Netikėta maisto papildų nėščiosioms nauda: galite išvengti vieno ypač nemalonaus simptomo

Reklaminis partnerio turinys
Būsimos mamos sveikata tikrinama pas gydytoją Petrovich Nataliya | Shutterstock.com

Nėštumo planavimas, pats nėštumas ir laikotarpis po gimdymo – ypatingi moters gyvenime. Per visą šį periodą kai kurių maisto medžiagų poreikis išauga net dvigubai: juk moteris turi užauginti naują gyvybę!

Natūralu, kad moterys, ypač besilaukiančios pirmą kartą, baiminasi, ar augančiam mažyliui užteks maisto medžiagų, todėl domisi, kaip kasdienį racioną praturtinti maisto papildais. Gali kilti noras įsigyti kelias ar net dar daugiau skirtingų papildų pakuočių, tačiau dažnu atveju tai nėra būtina. Galbūt užtektų ir vieno Užtenka ir vieno subalansuoto ir visus planuojančios, besilaukiančios bei žindančios mamos poreikius atitinkančio papildo. Žinoma, prieš priimant sprendimą, visada geriausia pasitarti su savo gydytoju arba vaistininku.

Sužinokite, kokios medžiagos būsimosioms mamoms yra pačios svarbiausios ir kokią naudą dar gali teikti maisto papildai nėščiosioms.

Kokių vitaminų ir mineralinių medžiagų ieškoti papildo sudėtyje?

Nėščiosioms skirtų papildų sudėtyje ieškokite šių svarbių medžiagų:

  • folio rūgštis (bent 400 mcg);
  • kalcis (250 mg);
  • DHR (dokozaheksaeno rūgštis, bent 250–300 mg);
  • geležis (27 mg);
  • vitaminas B6 (2 mg);
  • vitaminas C (50–80 mg);
  • vitaminas D (~600 IU (15 mcg);
  • cinkas (15 mg);
  • varis (2 mg);
  • jodas (150 mcg).

Kitos svarbios maistinės medžiagos. Į papildų nėščioms moterims sudėtį dažnai įtraukiamos ir kitos maistinės medžiagos: vitaminas E, likusieji B grupės vitaminai: riboflavinas (vitaminas B2), niacinas (vitaminas B3), cholinas (vitaminas B4), pantoteno rūgštis (vitaminas B5), biotinas (vitaminas B7 arba H), kobalaminas (vitaminas B12), magnis, fosforas ir kt.

Vitaminas B6 gali padėti kovoti su nėščiųjų pykinimu

Tyrimai parodė, kad nėščiąsias, vartojančias vitaminą B6, pirmąjį nėštumo trimestrą pykina kur kas mažiau. Pagrindinės pykinimo priežastys – ne tik padidėjęs kraujo tūris, skydliaukės funkcionavimo sutrikimas, bet ir mineralų, vitaminų, o ypač B6, trūkumas.

Intensyviausiu pykinimo laikotarpiu vitamino B6 rekomenduojama vartoti papildomai: 7 dienas gerti po 200 mg per dieną (tai didžiausia rekomenduojama paros norma nėščiosioms), o likusį laiką pykinimui vis dar tęsiantis – po 50 mg per dieną. Tikslią reikalingą dozę jums paskirs prižiūrintis gydytojas.

Taip pat atliekant tyrimą Pykinimas ir vėmimas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu nenustatyta, kad vartojant vitaminą B6 būtų kaip nors pakenkiama vaisiui. Kaip tik atskleidžiama, kad šis vitaminas daro teigiamą įtaką vaisiaus nervų sistemos vystymuisi.

Jei norite sumažinti pykinimą, maisto papildus rekomenduojama vartoti valgio metu ar pavalgius, kiek mažiau pykina prieš nakties miegą, tad tai irgi gali būti tinkamas laikas išgerti kapsulę.

„Mamita“ – planuojančiųjų, besilaukiančių ir žindančių mamų poreikius patenkinantis maisto papildas

Optimalus pasirinkimas – maisto papildas „Mamita“, kurio sudėtyje yra tiek medžiagų, kiek jų reikia moteriai šiuo ypatingu laikotarpiu, t. y. planuojant nėštumą, laukiantis ir žindant kūdikį. Atkreipkite dėmesį, kad folio rūgšties kiekis maisto papilde „Mamita“ yra optimalus, tad papildomai jos vartoti nebereikia. Papildo sudėtyje yra ir žuvų taukų. Taip pat svarbu pastebėti, kad „Mamita“ sudėtyje vitamino B6 dozė – palaikomoji. Nėštumo metu gali pykinti net išgėrus maisto papildą, tad kuo smulkesnė ir lengviau nuryjama kapsulė, tuo geriau: „Mamita“ gamintojas pagalvojo ir apie tai.

Trumpiau tariant, maisto papildo „Mamita“ sudėtis neperpildyta nereikalingais vitaminais. Neretai nėščiosios renkasi papildus, kurių sudedamųjų dalių sąrašas yra kuo ilgesnis. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad papildas bus geresnis. Veikiau atvirkščiai: organizmas neįsisavins visų medžiagų, tad šiuo atveju mažiau ingredientų kaip tik yra geriau.

Vitaminų „Mamita“ kaina – prieinama kiekvienai, per parą užtenka išgerti vos 1 kapsulę, o pakuotės užtenka visam mėnesiui. Tai vieni iš nedaugelio kruopščiai subalansuotų papildų nėščiosioms.

*Maisto papildas. Maisto papildas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Skelbimai

5,00 €
34 | 6 | XS
13,00 €
48 | 38 | M