Padidėjusios ir patinusios pėdos

Padidėjusios ir patinusios pėdos Padidėjusios ir patinusios pėdos nėštumo metu. iStock.com/FotoDuets

Batai pasidarė ankštoki ir nebepatogūs? Nusipirkite naujus patogius, universalius batus, puse ar visu dydžiu didesnius, nei nešiojote iki nėštumo.

Pėdos augimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys. Skirtumas tas, kad priešingai nei dauguma kitų kūno pokyčių, pėda į ankstesnį dydį nebesugrįžta. Taigi naujuosius batus galėsite avėti dar ilgai (į daugelį senųjų koja gali nebetilpti).

Geriausia rinktis įspiriamus batus, klumpes, šlepetes (vasarai), minkštus mokasinus ar laivelių tipo batelius. Ne tik todėl, kad toks apavas yra patogus: tokią avalynę lengviau apsiauti – pilvukui augant nereikės lenktis užsirišti raištelių ar užsegti užtrauktuko. Ieškok apavo žema, plačia pakulne: bus lengviau išlaikyti pusiausvyrą, kai augant pilvukui svorio centras pasislenka.

Šiuo metu aukštakulniai nėra gera mintis dar ir todėl, kad dėl hormonų poveikio raiščiai atsipalaiduoja ir sąnariai nebėra tokie stabilūs. Organizmas jau ir taip pakankamai apkrautas, kad jam dar tektų tvarkytis ir su išnirusia ar lūžusia koja.