Paprasta ir originalu: rankdarbiai iš tualetinio popieriaus ritinėlių

Mergaitė iš tualetinio popieriaus ritinėlių kuria bokštą Maria Symchych | Shutterstock.com

Tėvai, kurių atžalos lanko darželius ar mokyklas, žino, kad tualetinio popieriaus rulonėliai – puiki žaliava rankdarbiams. Jų tikrai nereikėtų išmesti. Taigi, kokius darbelius, panaudojant ir kitas bene kiekvienuose namuose randamas priemones, galima pasigaminti iš tualetinio popieriaus ritinėlių?

1. Karūnos

Karuna is tualetinio ritineliuTatsiana Tsyhanova | Shutterstock.com

Jei mažoji dama mėgsta vaidinti princesę (o kuri gi nesvajoja bent trumpam pabūti išsipusčiusia gražuole?), iš tualetinio popieriaus rulonėlių galite sukurti karūną. Beje, popierinio rankšluosčio ritinėlis tiks didesnei – mamos ar net tėčio – karūnai, tad galėsite žaisti drauge.

Karūną galite nuspalvinti pasirinktos spalvos vandeniniais dažais ar guašu, priklijuoti smulkių karoliukų ar kitaip ją dekoruoti. Tam, kad karūna tvirčiau laikytųsi ant galvos, nepamirškite įverti gumytės.

2. Gyvūnai, paukščiai, vabaliukai, filmukų personažai

Zaislai is tualetinio ritineliuKaterina Morozova | Shutterstock.com

Iš tualetinio popieriaus ritinėlių galima pasigaminti įvairius žvėrelius, paukščius, vabaliukus, o gal užteks fantazijos net įkūnyti mėgstamo filmuko veikėją?

Taigi, pirmiausia tualetinio popieriaus ritinėlį galima nuspalvinti arba apklijuoti spalvotu popieriumi, po to iš popieriaus suformuoti žvėrelių kūno dalis – ausis, nosis, akis, skiauteres ir t. t. Ūsus, akių vyzdžius taip pat galima nupiešti flomasteriu, nosį suformuoti iš vatos gabalėlio. Akims labai tiktų ir specialūs „judantys“ lipdukai. Svarbiausia – būti kūrybiškiems!

3. Pieštukinė

Piestukine is tualetinio ritineliuElena Chevalier | Shutterstock.com

Jei pabodo po visus namus išmėtyti flomasteriai, pieštukai, kreidelės, trintukai ir kitos kanceliarinės priemonės, pats metas įvesti tvarką ir su vaikais pasigaminti pieštukinę.

Pieštukinei prireiks bent kelių tualetinio popieriaus ritinėlių, tad pradėkite juos kaupti iš anksto. Juos paruošti reikia taip pat, kaip ir ankstesniems darbeliams – nuspalvoti arba apklijuoti popieriumi, po to ritinėlius suklijuoti karštais klijais. Ant pirmojo ritinėlio užklijuokite iš spalvoto popieriaus pagamintą popierinę aplikaciją.

Piestukine is ritineliu vyresniems vaikamsAkhmad Dody Firmansyah | Shutterstock.com

Vyresni vaikai gali pasidaryti ir kiek sudėtingesnę pieštukinę, kuriai prireiks stovelio (pavyzdžiui, kartoninės ar metalinės dėžutės dangčio). Ritinėlius reikėtų apklijuoti dovanų pakavimo popieriumi ir karštais klijais priklijuoti prie pagrindo. Pieštukines galima papildomai papuošti – surišti kaspinu.

Panaši pieštukinių iš tualetinio popieriaus ritinėlių idėja smulkiai aprašoma šiame tinklaraštyje.

4. Popieriniai nameliai

Nameliais is tualetinio ritineliuKaterina Morozova | Shutterstock.com

Jei vaikas turi gausybę smulkių žaislų, jiems būtinai reikia namų! Juos nesunkiai pasigaminsite iš tualetinio popieriaus ar popierinių rankšluosčių ritinėlių. Nameliai bus kur kas žaismingesni, jei nuspalvinsite juos skirtingų spalvų dažais. Nepamirškite priklijuoti stogo, durų ir langų. Beje, durelės ir langai gali varstytis – juos galite išpjauti specialiu peiliuku-rėžtuku. Nameliai gali būti ir kelių aukštų: tokiu atveju ritinėlio viduryje, vidinėje pusėje reikės įklijuoti skrituliuką.

5. Pakabinamos dekoracijos vaikų kambariui

Pakabinamos dekoracijos is tualetinio ritineliuSemipro present | Shutterstock.com

Puikią vaikų kambario puošmeną sukursite apklijavę tualetinio popieriaus rulonėlius spalvotais popieriniais „žvyneliais“. Vėlgi dekoraciją galima paversti „gyva“: priklijuoti jai akis. Ypač ją papuošiantis elementas – iš ilgų spalvotų krepinio popieriaus juostelių pagaminta uodega.

Inkilas is tualetinio ritineliuStefan Rotter | Shutterstock.com

Dar viena puiki idėja – vaikų kambario papuošimas-inkilėlis. Jų galima pasigaminti net keletą, o prie kiekvieno „patupdyti“ po paukštelį.

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.