Pavargote nuo santykių ir galvojate apie pertrauką? Galimi sprendimai

Susipykusi pora sėdi skirtinguose kambario galuose fizkes | Shutterstock.com

Santykiai – toli gražu nėra lengva užduotis, greičiau abiejų žmonių sunkus darbas. Juk tenka ir pasipykti, ir nusileisti, ir ieškoti kompromisų. Visgi ilgainiui kai kurioms poroms visa tai sekasi itin sunkiai.

Ką daryti, jei abiejų žmonių sąjunga tapo nebe malonumu, o sunkia našta? Ar verta daryti santykiuose pertrauką, jei nesutariate, nuolat ginčijatės ir tiesiog išvargstate vienas nuo kito? Pasidomėkime, ką šiuo klausimu sako profesionalai.

Išeitis – trumpas pailsėjimas nuo santykių

Norite padaryti pertrauką santykiuose, bet tik trumpam? Būkite pasiruošę, kad atsiskyrimas gali būti didesnis ir ilgesnis, nei galvojote. Juk nuo tos akimirkos kiekvienas gyvensite savo gyvenimą, megzite naujas pažintis, tarp kurių gali nevalingai atsirasti ir nauja simpatija. Juk ne veltui sakoma: atstumas suartina, bet tik ne su tuo, nuo ko atsiribojame. Kuo rečiau žmonės matosi, tuo didesnė tikimybė pamiršti vienam kitą. Juk santykiai – irgi įprotis. Tad gali būti, kad ilgainiui įprasite būti atskirai.

Atsiskyrus nuo partnerio, daugiau pagundų

Likus be antros pusės, gali atsirasti vidinė tuštuma. O greičiausias būdas ją laikinai užpildyti – apsilankyti restorane, naktiniame klube arba pažįstamų vakarėlyje. Būtent to dažnai griebiasi partneriai po išsiskyrimo. Net jei šiuo metu siekiate tik prasiblaškyti, visai tikėtina, kad norėsite nueiti dar toliau: susipažinti su kuo nors nauju, flirtuoti, patirti intrigą ar nuotykį. Nevertėtų pamiršti, kad tokiu elgesiu galite įskaudinti savo vis dar antrąją pusę, ypač tuo atveju, jei ji elgiasi visai priešingai ir laiką atskirai leidžia pasinėrusi į darbą, sportuodama, skaitydama ar lavindama naujus įgūdžius.

Visų santykių bėdų sprendimas – kalbėjimasis

Viena pagrindinių taisyklių, norint turėti laimingus santykius, – kalbėjimasis. Bet kokiu atveju. Net jeigu esate labai pikti. Nuoskaudos yra linkusios kauptis. Ir kuo daugiau neišsakytų, neišspręstų problemų – tuo rimtesnis „sprogimas“ gali įvykti.

Pasirinkite tinkamą laiką, ramią aplinką ir atsiverkite partneriui. Pasakykite, kaip jaučiatės ir kodėl. Kalbėkite švelniai, nekaltinkite. Paskatinkite atsiverti ir jį. Jei paversite šį procesą reguliaria praktika ir abu noriai dirbsite ties santykiais – jie turės stiprų šansą pasikeisti į gerąją pusę. Todėl, prieš skubėdami daryti pertrauką, pabandykite išspręsti problemą. Juk sugriauti yra kur kas lengviau nei atstatyti.

Ką daryti, su partneriu pasiekus kritinį santykių tašką

Jei jaučiate, kad santykiai yra jus išalinę (arba net pakenkę psichinei ar fizinei sveikatai), o nuovargis yra toks didelis, kad, atrodo, netrukus išprotėsite – pertrauka yra būtina. Juk tokiu atveju siekiate apsaugoti save. Jei tęsite santykius – liks pavojus, kad ateityje visgi išsiskirsite, bet jau nebe gražiuoju, o su skandalais, pykčio protrūkiais, nuoskaudomis.

Susitarkite, kad kurį laiką pagyvensite atskirai. Tai gali būti savaitė, kelios savaitės ar mėnuo. Gali būti, kad per pirmas dienas pajusite palengvėjimą. Bet neapsigaukite. Jau po kelių savaičių galite pradėti suprasti, kaip stipriai jums yra reikalingas jūsų žmogus. Jei jausmas bus abipusis – visada galite grįžti, susėsti ir nuspręsti, kaip abu veiksite, kad išsaugotumėte šią sąjungą.

Kaip elgtis, jei patyrėte išdavystę arba neištikimybę

Jei kuris nors iš jūsų buvo neištikimas – pauzė gali gerokai pasitarnauti. Visų pirma todėl, kad užkluptas emocijų bangos apgautasis nebus pajėgus susitelkti, išjausti situacijos ir priimti tinkamą, racionalų sprendimą – būti toliau su antrąja puse, ar – ne. Tam, kad žaizdos užgytų, reikia laiko. Tam gali pasitarnauti pertrauka.

Laikinas išsiskyrimas gali būti parankus ir tuo atveju, jei vienas jūsų pasiklydo ir nebežino, ar nori likti su senu partneriu, ar judėti naujų santykių (su nauju žmogumi) kūrimo link. Pabuvimas kurį laiką atskirai gali padėti sustatyti visus taškus ant i ir išjausti, su kuriuo žmogumi jis iš tikrųjų nori būti.

Smurtas santykiuose niekada nebus pateisinamas

Smurtas poroje – tai aiškus signalas, kad verta susikrauti lagaminus ir sprukti. Ir kuo greičiau tą padarysite – tuo geriau. Tiesiog pasakykite partneriui, kad puoselėjate jam jausmus, bet tokio elgesio toleruoti negalite. Ir išeikite. Jei antroji pusė jus myli – tikrai ras būdų, kaip išspręsti savo vidines problemas ir jus susigrąžinti. Bet čia jau – kur kas rimtesnės problemos nei tiesiog nuovargis nuo buvimo kartu. Dažnai tokiu atveju jau reikia įtraukti ir atitinkamas tarnybas, specialistus.

Tiesa, verta paminėti, kad smurtas nebūtinai turi būti fizinis. Juk agresija dažnai būna ir psichologinė, ir pasyvi. Bet tai nereiškia, kad nekelia pavojaus jūsų sveikatai.