Nėštumo planavimas: pasitikrinkite, ar nedarote šių dažnų 10 klaidų

Pora džiaugiasi, pamatę nėštumo testo rezultatus Pixel-Shot | Shutterstock.com

Būkime kartu, kai sunku: komentaruose po straipsniu pasidalykite, kokių klaidų darėte ir kas jums padėjo lengviau pastoti.

Kūdikį planuojančios poros dažnai nė nežino, kad jų skubėjimas, nepasidomėjimas tam tikrais faktais gali sumažinti tikimybę pastoti. Ypač dažna klaida pradedant naują gyvybę – nesveikas gyvenimo būdas. Taip pat svarbu stebėti ciklą ir žinoti preliminarią ovuliacijos dieną.

Taigi, poros pastangas gali neigiamai paveikti daugybė veiksnių.

Primename, norėdami greičiau pastoti...

  • Sveikai maitinkitės, sportuokite, atsisakykite žalingų įpročių.
  • Kreipkitės į gydytoją ir atlikite pagrindinius tyrimus. Tiek vyras, tiek ir moteris pirmiausia turėtų užsiregistruoti bendram kraujo tyrimui. Norint nustatyti, ar moteris galės pastoti, ar nesutrikusi kiaušidžių funkcija, reikėtų atlikti echoskopiją (arba kitaip – ultragarsinį tyrimą), kuris itin svarbus ir nėštumo metu. Užsienyje dar populiarus spermos tyrimas. Deja, Lietuvoje jis dažniausiai atliekamas vaisingumo problemų turintiems vyrams.
  • Mylėkitės 10–18 ciklo dienomis: jei mėnesinės ir mėnesinių ciklas reguliarus, tuo metu didžiausia tikimybė pastoti.

Taigi, 10 dažniausiai daromų klaidų bandant pastoti

#1. Nereguliarūs ir reti lytiniai santykiai

Viena iš dažnų klaidų – nereguliarūs lytiniai santykiai: jei planuojate kūdikį, geriausias laikas pastoti – prieš ovuliaciją ir jos metu. Dėl per retos sueities kai kurios poros praleidžia tinkamą laiką, todėl pastoti konkretaus ciklo metu nepavyksta.

Patarimas

Poros, kurios mylisi maždaug tris ar keturis kartus per savaitę, turės daugiau galimybių pastoti nei poros, giminę pratęsti bandančios tik kartą per savaitę.

#2. Per dažna sueitis

Nors reguliarus seksas svarbus siekiant padidinti pastojimo tikimybę, vis tik teigiama, kad intymūs santykiai kasdien nėra gera idėja, kai pora bando susilaukti vaikelio. Tiesiog dėl per dažnos ejakuliacijos sumažės pagaminamos spermos kiekis, kokybė.

Patarimas

Medikai pataria santykiauti maždaug kas antrą dieną. Taip organizmas pagamins pakankamą kiekį sėklos, o bandymai pastoti nesukels įtampos (juk būna dienų, kai mažiausiai norisi galvoti apie intymumą).

#3. Tikėjimas viskuo, kas rašoma internete

Po sekso atsistoti ant galvos, mylėtis tik tam tikru metu siekiant susilaukti norimos lyties kūdikio, vartoti žoleles... Internete gausu patarimų, o kai kurie iš jų visiškai nepadeda. Senų žmonių patarimų, kaip greičiau sulaukti gandrų, tiktai nevertėtų priimti už „gryną pinigą“.

Patarimas

Galite šiuos patarimus išbandyti, tačiau stebuklų tikėtis neverta. Geriausias būdas – pagilinti savo sveikos gyvensenos žinias ir naudotis vaisingų dienų skaičiuokle.

#4. Per ilgai nesikreipiama į gydytojus

Poroms, kurioms mažiau nei 35 metai, ir kurios nesėkmingai bandė pastoti ilgiau negu 1-erius metus, metas kreiptis į specialistus ir įsitikinti, kad abiem viskas gerai. Jei jums daugiau nei 35-eri, rekomenduojama su vaisingumo specialistais pasikonsultuoti po 6 mėn. nesėkmingų bandymų.

Patarimas

Bet kuriuo atveju (tiek iki, tiek ir po 35-erių) nereikėtų atidėlioti vizito pas gydytojus ir reikiamų tyrimų.

#5. Ignoruojamos nereguliarios mėnesinės

Moterys, kurų mėnesinės nereguliarios, dažniau turi įvairių sveikatos problemų, pavyzdžiui, joms diagnozuotas policistinių kiaušidžių sindromas, turintis įtakos jų hormonų lygiui, neigiamai veikiančiam vaisingumą. Jei ciklas – labai ilgas, turite kur kas mažiau šansų pastoti.

