Pavliko dirželiai klubų displazijai gydyti (277)

Kūdikis su Pavliko dirželiais, klubų displazijos gydymas Marko Subotin | Shutterstock.com

Klubo sąnario displazija – sutrikimas, kai klubo sąnarys yra netinkamai išsivystęs ir dėl to praradęs stabilumą. Tai viena dažniausiai pasitaikančių naujagimių ydų.

Plačiau skaitykite:

Klubo sąnario displazijai kūdikystės laikotarpiu gydyti naudojami specialūs ortopediniai įtvarai: Freiko pagalvėlė arba Pavliko dirželiai. Vėliau gali prireikti gipsavimo arba chirurginio gydymo.

Pavliko dirželiai – tai specialios petnešos, tvirtinamos aplink kūdikio kojas, prilaikomos pečių ir krūtinės dirželiais. Petnešos palaiko klubus ir kelius, o kojytės lieka atskirtos, plačiai išskėstos į šonus (vadinamoji „varlytės“ poza). Šis įtvaras leidžia šlaunies ir klubo kaulams liestis, padeda sustiprinti raumenis bei raiščius, tinkamai vystytis klubams.

Trumpai: svarbiausia informacija apie Pavliko dirželius

 • Pavliko dirželiai dažniausiai yra naudojami kūdikiams nuo 6 mėn. iki 2 metų.
 • Pavliko dirželius gali reikėti nešioti 24 val. per parą, gydytojas informuos, ar juos galima nuimti maudynių metu;
 • Per kelias dienas kūdikis prie dirželių įpras, nors pradžioje tikrai bus irzlus ir verks, nes jam tiesiog bus nepatogu;
 • Kasdien stebėkite kūdikio odos būklę. Kruopščiai ją prauskite arba valykite, o jei pastebėjote sudirgimų, kreipkitės į gydytoją;
 • Stenkitės, kad maudynių metu, kai kūdikis diržų nesegi, jo kojytės būtų atskirtos;
 • Pavliko dirželius skalbkite tik esant būtinybei, jokiu būdu nedžiovinkite jų skalbinių džiovyklėje;
 • Kūdikį guldykite ant nugaros ir pasistenkite keisti galvos padėtį, kad išvengtumėte plagiocefalijos.

Kaip uždėti Pavliko dirželius?

Tėvams svarbu žinoti, kad netinkamai uždėjus Pavliko dirželius gydymas gali būti nepakankamai efektyvus, taip pat gali kilti komplikacijų. Todėl atidžiai stebėkite pamokas, kai gydytojas arba ortopedinių prekių parduotuvės darbuotojas mokys, kaip tinkamai juos segti.

Ortopedas pademonstruos, kaip patikrinti, ar dirželiai tinkamai prigludę, ne per laisvi ir ne per įtempti.

Ties krūtine einantis diržas turi būti gana tvirtai įtemptas, tačiau po juo turėtų tilpti du pirštai. Taip pernelyg nesuveržiama krūtinės ląsta ir kūdikis gali laisvai kvėpuoti. Kulkšnių ir blauzdų dirželiai taip pat turi tvirtai prilaikyti pėdas, tačiau labai jų suveržti irgi nereikia.

Kaip kūdikį pripratinti prie Pavliko dirželių?

Daugeliui kūdikių priprasti prie Pavliko dirželių prireikia kelių dienų. Daugelis mažylių pirmąsias dirželių naudojimo dienas verks arba bus neramūs, tačiau po kelių dienų situacija turėtų pagerėti.

Žinokite, kad kūdikiui tikrai neskauda, tiesiog tokia padėtis jam – neįprasta.

Higiena ir odos priežiūra segint Pavliko dirželius

Kasdien stebėkite kūdikio odos būklę. Kruopščiai mažylį nuprauskite ir nušluostykite. Jei pastebėjote, kad oda paraudo ar sudirgo, kreipkitės į gydytoją.

