Pogimdyminė depresija: būtina apie tai kalbėti

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 49-ąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas, tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.
Šį kartą studijoje bendraujame su buvusia radijo laidų vedėja, renginių organizatore, mama Raminta Vyšniauskaite bei šeimų konsultante, konferencijos „Tėvai ryšyje“ sumanytoja Renata Cikanaite.
Laidos vedėjas šypsosi ir sako, kad ruduo – svajonių metas. Tačiau nostalgiška pradžia išplėtoja skaudžią temą: kalbame apie vaikui gimus užklumpančią depresiją ir po jos lydinčias pasekmes bei tėčio vaidmenį šeimoje.
Plačiau skaitykite:
Raminta Vyšniauskaitė: „Sau pogimdyminę depresiją įvardijau aiškiai“
Raminta atvirai prisipažįsta, kad ji pati savo kailiu patyrė visą pogimdyminės depresijos siaubą. „Mano atveju buvo garsiai įvardinta, kad yra pogimdyminė depresija, ir aš tai įvardinau ir sau, ir su specialistais.“ Raminta šiandien apie pogimdyminę depresiją kalba garsiai, nes pačios praeitas kelias buvo sunkus. „Aš labai greitai supratau, kad pati nesusitvarkysiu, ir reikia kreiptis į specialistus. – Viskas nutiko 2–3 dienos po to, kai gimė mano vaikas“, – sako moteris.
Raminta Vyšniauskaitė, Simonas Urbonas, Renata Cikanaitė
Moteris turi savęs paklausti, kodėl jai reikia vaikų
Šeimų konsultantė Renata Cikanaitė sako, kad moteriai svarbu savęs paklausti, kodėl ji apskritai gyvenime nori vaikų, kam jie reikalingi. „Galbūt vaikas reikalingas, kad tu išpildytum kažkokią misiją“, – specialistė vardija, kad tai svarbu žinoti dar prieš motinystę, nes bus aišku, kokią svarbą tam suteiksi. Anot R. Cikanaitės, galbūt moteriai vaikas reikalingas, nes ji tiesiog nori sukurti šeimą, nori kažkam padovanoti gyvenimą, vadinasi, ji nebus stipriai prisirišusi prie bet kokių vaiko raidos šuolių.
Plačiau skaitykite:
Pogimdyminės depresijos priežastys
R. Cikanaitė sako, kad tarp svarbiausių priežasčių, kurios galėtų sąlyginai įtakoti pogimdyminę depresiją, – tai, pavyzdžiui, gimdymas, kuris buvo ne toks, kokio moteris tikėjosi, jausmai labai stiprūs, kurie aplanko, kai moteris jaučiasi sutrikusi, neužtikrinta savo jėgomis, taip pat aplinka, kuri labai nepalaiko, pavyzdžiui, kai moteris lieka viena ar jaučiasi, „kad tai tapo jos vienos reikalas“.
Apie pogimdyminę depresiją, sunkų etapą po gimdymo, pagalbą ir atsitiesimą kalbamės su Raminta Vyšniauskaite ir Renata Cikanaite „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:
„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
02:36 – pogimdyminė depresija
14:50 – mamos bendrystės grupės
23:13 – pogimdyminės depresijos priežastys
32:03 – vaikų auginimo įpročiai
40:07 – pogimdyminės depresijos įtaka santykiams
47:01 – tėčiai su vaikais
50:53 – reikia kalbėti apie tėvystę
Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!
Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.