Pirmosios kūdikio Kalėdos: ką daryti, kad jos būtų įsimintinos?

Šeima namuose prie eglutės švenčia pirmąsias kūdikio Kalėdas Ivanko80 | Shutterstock.com

Jūsų kūdikis ką tik gimė ir laikote jį geriausia Kalėdų dovana? Arba galbūt netrukus artėja pirmasis mažylio gimtadienis? Bet kokiu atveju jo pirmosios Kalėdos – akimirka, kurią reikia švęsti. Taigi, kaip prisiminimus paversti ypatingais?..

Padėsime jums orientuotis perkant dovanas, planuojant šeimos vizitus bei derinant senas ir naujas tradicijas...

Dabartis

  • Įvyniotos staigmenos. Mažai tikėtina, kad jūsų kūdikis galės atidaryti savo dovanas ar net nuplėšti dailiai supakuotos dovanos kampą (o jei ir pavyks, tai, be jokios abejonės, įsikiš popierių į burną). Taigi dovanų pakavimas gali atrodyti šiek tiek bergždžias. Tačiau jums gali patikti pakuoti prisiminimus vaikui ir juos padėti po eglute, todėl, jei norite, žinoma, pakuokite. Šios Kalėdos yra apie jus ir naująją šeimą, kuriant prisiminimus kartu.
  • Nemėtykite pinigų naujausiems prietaisams. Jūsų kūdikiui nereikia naujausių elektroninių žaislų, didžiulių dovanų. Jam reikia meilės. Paaugęs, jis tikrai prašys ir naujesnio telefono ar daugiau dovanų. Kad dailiai atrodytų po eglute, reikia taisyklingos formos ir į šventinį popierių supakuotų dėžučių. Galite pasidairyti žaislų įvairiose išparduotuvėse ar tiesiog supakuoti naujai pirktus drabužėlius. Svarbu – emocingos nuotraukos.
  • Paprašykite draugų ir šeimos narių naudingų daiktų. Kas iš to, jei gausite tai, ką vaikas turi, arba ko jam apskritai nereikia?.. Jūsų šeima ir draugai tikrai įvertins pagalbą, patariant, kas bus naudinga vaikui ir ko jam gali prireikti. Kodėl gi nepasiūlius padovanoti įprastinių dalykų, net jei jie – nuobodūs ir kasdieniški (kojinės, sauskelnių dėžutė ar pan.) ar ypač naudingų (žieminis kombinezonas, paltukas ar pan.). Arba pagalvokite iš anksto ir paprašykite vos pora dydžių didesnių drabužių vasarai. Puiki dovana, kol vaikas toks mažytis, – ir pinigai jo taupomajai sąskaitai (sulaukus 18 metų, jis tikrai prisimins, iš kokių santaupų įsigijo pirmąją savo vairavimo pamoką).

Kurkite prisiminimus

Su kūdikiu susijusios dovanos – brangiausios 

Šiais metais sugalvokite savo dovanų idėjas – mieli niekučiai ar kalėdiniai papuošimai su mažylio rankytėmis ar pėdutėmis bus brangiausia dovana seneliams ir tetoms / dėdėms.

Pirmosios Kalėdos bus svarbios visada

Gera įprasminti vaikų augimo procesą, kol jie yra maži. Jau jiems paaugus bus gera matyti, kaip paaugo rankytės, pėdutės, ką jautėte, kai darėte šiuos atspaudus. Prisiminimai lydės visas jūsų Kalėdas nuo tada, kai į šeimą atėjo mažasis stebuklas. Savo rankose laikysite atspaudus, ir tomis akimirkomis, kai jie jau bėgios aplink jus, prisiminsite, kaip greitai bėga laikas...

Miela, bet nebrangi šventinė apranga

Nebūtinai nauja apranga

Tikriausiai norėsite ką nors nupirkti tobulai Kalėdų nuotraukai, bet tai nebūtinai turi būti nauja. Paprašykite atributikos paskolinti draugų, paieškokite išpardavimo grupėse socialiniuose tinkluose ar „antrų rankų“ portaluose.