 • Stenkitės, kad dirželiai visada išliktų sausi.
 • Jeigu gydytojas nurodė, kad Pavliko dirželiai turi būti dėvimi 24 val. per parą, vadinasi, jų negalima nuimti net kūdikį maudant. Tokiu būdu kūdikį prireiks prausti muiluota ir drungname vandenyje sudrėkinta kempinėle. Taip pat gydytojas per parodomąją diržų segimo pamokėlę gali pademonstruoti, kaip kūdikį tokiu būdu maudyti.
 • Jei maudynių metu įtvarą nuimti leidžiama, atsekite tik dirželius su Velcro lipdukais. Metalinių sagčių neatsekite ir nereguliuokite.
 • Maudydami kūdikį atidžiai nuplaukite už kelių esančias ir klubų raukšles, nes jose kaupiasi daugiau nešvarumų. Prieš vėl uždedami diržus, labai gerai nusausinkite odą.
 • Jeigu maudote kūdikį nusegę dirželius, stenkitės, kad kūdikio kojytės būtų atskirtos viena nuo kitos.

Sauskelnės ir drabužiai segint Pavliko dirželius

Jūsų kūdikis po Pavliko dirželiais gali dėvėti įprastas sauskelnes. Svarbu kūdikį rengti laisvesniais drabužiais, ypač kelių srityje.

Svarbu: keisdami vystyklą, nesuglauskite kūdikio pėdų, nes taip galite išjudinti klubus iš tinkamos padėties.

Kūdikio, seginčio Pavliko dirželius, maitinimas

Naudojant Pavliko dirželius mamos galės sėkmingai tęsti žindymą, tik gali prireikti atrasti patogiausią žindymo pozą. Galiausiai turėtų pavykti rasti poziciją, patogią tiek mamai, tiek ir kūdikiui.

Kūdikio miegojimo padėties koregavimas

Segėdamas Pavliko dirželius, kūdikis turės miegoti ant nugaros.

Kūdikiui miegant, svarbu reguliariai keisti jo galvos padėtį, atsargiai ją pasukti į vieną ar kitą šoną, kad kūdikio galvytė nepradėtų plokštėti (tai vadinamoji nugulėta kūdikio galvytė, arba  plagiocefalija). Kūdikių kaukolės kaulai yra labai minkšti, paslankūs, o spaudimas per ilgai būnant vienoje padėtyje gali daryti neigiamą įtaką galvos formai.

Kol kūdikis būdrauja, pasistenkite kuo ilgiau leisti jam pabūti ant pilvuko: tai svarbu net jam dėvint Pavliko dirželius.

Plačiau skaitykite:

Pavliko dirželių skalbimas ir priežiūra

Pavliko dirželius skalbti reikia tik esant būtinybei. Galite skalbti ir tik atskiras dirželių dalis. Dirželius reikia plauti rankomis, naudojant drungną vandenį ir muilą, švelniai pašveičiant šepetėliu (pavyzdžiui, skirtu nagų priežiūrai). Dirželius nusausinkite rankšluosčiu, galite naudoti ir plaukų džiovintuvą, tik džiovinkite vėsiu oru.

Svarbu

Pavliko dirželių negalima džiovinti skalbinių džiovyklėje, nes jie gali susitraukti.

Galimos problemos segint Pavliko dirželius

Dažniausiai gydymas Pavliko dirželiais yra sėkmingas ir kūdikiui nekyla jokių komplikacijų nei gydymo metu, nei jam pasibaigus. Žinoma, svarbu nuolat stebėti kūdikio būklę ir žinoti apie galimas problemas:

