Pavojai vaikams: kasdienės traumos, apie kurias niekas neįspėja

„Batutai ir keturračiai – tai, ką kiekvieną vasarą matome traumų skyriuje“ „Batutai ir keturračiai – tai, ką kiekvieną vasarą matome traumų skyriuje“

Tėtis Simonas ir „Tėvai paprastai“ kviečia pokalbio su beveik 40 tūkst. sekėjų instagrame turinčiu vaikų chirurgu Benediktu Jonuška ir operos solistu Jonu Sakalausku. Benediktas dalijasi savo ilgamete patirtimi gydant vaikus po sunkių traumų ir atskleidžia šokiruojančias tiesas, kaip kai kurių pavojų galima išvengti. Jis išsamiai paaiškina, kodėl tėvai dažnai nepastebi grėsmių kasdienėse situacijose ir kaip gali laiku reaguoti į pirmuosius traumos požymius.

Laidoje kalbame apie dažniausias traumas, su kuriomis susiduria vaikai, ir kaip tėvai turėtų elgtis, kad užtikrintų savo vaikų saugumą. Jonas dalijasi savo asmeninėmis tėvystės istorijomis ir pasakoja, kaip stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo kasdienių pavojų. Tėvų klaidos po traumų, netinkama reakcija į pirmuosius simptomus – visa tai šioje laidoje.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Tėvai kartais patys pablogina situaciją: kaip nedaryti klaidų?

Gydytojas Benediktas dalijasi realiomis istorijomis, kai tėvų veiksmai po vaikų traumų pablogino situaciją. Nuo netinkamų „naminių“ gydymo priemonių iki pavėluoto kreipimosi į gydytojus – tai dažnos klaidos, kurias daro net „geriausi“ tėvai. „Kartais bandymas padėti tik dar labiau komplikuoja vaiko būklę“, – sako gydytojas, pabrėždamas, kokie veiksmai būtini po traumos ir ko reikėtų vengti.

Vaiku traumosSimonas Urbonas, gyd. Benediktas Jonuška, Jonas Sakalauskas

Kasdieniai pavojai: kaip vaikai susižaloja namuose?

Benediktas atkreipia dėmesį į kasdienes veiklas, kurios atrodo nepavojingos, bet iš tikrųjų gali sukelti rimtų traumų. Nuo virtuvės iki kiemo – visur slypi pavojai, kurių tėvai dažnai neįvertina. „Vaikai susižaloja net ir pačiose paprasčiausiose situacijose,“ – įspėja jis, akcentuodamas, kad net įprastų veiklų metu būtina imtis atsargumo priemonių.

Batutai ir keturračiai: pavojingų pramogų pasekmės, apie kurias niekas nekalba

„Batutai ir keturračiai – tai, ką kiekvieną vasarą matome traumų skyriuje“, – sako gydytojas Benediktas. Vaikų traumos, patiriamos dėl populiarių pramogų, gali baigtis ilga reabilitacija ar net palikti ilgalaikių pasekmių. Gydytojas atskleidžia, kokių saugumo priemonių imtis, kad šios pramogos netaptų pavojingos, ir kaip tėvai gali apsaugoti savo vaikus nuo ypač rimtų sužalojimų, kurių pasekmės gali lydėti visą gyvenimą.

Apie sveikatos pavojus vaikams, kurie dažnai atrodo nekalti:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:01 – pradžia
03:03 – dažniausios vaikų traumos ir pavojai
07:05 – ką tėvai daro neteisingai po traumų
11:11 – kaip namų aplinka gali tapti pavojinga
15:15 – pavojai, kurių nesitikime
19:19 – traumos, kurios gali turėti ilgalaikes pasekmes
23:23 – patarimai dėl vaikų traumų prevencijos
27:27 – tėvų reakcijos ir klaidos po vaikų traumų
31:31 – kaip atpažinti rimtas būkles
35:35 – kada būtina skubiai kreiptis į gydytoją
39:39 – vaikų traumų gydymo mitai
43:43 – gydytojo patarimai, kaip užkirsti kelią traumoms
47:47 – tėvų atsakomybė ir pasiruošimas netikėtoms situacijoms
51:51 – traumos lauke ir namuose: pagrindinės grėsmės
55:55 – tėvų ir vaikų santykiai po traumų
59:59 – patarimai tėvams

Susiję straipsniai

Gydytojos patarimai tėvams dėl vaikų ligų: kada – laikas sunerimti?

„Vaikai serga, tai neišvengiama“, – pripažįsta šeimos gydytoja Emilė. Ji dalijasi patarimais, kaip tėvai gali stebėti vaikų būklę.

Vaivos Rykštaitės motinystė – be taisyklių: keiksmažodžiai padeda ugdyti

„Kai augini vaikus užsienyje, yra rizika, kad jie praras savo kalbos gilumą“, – pasakoja Vaiva, aiškindama savo sprendimą.

Stiliaus galia: Agnė Gilytė atskleidžia, kaip rūbai gali pakeisti ne tik išvaizdą

Agnė teigia, kad drabužiai – tai daugiau nei tik spalvos ir medžiaga. „Kai moteris jaučiasi gerai su tuo, ką vilki, ji spinduliuoja pasitikėjimą.