Patarimai, kaip nepasiduoti prieššventiniam stresui ir nelikti su tuščia pinigine

Žaisliukas kiaulė taupyklė simbolizuoja taupymą Lightspring | Shutterstock.com

Gruodis – gražus ir stebuklingas mėnuo. Tai laikotarpis, kupinas vilties, jaukumo, švenčių laukimo. Šį mėnesį kiekvienas iš mūsų bent sekundei patiki stebuklais.

Bet kartu tai ir aktyvus laikas, kupinas vakarėlių, susibūrimų, išlaidų. Nemokantys tinkamai paskirstyti savo energijos gali patirti nemažai rūpesčių, streso, net perdegti.

Ką daryti, kad švenčių laukimas nevirstų nuovargiu, o piniginė neištuštėtų?

Nusistatykite prioritetus 

Natūralu, kad prieššventinis mėnuo yra kupinas renginių, vakarėlių, kvietimų. Bet jei bandysime „susiorganizuoti“ juos visus – patirsime nemažą stresą. O jei dar prisiminsime visus kitus gruodžio reikalus (įskaitant ir dovanų paieškas) – pasijusime kaip tikrame greitajame traukinyje. Užuot bandę sudalyvauti visur, kur tik esate kviečiami, sustokite akimirkai ir nuspręskite, kas jums iš tiesų svarbiausia. Pasakyti „ne“ renginiui, į kurį eiti nelabai norite, yra absoliučiai normalu.

Teikite pirmenybę šeimai

Laikas su šeima – puikus streso mažinimo būdas. Be to, jis nieko nekainuoja. Pavyzdžiui, galite sudaryti įdomių filmų sąrašą ir suburti šeimą jų peržiūrai. O po kiekvieno filmo aptarti tai, kas pamatyta. Taip pat galite išbandyti kartu naujus, šventinius receptus arba savo rankomis padaryti šventines dekoracijas. Laikas kartu suartina. O juk Kalėdos ir yra apie tai – apie šeimą.

Sukurkite naujas tradicijas

 Vaikai mėgsta ritualus. Nusistovėję, besikartojantys dalykai padeda jiems mokytis ir suteikia saugumo jausmą. Vienas tokių dalykų yra tradicijos. Bet jas visada galima papildyti naujomis. Ypač, jei jaučiate, kad nusistovėję šeimos ritualai kelia įtampą jums arba vaikams. Pagalvokite apie tai, kas atpalaiduoja jūsų šeimos narius, kas pakelia nuotaiką ir įneša į namus jaukumo. Gal tai eglutės puošimas su visa šeima? O gal besmegenio lipdymas kieme? Tegul šie maži, bet džiaugsmingi dalykai tampa nauja, gražia tradicija.

Skirkite šiek tiek laiko sau

 Gruodį labai lengva pamiršti save. Juk aplinkui tiek daug reikalų ir rūpesčių. Bet jei „nepasikrausite“, išeikvosite energiją ir neturėsite jos šventėms atėjus. Skirkite laiko atsipalaiduoti. Tai gali būti knygos skaitymas, burbulinė vonia ar pasivaikščiojimas. Viskas, kas leidžia jaustis laimingiems ir atsipalaiduoti.

Gruodį valdykite išlaidas

Laikas prieš šventes − bene labiausiai finansiškai įtemptas mėnuo. O ypač 2022-ųjų metų gruodis. Juk padidėjusios kainos verčia veržtis diržus, o visi aplinkui gąsdina artėjančia finansine krize. Kaip sumažinti nerimą ir „nebankrutuoti“ besiruošiant Kalėdoms skaitykite toliau.

Planuokite

 Planavimas – vienas svarbiausių išlaidų valdymo etapų. Būtent jis dažniausiai padeda išvengti perteklinių išlaidų. Tam reikalui yra sukurta nemažai telefono programėlių ir specialių skaičiuoklių. Be to, daugelis bankų siūlo šias funkcijas internetinėje bankininkystėje. Tai gali padėti sudaryti būtinų pirkinių ir dovanų sąrašą bei sekti savo išlaidas. Rezultatas: tikimybė, kad išleisite daug daugiau, nei planavote, sumažėja kone perpus.

 Apsipirkite protingai

Pirkdami apgalvotai, galite sutaupyti nemažai.

  • Pirkite internetu. Internete, akivaizdu, būna daugiau geresnių pasiūlymų nei fizinėse parduotuvėse. Didelė tikimybė, kad kai kuriuos dalykus norėsite prieš tai apžiūrėti gyvai. Pasidomėkite, kuriose parduotuvėse galėsite tą padaryti. O vėliau atsidarykite telefoną, raskite geresnę kainą ir užsisakykite.
  • Stebėkite pristatymo išlaidas. Nemažai parduotuvių siūlo nemokamą pristatymą. Be to, rinkitės tuos pardavėjus, kurie užtikrina pinigų grąžinimą, jei prekė netiks.
  • Nuolaidos. Daugelis interneto parduotuvių siūlo nuolaidą, jei užsiprenumeruosite jų naujienlaiškį. Kartais ši nuolaida siekia net 15 procentų.
  • Neskubėkite mokėti už prekes. Susidėję jas į krepšelį, šio krepšelio atsisakykite. Kai kurios interneto parduotuvės, siekdamos paskatinti klientą sugrįžti ir užbaigti pirkimą, atsiunčia nuolaidos kodą.
  • Naudokite „incognito“ režimą savo naršyklėje. Ypač jei naudojatės bendru kompiuteriu su šeimos nariais. Priešingu atveju suasmeninti skelbimai gali išduoti, ką planuojate pirkti jiems dovanų.

Plačiau apie galimybę sutaupyti per šventes skaitykite:

Susiję straipsniai

Sluoksniuotos tešlos eglutės su kumpiu ir sūriu (receptas)

Kalėdų stalui ieškote paprasto, pigaus ir gražaus užkandžio, kurį valgys ir vaikai? Išbandykite šį receptą!

Sumuštinukai „Kalėdų eglutė“ šventiniam stalui (receptas)

Tereikės kelių iešmelių užkandžiams ir kasdienių sumuštinių ingredientus galima paversti mažytėmis stalo puošmenomis.

Kalėdų eglutės su šokoladu ant pagaliuko (receptas)

Skanios, dailios ir itin paprastai paruošiamos Kalėdų eglutės iš sluoksniuotos šaldytos tešlos tikrai papuoš šventinį stalą.