4 nėštumo savaitė

4 nėštumo savaitė

Vaikelis 4 nėštumo savaitę

Aguonos grūdelis. Po apvaisinimo prasideda šešias savaites truksiantis pats svarbiausias ir labiausiai pažeidžiamas vaikelio vystymosi etapas  embriono stadija, kuomet pradeda vystytis ir funkcionuoti mažylio organai.

Tai itin pažeidžiamas periodas, kuomet vystymosi anomalijų tikimybė yra didžiausia.

Šiuo metu būsimas kūdikis yra aguonos grūdelio dydžio embrionas, sudarytas iš dviejų sluoksnių – ektodermos ir entodermos. Iš jų vėliau susiformuos visos kūno dalys ir organai.

Primityvią placentą taip pat sudaro du ląstelių sluoksniai. Šie sluoksniai suformuoja du mažus vamzdelius, kuriais kraujas iš gimdos audinių atneša augančiam vaikeliui maistines medžiagas ir deguonį. Panašiai veiks ir susiformavusi placenta, kuri pradės funkcionuoti jau šios savaitės pabaigoje.

Jau dabar yra susiformavęs amnionas (kitaip vandenmaišis arba vandenų dangalas), kuriame yra embrioną saugančių vaisiaus vandenų.

Trynio maišelis taip pat susiformavęs: jis gamins mažylio raudonuosius kraujo kūnelius ir aprūpins jį maistinėmis medžiagomis iki to laiko, kol placenta bus visiškai pasiruošusi perimti šią pareigą.

Tavo kūnas 4 nėštumo savaitę

Faktas

Po pastojimo embrionas prisideda prie ankstyvojo nėštumo faktoriaus (EPF) gamybos. Tai yra baltymas, kuris neleidžia mamos kūnui atmesti vaikelio kaip svetimkūnio.

4 nėštumo savaitės savaitės pabaigoje buitinis nėštumo testas jau gali parodyti, ar pavyko pastoti. Jei testo rezultatas teigiamas – sveikiname! :)

Jokių akivaizdžių nėštumo įrodymų dar nematyti, tačiau nėštumo požymiai (nebūtinai malonūs) pradeda po truputį ryškėti.

Pavyzdžiui, pilvo pūtimas: net jei anksčiau virškinimo sistema veikė nepriekaištingai, galite pastebėti, kad žarnyne pradeda kauptis dujos. Taip nutinka todėl, kad nėštumo metu virškinimo procesai lėtėja, žarnyno bakterijos turi daugiau laiko skaidyti maistą. O tai skatina fermentacijos procesus ir dujų gamybą.

Taip pat skaitykite:

Pykinimas gali ištikti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tam atvejui turėkite pasiruošusi skrandį raminančių užkandžių: džiūvėsių, mineralinio vandens, citrininių ar imbierinių ledinukų, kramtomosios gumos ir panašiai.

Po vėmimo priepuolio sučiulpkite ledinuką ar pakramtykite kramtomąją gumą. Šių „pirmosios pagalbos“ užkandžių turėkite po ranka visur – rankinėje, darbe, automobilyje ir šalia lovos.

Jei vartojate vaistus (nesvarbu, receptinius ar nereceptinius), būtinai perskaitykite informacinius lapelius ir/ arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ar saugu tęsti jų vartojimą.

Jei jūsų mitybos įpročiai ne patys geriausi ir iki nėštumo vitaminų nevartojote, rekomenduojama pradėti gerti vitaminus nėščiosioms, kuriuose yra didesnis folio rūgšties kiekis.

Šio vitamino papildomai gali būti skiriama ir sveikai besimaitinančioms, nes nėštumo metu folio rūgšties poreikiai yra didesni nei įprastai.

Darbelis 4 nėštumo savaitei

Nėštumo testą būtų tikslingiausia atlikti kitos savaitės pradžioje, po 1-3 dienų nuo datos, kada turėjo prasidėti mėnesinės.

Tačiau, jei nekantraujate, galite pradėti testus daryti jau dabar: Izraelio Sourasky medicinos centro mokslininkai, ištyrę 347 nėštumų po pagalbinio apvaisinimo nustatė, kad apytiksliai nuo 16 dienos po apvaisinimo mergaites nešiojančių moterų HCG lygis yra apytiksliai 18.5% aukštesnis nei tų, kurios nešioja berniuką. Tad kuo anksčiau pasirodys antroji juostelė ir kuo ji bus ryškesnė, tuo didesnė tikimybė, kad gims mergaitė (garantijų, tiesa, jokių).

