Plaukų kirpimas: dažniausi klausimai ir atsakymai

Visi žino, kad plaukus reikėtų periodiškai pakirpti, kad jie būtų gražūs ir sveiki. Vieni tiesiog pakerpa nušiurusius ar besišakojančius plaukų galiukus, kiti renkasi visiškai naują šukuoseną. Ką reikėtų žinoti prieš žengiant tokį svarbų žingsnį?
 
Kaip dažnai reikėtų pakirpti plaukus?
 
Viskas individualu ir priklauso nuo plaukų augimo greičio bei kirpimo modelio. Pavyzdžiui, trumpaplaukiai ar turintys vidutinio ilgio plaukus kirpimo salone turėtų lankytis kartą per mėnesį, nes, norint išlaikyti modelinį kirpimą, jį reikia nuolat atnaujinti. Bendra kirpėjų modeliuotojų rekomendacija – kirptis ne rečiau nei kas tris mėnesius.
 
Kaip dažnai kirpti ilgų plaukų galiukus?
 
Jeigu norite, kad plaukai butų sveiki ir neišsišakoję, trumpinti galiukus reikia reguliariai. Nesutariama, ar kirpti reikėtų vieną, ar keletą centimetrų. Šiuo atveju viskas taip pat labai individualu, nors paprastai užtenka nukirpti kartą per 1–2 mėnesius po 0,5–1 cm – tada plaukai atsigauna, sustiprėja, atrodo patraukliau. Stipresni plaukai mažiau nutriūšta, be to, jie dažniausiai ir greičiau auga, gražiau atrodo, todėl juos galima pakirpti ir rečiau.
 
Kaip plaukų struktūra susijusi su jų kirpimo dažnumu?
 
Šioks toks ryšys yra. Lygūs paslankūs plaukai yra ne tokie reiklūs priežiūrai, todėl apsilankyti kirpykloje galima ir rečiau. Jeigu plaukai ploni, reti (jų nėra daug arba yra galvoje nuplikusių vietų) ir sunkiai suformuojama šukuosena, kirpykloje reikėtų lankytis dažniau.
 
Kai plaukai stori, pasišiaušę, nepaklusnūs, juos prižiūrėti sunkiau. Tokiu atveju apsikirpti reikia bent kartą per 1–2 mėnesius.
 
Kada plaukus reikėtų kirpti dažniau?
 
Kaip minėta, plaukus reikia pakirpti reguliariai, tačiau didesnį dėmesį tam reikėtų skirti pavasarį ir rudenį. Pavasarį po žiemos mums trūksta vitaminų, nusilpsta visas organizmas, ir tai neigiamai veikia jūsų plaukus. Rudenį, po vasaros atostogų, plaukai paprastai labiau slenka, mažiau blizga, nes būna pavargę, nusilpę nuo saulės, sūraus jūros vandens. Tuomet jiems reikia kokybiškų plaukų priežiūros priemonių ir gero kirpimo.
Pakirpus plaukus, paprastai jie nustoja slinkti (išskyrus ligos atvejus), sustiprėja, atgauna natūralų žvilgesį.
 
Daug kas priklauso ir nuo pasirinktos kirpimo formos. Pavyzdžiui, mergina ar moteris mėgsta trumpus kirpčiukus, smarkiai iškarpytus plaukus ar trumpus plaukus apatinėje pakaušio dalyje – tuomet teks ateiti į grožio saloną dažniau.
 
Plaukų kirpimo dažnumas taip pat priklauso ir nuo to, kokias ir kaip dažnai naudojate plaukų priežiūros priemones. Tarkim, jeigu jūsų plaukai garbiniuoti ir jūs mėgstate juos tiesinti cheminiu būdu, dažnai naudojate karštą oro džiovintuvo srovę, kirptis reikėtų dažniau.
 
Naudojant kai kurias plaukų priežiūros priemones plaukai greičiau išsausėja, nutriūšta, netenka gyvybingumo, todėl verta juos pakirpti.
 
Taip pat patartina apsikirpti po persirgtos ligos, antibiotikų ar ilgo kitų vaisto vartojimo, gimdymo, didesnio streso ir pan., nes manoma, kad plaukuose „nusėda“ mūsų išgyvenimai ir blogos emocijos.
 
Yra klienčių, kurios labai prisižiūri, mėgsta dažnai keistis. Paprastai jos apsilanko kirpykloje kartą per mėnesį.
 
Ar kerpant plaukus reikia atsižvelgti į savaitės dienas?
 
Tai laikoma daugiau mistika ir burtais, tačiau pamėginti ir patikrinti galima.
 
Ką plaukų kirpimui reiškia kiekviena savaitės diena?

