Pleiskanų luobelė ant galvos („Lopšio kepurė“) (47)

Taip vadinama „lopšio kepurė“ yra gelsvų, į žvynelius panašių, pleiskanų luobas. Šios pleiskanos atrodo negražiai, tačiau pavojaus nekelia. Jeigu tavo mažylis jų turi, jo galvytės oda pasidengia gelsvų riebalinių žvynelių luobu, kuris susidaro dėl to, kad galvos riebalinės liaukos gamina per daug sekreto ir užkemša poras.

Paprastai kūdikio jos neerzina, tačiau sunkesniu atveju jam gali šiek tiek niežėti. Geltonos pleiskanos dažniausiai atsiranda pirmaisiais gyvenimo mėnesiais ir išnyksta savaime per kelis mėnesius, beveik visada – iki mažylio pirmojo gimtadienio.

Jei nori, gali jas švelniai nuvalyti. Patepk galvytės odą kūdikiams skirtu aliejuku arba alyvuogių aliejumi, palauk, kol jis įsigers ir žvyneliai atsisluoksniuos, tada pirštais, frotiniu rankšluosčiu arba minkštu šepečiu juos pašalink.

Naujausi komentarai

 1. milda1
  milda1 prieš 1 m.

  zemynazemyna parašė:
  jau supratau nes visai velnias nenori nykti

  Na ar atsikratete luobu nuo galvytes?

 2. Balta moteris
  Balta moteris prieš 1 m.

  Nežinau sutapimas ar ne, bet vos tik išmečiau Johnsons šampūniuką, luobas nebesidarė!

 3. milda1
  milda1 prieš 1 m.

  Balta moteris parašė:
  Nežinau sutapimas ar ne, bet vos tik išmečiau Johnsons šampūniuką, luobas nebesidarė!

  Gal netiko sampunas uz tat taip ir daresi

 4. Balta moteris
  Balta moteris prieš 1 m.

  Ne iš vieno žmogaus girdėjau kad J&J yra baisi chemija, reklamuojama ir kišama jau nuo GN. Galvojau nepakenks lašelis kartą savaitėj... deja. Ir aliejukai, skirti odai drėkint, realiai ją tik dar labiau sausina. Geriausia tepti saulėgrąžų aliejum paprasčiausiu. Taip ir akuśerės Anglijoj sakė, baikit su ta chemija. O ir kainos jų, vieno svaro parduotuvėse 400ml buteliai po svarą tekainuoja, o dar kiek reklamoms sukišta...

 5. milda1
  milda1 prieš 1 m.

  Balta moteris parašė:
  Ne iš vieno žmogaus girdėjau kad J&J yra baisi chemija, reklamuojama ir kišama jau nuo GN. Galvojau nepakenks lašelis kartą savaitėj... deja. Ir aliejukai, skir…

  Tikra teisybe,daug kas sako ,kad chemija.Uz tat ir reklamuoja gal ta kosmetika daznai.Nes jau kur gera ir reklamos mazai kur pamatysi.