Prieškambario idėjos, kurios jaukiai užpildys namus

Stilingas prieškambaris New Africa | Shutterstock.com

Prieškambaris – kur kas svarbesnė buto dalis, nei mums gali atrodyti. Juk būtent jis „pasitinka“ mus po sunkių dienos darbų. Be to, šį vaizdą pamato svečiai, vos tik įžengę pro namų duris. Ir visai nesvarbu, didelis ar mažas, – jis visada padaro pirmą (o tai reiškia – svarbiausią) įspūdį.

Norite, kad jūsų prieškambaris atrodytų įdomiai ir trauktų akį? Padarykite jį stilingą – tokį, koks jus pačius žavėtų. Juk niekas nesuteikia tiek informacijos apie žmogų, kaip jo gyvenamoji erdvė, tiesa?

Įmontuokite kabliukus

Kabliukai – smulkmena, bet be galo svarbi. Įmontuokite juos prie savo namų durų, ir pamatysite, kaip jie gali pasitarnauti! Visų pirma, atvykę svečiai ant jų mielai pakabins savo lietpalčius, be to, jiems nereikės blaškytis ieškant vietos, kur pasidėti skėtį ar rankinuką. Antra, tai nuteiks maloniai – sudarysite įspūdį, tarsi iš anksto pagalvojote apie svarbius vizitus ir jiems pasiruošėte.

Kabliukaiwavebreakmedia | Shutterstock.com

Patarimas

Tik neprigrūskite drabužių ant kabliukų. Tai praktiška stiliaus detalė. Be to, jūs tikrai nenorite, kad jūsų paltai nukristų atėjusiems svečiams ant galvų.

Kėdė arba suoliukas

Šis iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas baldas yra visiškai nepakeičiamas prieškambaryje. Atrodytų, kam reikia kėdės prie lauko durų? Ogi tam, kad svečiai galėtų patogiai įsitaisyti ir ramiai nusiauti batus. Paprasta, bet genialu, tiesa? Ir tam visai nereikia daug vietos – užteks vos vieno kvadratinio metro!

Suoliukas prieskambaryjeNew Africa | Shutterstock.com

Išbandykite įdomius tapetus

Norite, kad prieškambaris atrodytų įdomiai? Pasirūpinkite drąsių spalvų arba įdomių geometrinių raštų tapetais. Taip pat galite pakabinti ir porą paveikslų arba plakatų. Biudžetas visai nedidelis? Tiesiog nudažykite sienas ryškiomis, jums patinkančiomis spalvomis – suteiksite erdvei nuotaikos ir gyvybingumo.

Sienos tapetasRosapompelmo | Shutterstock.com

Naudokite stilingą kilimėlį

Kilimėlis – neatsiejama prieškambario dalis. Ir ne vien todėl, kad į jį valomės batus. Linksmas, drąsus, nuotaikingas arba santūrus ir griežtas – bet kokiu atveju jis suteiks erdvei reikiamo „cinkelio“. Rinkdamiesi jį, nepamirškite svarbaus niuanso: geriau pirkite tokį, kurį būtų lengva valyti. Ateityje tikrai ne kartą sau padėkosite.

Kilimelis prie duruUrsula Page | Shutterstock.com

Lentyna – stilingas ir praktiškas atributas

Pakabinkite lentyną. Galėsite laikyti joje raktus, laiškus, kosmetiką. Ir tai neužims daug vietos. Lentyna gali būti su įmontuotais kabliukais, asimetrinė arba pakabinama – viskas priklauso nuo jūsų skonio ir fantazijos. Be to, ji suteiks ir vizualų efektą: padės maksimaliai išnaudoti sienų erdvę ir išvengti tuštumos pojūčio prieškambaryje.

Lentyna prieskambaryjeNukTD | Shutterstock.com

Pasakykite „taip“ šviestuvui

Didelis šviestuvas gali nulemti patalpos vaizdą – padaryti ją vizualiai aukštesnę, didesnę. Drąsus pakabinamas ar modernus šviestuvas taip pat padarys įsimintiną ir ryškų įspūdį. Pasirinkę tinkamą daiktą nustebsite, kaip stipriai gali paveikti interjerą ši, atrodytų, nereikšminga detalė. Galite įsigyti ir toršerą – prieškambaryje jis atrodys išties stilingai.

Sviestuvas prieskambaryjeVladeep |  Shutterstock.com

Staliukas-konsolė

Tai puikus baldas prieškambaryje. Jei tik prieškambario dydis leidžia, nepraleiskite galimybės įterpti šį nedidelį staliuką. Idealus variantas – staliukas-konsolė su lentynėle arba stalčiais. Galėsite pasidėti raktus, rankinuką ar kvepalus – viską, ko tik reikės išeinant pro duris. Išskirtinei atmosferai sukurti galite padėti ant jos kvapnią žvakę, smilkalų arba gražią dekoraciją. Tai akimirksniu suteiks prieškambariui jaukumo.

Staliukas prieskambaryjeNew Africa | Shutterstock.com

Pasirūpinkite batų lentyna

Prie jūsų įėjimo durų nuolat kaupiasi kalnai batų? O kaip yra su krepšiais ir skėčiais? Daiktų grūstys matomoje vietoje atrodo itin neestetiškai. Pasistatę batų dėžę, sugrąžinsite prieškambariui erdvumo pojūtį ir nebeužkliūsite eidami pro šalį. Atminkite: minimalizmas šioje buto vietoje yra itin svarbus.

Batu lentyna prieskambaryjeNew Africa | Shutterstock.com

Pakabinkite veidrodį

Didelis veidrodis prie išėjimo – ne tik praktiškas, bet ir estetiškai teisingas sprendimas. Pakabinę jį, galėsite ne tik pasižiūrėti, ar viskas tvarkoje, kaskart išeidami pro duris, bet ir vizualiai padidinsite erdvę. Be to, prieškambaris atrodys gerokai šviesesnis. Tai ypač aktualu, jei ši erdvė yra atokiau nuo natūralios šviesos.

Veidrodis prieskambaryjeNew Africa | Shutterstock.com

Vazonai

Įneškite gyvybės į prieškambario erdvę – pagyvinkite ją vazonu arba dviem (arba trimis, keturiais!). Patalpa, kurioje yra augalų, atrodo gyvesnė, šviesesnė, pozityvesnė. Norite ryškesnio akcento? Pasirinkite stilingą, spalvingą augalų stovą. Galite jį pakabinti arba padėti ant grindų. Gėlės tikrai pakels nuotaiką kaskart įžengus pro namų duris!

Augalai prieskambaryjeJoe Hendrickson | Shutterstock.com

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.