Kūno pokyčiai ir diskomfortas

Svorio augimas nėštumo metu   (1545)

Kiek svorio nėštumo metu turi priaugti nėščioji, priklauso nuo jos kūno masės indekso (KMI) iki nėštumo ir nešiojamų vaisų skaičiaus.

Strijos nėštumo metu   (924)

Patikimiausias būdas neleisti strijoms labai išryškėti – pamažu ir nuosekliai priaugti svorio.

Kojų mėšlungis   (107)

Mėšlungis kojų raumenis dažniausiai sutraukia antrą ir trečią nėštumo trimestrą, įprastai naktį arba paryčiais.

Kūno pokyčiai nėštumo metu

Tu tikrai žinojai, kad nėštumo metu auga pilvas ir padidėja krūtinė, tačiau įvyksta ir kitų kūno pokyčių.

Kraujuojančios dantenos nėštumo metu   (36)

Nėštumo metu kūne padaugėja kraujo, taip pat ir burnos audiniuose. Dėl to dantenos patinsta, tampa jautrios, ima kraujuoti.

Padidėjusios ir patinusios pėdos

Pėdos augimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys.

Niežtinti oda nėštumo metu   (118)

Odą paprastai niežti, jai trūkstant drėgmės ir jai tempiantis, bet niežulys gali būti ir nėščiųjų cholestazės simptomas.

Nugaros skausmas nėštumo metu   (98)

Antrąjį ir trečiąjį nėštumo mėnesį daugumai nėštukių ima skaudėti nugarą.

Neramių kojų sindromas   (54)

Dilgčiojimas, „skruzdėlių bėgiojimas“ ir deginimas kojose – tai vadinamasis neramių kojų sindromas.

Priešpienis nėštumo metu ir pagimdžius   (313)

Priešpienis yra gelsva tiršta krūtų gaminama substancija, kuria maitinsite naujagimį kelias pirmas dienas po gimdymo, iki atsiras tikrasis pienas.

Pasunkėjęs kvėpavimas   (30)

Dabar, kai auganti gimda spaudžia tavo vidaus organus, gali pastebėti, kad dažniau pradėjo trūkti oro.

Viso kūno maudimas ir skausmas   (20)

Maždaug šiuo metu tave gali pradėti varginti sunkiai nuslopinamas nemalonus viso kūno maudimas.

Nerimas nėštumo metu   (147)

Dauguma būsimųjų mamyčių, ypatingai laukiančių pirmojo vaikelio, daugiau ar mažiau nerimauja dėl vaikelio sveikatos.

Nerangumas nėštumo metu   (17)

Šie patarimai gali būti akivaizdūs, bet dažna nėštukė užsimiršta, kad dabar nėra tokia vikri kaip anksčiau.

Pilvo apačios maudimas nėštumo metu   (844)

Vaikeliui augant gimda plečiasi, o tai skatina gimdą spazmuoti – panašiai kaip ir per mėnesines.

Pigmentinės dėmės nėštumo metu   (23)

Nėštumo metu yra būdinga hiperpigmentacija - įvairios pigmentinės dėmės, dažniausiai išryškėjančios ant veido, kaklo, pečių ir pilvo.

Padidėjęs plaukuotumas nėštumo metu   (33)

Nėštumo metu dažna moteris pastebi, kad pagerėja plaukų būklė, bet padidėja ir kūno plaukuotumas.

Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas   (40)

Pilvo pūtimas – vienas iš nėštumo nepatogumų.

Padidėjęs seilėtekis nėštumo metu   (5)

Kai kurioms nėščiosioms pradeda skirtis labai daug seilių. Šis simptomas ypač dažnai pasitaiko toms, kurias vargina rytinis pykinimas ar rėmuo.

Gausios makšties išskyros nėštumo metu   (446)

Tai įprasta ir normalu, kad nėštumo metu būna daugiau bekvapių ar vos juntamo kvapo balkšvų išskyrų.

Užkietėję viduriai nėštumo metu   (150)

Nėštumo metu viduriai užkietėja dėl dviejų pagrindinių priežasčių: nėštumo hormonų ir virškinimo sistemos spaudimo.

Tirpstančios rankos ir riešų maudimas (riešo kanalo sindromas)   (32)

Nėščioms moterims riešo kanalo sindromas pasitaiko dažniau. Jis pasireiškia riešo ir plaštakos tirpimu, dilgčiojimu, deginimu.