Prie Kalėdų stalo nenuobodžiausime: 10 įdomiausių žaidimų ir veiklų visai šeimai

Tėtis su vaikais žaidžia žaidimus prie eglutės DGLimages | Shutterstock.com

Kūčios ir Kalėdos – susikaupimo, ramybės ir buvimo su šeima metas, tačiau visas 3 dienas vien sėdėti prie šventinio stalo – nuobodu, ypač mažiesiems šeimos nariams.

Todėl dalijamės smagių žaidimų ir kitų nuotaikingų veiklų idėjomis.

O kokius žaidimus jūs žaidžiate per šv. Kalėdas? Pasidalykite komentaruose!

1. Šventinis protmūšis arba viktorina

Puikus būdas patikrinti, kaip gerai šeimos nariai susipažinę su šventinėmis tradicijomis – surengti protmūšį arba viktoriną. Jums internete iš anksto reikės paieškoti informacijos ir paruošti klausimus. Nevenkite klausimų apie keisčiausias ar įdomiausias kalėdines tradicijas bei jų kilmės šalis – paprastai tokie klausimai sulaukia labai daug dėmesio, taip pat sugalvokite lengvesnių klausimų (pavyzdžiui, kiek dienų trunka adventas, kiek patiekalų turėtų būti ant Kūčių stalo ir pan.), į kuriuos galėtų atsakyti vaikai.

Tam, kad azartas būtų dar didesnis, galite teisingai į klausimą atsakiusius žaidėjus apdovanoti mažomis dovanėlėmis, pavyzdžiui, duoti po imbierinį sausainį ar saldainį, o protmūšio / viktorinos nugalėtojui paruoškite didesnį prizą.

2. Žaidimo „Kas aš toks?“ kalėdinė versija

Zaidimas Kas as toksViktoriia Hnatiuk | Shutterstock.com

Vienas populiariausių užstalės žaidimų – „Kas aš toks?“ Kiekvienas žaidimo dalyvis sugalvoja ir kitam dalyviui (žinoma, jam nematant) ant kaktos užklijuoja popierėlį / lipduką su kokiu nors su šventėmis susijusiu personažu (tai gali būti Kalėdų senis, sniego senis, elnias, snieguolė ir kt.). Žmogus, ant kurio kaktos – popierėlis, spėlioja užduodamas klausimus, į kuriuos kiti žaidėjai gali atsakyti tik „taip“ arba „ne“. Kitaip tariant, kiekvienas žaidimo dalyvis turi atspėti, koks jis personažas.

Beje, sukdami antrą ratą, jei fantazija išsektų, galite sugalvoti nebūtinai su Kalėdomis susijusių personažų.

3. Kalėdų eglutės statymo varžybos

Kaledu eglutes statymo varzybosAndrew Glushchenko | Shutterstock.com

Jei namuose turite popierinių ar plastikinių puodelių (geriausiai tiks žali, bet galima naudoti ir kitokius turimus), surenkite kalėdinės eglutės statymo varžybas.

Žaidimo taisyklės – paprastos: per 1 minutę kiekvienas šeimos narys viena ranka turi pastatyti kuo aukštesnę Kalėdų eglutę ir pasistengti, kad ji nenuvirstų. Laimi didžiausią ir tvirčiausią eglutę pastatęs šeimos narys.

4. Kalėdinės eilės arba istorija

Kaledines eiles ir istorijosYuganov Konstantin | Shutterstock.com

Jei tarp šeimos narių ar svečių nestinga kūrybiškų žmonių, galite kurti kalėdines eiles arba istoriją.

Nusprendus kurti eilėraštį reikėtų ant popieriaus lapo užrašyti po 2 eilėraščio eilutes. Tuomet lapas, kad kiti nepamatytų, užlenkiamas ir siunčiamas toliau.

Analogiškai kiekvienas turi parašyti po 2 kalėdinės istorijos sakinius. Tam, kad žaidimo dalyviams nepristigtų idėjų ir istorija būtų rišlesnė, galima duoti tam tikrus raktažodžius, iš kurių po 1–2 kiekvienas turės panaudoti (pavyzdžiui, Kalėdų senis, eglutė, fejerverkai, maišas, degėsiai, tortas, šuo, kojinė ir t. t.). Mažyliams, kurie dar nemoka rašyti, turėtų padėti vyresnieji.

