Nėštumo ir žindymo pagalvė: ar ji reikalinga? (78)

Moteris miega ant nėštumo ir žindymo pagalvės ambrozinio | Shutterstock.com

Nėštumo ir žindymo pagalvė – tai speciali pagalvė, tinkama norint rasti patogią pozą miegojimui nėštumo metu, o paskui praverčianti ir maitinant mažylį.

Paprastai šios pagalvės būna pailgos arba U (C) raidės formos. Pailgas pagalves galima lankstyti.

Kada ir kam naudojama nėštumo ir žindymo pagalvė?

 1. Padeda rasti patogią padėtį nėščiajai miego metu, labiau atsipalaiduoti, sumažina stuburo įtampą, taip pat prilaiko didėjantį pilvuką ir stabilizuoja kūno padėtį. Naudojant specialią pagalvę galima ir toliau miegoti patogiomis pozomis. Be to, ji praverčia ir dienos metu, kai reikia papildomos atramos nugarai skaitant ar tiesiog ilsintis ant sofos.
 2. Prevencinė priemonė siekiant išvengti kojų tinimo. Tinstant kojoms jas rekomenduojama laikyti pakeltas ant pagalvės.
 3. Gali padėti išvengti venų varikozės – kai tik yra proga, rekomenduojama kojas iškelti aukštyn, t. y. laikyti pakėlus aukščiau galvos lygio ir miegoti jas pasidėjus ant pagalvės.
 4. Gali sumažinti refliuksą – jeigu vargina rėmuo, į pagalvę patogu atsiremti ir miegoti ar ilsėtis pusiau gulomis.
 5. Leidžia patogiau pamaitinti vieną mažylį – išvengti nepatogios padėties, sumažina stuburo, nugaros ir pečių juostos skausmą, leidžia patogiau įsitaisyti tiek mamai, tiek mažyliui. Naudojant šią pagalvę mažylis guli patogiame aukštyje, tad mamai nereikia kūdikio laikyti ant rankų – jos lieka laisvos. Kūdikis naudojant pagalvę gali lengviau pasiekti krūtį, geriau ją apžioti, todėl mamos speneliai, tikėtina, bus ne tokie jautrūs ir skausmingi. Bet kokiu atveju net naudojant pagalvę svarbu tinkamai paduoti krūtį.
 6. Patogi du ar daugiau mažylių auginančiai mamai – tinkamai pasirinkta žindymo pagalvė gali būti puiki pagalbininkė propaguojant tandeminį žindymą. Ji gali padėti paprasčiau pažindyti du vaikus vienu metu, t. y. sutaupyti laiko ir energijos, kuriuos tektų skirti maitinant kūdikius atskirai.

Kaip išsirinkti nėštumo ir žindymo pagalvę?

Audiniai ir kokybė. Labai svarbu atkreipti dėmesį, iš kokių audinių pasiūtos ir kokiomis medžiagomis kimštos šios specialios pagalvės. Tiek nėščiosios, tiek ir naujagimiai bei kūdikiai yra ypač jautrūs medžiagų kokybei, todėl svarbu rinktis pagalves, kurios būtų sertifikuotos ir saugios naudoti.

Geriausia, kad užvalkalas būtų pasiūtas iš švelnios, jaukios, laidžios orui medžiagos, pavyzdžiui, medvilnės, tačiau tinka ir audiniai, kurių sudėtyje yra šiek tiek sintetikos, – taip pagerinama audinio kokybė (pavyzdžiui, jis mažiau glamžosi ir pan.).

Verta paieškoti pagalvės nusegamu ir skalbiamu užvalkalu, nes neišvengiamai kūdikis atpils, tad pagalvė visų pirma turi būti lengvai prižiūrima. Idealu, jei pagalvės užvalkalą būtų galima skalbti aukštos temperatūros (>60 °C) vandenyje.

Užpildas. Priklausomai nuo užpildo skiriasi nėštumo ir žindymo pagalvių kietumas, taip pat kai kurie užpildai gali netikti alergiškiems žmonėms.

 • Polistirolo granulės. Polistirolo granulėmis kimšta pagalvė tinka alergiškoms mamoms ir kūdikiams. Granulėmis kimštos pagalvės – lengvos ir ilgai tarnaujančios. Jeigu perkate pagalvę fizinėje parduotuvėje ir turite galimybę, įsitikinkite, kad gaminys neturi specifinio kvapo: būtent kvapas rodo, kad užpildas yra prastos kokybės.
 • Silikono užpildas. Pagalvė su silikoniniu užpildu – lanksti, elastinga, laidi orui, ypač patvari. Silikonas – antialerginė medžiaga.
 • Sintepono užpildas. Sinteponas – vis dar plačiai pagalvių gamyboje naudojama medžiaga. Ji yra lengva, puikiai išlaiko formą.
 • Vilnos užpildas. Pagalvė vilnos užpildu – minkšta ir lanksti, ją lengva formuoti, tačiau vilna – natūrali medžiaga, tad užpilde gali įsikurti dulkių erkutės, be to, pluoštą reikia saugoti nuo drėgmės, nes vėlgi tai gali paskatinti mikroorganizmų dauginimąsi.
 • Grūdų lukštų užpildas. Grūdų lukštų (pavyzdžiui, grikių) užpildas – puikiai prisitaikantis prie kūno linijų, ilgiau išlaikantis šilumą, todėl ypač komfortiškas. Tiesa, reikėtų žinoti, kad pagalvės su grūdų lukštų užpildu bus sunkesnės, palyginti su kitų tipų užpildų pagalvėmis, be to, jas atsargiau turėtų rinktis alergiški žmonės.

Svarbu

Nors tinkamai naudojama nėštumo pagalvė gali būti itin funcionali, puiki priemonė nėščiajai ir žindančiai mamai, tačiau ją naudoti vertėtų atsargiai ir pagal paskirtį. Pavyzdžiui, kūdikių guldymas (sodinimas, ramstymas ir pan.) į nėščiųjų pagalves siejamas su kūdikių konteinerio sindromu (angl. container baby syndrome, CBS).

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Zydrute prieš 1 m.

  avietuke parašė:
  Kuo mažiau užpildo tuo ji lankstesnė, minkštesnė..

  Sveiki. O gal kokį pavyzdį galit įmest pagalvės? Ar nuorodą kur įsigyt galima? 🙂

 2. rūčiuks
  rūčiuks prieš 1 m.

  Sveikos. Gal kuri turite IKEA pagalvę? Kokie atsiliepimai?

 3. User has not uploaded an avatar
  Laura75 prieš 1 m.

  avietuke parašė:
  Parašiau Jums labai atsiprašau, kad tik dabar

  Ir aš noriu ☺️

 4. User has not uploaded an avatar
  vilija faina prieš 1 m.

  Man labai reikalinga. Esu po cezario pjūvio ir radau vienintelę tinkančią pagalvę https://www.aviete.eu/lansinoh-maitinimo-pagalve
  Ir į kelionę patogu pasiimt ir lenktis nereikia norint maitint. Visai visai kitokia, nei visos.

 5. User has not uploaded an avatar
  Rita V prieš 11 mėn.

  Cloudlet7 parašė:
  Turiu iš Miego harmonijos, tai jau beveik 4 metus tarnauja, o dėvėjimo žymių nesimato. Tik pagal poreikį granulių papildom

  ar pasiteisino žindymui?