 

 • Pirmadienis - kartu su plaukais, jus paliks negeros emocijos, neišspręstos problemos ir visi negatyvūs dalykai, nutikę per pastarąsias dienas.
 • Antradienis - šią dieną kirpkite plaukus, jeigu esate prislėgtos nuotaikos, jus kamuoja nuovargis ir dienų pilkuma. Puiki diena plaukų dažymui.
 • Trečiadienis - rinkitės šią dieną naujai šukuosenai, jei siekiate gyvenimo įvairovės, jei norite įsigyti naujų draugų, keliauti, patirti naujų įspūdžių.
 • Ketvirtadienis - pati palankiausia plaukų kirpimui diena. Padės prisijaukinti sėkmę, didinti jūsų populiarumą, pagerinti santykius su artimaisiais.
 • Penktadienis - tiems, kurie nusprendė kardinaliai pakeisti savo išvaizdą ir gyvenimo būdą. Jeigu didesnių pokyčių neplanuojate, penktadienį geriau nesikirpti.
 • Šeštadienis - kirpimas padės atjaunėti, atsinaujinti, o be to pasikirpus plaukus bus nuimta dalis karminių nuodėmių.
 • Sekmadienis - vienintelė diena, kuomet nerekomenduojama kirptis plaukų – tikima, kad taip pakirpsite sparnus savo sėkmei ir likimui. Tačiau jeigu pastaruoju metu jus užklupo nesėkmių ruožas, kaip tik galima pabandyti pakeisti likimą - gal sėkmė pas jus sugrįš.

 
Kaip su plaukų augimu susijusios mėnulio fazės?
 
Sodininkai ir daržininkai jau seniai žino, kad sodinant augalus reikia atsižvelgti į mėnulio fazes, tačiau yra manančių, kad tai daro įtaką ir mūsų plaukams. Kerpant plaukus esant tam tikrai mėnulio fazei, jie geriau augs, o netinkamos fazės metu - augs lėtai, atsiras kitokių plaukų problemų. Taigi teigiama, kad geriausia yra kirpti plaukus mėnuliui pilnėjant - tuomet jie geriau ataugs. Nerekomenduojama kirpti plaukų mėnuliui dylant - gali pradėti šakotis plaukų galiukai, plaukai pradėti slinkti, be to, sulėtės jų augimo greitis. Tačiau jei norite, kad plaukai pakeistų savo savybes, pavyzdžiui mažiau veltųsi, nustotų lūžinėti ar slinkti, kaip tik eikite į kirpyklą mėnuliui dylant. Nepatartina plaukus kirpti jaunaties metu, nes jus gali apleisti jėgos ir sveikata.
 
Ir dar keli prietarai bei patarimai...
 

 • Teigiama, kad plaukų negalima kirpti vadinamosiomis „satanistinėmis mėnulio dienomis“ (9, 15, 23 ir 29 pagal mėnulio kalendorių), taip pat ir per saulės arba mėnulio užtemimus. Po tokių procedūrų galima susirgti arba, kaip sakydavo senovėje, „nukirpti atmintį ir protą“.
 • Nukirptų plaukų negalima mesti į vandenį – tuomet iki gilios senatvės turėsite sveikus ir purius plaukus.
 • Nepatikėkite savo plaukų pirmam pasitaikiusiam kirpėjui. Atėję į kirpyklą, pamatote surūgusį kirpėjo veidą? Darbuodamasis žirklėmis jis skundžiasi gyvenimu, piktai atsiliepia apie aplinkinius? Ar tiesiog "ne prie širdies"? Atsisakykite šito kirpėjo, rinkitės kitą. Apsikirpus pas negatyviai nusiteikusį kirpėją, naujoji šukuosena neatneš džiaugsmo, kirpimas atrodys nevykusiai, plaukai bus nepaklusnūs. Jei norite, kad plaukai būtų purūs ir lengvi, prie savo plaukų leiskite prisiliesti tik kirpėjui, trykštančiam optimizmu. Taip pat manoma, kad kuo vyresnio amžiaus kirpėjas, tuo stipresnė jo įtaka jūsų gyvenimui. Savarankiškoms asmenybėms, įpratusioms savo problemas spręsti pačioms ir nemėgstančioms, kai kas nors trukdo tai daryti, reikėtų rinkis savo amžiaus arba jaunesnį meistrą. Jei jūsų nesėkmių laikotarpis dėl nesuprantamų priežasčių pernelyg užsitęsė, verta apsilankyti pas brandaus amžiaus ir gerai žinomą meistrą, net jeigu jo paslaugos ir labai brangiai kainuotų.
 • Jokiu būdu nekirpkite plaukų, jeigu esate blogos nuotaikos. Pirmiausia reikia atsigauti po streso ir nusiraminti, o tik paskui eiti į kirpyklą. Kirpimas, padarytas tuomet, kai esate blogos nuotaikos, gali užprogramuoti jus nesėkmių ir nemalonumų periodui.
 • Negalima plaukų kirptis patiems. Gal tai tik prietaras, bet... Kad ir koks stiprus bei valingas būtų žmogus, jam labai sudėtinga pačiam ištaisyti savo biolauko deformaciją, nes tai jis atlieka tokia pačia savo deformuota energija. Po tokio savarankiško kirpimo energija nepasipildys, o bus nusekusi. Jausitės pavargę, netekę jėgų.
 • Geriau, kai kerpa tos pačios lyties žmogus. Kirpimo metu keičiasi eterinis, astralinis ir mentalinis biolaukai, todėl mes lengvai pasiduodame svetimai įtakai. Taigi, jeigu ateisite pas kitos lyties kirpėją, tai gali atnešti nemalonumų asmeniniame gyvenime.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!