Perskaičius eilėraštį arba istoriją juokas ir gera nuotaika – garantuoti visam vakarui!

5. Kalėdinis lobis arba žaidimas „šilta – šalta“

Paslėpkite kokį nors Kalėdų simbolį (žaisliuką, pliušinį elnią, nykštuką ir kt.) ir paeiliui kiekvienas iš šventės dalyvių turi eiti to daikto ieškoti, o kiti sako, ar ieškoma tinkamoje vietoje (šilta), ar ne (šalta).

Galima ir dar viena žaidimo versija – namuose galima prislapstyti kokių nors žaisliukų, popierinių elniukų ar net šventinių skanumynų, o vaikai turi juos surasti. Laimi suradęs daugiausiai jų. Vėlgi vienus daiktus galima paslėpti tiesiog „ant akių“, kad juos lengvai rastų mažiausi šeimos nariai, kitus – įgrūsti giliau spintoje (žinoma, šią versiją žaiskite, jei nesibaiminate, kad vaikai paieškų procese aukštyn kojomis apvers visus namus).

6. Saldainių estafetė

Šiam žaidimui reikės: 2 porų kumštinių pirštinių, 2 indų / kalėdinių kojinių, pripildytų saldainių su popierėliais.

Geriausia, jei žaidimą žais bent 10 asmenų, bet jų gali būti ir mažiau (svarbiausia – lyginis skaičius). Suskirstykite visus šventėjus į 2 komandas. Kiekvienas iš komandos žaidėjų bėga prie stalo, užsimauna kumštines pirštines, pasiima iš indo siauru kakleliu ar kalėdinės kojinės saldainį, jį išvynioja, suvalgo, bėga atgal ir estafetę perduoda kitam. Laimi komanda, greičiau įvykdžiusi užduotį.

7. Sniego senio piešimas užrištomis akimis

Sniego senio piesimasPixel-Shot | Shutterstock.com

Paimkite popieriaus lapą, pritvirtinkite jį prie segtuvo, žaidimo dalyviui užriškite akis ir liepkite flomasteriu nupiešti sniego senį: 3 skirtingo dydžio apskritimus, tuomet sagas, akis, nosį, kepurę-kibirą, šluotą, rankas-pagaliukus. Laimi tas žaidimo dalyvis, kuriam užrištomis akimis pavyko gražiausiai nupiešti sniego senį.

8. Eglutės puošimas

Šiam žaidimui reikės bent 2 suaugusiųjų ir 2 vaikų (kuo vaikų daugiau, tuo geriau).

Paruoškite vaikams folijos rutuliukų, popieriaus skiautelių, blizgučių, kaspinų ir kt., klijų bei lipnios juostos ir tegul jie puošia suaugusįjį, t. y. „eglutę“. Nepamirškite nominacijų bei apdovanojimų.

9. Žaidimas „Išpakuok kalėdinę dovaną“

Ispakuok kaledine dovanaEvgeny Atamanenko | Shutterstock.com

Šiam žaidimui prireiks: kepurės, pirštinių (geriausia storų kumštinių), žaidimų kauliuko, dovanos / kelių dovanų bei jų pakavimo priemonių.

Dovaną reikia supakuoti panaudojant kuo daugiau dėžučių ir popieriaus. Tuomet žaidėjai paeiliui meta kauliuką. Tas, kuris pirmasis išmeta 6 akis, greitai maunasi pirštines, kepurę ir pakuoja dovaną. Kauliukas vėl perduodamas kietiems žaidėjams ir kol pirmasis pakuoja, kiti vėl bando išmesti 6-tą. Kai tik iškrenta 6, pirmasis žaidėjas perduoda šį skaičių išmetusiajam pirštines bei kepurę, o pats su kitais vėl meta kauliuką. Dovaną gauna spėjęs ją išpakuoti žaidimo dalyvis.

10. Šventinis koncertas arba karaokė

Sventine karaokegpointstudio | Shutterstock.com

Surenkite šventinį koncertą arba karaokė vakarėlį. Tegul kiekvienas šeimos narys pasipuošia karnavaliniais kostiumais ar įvairiais aksesuarais (skrybėle, ilgomis pirštinėmis, juokingais akiniais ir kt.) bei atlieka pasirinktą dainą. Tam, kad „atlikėjui“ būtų drąsiau, galima įjungti originalią dainos versiją, tad jis galės dainuoti kartu.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.