Patarimas

Jei norite padidinti tikimybę pastoti, vėlgi metas susisiekti su vaisingumo specialistais.

#6. Įprastų lubrikantų naudojimas

Daugelis lubrikantų nėra draugiški spermatozoidams: jie gali sulėtinti, trikdyti jų judėjimą, todėl gali sumažinti tikimybę pastoti. Ir atvirkščiai: moters organizme gaminamos lubrikanto vaidmenį atliekančios išskyros, sukuriančios palankią terpę ir padedančios spermatozoidams greičiau pasieti tikslą.

Patarimas

Išbandykite specialius vaisingumo lubrikantus (plačiau jie aprašyti straipsnyje apie pagalbines priemones planuojant kūdikį).

#7. Daroma prielaida, kad jei ciklas – reguliarus, vadinasi, moteris yra vaisinga

Dažnai moterys mano, kad jei jau jų ciklas – kaip laikrodukas, vadinasi, joms nesunkiai pavyks pastoti. Tačiau jau vien tai, kad ovuliacija vyksta reguliariai, savaime neužtikrina geros kiaušinėlių kokybės, kiaušintakių pralaidumo ar reikiamo progesterono lygio (progesteronai saugo apvaisintą kiaušialąstę).

Patarimas

Būkite realistės: reguliarus ciklas nebūtinai reiškia, kad lengvai pastosite, todėl emociškai būkite pasiruošusi bet kokiam scenarijui (pastojimas iškart, po kelių mėnesių ar net metų). 

#8. Sveikos gyvensenos spragos

Jūsų sveikata vaidina bene svarbiausią vaidmenį pastojant: beveik analogišką, kaip ir reguliarūs lytiniai santykiai. Nesveika mityba, alkoholio vartojimas, rūkymas, fizinis pasyvumas – tai tik keli veiksniai, kuriuos reikia eliminuoti siekiant padidinti tikimybę susilaukti vaikelio.

Patarimas

Vaisingumui įtaką gali daryti net stresas ir depresija, todėl vaikelį planuokite tada, kad būsite atsipalaidavę, geros nuotaikos, įveikę psichologines problemas ir gyvenimas tekės įprasta vaga. Žinoma, abudu pasistenkite pakeisti įpročius ir judėti sveikesnio gyvenimo link.

#9. Vaisingumo bėdų „nurašymas“ vien tik moteriai

Visuotinai įsigalėjusiu patriarchaliniu požiūriu dėl negalėjimo pastoti dažniausiai žvilgsnis nukrypsta į moteris. Tačiau, kaip žinia, vaisingumo problemų turi tiek moterys, tiek ir vyrai.

Patarimas

Jei nepavyksta pastoti, išsamiai išsitirti lytinę sveikatą turėtų ne tik moteris, bet ir vyras. Šiais laikais tai – visiškai įprasta praktika.

#10. Mylėjimasis viena konkrečia poza

Daugelis porų įsitikinusios, kad vienos pozos – palankesnės naujai gyvybei užmegzti negu kitos. Taip pat manoma, kad po sueities moteris kurį laiką turi palaikyti aukštai iškėlusi kojas. Po ejakuliacijos gimdos kaklelio gleivės padeda „pristatyti“ spermatozoidus ten, kur reikia: į kiaušintakius. Visas procesas trunka kelias minutes ir poza / padėtis tam įtakos praktiškai neturi.

Patarimas

Išbandykite skirtingas pozas. Svarbiausia, kad abiem partneriams būtų patogu ir kad patirtis būtų įdomi bei maloni.

Daugiau apie nėštumo planavimą skaitykite:

Dabar, kai jau žinote, kokių klaidų jums nepavyko išvengti, turėtumėte greičiau pastoti. Atminkite, kad raktas į sėkmę – kantrybė. Jei nėštumo testas vis dar neigiamas, nepraraskite kantrybės. Svarbiausia – dėmesys ir laikas sau bei vienas kitam.

Susiję straipsniai

Planuojate kūdikį? Nepavyksta pastoti? Vaisingumo problemos? Kviečiame konsultuotis forume!

Užduokite neraminančius ir aktualius klausimus, susijusius su nėštumo planavimu, sunkumais pastojant, nevaisingumo problemomis.

Genetiniai tyrimai planuojant nėštumą

Šiuo metu genetiniais tyrimais galima nustatyti net iki 500 skirtingų genetinių sutrikimų.

Kokia reali tikimybė pastoti mėnesinių metu?

Daugelis mūsų yra girdėjusios frazę, kad 7 dienos prieš mėnesines ir po jų yra nevaisingos. Tačiau ši taisyklė gali ir nepasitvirtinti.