Pasidaryk pats: kvepiantys maišeliai spintoms ir stalčiams

Kvepiantys maišeliai su džiovintais augalais. Maišeliai kvapikliai spintoms, stalčiams. Tero Vesalainen | Shutterstock

Kvepiantys, ryžiais, džiovintais augalais ir eteriniais aliejais pripildyti maišeliai yra dedami į spintas ir stalčius. Jie ne tik dailiai atrodo, bet ir padeda palaikyti drabužių bei kitų daiktų gaivumą, malonų kvapą. Ir juos labai lengva pasidaryti patiems!

Maišeliams jums reikės:

  • Audinio atraižų, kaspinėlių, siūlų;
  • Ryžių;
  • Džiovintų, kvepiančių augalų (levandų, mėtų, citrusinių vaisių žievelių, rožių žiedlapių, spygliuočių šakelių, medetkų, eukalipto, rozmarinų ir kt.);
  • Eterinio aliejaus.

Maišelių siuvimas ir užpildymas:

  1. Išsikirpkite norimo dydžio audinio gabaliukus ir rankomis ar siuvimo mašina susiūkite jų šonus, kad išeitų nedideli maišeliai.
  2. Žinoma, labiau įgudusios siuvėjos gali nesunkiai pasiūti ir kitos formos kvapiklius namams - širdeles, meškučius, žmogeliukus...
  3. Juos galite papuošti, išsiuvinėti, apsiūti kaspinais, aplikacijomis.
  4. Ryžius sumaišykite su džiovintais augalais - reikėtų dviejų ar trijų dalių ryžių ir vienos dalies augalų.
  5. Į mišinį įlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus ir išmaišykite. Palaukite keletą minučių ir pauostykite, jeigu kvapas silpnas (tai tiesiogiai priklauso nuo eterinio aliejaus kokybės), įlašinkite dar kelis lašus.
  6. Maišelio viršų susiūkite arba tvirtai suriškite virvele, papildomai užriškite dekoratyvų kaspiną.

Patarimas

Užpildant maišelius labai svarbu nepersistengti derinant skirtingus kvapus. Geriausia rinktis vieno ar dviejų kvepiančių augalų ir vieno eterinio aliejaus mišinį.

Kvepiančius maišelius dėkite į spintas, stalčius, batų lentynas ar dėžutes ir jūsų drabužiai, batai, patalynė bei rankšluosčiai visuomet labai maloniai kvepės. Kvepiantys maišeliai taip pat yra miela ir praktiška dovana.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.