Vienintelė problema – „ankstumo“ ir „ryškumo“ vertinimai nebus nei tikslūs, nei objektyvūs: daug priklauso nuo nėštumo testo jautrumo, HCG hormono koncentracijos šlapime. Objektyviam vertinimui reikėtų žinoti tikslias apvaisinimo ir implantacijos datas, tikslų HCG lygį bei turėti galimybę palyginti testo rezultatus su analogiškais kitų moterų nėštumo testais. Bet kodėl gi nepaeksperimentavus? :)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  paswaiste prieš 55 min.

  Tabula Rasute parašė:
  Tai aisku, kad gali. Bet pati turbūt jau zinot, kad su ryriniu reiks kartot

  Tai faktas, kad teks tik vis norisi isgirsti ir kitu nuomoniu.. Per metus laiko tai butu jau 3 pstojimas. Vienas is ju baigesi negimdiminiu, kitas ankstyvu persileidimu.. Taip kad patirties jau yra, tik gaila, kad liudnos..

 2. Optimistė
  Optimistė prieš 55 min.

  Kylasaulė parašė:
  Man kita savite nusimato tinkamiausios dienos pastojimui, sakykit ar geriau per pacia ovuliacija bandyt, ar pries kazkiek dienu? ir kaip neprarast tos romantikos su…

  Mes bandom apie keturis kartus, kas antra diena iki ov ir per ov. Turbut diena po ov dar irgi ne viskas prarasta, jei tiksliai nesekat ir ov ivyksta veliau.
  As dabar kaip kokia sena tarka pasakysiu, kad nematau nieko blogo, jei leliuko gaminimas panaseja i darba. Svarbiausia, kad vyras ir moteris butu pasikalbeje, kad vyras suprastu apie moters kuna ir cikla, kad abu nutartu, kada nori leliuko - kuo greiciau ar kada pavyks.
  Mes svajojam apie seima jau seniai, pradzioj atidejom del darbu, o kai pakyleti ir romantiskai nusiteike pradejom bandyti, gavom lyg su skuduru per veida, nes jau dukart persileidau, apie ka gyvenime nebuvom pagalvoje. Ilgai lauke dabar abu puikiai suprantam, kad neturim tiek prabangos neplanuoti ir daryti myliu myliu pagal nuotaika. Tai abu zinom planeli ir jo laikomes, net jei savaitgali miegam sveciuose. Kartais pradzioje vienas kita reikia pajudinti, pazadinti, bet galiausiai viskas iseina labai meiliai ir pozas keiciam, ir kojas/dubeni po to pakelus palaikau, kas ypac sypsena privercia isspausti.
  Pasikalbekit apie vienas kito norus ir sekmes jums!

 3. Tabula Rasute
  Tabula Rasute prieš 43 min.

  paswaiste parašė:
  Tai faktas, kad teks tik vis norisi isgirsti ir kitu nuomoniu.. Per metus laiko tai butu jau 3 pstojimas. Vienas is ju baigesi negimdiminiu, kitas ankstyvu persi…

  Aukščiau nosį, matau ten linksmą patirtį šalia jūsų nick name 9 metų 🙃👍🏻

 4. User has not uploaded an avatar
  paswaiste prieš 37 min.

  Tabula Rasute parašė:
  Aukščiau nosį, matau ten linksmą patirtį šalia jūsų nick name 9 metų 🙃👍🏻

  Taip, tikrai mano pati geriausia patirtis

 5. Evighet
  Evighet prieš 26 min.

  Gabrieela parašė:
  Nu jo, reikia kažkaip atsipalaiduoti. Aš apskritai tokios nuomonės, čia gal keista taip sakyti, nes tikrai vaikelis labai laukiamas (vyras išvis iš proto eina kaip …

  Mažiau zinai- ramiau miegi 😂

  Tabula Rasute parašė:
  Izraelio Sourasky medicinos centro mokslininkai, ištyrę 347 nėštumų po pagalbinio apvaisinimo nustatė, kad apytiksliai nuo 16 dienos po apvaisinimo mergaites nešioj…

  Mitas 😂 kai pateiksite tikrus mokslinius straipsnius tada galėsime diskutuoti ☺️