Patarimas: ką daryti, kad kūdikiui būtų patogu vėsiomis naktimis?

Kūdikis miega lovelėje LeManna | Shutterstock.com

Atėjus žiemai, nors namuose gali pasirodyti šilta, vis tik svarbu žinoti, kaip išlaikyti kūdikio šilumą, kad jis jaustųsi maksimaliai patogiai, ir nebūtų nei per karšta, nei per vėsu naktį. 

Optimali temperatūra kūdikiui 

Šaltomis žiemos naktimis tėveliai, norėdami, kad kūdikiui būtų šilta ir jauku, neretai gali persistengti ir „perkaitinti“ kūdikį. Nereikia jungti papildomo šildymo per naktį, jei galite užtikrinti, jog kambaryje, kuriame ilsisi kūdikis, būtų jam geriausia maždaug 16–20 °C laipsnių temperatūra (ideali temperatūra yra 18 °C). Geriausia naudoti kambario termometrą, kad būtumėte tikri, jog parinkta optimali ir saugi temperatūra. Galime ją įvertinti ir paprasčiau: tinkamos temperatūros kambaryje komfortabiliai turėtų jaustis lengvai apsirengęs suaugusysis.

Tinkama apranga kūdikiui naktį

Rinkitės ant čiužinio užtempiamą kūdikių paklodę (su guma), kuri išliks vietoje net ypač muistantis mažyliui, ir keletą medvilninių užklotėlių vietoje įprastinės antklodės. Minkšti miego šliaužtinukai su pėdutėmis taip pat padės išlaikyti viso kūno šilumą kūdikiui miegant naktį. O jei kambaryje ypač šalta, žemiau nei 16 °C, papildomai dar uždėkite ir liemenę.

Kaip patikrinti, ar patogu kūdikiui

Pačiupinėję kūdikio pilvuką galite numatyti, ar jūsų kūdikiui patogu – ne per karšta ar šalta. „Nematuokite“ jo temperatūros čiupinėdami rankas ar kojas, nes normalu, kad jos bus vėsesnės. Atsižvelgdami į kūdikio savijautą, šilumą ar vėsą, „koreguokite“ užklotų skaičių – nuimkite arba pridėkite. 

Kūdikio miegmaišis ar antklodė

Daugelis tėvų pirmenybę teikia kūdikio miegmaišiui, o ne antklodei, nes miegmaišis tarsi „supakuoja“ kūdikį, neleidžia jam nusispardyti, taigi mažylis ir nepabus, pajutęs šaltį, kaip miegodamas po antklode ar užklotais. Be to, miegmaišis turi užtrauktuką arba užsegimus ir yra be rankovių, todėl kūdikis gali judinti rankas, o kūnas yra uždengtas.

Daugiau apie kūdikių ir vaikų miegą rubrikoje:

Susiję straipsniai

Ar kūdikiai sapnuoja?

Mokslininkų teigimu, nors naujagimių ir kūdikių smegenys miego metu intensyviai dirba, mažyliai (tikriausiai) nesapnuoja.

Ką daryti, kad kūdikis greičiau užmigtų? Patarimai išsekusiems naujagimio tėvams

Kūdikis sunkiai užmiega, o jūs esate pervargę nuo naktinio budėjimo prie jo lovytės? Labiausiai už viską pasaulyje svajojate apie vakarinę ramybę?

Pervargęs kūdikis sunkiai užmiega: ką daryti?

Užmigdyti kūdikį ir taip jau gali būti nemažas iššūkis, tačiau kai mažylis pervargsta, tai padaryti gali būti dar sunkiau.