23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2017 m. gegužės mėnesio būsimos mamytės

 1. VYSNIKE
  VYSNIKE prieš 8 val.

  Kadagėlis parašė:
  Mane ir užpuolė, šiurpas krato, galvą spaudžia, gerklę skauda. Visiškas šlamštas

  Ir as taip jauciuosi

 2. sunray901119
  sunray901119 prieš 7 val.

  klmn parašė:
  Aa, kazkodel uzsifiksave kad kauno klinikose

  Jeh nepaslaptis kaip su algom pas jus?

 3. klmn
  klmn prieš 7 val.

  sunray901119 parašė:
  Jeh nepaslaptis kaip su algom pas jus?

  Na as rezidente tai stipendija dasideda. Bet visi skundzias sako kad didmiesciuose mazesnes algos. As tiesa pasakius net nebezinau kiek tiksliai gaunu, reiks patikrint menesio gale. Dirbu po kazkur 2,5metu pirma menesi

 4. User has not uploaded an avatar
  aule prieš 6 val.

  Geriau ir kopustu sunka jau tas liaudiskas visas isbandziau,reiks megint citrina bijau kad visai neisgraustu,va db vel guliu ir laukia bemiege naktis nes tiek degina atrodo ten,na del daktares tai ji pasake cia naturalu,bet ji zino mano bedas kaip sunku,turiu refliuksa,isvarza viska meginau jau bet vistiek niekas nepadeda,o db gal kokios zaizdeles jau bus,mamai 3kart skrandis operuotas,paveldejau matyt bijau kad taip nebutu

 5. User has not uploaded an avatar
  Zuikav prieš 6 val.

  Rita Ora parašė:
  Raso 100% mergaite taip ir pranasauja

  Stebiu pasnekesius, ir pati nusprendziau pasiziuret. Tai 100% mergaite o kai skena dare tai sake bus berniukas net pati maciau kysanti maza pimpaliuka tarp koju tai net nustebau kai toki rezultata pamaciau