Pirkiniai būsimam kūdikiui: ko nebūtina pirkti ruošiantis gimdymui ir iškart po jo?
Ruošiantis vaikelio atėjimui, labai paprasta pakliūti į užburtą vaikiškų daiktų pirkimo ratą. Juk internete ir knygose tiek daug informacijos apie neva būtinus turėti daiktus, o naujausios kūdikių drabužėlių mados žavi ir gundo pirkti...
Tiesa ta, kad dauguma reklamuojamų prekių visai nėra būtinos. Be to, jos gali būti labai brangios, todėl nevertėtų pasiduoti impulsiniam pirkimui. Ruošiantis gimdymui, svarbu žinoti, kokių daiktų neprireiks, o kurių pirkimas gali būti atidėtas vėlesniam laikui.
Daiktai, kurių jums neprireiks
Didesnis automobilis
Nebent važinėjate jaukiu mažu dviviečiu automobiliuku. Priešingu atveju jums tikriausiai neprireiks didesnio automobilio. Taip, vaikams reikia daugiau daiktų ir prietaisų, bet labai mažai tikėtina, kad jų prireiks tiek, jog reikėtų atnaujinti automobilį.
Sauskelnių šiukšliadėžė
Šiomis dienomis sauskelnių šiukšliadėžių pasirinkimas – gausus. Apstu įvairiausių dailių, net su muzikiniu fonu ar kitus įdomius veiksmus „atliekančių“ sauskelnių šiukšliadėžių. Visa tai inksma ir neįprasta, bet tikrai nėra būtina. Nešvarioms sauskelnėms laikyti puikiai tiks įprasta sauskelnių dėžė, vonios šiukšliadėžė ar bet kokia kita jums patogi talpykla.
Buteliukų šildytuvas
Jei atvirai – šio daikto jums neprireiks. Visai. Tiesa ta, kad joks šildytuvas nešildo buteliuko geriau, nei įprastas dubuo su šiltu vandeniu. Vienintelis atvejis, kai buteliukų šildytuvas gali būti naudingas, bet vis tiek nebūtinas, – tai kelionės. Kelioninis buteliukų šildytuvas gali praversti, tačiau tikrai nėra būtinas.
Vystymo stalas
Šis daiktas gali būti naudingas, nes, tikėtina, gali sumažinti įtampą ir maudimą nugaroje vystant kūdikį. Bet tikrai nėra būtinas. Sėkmingai pervystysite vaiką ir ant įprasto stalo ar net kilimėlio.
Pernelyg „sudėtingi“ drabužėliai
Kūdikių drabužėliai tokie mieli, kad jais sunku nesižavėti. Daugelis tėvų negali atsispirti pagundai ir priperka kone pilną spintą drabužėlių mažajam (ypač jei tai pirmasis vaiko garderobas). Grožis – grožiu, bet vertėtų vengti pernelyg sudėtingų vaikiškų rūbelių – tokių, kuriuose yra daug sagų ar užtrauktukų. Tai gerokai apsunkins sauskelnių keitimą.
Didelis vežimėlis
Vėžimėlis – be galo svarbus tėvų atributas. Bet juo turi būti lengva ir patogu naudotis. Prieš pirkdami šį daiktą, patikrinkite savo automobilio bagažinės matmenis, kad būtumėte tikri, jog išsirinktas daiktas tikrai tilps į jūsų automobilį. Dideli vežimėliai gal ir gražūs, tačiau naudos iš jų – mažai: kūdikis tokiame vežimėlyje „plaukioja“, o nuolatiniai tampymai į penktą ar šeštą daugiabučio aukštą tikrai vargina. Geriau rinkitės kompaktišką, protingo dydžio modelį pagal jūsų situaciją, t. y. automobilį, sveikatą ir galimybes.
Vonelės, maudymosi kėdutės ir dubenys
Jums prireiks vieno iš šių trijų dalykų, bet tikrai ne visų. Pasirinkite, kuris iš jų tiks geriausiai. Jei jūsų bute ar vonioje trūksta vietos, galbūt norėsite vietoje kūdikio vonelės pasirinkti kėdutę. Ji yra patogi ir kompaktiška, išsilanksto, taigi visada galėsite ją paslėpti spintelėje. Bet jeigu vonios kambaryje įrengta tik dušo kabina – geriausiai, ko gero, pravers vonelė arba dubuo. Kad ir kaip būtų, visų trijų daiktų pirkimas – tik pinigų švaistymas.
Daiktai, kurie gali palaukti
Lavinamasis kilimėlis
Lavinamieji ar edukaciniai kilimėliai puikus būdas skatinti vaiko vystymąsi. Jie sukurti vaiko jutimo stimuliacijai ir geram laiko praleidimui, aplinkos pažinimui. Bet naujagimiui šie daiktai tikrai nėra būtini. Visada galite pasirinkti alternatyvą – pasitiesti ant grindų antklodę, storesnį kilimėlį, padėlioti keletą kimštų žaislų, veidrodžių ir lygiai taip pat kokybiškai žaisti bei bendrauti.
Gultukas
Kol atliekate svarbius reikalus, jūsų kūdikis gali leisti laiką besisupdamas gultuke. Lyg ir smulkmena, tačiau gyvenime gali labai praversti. Bet tai nereiškia, kad turėtumėte pulti pirkti šį daiktą iškart gimus vaikui. Juk naujagimio veikiausiai vis tiek į jį neguldysite. Todėl šį pirkinį galite atidėti, kol kūdikis kiek paaugs.
Aukšta kėdutė
Kurį laiką jums tikrai neprireiks maitinimo kėdės, todėl nesirūpinkite ja iškart, vos gimus vaikui. Maitinimo kėdutė labai paranki, kai norima pamaitinti kūdikį prie stalo. Bet kad tai įvyktų, pirmiausia vaikas turi išmokti savarankiškai sėdėti. Pirmaisiais mėnesiais, po gimimo, taip tikrai nenutiks, todėl turite pakankamai laiko rasti jums tinkamiausią maitinimo kėdutės modelį.