Pedofilija: žmogui gali teikti fantazijas žiūrėjimas į vaikus ar paauglius

„Pedofilija reiškia, kad tau gali teikti fantazijas žiūrėjimas į vaikus“, – sako specialistai „Pedofilija reiškia, kad tau gali teikti fantazijas žiūrėjimas į vaikus“, – sako specialistai

Parengėme jums jau 25-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Šįkart Simonas Urbonas, tėtis, laidos vedėjas, „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje susitinka su pašnekovais kalbėti itin skaudžia ir pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje ypač eskaluojama tema.

Tema ir jautri, ir skaudi, sudėtinga, beje, pats Simonas sau kažkada pažadėjęs ja niekada nekalbėti. Visgi jūsų, mūsų ištikimiausių tinklalaidės žiūrovų, laiškai ir prašymai privertė pakeisti numatytas laidas ir reaguoti į pastarųjų mėnesių įvykius. Kalbamės apie seksualinę vaikų prievartą.

Sunku ir skaudu patikėti, bet ne visada apie tai sužino tėvai.

Į laidą pakvietėme kalbėti profesionalus – „SOS vaikų kaimo“ direktorių ir nuolatinės globos vadovą Andrių Zinkų bei Kompetencijų centro vadovę Rūtą Kaminskaitę.

Plačiau skaitykite:

Kodėl pedofilus traukia vaikai?

 „Pedofilija reiškia, kad tau gali teikti kažkokias fantazijas žiūrėjimas į vaikus ar paauglius, – sako Kompetencijų centro vadovė R. Kaminskaitė, – bet tikrai ne visi žmonės kažką su tuo daro.“ Specialistė pabrėžia, kad čia yra labai bloga kombinacija: žmogų traukia, kas traukia, bet tada ir jis pats veikiausiai atėjęs iš kažkokios labai traumuojančios praeities, nes negeba savo impulsų valdyti. „Jeigu mane kažkas skriaudė ir aš neturėjau šanso pripažinti, kad mane skriaudė, tada aš nuolatos blaškysiuosi tarp tos bejėgystės ir noro gauti galią prieš kažką kitą“, – antrina A. Zinkus.

Specialistai „Tėvai paprastai“ akcentavo, kad pačių prievartautojų pareitis galimai buvo traumuojanti:

Nė vienas vaikas negimė blogas

Nė vienas vaikas negimė blogas „Nė vienas vaikas negimė blogas ar norėdamas tam tikrais raidos etapais kenkti ar kažkaip elgtis netinkamai, tiesiog yra tam tikra aplinka, kuri sumodeliuoja tam tikras vaikų reakcijas, išgyvenimo tam tikrą strategiją toje aplinkoje“, – sako „SOS vaikų kaimo“ direktorius ir nuolatinės globos vadovas Andrius Zinkus.

Anot specialisto, yra vaikai, kuriems buvo laiku suteikta pagalba, ir vaikai, šalia kurių atsirado sąmoningi žmonės ir saugi aplinka, bet tikrai yra nemaža dalis vaikų, kurie ir liko toje sudėtingoje aplinkoje ir joje kažkaip bandė išgyventi. „Yra trauminiai dalykai, kurie nuolat atsikartoja, ir ne visi žmonės sąmoningai supranta, kad kažkas yra negerai su jais, kad kažkokios pagalbos jiems reikia. Tai yra žmonės, kurie turi tam tikrų sutrikimų ir jiems reikėtų padėti, bet tam reikia valios ir pačiam žmogui.“

Apie seksualiai išnaudojamus vaikus, atpažinimo ženklus ir pagalbą jiems kalbame „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovų ir temos pristatymas

01:29 – tvirkinimo sąvokos ir statistika

04:05 – kurie vaikai – potencialios aukos?

07:14 – kaip pastebėti ženklus?

13:02 – specialistai, kurie gali padėti

15:43 – ar globojami vaikai buvo prievartaujami

18:39 – smurtavimas tarp vaikų

20:09 – kaip edukuoti vaikus apie galimą grėsmę

25:37 – trauma visam gyvenimui

27:32 – vaikai išsigalvoja?

32:24 – tendencijos: skaičiai auga?

33:30 – gijimo procesas

37:07 – kodėl vaikas gali traukti suaugusįjį

40:24 – kodėl bėga vaikai?

43:55 – žiniasklaidos dėmesys

46:06 – patarimai tėvams

Susiję straipsniai

Kur geriau auginti vaikus – kaime ar mieste? Pasisako mamos

„Kaimas duoda laisvę, kurios mieste niekada negausi“, – sako Rūta. Ji įsitikinusi, kad ūkininkavimo kasdienybė ugdo vaikų atsakomybę.

Prieraiši tėvystė: kodėl vaiko emocijos – svarbesnės už taisykles?

Prieraiši tėvystė dažnai asocijuojasi su nuolatiniu tėvų buvimu šalia, tačiau psichologė Agota atskleidžia gilesnę šio metodo esmę.

Tenerifės realybė pagal Agnę: kodėl šią salą taip myli lietuviai?

Tenerifė – daugelio lietuvių svajonių sala, viliojanti ne tik savo saulėtu klimatu, bet ir gyvenimo ritmu. Tačiau koks yra tikrasis gyvenimas čia?