Pasitinkame šiltąjį metų laiką su šeima: kaip išgryninti namų orą ir daugiau laiko praleisti gryname ore?

Reklaminis partnerio turinys
„Xiaomi“ produktai grynesniam namų orui ir puikiai savijautai lauke „Xiaomi“ produktai grynesniam namų orui ir puikiai savijautai lauke

Pavasaris – pats žaviausias sezonas, kai galime daugiau laiko praleisti gryname ore. Jo nauda – nenuginčijama: būnant lauke organizme padidėja deguonies, spartėja natūralaus vitamino D gamyba, atsikratome įtampos, pagerėja nuotaika ir darbingumas, stiprėja imunitetas, sumažėja migrenos priepuolių, depresijos tikimybė ir kt.

Šiltuoju metų laiku vis dažniau norisi atverti ir langus bei pajusti tyro oro gūsį, tad sužinokite, kaip išvalyti patalpų orą ir užtikrinti gaivą.

Kaip pasirūpinti namų oru?

Susitvarkykite namus. Net ir nedidelis pavasarinis švarinimasis ir tvarkymasis gali padėti sukurti sveikesnę ir patogesnę aplinką. Labiausiai tvarkytis namus skatina vis skaičiau spindinti saulė, kurios šviesoje geriau pasimato ir nešvarumai ant langų, ir voratinkliai namų kertelėse. Daugelis pavasarį dažniausiai imasi šių bazinių darbų: valo langus, skalbia užuolaidas, tvarko spintas ir pan. Norint tvarkytis konstruktyviau reikėtų darbus planuoti: pasidaryti darbų sąrašus, lenteles, numatyti, kiek kiekvienam darbui konkrečią dieną skirsite laiko, kas tuos darbus atliks ir kt.

Atverkite langus ir įsileiskite tyro oro. Šiltuoju metų laiku dažniau nei įprastai norisi išvėdinti namus. Tai puikus sprendimas, kai namuose dirbate ir neturite laiko išeiti į lauką. Tačiau jei šeimoje yra alergiškų žmonių, atvėrus langus greitai pasklinda žiedadulkės ir alergenai, todėl alergijos gali paūmėti. Be to, jei gyvenate arti judrios gatvės ar gamyklos, atvėrus langą sukuriamas priešingas efektas: į namus patenka kenksmingų dalelių. Todėl užuot atvėrus langus galima įsigyti oro valytuvą: jis iš oro pašalina mikrodaleles (žiedadulkes, pleiskanas), dulkes, naikina kvapus, dūmus, bakterijas, virusus ir kt. Oro valytuvas „Xiaomi Smart Air Purifier 4“ valdomas per programėlę, turi apsaugą nuo vaikų, taip pat gali veiki 3 režimais: automatiniu, naktiniu ir mėgstamiausiu. Filtravimo metodas – absorbcijos. Jis rekomenduojamas iki 48 kv. m plotui. Prietaiso svoris – 5,6 kg, triukšmo lygis – iki 63 dB. Oro valytuvas „Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro“ valdomas per programėlę, turi užraktą nuo vaikų, filtravimo metodas – mechaninis, našumas – 500 m³/h, valytuvas rekomenduojamas iki 60 kv. m plotui, svoris – 6,8 kg, o triukšmo lygis – ≤65 dB. Tai unikalūs prietaisai, iš oro išvalantys net iki 99,97 proc. iki 0,3 μ dydžio dalelių ir saugantys mūsų sveikatą.

Xiaomi oro valytuvas

„Xiaomi“ oro valytuvas gaiviam namų orui

Daugiau apie namų orą skaitykite:

Pasirūpinkite patalyne. Pasibaigus šaltajam metų laikui norisi visiškai išvalyti ir nuo dulkių išvaduoti ir miegamąjį. Patalynėje kaupiasi dulkių erkutės, taip pat jei vėdinate patalpas, ore gali būti žiedadulkių, jau nė neminint augintinių pleiskanų. Taigi situaciją pagerinsite reguliariai keisdami patalynę (taip pat dažniau paleisdami robotą siurblį). Be to, pats metas išskalbti ar valykloje išvalyti pagalves, dekoratyvines pagalvėles, antklodes, čiužinių užvalkalus, antčiužinius ir kitą miegamojo tekstilę. Norėdami, kad ir miegamajame oras išliktų gaivus ir tyras, taip pat naudokite oro valytuvą.

