Planuojate įsigyti augintinį? Kviečiame žiūrėti naujausią „Tėvų darželio“ laidą! (1)

Žygis Stakėnas su sūnumi Pijumi ir augintine Rumba „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

„Tėvų darželio“ laidose savo įžvalgomis vis pasidalinanti Undinė Sofija nori šuniuko, tačiau jos tėvai Rūta ir Tadas dvejoja... Tokia situacija pažįstama daugeliui, tad pasikalbėjome apie augintinio įsigijimą, prašėme veterinaro Pauliaus Morkūno patarimų ir lankėmės gyvūnų prieglaudoje.

Vaikas nori augintinio! Kaip priimti teisingą sprendimą?

Vaiko empatija ir noras rūpintis silpnesniais už save yra natūrali raidos dalis, kuri paprastai ima ryškėti 4-5-aisiais gyvenimo metais. Šio amžiaus vaikai pradeda prašyti mažojo broliuko, sesutės arba naminio gyvūno.

Nepaisant to, augintinis yra didžiulis iššūkis, tad jo atsiradimas namuose turi būti itin gerai apsvarstytas - tėvams reikėtų suprasti, kad vaikas, žinoma, turėtų prisidėti prie gyvūno priežiūros, tačiau už jį atsakingi visuomet bus tėvai.

Veterinaro Pauliaus Morkūno teigimu, visai šeimai verta susėsti drauge, pasitarti, atsižvelgti į šeimos fizinį aktyvumą, mėgstamą laisvalaikį, patirtį auginant gyvūnus ir „susidėti visus pliusiukus ir minusiukus“.

Daugiau apie sprendimą priimti į šeimą augintinį ir patarimus įvairių naminių gyvūnų šeimininkams skaitykite:

Kaip įpratinti vaikus rūpintis augintiniu?

Veterinaro Paulius Morkūno žmonos Kristinos teigimu vaikus mokyti atsakingai rūpintis augintiniu reikėtų palaipsniui, po truputį, leidžiant jiems stebėti gerą tėvų pavyzdį:

Rūpestis gyvūnu yra itin svarbi pareiga, nes nesudėti žaislai erzina, o štai neišvestas šuo ar purviname narvelyje gyvenantis žiurkėnas kenčia. Vaikui svarbu paaiškinti, kad augintinis yra gyvas padaras, turintis fiziologinius poreikius, jaučiantis alkį, privalantis nueitį į tualetą, o taip pat ir jaučiantis, norintis bendrauti, žaisti.

Kokią naudą vaikams teikia augintiniai?

Moksliniai tyrimai rodo, kad buvimas su gyvūnais malšina stresą, ugdo emocinį intelektą. Naminiu gyvūnu besirūpinantis vaikas mokosi empatijos, atsakomybės, rūpestingumo, jis yra brandesnis ir labiau pasitiki savimi, jaučiasi reikalingas ir svarbus, nes šalia visuomet turi puikų draugą.

Šiuolaikinių technologijų laikais gyvūnas yra geriausia paskata atsitraukti nuo mūsų vaikų gyvenimą, atrodytų, užvaldžiusių ekranų. Naminių gyvūnų turintys vaikai yra fiziškai aktyvesni, o tai teigiamai veikia jų fizinę ir psichinę sveikatą, formuoja sveikos gyvensenos įpročius.

Eilė tyrimų rodo, kad nuo mažumės tarp gyvūnų augantys vaikai rečiau kenčia nuo alergijų bei astmos.

„Tėvų darželis“ kviečia paremti beglobius

Žygis Stakėnas drauge su sūnumi Pijumi apsilankė gyvūnų prieglaudoje „Lesė“ ir perdavė gyvūnų prekių parduotuvių tinklo „Kika“ dovanas! „Tėvų darželis“ drauge su „Kika“ ragina visus geros valios žmones paremti beglobius, juos aplankyti, o gal net priimti į savo namus!

Padėti gyvūnams galite ne tik juos priglausdami, bet ir savanoriaudami prieglaudoje, skirdami 1,2% paramą (tą galite padaryti iki liepos 1 d.), paremdami finansiškai arba daiktais.

Daugiau apie tai skaitykite:

„Tėvų darželis“ - šeštadieniais 9.30 val. per TV3. Laida kartojama pirmadieniais 9 val. per TV8. Visus laidos įrašus rasite „Tėvų darželio“ portale ir TV3play.lt

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Naujausi komentarai

  1. karinatam
    karinatam prieš 3 m.

    Linkėjimai "veterinarui" Pauliui nuo 3metų "kovinės" stafės ir 1,5mėn vaiko 🙂