 • Lėtesnė kūdikio raida. Pavliko dirželiai ir kitos klubų displazijos gydymo priemonės yra siejamos su lėtesne kūdikio fizine raida (arba net regresu, pavyzdžiui, verstis pradėjęs kūdikis nustoja vartytis). Dirželius nešiojančio kūdikio judesiai yra ribojami, jam sunkiau ilgiau išbūti ant pilvuko, mokytis verstis ir kt. Svarbu suprasti, kad fizinės raidos sulėtėjimas yra laikinas - pasibaigus gydymui kūdikis po truputį pasivys bendraamžius.
 • Odos problemos (bėrimai, iššutimai ir kt.). Tai dažniausiai pasitaikanti komplikacija kūdikiams. Dažniausiai pažeidžiama kirkšnių, vidinės kelių pusės, pečių oda. Labai svarbu, kad kūdikio oda po dirželiais būtų švari ir sausa.
 • Nesėkmingas gydymas. Labai svarbu, kad gydymas vyktų laikantis visų gydytojo nurodymų, t.y. dirželių negalima nuimti ilgesniam laikui nei leido gydytojas, negalima jų savo nuožiūra atlaisvinti, persegti.
 • Kojos ir/ar peties nervų pažeidimai.
 • Kaulo nekrozė dėl kraujotakos sutrikimo (avaskulinė nekrozė).
 • Šlaunikaulio galvos suplokštėjimas.
 • Klubo išnirimas.
 • Kelio subluksacija (poslinkis).
 • Galvos plagiocefalija.

Jei pastebėjote, kad kūdikis nustojo spardytis, judinti kojas, ėmė labai dažnai verkti, junta skausmą (pavyzdžiui, tampa labai neramus palietus tam tikrą kūno vietą) kuo greičiau kreipkitės į gydytoją ortopedą. Rimtos komplikacijos dėvint Pavliko dirželius yra labai retos, bet jų pasitaiko.

Susiję straipsniai

Virusas ar bakterija: kaip atskirti?

Susirgus reikėtų išsiaiškinti, ar ligos sukėlėjas yra virusas, ar bakterija. Pastaruoju atveju gali prireikti antibiotikų.

Mikrocefalija – mažesnė nei įprasta kūdikio galva

Mikrocefalija yra būklė, kai kūdikio galva yra daug mažesnė nei kitų to paties amžiaus ir lyties kūdikių, dėl to gali sutrikti ir smegenų vystymasis.

Žvynelinė (psoriazė): kas ją sukelia ir kaip sau padėti?

Žvynelinė - viena nemaloniausių ligų, nes odos pažeidimai yra aiškiai matomi, o apie pačią žvynelinę sklinda nepagrįstų mitų ir klaidingų teiginių.

Naujausi komentarai

 1. jumu_designer
  jumu_designer prieš 1 m.

  anastasijape parašė:
  Kaip Jums baigesi? Mano dukryte 3 sav operavo.

  Deja ir mums operuos mums db bus 2 men kai ja operuos. Tai kito men 20d paskirta operacija,ziauriai pergyvenu

 2. User has not uploaded an avatar
  RobertaBra prieš 1 m.

  Sveikos mamytės, mums nustatė ir nešioti pavliko diržus. Indeksai 30 ir 28. Kiek pasiskaičiau čia kaip ir geri rodikliai... nesuprantu pagal ka nustato tada . Gal kam panaši situacija buvo ? Išrašė nešioti 2 menesiams ir ateit apžiūrai vel..

 3. jumu_designer
  jumu_designer prieš 1 m.

  RobertaBra parašė:
  Sveikos mamytės, mums nustatė ir nešioti pavliko diržus. Indeksai 30 ir 28. Kiek pasiskaičiau čia kaip ir geri rodikliai... nesuprantu pagal ka nustato tada . Gal k…

  mes nesiojom mums nei vienas nepadejo ir padare operacija. tai db su gipsu nuo pirstu galiuku iki pazastu

 4. Mažytė 2015 prieš 1 m.

  Gal turite kas foto kai esate uždeja pd idomu ar gerai nešiojame😁

 5. jumu_designer
  jumu_designer prieš 1 m.

  Mažytė 2015 parašė:
  Gal turite kas foto kai esate uždeja pd idomu ar gerai nešiojame😁

  o koks pa jus,nes pas mus buvo 2 skirtingi ir db po operacijos 3men dar reikia nesioti