Nėštumo eiga ir priežiūra

Placentos atšoka: priežastys, simptomai ir tolimesnė nėštumo eiga

Placentos atšoka (placentos atsiskyrimas) yra nėštumo komplikacija, kuomet placenta atsiskiria nuo gimdos sienos dar prieš kūdikio gimimą.

Negimdinis (ektopinis) nėštumas

Negimdinis nėštumas yra toks nėštumas, kurio metu vaisius pradeda vystytis ne gimdoje, o už jos ribų.

Savaiminis persileidimas   (2321)

Savaiminio persileidimo rizika yra didžiausia pirmojo trimestro metu: juo baigiasi apie 15 procentų visų žinomų nėštumų.

Biocheminiai nėščiųjų kraujo tyrimai (PRISCA)   (85)

Kompiuterinė programa PRISCA statistinius skaičiavimus ir įvertina vaisiaus riziką sirgti tam tikromis genetinėmis ligomis.

Ramzio teorija: ankstyvas vaiko lyties nustatymas   (7)

Pagal Ramzio teoriją kūdikio lytį galima nustatyti labai anksti, 6-8 nėštumo savaitę iš pradėjusios formuotis placentos vietos.

Genetiniai tyrimai nėštumo metu   (3610)

Genetiniai tyrimai nėštumo metu atliekami siekiant nustatyti, ar būsimas kūdikis neturi genetinių ligų.

Mikroelementų ir elektrolitų kraujo tyrimas nėštumo metu

Mikroelementų ir elektrolitų tyrimą galima atlikti, jeigu nėščioji junta nemalonius simptomus - nuovargį, mėšlungio traukimą, irzlumą ir kt.

Vaisiaus nusileidimas prieš gimdymą

aisiaus nusileidimas yra procesas, kai vaikelio galvutė nusileidžia į mažąjį dubenį – tai vienas iš artėjančio gimdymo požymių.

Neinvazinis prenatalinis genetinis tyrimas (NIPT)   (19)

NIPT yra neinvazinis prenatalinis tyrimas, kurio metu ištiriama vaisiaus rizika sirgti tam tikromis chromosominėmis ir genetinėmis ligomis.

Simptomai, kurių negalima ignoruoti nėštumo metu   (120)

Laukiantis dažnai ima skaudėti tai šen, tai ten, atsiranda daug keistų, neįprastų pojūčių.

Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre   (322)

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Vaisiaus judesiai nakties metu   (37)

Įprastas paaiškinimas yra toks, kad, ramiai gulint, vaisiaus judesiai jaučiami geriau, tačiau kaip yra iš tiesų?

Pirmieji vaisiaus judesiai   (1349)

Pirmuosius judesius turėtumėte pajusti ne anksčiau kaip 16–22 nėštumo savaitę. Kas tai per pojūtis?

SYNLAB laboratorijos „neoBona“ NIPT tyrimas

SYNLAB viena pirmųjų pasiūlė patikimą naujos kartos NIPT - „neoBona“, atliekamą didžiausioje Europos laboratorijoje.

Neprivalomi, tačiau rekomenduojami tyrimai nėščiosioms   (76)

Susipažinkite su rekomeduojamais į nėščiųjų sveikatos reikalavimus neįtrauktais tyrimais.

Nėščiųjų sveikatos ir nėštumo eigos priežiūra

Tinkamiausias laikas pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją yra 7–12 nėštumo savaitės.

Lovos režimas: kaip jį ištverti?   (2)

Kartais gydytojas nusprendžia, jog turėsi laikytis lovos režimo.

Nėščiųjų kursai - ar verta lankyti?   (92)

Apie ką kalbama kursuose? Kokie gali būti kursai? O gal kursai nebūtini?

Kraujavimas nėštumo metu   (832)

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Vaisiaus žagsėjimas   (105)

Mokslininkams sunkiai sekasi tiksliai nustatyti suaugusiųjų žagsulio priežastis, ką jau bekalbėti apie įsčiose žagsinti mažylį.

Antras nėštumo trimestras   (61)

Antrąjį trimestrą dauguma nėštukių jaučiasi žymiai geriau nei pirmąjį.

Nėštumo komplikacijos   (90)

Absoliuti dauguma nėštumų būna normalūs ir vaikelis gimsta sveikas.