Pagrindiniai patarimai, kuriuos būtina žinoti naujam šuns šeimininkui

Šuo taksas stovi ant šlepečių ir žiūri į žmogų ollytheoutlier | Shutterstock.com

Parsinešti namo pūkuotą padarėlį – miela ir malonu. Bet neverta pamiršti, kad tai gali būti nemenkas išbandymas tiek jums, tiek gyvūnui, tiek visai šeimai. Juk šuniuko įsigijimas ir auginimas – tai didžiulė atsakomybė.

Toliau pateiksime kelis patarimus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, jei norite, kad naujasis šeimos narys būtų laimingas ir pritaptų sklandžiai.

Pradėkite dresuoti iškart

Pradėkite mokyti augintinį naujos tvarkos vos tik jam atsiradus jūsų namuose. Nuneškite jį į tualetą ir parodykite, kur jis turėtų atlikti reikalus. Šuniukai turi daryti tai reguliariai, todėl, iškart parodę reikiamą vietą, sumažinsite „nelaimingų atsitikimų“ tikimybę.

Girkite šuniuką kaskart jam pasielgus deramai, pvz., nuėjus į reikiamą gamtinių reikalų vietą. Skatinkite, vaišindami specialiais, šuniukams skirtais skanumynais. Jei šuniukas yra skiepytas ir jam jau galima išeiti į lauką − nepamirškite išvesti pasivaikščioti vos pabudus, per pietus ir prieš pat miegą.

Apsišarvuokite kantrybe

Prireiks šiek tiek laiko, kol augintinis pripras prie naujų namų ir naujos šeimos. Todėl pasistenkite sukurti jam tinkamą erdvę ir ramią, malonią atmosferą. Šuniuko atsiradimo dieną neturėkite jokių didelių, svarbių planų, švenčių ar svečių.

Pasirūpinkite, kad aplinka būtu rami ir maloni naujajam gyventojui. Perspėkite vaikus, kad elgtųsi su juo švelniai. Bus gerai, jei pradžioje apribosite šuniuko bendravimą su šeimos nariais: tokiu būdu padėsite jam išvengti visai nereikalingo streso.

Sukurkite rutiną

Nuoseklios rutinos įvedimas yra geriausias būdas padėti naujam šeimos nariui pritapti prie jūsų šeimos. Todėl sukurkite jam tinkamą paros režimą. Stenkitės, kad jis valgytų, žaistų ir miegotų kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Tai taikoma ir pasivaikščiojimams (kai šuniukas šiek tiek paaugs ir bus paskiepytas).

Nustatykite pagrindines taisykles

Iš anksto nuspręskite, ką leisite šuniukui daryti, o ko – ne. Ar jis galės lipti ant sofos, lovos? Ar jam bus leidžiama eiti į visas patalpas? Nustatykite tvirtas taisykles ir įsitikinkite, kad jų laikosi visi šeimos nariai.

Atminkite: auginant šuniuką nuoseklumas yra labai svarbu. Jei šeimininkas yra nenuoseklus − šuniukas nesupras, kaip jam elgtis. Jis augs chaose ir nestabilume, nežinos, kokios šeimininko reakcijos sulauks atlikdamas vieną ar kitą veiksmą. Šuniukas bus sutrikęs ir – veikiausiai – nusivylęs.

Paskirkite jam atskirą erdvę

Pasirinkite, kur bus jūsų šuniuko lova ir asmeninė erdvė. Kampelis, kur jis galės nusnūsti (maži šuniukai daug miega), atsipalaiduoti, – jam būtinas. Tai yra jo saugi erdvė, į kurią nevalia įsikišti jokiam kitam šeimos nariui. Įsitikinkite, kad vaikai supranta šią taisyklę ir kad palieka augintinį vieną jo erdvėje.

Miegokite tame pačiame kambaryje (bent jau kelias pirmąsias naktis)

Jūsų šuniukui reikia laiko, kad jis galėtų priprasti prie buvimo atskirai nuo savo mamos, brolių ir seserų. Kad jį paguostumėte, galite padovanoti jam antklodę ar žaislą, kvepiantį jo mama.

Svarbi taisyklė: Iš anksto tvirtai nuspręskite, kur bus šuniuko miego vieta ir nekeiskite jos. Bandydami perkelti augintinį kitur, sukelsite stresą ir įtampą.

Pirmąsias naktis praleiskite kartu su naujuoju augintiniu. Taip leisite jam suprasti, kad jis yra ne vienas, kad visada būsite šalia. Šuniukas verkia arba loja pirmosiomis naktimis? Jokiu būdu jo nebarkite. Užuot tai darę, paguoskite, pavaišinkite šunims skirtu skanumynu.

Šerkite sveiku maistu

Šuniukų mityba turi būti sveika ir subalansuota. Rinkitės ėdalą, kuriame yra daug baltymų ir kitų kokybiškų ingredientų. Juk nuo to, ką valgo jūsų augintinis, priklauso jo sveikata, aktyvumas, gerovė ir gyvenimo trukmė. Venkite maisto, kuriame yra sintetinių konservantų, skonių, dirbtinių dažiklių. Geriausia – rinkitės ėdalą, kurio pagrindas – natūralūs ingredientai.

Įdomu, ką turėtų žinoti tėvai, jei vaikas prašo šuniuko? Skaitykite: