Odos priežiūra nėštumo metu

Nėščia moteris žiūri į veidrodį And-One | Shutterstock.com

Nėštumo metu dėl hormonų pokyčių vienų moterų oda tampa lygi, minkšta ir švelni, išnyksta anksčiau kamavę spuogeliai, inkštirai, pigmentinės dėmės ir kiti nepageidaujami odos dariniai. Deja, kitos kaip tik kenčia dėl naujai atsiradusių veido bėrimų, oda dažnai sudirginama, prasideda uždegimas, o kūną, didėjant pilvukui, augant svoriui, nusėja taip visų nėščiųjų nepageidaujamos strijos.

Daugiau apie strijas skaitykite:

Pagrindinės veido odos problemos nėštumo metu:

 • veido odos sausėjimas ir tempimas;
 • veido odos bėrimai;
 • pigmentinės dėmės.

Pagrindinės kūno odos problemos nėštumo metu:

 • strijos;
 • odos sausumas;
 • pigmentacija;
 • spuogai.

Odos priežiūros patarimai nėščiosioms

Veido odos priežiūra nėštumo metu

 • Veido odos prausimas ir valymas. Visų veido odos priežiūros procedūrų pagrindas – odos valymas. Tam puikiai tinka prausiklis, tonikas, micelinis vanduo, valomasis pienelis ar aliejus. Nuo odos visų pirma būtina pašalinti nešvarumus, makiažo priemonių likučius. Taip geriau pasisavinamos kosmetikos priemonės, mažesnė tikimybė, kad atsiras spuogelių, inkštirų ir kt. Beje, verta prisiminti, kad nėštumo metu, kaip ir įprastai, kartą per savaitę veido odą reikėtų nušveisti šveičiamųjų dalelių turinčia priemone.
 • Odos drėkinimas, maitinimas bei apsauga. Nėštumo metu odą reikėtų drėkinti nepriklausomai nuo odos tipo. Įprastai drėkinimui naudojami kremas arba serumas, retkarčiais – kaukės ar kitos stipresnį poveikį turinčios priemonės. Svarbu pasirinkti veido odos tipą atitinkančias priemones. Taip pat reikėtų laikytis įprastų taisyklių, pavyzdžiui, ryte naudoti drėkinamąjį, vakare – maitinamąjį veido kremą. Su ekspertais geriau pasitarti, ar tam tikros priemonės saugios naudoti ir nėščiosioms: jų sudėtyje neturėtų būti odą dirginančių komponentų. Beje, renkantis kremus ir serumus reikia atkreipti dėmesį, ar jie saugo nuo žalingo saulės poveikio ir pigmentinių dėmių atsiradimo (išryškėjimo).

Kūno odos priežiūra nėštumo metu

 • Odos prausimas. Nėštumo metu daugelis moterų gausiau prakaituoja. Ši problema – dar opesnė vasarą, todėl daugelis nėščiųjų suskumba dažnai praustis. Dėl to oda gali išsausėti, todėl svarbu rinktis švelnias, odos nesausinančias prausimosi priemones.
 • Odos šveitimas. Kartą per savaitę rekomenduojama pašalinti negyvas odos ląsteles. Tam puikiai tinka šiurkštesnė kempinė arba šepetys, skirtas kūno odos priežiūrai. Kartais galima naudoti ir odos šveitimo priemonę (galima rinktis ir alternatyvą šveičiamajam kremui – kavos tirščių šveitiklį).

Atskirai – apie odos drėkinimą

Po vonios ar dušo reikėtų naudoti drėkinamąją priemonę (kūno kremą, losjoną, aliejų ir kt.). Nuo strijų puikiai apsaugos ir visomis būtinomis medžiagomis odą aprūpins natūralios odos priežiūros priemonės. Tokių priemonių sudėtyje paprastai yra augalinių ekstraktų, jos greitai įsigeria į odą, o ingredientų saugumas patvirtintas moksliniais tyrimais. Taip pat tinka jautriai odai skirti arba ekologiški odos priežiūros produktai, speciali nėščiųjų kosmetika.

Susiję straipsniai

Išsausėjusi oda nėštumo metu ir po gimdymo

Viena dažniausiai pasitaikančių problemų tiek nėštumo metu, tiek ir jau pagimdžius – odos sausumas. Ką apie jį svarbu žinoti?

Krūtinės niežėjimas nėštumo metu

Įprasti nėštumo negalavimai – pykinimas, vėmimas ar didelis nuovargis. Tačiau dalis nėščiųjų pastebi ir dar vieną – niežtinčią krūtinę.

Dažniausios odos problemos nėštumo metu

Dažniausios ir dažniausiai aptariamos odos problemos nėštumo metu – strijos, pigmentacija (patamsėjimai), sausumas, spuogeliai ir bėrimai.