Pagalba sau ir vaikui: mintys / emocijos / veiksmai

Mama su dukromis skaito ir dalinasi geromis emocijomis fizkes | Shutterstock.com

Zemyna Aš esu Lina ŽemynaVisą savo gyvenimą aš piešiu, tapau, lieju akvarelę. Kūryba yra mane užpildantis stebuklas.

Mus aplanko apie 50 tūkstančių minčių per parą ir net 80 % iš jų yra negatyvios. Mūsų kūnas kiekvieną mintį patiria kaip tikrovę, čia ir dabar. Mintys yra galingas įrankis. Pasitelkdami jas nesąmoningai, mes daug negatyvių minčių paverčiame tikrove. 

Vietoj „nesugebėsiu“ – „mano galimybės neturi ribų“

Tik pagalvokite, kaip dažnai sau kartojame „aš negaliu“, „aš nesugebėsiu“, „man per sunku“, „esu nepakankamai geras“, „man nepasiseks“. O tada dar sakome „va, ir prisikalbėjau“. Tad kodėl mums „neprisikalbėjus“ pozityvių dalykų? Aš galiu pasirinkti sąmoningai ir kartoti: „mano galimybės neturi ribų“, „aš esu pakankamas“, „šiandien aš renkuosi būti laimingas ir mylėti save“. Šie teiginiai vadinami afirmacijomis, kurios yra kartojamos siekiant daryti įtaką savo pasąmonei.

Ir jeigu šį pozityvų sakinį ne tik ištariu, bet dar ir pajaučiu? Kaip mano kūnas jaučiasi tariant šią afirmaciją? O kaip aš jausčiausi, jeigu dar ir tikėčiau šiais žodžiais? Taip mintis tampa jausmu, emocija, o vėliau – ir veiksmu. Taip mes renkamės, kokia šios dienos mintis taps mūsų rytojumi.

Viskas, ko ieškome išorėje, yra mūsų viduje

Jokia naujiena, kad viskas, ko ieškome išorėje, yra mūsų viduje. Ir yra daug mokymų, praktikų, kaip rasti šiuos atsakymus savyje. Bet net ir nieko ypatingo nedarant, be didelių dvasinių ieškojimų, yra paprastas būdas: viena pozityvi mintis per dieną jau yra labai svarbi ir ji mus veda į pokytį.

Kodėl neveikia afirmacijos? Dažniausiai taip yra todėl, kad tariami žodžiai yra per toli nuo mūsų turimų įsitikinimų. Tada galima jas sušvelninti. Ir vietoje „aš tikiu savimi“ kartoti „su kiekviena diena aš vis labiau pasitikiu savimi“.

Vaikus taip pat lydi negatyvių minčių srautas

O kaip yra su vaikais? Juos taip pat lanko nevaldomas minčių srautas, deja, dauguma lygiai taip pat negatyvus. Nieko keisto, juk vaikai mokosi iš mūsų pavyzdžių. Gera žinia, kad galima mokytis drauge su savo vaikais.

Sukurkite rytinį ritualą, pirmiausia sau. Galima išsitraukti afirmacijų kortelę arba sukurti savo afirmaciją, ir tokią, kokios tą dieną jums norisi. Perskaitykite. Ištarkite garsiai. Pajauskite. Galima pasidėti kortelę gerai matomoje vietoje, kad per dieną ne kartą pažvelgę galėtumėte ją dar pakartoti.

Afirmacijų – gerų emocijų – kortelės vaikams

Prieš eidami į darželį ar mokyklą kartu su vaiku ištraukite kortelę su gyvūno ar kito simbolio iliustracija ir pozityvia žinute. Tokias korteles labai paprasta pagaminti ar išsikirpti iš trafaretų. Aptarkite paveiksliuką, gyvūną, afirmaciją. Pakartokite kartu vaiku kelis kartus. Jeigu vaikas atsisako, galite jūs jam garsiai kelis kartus pakartoti. Paklauskite, kaip jis jaučiasi tardamas ar girdėdamas šiuos žodžius. Lygiai taip galima šį veiksmą atlikti ir vakare, prieš einant miegoti, aptariant dieną.

Afirmacijų kortelės labai padeda atsidūrus sudėtingoje situacijoje, patiriant nerimą ar graužatį. Tada pozityvi mintis gali padėti išeiti iš užsisukusio blogų minčių rato.

Norite jau pagamintų gerų emocijų kortelių vaikams?

Rinkitės jau paruoštas 24 korteles su gyvūnų paveikslėliais ir pozityviais sakiniais iš Žemynos dovanos. Mūsų mintys yra labai galingos, o pokytis prasideda viduje, taigi ir vaikams tai – labai svarbu. Viskas prasideda nuo vienos pozityvios minties per dieną, kad padėtume vaikui augti optimistiškesnėje, geranoriškesnėje aplinkoje.

Geru emociju korteles vaikamsGeru emociju korteles vaikamsGeru emociju korteles vaikams

 

Susiję straipsniai

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?

Mamų frazių TOP50: ar jūs jas irgi sakote?

Surinkome bene visų mamų vartojamų frazių topą - tikriausiai teko jas girdėti iš savo mamų ar močiučių, o ir pačioms vieną kitą kartą išsprūsta...

Alkoholio vartojimas prie vaikų: ką reikėtų žinoti?

Nemažai tėvų domisi, ar pagal įstatymus prie vaikų galima vartoti alkoholį ir ar už tai negrės jokios sankcijos.