Xiaomi dulkiu siurblys

„Xiaomi“ dulkių siurblys erkutėms šalinti

Įsigykite arba pasigaminkite natūralų oro gaiviklį. Norėdami „papuošti“ savo namus gaiviais, gamtos įkvėptais kvapais, įsigykite arba patys pasigaminkite natūralų oro gaiviklį. Tam prireiks buteliuko su purkštuku, vandens, kelių šaukštų parfumerinio alkoholio ar spirito ir keliolikos lašų pasirinktų eterinių aliejų (puikiai tinka apelsinų, citrinų, greipfrutų, levandų, pelargonijų, rozmarinų, arbatmedžių ir kt.).

Taigi, laikantis šių paprastų rekomendacijų namai bus ne tik visiškai išvalyti nuo alergenų ir patogeninių mikroorganizmų, bet ir gaiviai kvepės.

Ką veikti norintiems daugiau laiko praleisti gryname ore?

Daugiau vaikščiokite. Tyrimais įrodyta, kad kasdien gryname ore užtenka pasivaikščioti vos 10–15 min. (žinoma, kuo ilgiau, tuo geriau). Visuose Lietuvos regionuose gausu parkų ir pažintinių takų. Dažnai juose įrengtos net kelios skirtingų ilgių trasos. Tiesa, darbo dienomis su šeima užteks ir trumpo pasivaikščiojimo po apylinkes besigrožint kraštovaizdžiu. Jei dar neturite, įsigykite laikrodžius ar išmaniąsias apyrankes su žingsniamačiu: galėsite palyginti, kuris šeimos narys vaikšto daugiausia.

Xiaomi paspirtukas

„Xiaomi“ paspirtukas pasivažinėjimams gryname ore

Važinėkitės paspirtuku. Kai vaikščiojimai pabosta ir norisi pamatyti daugiau, pats metas įsigyti paspirtuką. Rinkos lyderių vardą jau spėjo užsitarnauti „Xiaomi“ paspirtukai. Kuo jie skiriasi? Pagrindinis skirtumas tarp „Xiaomi Essential“, „Xiaomi Pro 2“ ir „Xiaomi Electric Scooter 3“ – baterija: ją įkrovus atitinkamai galima nuvažiuoti 20–45 km. Skiriasi ir paspirtukų svoris: lengviausias – „Essiantial“, sveriantis 12 kg, „Pro 2“ svoris – 14,2 kg. „Essential“ paspirtuko baterija įkraunama vos per 3,5 val., „Pro 2“ krauti teks iki 9 val. „Xiaomi“ paspirtukai – lengvi ir tvirti, greitai ir patogiai sulankstomi, todėl juos paprasta transportuoti. Beje, kelionių metu norėdami išvengti netikėtumų visuomet kartu turėkite kompaktišką „Xiaomi“ oro pompą padangoms pripūsti.

Xiaomi oro pompa

„Xiaomi“ oro pompa maksimaliam slėgiui palaikyti

Iškylaukite. Truputis kūrybiškumo net ir pačią įprasčiausią veiklą padės paversti kupina nuotykių! Taigi, vietoje tradicinės vakarienės namuose rinkitės iškylą gamtoje. Pasiimkite pledą ir keliaukite į mėgstamą parką arba prie netoliese esančio vandens telkinio. Tai puikus ir daug laiko neatimantis kasdienybės paįvairinimas.

Daugiau iškylavimo patarimų:

Auginkite daržą ar sodą. Puikus užsiėmimas tiek mažiems, tiek ir dideliems – kažką auginti. Gyvenantiems nuosavame name ir turintiems net ir nedidelį daržiuką, šiltnamį ar vieną kitą lysvę tai – savaime suprantama. Tačiau užsiimti sodininkyste gali ir bute gyvenančios šeimos: galima auginti prieskonius ir gėles arba net ir balkone turėti tikrų tikriausią daržą. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių. Atminkite, kad augalai ne tik gamina deguonį: kai kurie iš jų taip pat valo bei dezinfekuoja orą.