Pirmoko krepšelis ir mokykliniai reikmenys vyresniems: kaip apsipirkti racionaliai ir sutaupyti?

Mergaitė deda mokyklines priemones į kuprinę Evgeny Atamanenko | Shutterstock.com

Vaikus auginantys tėvai dažnai domisi, ką būtina turėti pirmokui, kiek ir kokių kanceliarinių priemonių jam prireiks, kokią sumą reikės skirti ruošiant vaiką mokslo metams ir t. t. Ne paslaptis, kad vaiko paruošimas mokyklai gali kainuoti net iki kelių šimtų eurų.

Taigi, kaip mokyklines priemones rinktis racionaliai, kad nenukentėtų tėvų piniginė?

Sudarykite mokyklinių reikmenų sąrašą

Protingai apsipirkti pavyks tik turint mokyklinių prekių sąrašą, antraip rizikuojate įsigyti nebūtinų pirkinių, o išlaidos gerokai išaugs. Dažnai pirkinių sąrašą „pakoreguoja“ ir patys vaikai: mokyklinių prekių mugėse dėmesį patraukia klijai su blizgučiais, lipdukai, lipnūs lapeliai, skaičiuotuvas ir kiti toli gražu ne patys būtiniausi pirkiniai, gerokai paploninantys tėvų piniginę.

Būtiniausių mokyklinių reikmenų sąrašus rasite internete, kartais juos pateikia mokytojai ar mokyklos administracija. Kai kada tam tikrų daiktų ar reikmenų pirkti apskritai neprireikia: juos galima rasti mokykloje.

Tikėtina, kad šiek tiek sutaupyti (ir pinigų, ir laiko) padės jau iš anksto sukomplektuoti pirmoko rinkiniai. Juos galima įsigyti ir internetu su pristatymu į namus, tad pavyks išvengti prekybos centrų apgulties.

Optimalus mokyklinių prekių kainos ir kokybės santykis

Atsispirkite pagundai pirkti tiek pigiausias, tiek ir brangiausias mokyklines prekes. Pigūs kanceliariniai reikmenys gali ne visiškai atlikti savo funkciją, greitai sulūžti; pirkti brangių kanceliarinių reikmenų (pavyzdžiui, prabangaus parkerio) taip pat neverta: vaikas gali jį pamesti. Taip pat brangios prekės nebūtinai bus aukščiausios kokybės ir tinkamiausios jūsų vaikui.

Pagalvokite, kurias kanceliarines prekes vaikas gretai sunaudos (pavyzdžiui, ploni sąsiuviniai), o kurias gali naudoti ir metų metais (pavyzdžiui, į kokybiškus flomasterius verta investuoti daugiau).

Atlikite namuose reviziją

Net jei namuose auga būsimasis pirmokas, tai dar nereiškia, kad jam teks pirkti viską nuo A iki Z. Gal vaikas turi pieštukų rinkinį, nuo priešmokyklinės grupės likusį penalą kitų kanceliarinių prekių, kurios sėkmingai tarnaus ir mokykloje?

Jei auginate vyresnius vaikus, prieš keliaudami pirkti mokyklinių prekių drauge susitvarkykite stalčius ir spinteles: tikėtina, kad pavyks rasti naujų arba dar puikiai naudojimui tinkamų kanceliarinių prekių, kurias vaikai galės naudoti patys arba perleisti jaunesniam broliui ar sesei. Taip ne tik pavyks sutaupyti, bet ir mažiau išmesite, taigi, prisidėsite prie zero waste idėjų puoselėjimo. Taip pat jau nuo pat mažų dienų mokykite vaikus mažiau vartoti ir labiau saugoti daiktus.

Neskubėkite įsigyti visų mokyklinių prekių: laukite išpardavimų

Viena vertus, norisi, kad vaikas jau keliautų į mokyklą turėdamas visus kanceliarinius reikmenis, kuprinę, sportinę aprangą ir t. t. Kita vertus, po rugsėjo 1-osios prekybos centruose prasideda mokyklinių prekių išpardavimas, tad jas galima įsigyti net su 70–80 proc. nuolaida (kai rugpjūčio mėnesį maksimali galima nuolaida – 40 proc.): prekybininkai nori atlaisvinti sandėlius. Taigi, visų prekių tikrai nebūtina įsigyti iki pradedant žingsniuoti į mokyklą: jei pakaks kantrybės ir mokinukas nejaus diskomforto, kad dar neturi visų reikiamų mokyklai daiktų, jei nesibaiminate, kad reikės rinktis ne tai, kas patinka, bet kas liko, galite išties ženkliai sutaupyti.

Uniformą patariama nusipirkti (užsisakyti) iš anksto.  Tiesa, jei mokykloje, į kurią keliaus būsimasis pirmokėlis ar vyresnis mokinys, dėvimos uniformos, jomis rekomenduojama pasirūpinti dar vasaros viduryje. Dažnai gamintojai sandėlyje neturi reikiamo dydžio uniformų, tad uniformą prireikia siūti pagal individualius matmenis, o užsakymai įgyvendinami tik per kelias savaites.

Galite paieškoti ir naudotų mokyklinių reikmenų bei daiktų

Ruošiant vaikus į mokyklą prireiks ne tik kanceliarinių prekių, bet ir kuprinės, jau minėtos uniformos, baldų (bent jau rašomojo stalo ir kėdės ar naujų vaiko kambario baldų) ir pan. Šie pirkiniai – vieni brangesnių, todėl skelbimų portaluose ar socialinių tinklų grupėse galite paieškoti, kas parduoda dėvėtą uniformą, kuprinę ar baldus. Pavyzdžiui, neretai už simbolinę kainą pavyksta rasti dar labai geros būklės daiktų ir baldų.

Susiję straipsniai

Moksleivių atostogos 2023-2024 mokslo metais

Moksleivių laukia rudens, žiemos (Kalėdų), žiemos ir pavasario (Velykų) atostogos, o mokslo metams pasibaigus prasidės vasaros atostogos.

Kaip užregistruoti vaiką į darželį?

Straipsnyje trumpai apžvelgiama priėmimo į darželius 5 didžiausiuose Lietuvos miestuose tvarka.

Ar sloguojantį vaiką galima leisti į darželį?

Sloga – bene dažniausia vaikų liga. Darželinukui suslogavus mamos nežino, ką daryti: ar leisti vaiką į darželį, ar likti su juo namie.