Planuojate kūdikį? Nepavyksta pastoti? Vaisingumo problemos? Kviečiame konsultuotis forume! (52)

elenavolf | Shutterstock.com

Kūdikį planuojančias, negalinčias pastoti ar su vaisingumo problemomis susiduriančias poras kviečiame „Tėvų darželio“ forume užduoti klausimus gydytojai.

Daug metų kartu su nevaisingumo specialistais, konsultavusiais nevaisingas poras, dirbusi gydytoja Regina Žukauskienė atsakys į neraminančius ir aktualius klausimus visiems, kurie laukia taip išsvajoto  kūdikio.

Konsultacijų „Tėvų darželio“ forume remėjas – maisto papildai nėštumą planuojančioms moterims ir vyrams „Fertilgen“.

Nepavyksta pastoti. Kada vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju?

Medikų teigimu, sveika, apsisaugojimo priemonių nenaudojanti, reguliarius lytinius santykius turinti, jaunesnė nei 35-erių metų amžiaus moteris turėtų pastoti per metus. Jeigu nepavyksta pastoti per metus, vertėtų kreiptis į specialistus.

Jeigu moteris yra vyresnė nei 35-erių metų amžiaus arba jeigu yra žinoma/ įtariama, kad ji arba jos partneris turi vaisingumo problemų, serga/ sirgo ligomis, galinčiomis neigiamai paveikti vaisingumą, į specialistus vertėtų kreiptis anksčiau, praėjus 6 mėn.

„Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad susilaukti kūdikio tampa vis sunkiau poroms, peržengusioms 30, kai gali keistis tiek vyro spermos kiekybiniai ir kokybiniai parametrai, tiek ir moters produktyvumas, pavyzdžiui, mažėja kiaušialąsčių rezervas, t. y. tampa vis sunkiau subrandinti kokybišką kiaušialąstę, – apie nevaisingumą lemiančius veiksnius kalba gydytoja Regina Žukauskienė.

Kalbėdama apie dažniausias nevaisingumo problemas gydytoja  akcentuoja tam tikras vyrų ir moterų ligas. Dažniausiai nevaisingumui įtakos turi anatominės moters kūno sandaros problemos, pavyzdžiui, kiaušintakių atrezija ir kt., hormoniniai sutrikimai, medžiagų apykaitos sutrikimai, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, įvairūs uždegimai, įgimtos patologijos, policistinių kiaušidžių sindromas ir pan. Vyrai nevaisingumo problemų patiria dėl prastos spermos kokybės, aspermijos, varikocelės ir pan.

„Vaisingumui turi įtakos ir kiti faktoriai, – pabrėžia gydytoja. – Gyvenimo būdas šiuo atveju – taip pat svarbus, taigi reikėtų atsižvelgti ir į mitybą, kad ji būtų visavertė, įsivertinti patiriamą stresą, fizinio aktyvumo dažnumą, svorį, mat viena iš nevaisingumą lemiančių problemų gali būti ir antsvoris.“

Anot gyd. Žukauskienės, reikia turėti omenyje ir tai, kad, nepaisant visų medicinos galimybių ištirti ir rasti galimas nevaisingumo priežastis, dalis jų, apie 10–15 proc., vis tik lieka neaiškios. Tokie atvejai neretai priskiriami tiesiog prie porų nesuderinamumo.

„Statistika teigia, kad porų, neturinčių vaikų, daugėja po 2 tūkst. per metus, o apskritai su nevaisingumu susiduria 1 iš 6 porų, – akcentuoja gyd. Regina Žukauskienė. – Žinoma, viskas priklauso nuo nevaisingumo priežasties, tačiau šiandien, kai mokslo pažanga taip arti, nuolat įgyvendinamos naujos medicinos praktikos, atrandami ir pritaikomi vis nauji maistinių medžiagų kombinacijų ir vaistų, sprendžiančių sveikatos negalavimus, deriniai, galimybė pastoti ir išnešioti kūdikį tampa vis prieinamesnė.

Konsultacijos „Tėvų darželio“ forume. Kaip tai vyksta?

Viskas labai paprasta! Forumo temoje užduokite neraminančius ir aktualius klausimus, susijusius su nėštumo planavimu, sunkumais pastojant, nevaisingumo problemomis.

