merdzinuke parašė:
  Bet Jusu matymas kur kas grazesnis nei kitu matomas? Maziau to skysto trizniojimo... lovyte nusiperki ir nepastoji 10 metu, sedi putota i ta lovyte ziuredama? Tikra…

  Ne ne, tik nepradėkit pykti - gal nepavyko aiškiai išsireikšti: tikrai mano matymas nėra už kitų gražesnis. Neperšu niekam nieko. Tiesiog rašau, palaikydama TikintiStebuklu, nes mūsų matymai, kaip suprantu, sutampa

 3. User has not uploaded an avatar
  Illusion prieš 8 min.

  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko pries n laiko, viska gali susipirkti labai greitai, iki tol galima dometis, ieskoti ir pan. jeigu ilgai laukciau leliuko, mane tokie daiktai skaudintu ir juos pamacius imciau grauztis.. bet cia manau diskusija be rezultato, nes kas vienam priimtina, kitam gali buti visai nepriimtina..

 4. Kikimar
  Kikimar prieš 6 min.

  Illusion parašė:
  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko …

  Būtent

 5. Justina_Marija
  Justina_Marija prieš 1 min.

  Illusion parašė:
  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko …

  Būtent. Kiekvienam savo. Mums jos pirkinis nieko nekainavo, ir nieko nepakeitė. Žmogus pasielgė kaip tinkamas, taip kaip norisi jam. Bjauriausias dalykas visoje šitoje diskusijoje tai žmogaus menkinimas. Jokia forma jis man nėra priimtinas, jokia. Moteris pasidžiaugė, pasidalino. Tebūnie. Negi čia kažkam tikrai taip trukdo? Niekaip nesuvokiu.