Mažos detalės gali būti tobulos

Juokinga skrybėlė, megztukas, seilinukas su šiltu užrašu – net mažos detalės sukurs jaukų mažylio įvaizdį. Yra daugybė kitų šventinių daiktų, kuriuos tikrai turite namuose ir kurie padės išgauti tą nuostabią „instagraminę“ akimirką: šventinės lemputės, raudona kepuraitė, šventinis žaisliukas nuotraukoje atrodys nuostabiai. Beje, tokia nuotrauka gali atstoti ir įprastinį kalėdinį atviruką: nufotografuokite šventiškai atrodantį mažąjį arba įsiamžinkite kartu su visa šeima.

Tinka gauti, ne pirkti daiktai

Kartais apranga tikrai gali nekainuoti nė cento. Gal kur užsilikęs lankelis su elnio ragais? Marškinėliai su varpeliais? Galbūt tam tikros atributikos gausite kūdikių užsiėmimuose? Vyresni vaikai – darželyje?

Kam reikia kurti tobulumą?

Nekurkite tobulų Kalėdų

Kalėdos – tai paprastumas, jautrumas, emocijos ir prisiminimai. Norite tobulų Kalėdų? Bet juk namuose auga mažas vaikas, kurio priežiūra reikalauja tikrai daug laiko ir jėgų. Nedarykite švenčių tobulų, nes jūs turite šeimą, kuri jau savaime daro šventes tobulas.

Išsipurvinęs kūdikis – Kalėdų dalis

Kūdikis, išsipurvinęs košyte, jūsų nuovargis po bemiegių maitinimų, kūdikio irzlumas, galvojimas, ką pagaminti... Neapsisunkinkite savęs, leiskite įvykiams tekėti sava vaga, kitaip tas spaudimas ir barniai su antrąja puse suvalgys emociškai.

Pirmiausia nuotraukos, tada – mišrainė

Kalėdų dieną tiesiog pasidarykite keletą nuotraukų. Seneliai tikrai atveš baltosios mišrainės. Tegu pirmosios Kalėdos prasideda šviesiais prisiminimais, kad pažvelgę į šias ankstyvas dienas nuotraukose suprastumėte, kaip puikiai jums pasisekė pasitikti tėvystę.

Kurkite naujas tradicijas, tęskite senąsias

Jūsų vaikystės tradicijos

Pagalvokite apie tai, kuo mėgaudavotės vaikystėje per Kalėdas ir kokias tradicijas norėtumėte atkurti savo šeimoje. Galbūt prisimenate sausainius ir pieną Kalėdų Seneliui, morką šiaurės elniui ir filmą, kurį visada žiūrėdavote Kūčių vakarą?

Kurkite savo šeimos tradicijas

Nors jūsų vaikas dar mažas, tačiau pats metas pradėti kurti tradicijas, su kuriomis jis užaugs, ir kurias, tikėtina, pratęs suaugęs. Be to, pamatysite, kad jau po metų, dvejų, ūgtelėjęs, pats pradės jomis džiaugtis.

Linkime Kalėdų, kokių tikitės!

Linksmų, sveikų, nuotaikingų šių pirmųjų (antrųjų ar tolesnių) Kalėdų. Tegu jos būna kupinos malonių prisiminimų, kurie lydėtų amžinai. Mėgaukitės. Ir atraskite džiaugsmą smulkmenose. Juk mums, tėvams, jau vien vaiko šypsena – pati tikriausia šventinė dovana.

Apie Kalėdas su vaikais, dovanas, receptus ir gerą nuotaiką – čia:

Susiję straipsniai

Sluoksniuotos tešlos eglutės su kumpiu ir sūriu (receptas)

Kalėdų stalui ieškote paprasto, pigaus ir gražaus užkandžio, kurį valgys ir vaikai? Išbandykite šį receptą!

Sumuštinukai „Kalėdų eglutė“ šventiniam stalui (receptas)

Tereikės kelių iešmelių užkandžiams ir kasdienių sumuštinių ingredientus galima paversti mažytėmis stalo puošmenomis.

Kalėdų eglutės su šokoladu ant pagaliuko (receptas)

Skanios, dailios ir itin paprastai paruošiamos Kalėdų eglutės iš sluoksniuotos šaldytos tešlos tikrai papuoš šventinį stalą.