Gydytoja Regina Žukauskienė pasistengs į juos kuo išsamiau ir tiksliau atsakyti.

Konsultacijų tema veiks ir klausimus užduoti galite nuo balandžio 2 d. iki birželio 1 d.

Atsakymai į konsultacijų temoje užduotus klausimus yra informacinio pobūdžio ir negali būti prilyginami gydytojo konsultacijai.

„Tėvų darželio“ administracija pasilieka teisę ištrinti / perkelti į kitas forumo temas klausimus ar komentarus, nesusijusius su konsultacijų tema.

„Fertilgen“ – vaisingumo genas vyrams ir moterims!

Už galimybę konsultuotis „Tėvų darželio“ forume dėkojame konsultacijų temos remėjui - maisto papildams „Fertilgen“!

Moterims skirto produkto sudėtis sukurta taip, kad padėtų organizmui pasiruošti būsimam nėštumui, išspręstų su nevaisingumu susijusias sveikatos problemas.

Vyrams skirtas produktas – ypač stiprios sudėties, skirtas vyrams, kurie nori pagerinti savo vaisingumą, spermos kokybę, lytinę sveikatą.

„Fertilgen“ – pagalba porai susilaukti taip trokštamo kūdikio.

Susiję straipsniai

Genetiniai tyrimai planuojant nėštumą

Šiuo metu genetiniais tyrimais galima nustatyti net iki 500 skirtingų genetinių sutrikimų.

Kokia reali tikimybė pastoti mėnesinių metu?

Daugelis mūsų yra girdėjusios frazę, kad 7 dienos prieš mėnesines ir po jų yra nevaisingos. Tačiau ši taisyklė gali ir nepasitvirtinti.

Noriu greičiau tapti tėčiu: ką daryti?

Akivaizdu: norint greičiau susilaukti palikuonių, reikia reguliariai mylėtis (bent 2 ar 3 kartus per savaitę).

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  gintaleo prieš 1 sav.

  Tūla parašė:
  Suveskite į google "It start's with the egg pdf" , bus knyga, pirmas paieškos rezultatas, ją reikia angliškai perskaityti ir gal tai jums padės, ten daug rašo, ką i…

  Ačiū

 2. User has not uploaded an avatar
  Kristina 12 prieš 1 sav.

  Sveiki ar tikrai galima pastoti su viena keuside

 3. Gydytoja Regina Žukauskienė

  gintaleo parašė:
  Sveiki.
  Ką patarumėt papildomai išsitirti/padaryti, jei nepavyksta 7 kart IVF.

  Paparastai prieš atliekant dirbtinį apvaisinimą, paskiriami visi reikalingi tyrimai. Kadangi nežinau bendro vaizdo, sunku ką ir patarti. Reikėtų klausti vaisingumo specialistų, kurie jums atliko IVF procedūras. Pagrindinė rekomendacija, stengtis kiek įmanoma sveikiau ir aktyviau gyventi, periodiškai sekti kraujo tyrimus, įsivertinti bendrą sveikatą, vartoti antioksidantus, kurie stiprina bendrą sveikatą bei padeda formuotis sveikoms lytinėms ląstelėms. Ir tą turi daryti abu tėvai. Tai seniai nėra vien moters atsakomybėje, todėl būsimam nėštumui turi ruoštis tiek būsimas tėtis, tiek mama.

 4. Gydytoja Regina Žukauskienė

  Kristina 12 parašė:
  Sveiki ar tikrai galima pastoti su viena keuside

  Į šį klausimą jums galėtų atsakyti tik vaisingumo specialistas, atlikęs tyrimus ir įvertinęs jūsų būklę.

 5. User has not uploaded an avatar
  Lauritba prieš 3 d.

  Sveiki, buta pas ginekologę, darytas ultragarsas sake kaip ir viskas ok, noriu jusų paklausti ar atliekant ultragarsą ginekologe galejo matyti pvz ar kiausintakiai pratekami? Nes nzn galvoju gal bandyt darytis kiausintakiu pratekamuma. Taip pat dar nebuvau apsilankius pas endokrinologą ką planuoju padaryti, vyras atliko spermograma resultatai normospermija.pastoti nepavyksta daugiau nei metai