Rankų darbo kalėdinės dekoracijos: šventėms ruošiamės kartu su vaikais!

Tėtis su vaikais ruošia kalėdinius sausainius Lucky Business | Shutterstock.com

Kalėdos jau čia pat, o jūs dar neturite šventinių dekoracijų? Baiminatės, kad nespėsite papuošti namų, nes šis procesas atrodo sudėtingas, atimantis daug laiko?

Turime džiugią žinią: parinkome tokias kalėdinių dekoracijų idėjas, kurias pagaminti neužtruksite, o rankų šiluma puošti namai įsimins ilgam.

Lieka tik pakviesti į pagalbą vaikus: šventėms ruoškitės kartu!

#1. Kabančios snaigės

Kaledines snaigesRoza_Sean | Shutterstock.com

Lauke nesninga? Bet gali snigti jūsų namuose! Susikurkite nuostabią žiemišką atmosferą vos per pusvalandį. Tiesiog prikabinkite pirktų arba savo rankomis iškirptų snaigių prie šviestuvo (taip pat galite priklijuoti ant lubų). Įdėję minimalias pastangas, gausite visą pusnį džiaugsmo!

Jums prireiks:

 • medinių arba popierinių snaigių (gali būti tiek balto, tiek blizgaus popieriaus);
 • siūlo;
 • medžiagos kaspinėliams (pagal skonį ir poreikį). 

#2. Šviečiantis butelis

Svieciantys buteliai KaledosFotoHelin | Shutterstock.com

Kam išmesti, jei galima suteikti antrą gyvenimą? Investavę vos 15 minučių savo laiko, gausite originalią, jaukią, šventinę dekoraciją. Atkreipiame dėmesį, kad šis butelis nėra paprasta girlianda. Tai stebuklinga lempa, kurią patrynus gausite savotišką džiną: neužmirštamą romantiką, šventinę atmosferą ir tikrą kalėdinę pasaką... 

Jums prireiks:

 • tuščio vyno butelio;
 • mažos plonos girliandos (ir baterijų).

Kaip gaminti:

 1. palaikykite vyno butelį po šiltu vandeniu;
 2. nulupkite nuo butelio etiketes;
 3. įdėkite į vidų ploną, nedidelę girliandą;
 4. įžiebkite ir mėgaukitės pasakiška atmosfera.

#3. Aromatingi apelsinai

Papuosimai su apelsinaisPapuosimai su apelsinais KaledomsNew Africa | Agnes Kantaruk | Shutterstock.com

Ši dekoracija ne tik džiugins akis, bet ir pamalonins nosį nuostabiu aromatu. Papuoškite apelsinus gvazdikėliais ir išdėliokite po kambarį, kad kvepėtų. Norite dar gilesnio aromato? Išskaptuokite vaisių ir įdėkite į jį žvakę. Gausite ne tik palaimą akims ir nosiai, bet ir jaukią, šventinę namų šilumą.

Jums prireiks:

 • apelsino;
 • gvazdikėlių;
 • arbatinės žvakės (pagal poreikį).

#4. Natūrali žiemos puokštė

Ziemos puoksteFuzullHanum | Shutterstock.com

Puiki žiemiška dekoracija, vertinantiems gamtą ir natūralumą. Ją nesunkiai sukursite iš visko, ką rasite miške: šakelių, kankorėžių, žiemos uogų... O jei kils noras, galite net nuspalvinti savo puokštę balta akvarele arba blizgiais dažais.

Jums prireiks:

 • šakelių;
 • kankorėžių;
 • žiemos uogų;
 • kitų pasirinktų komponentų;
 • baltos akvarelės arba blizgių dažų (nebūtina). 

#5. Stiklinis žibintas

Stiklinis zibintasMarina Grau | Shutterstock.com

Šį šviečiantį stebuklą galite pasidaryti iš (beveik) bet kurio stiklinio indo: vazos, žvakidės, taurės ar net stiklinės! Tiesiog įdėkite į jį pagrindą (gali būti smėlio, akmenukų, riešutų, kankorėžių ar džiovintų apelsinų pagrindas) ir žvakę. Uždekite ir mėgaukitės jaukia šiluma, kuri šildys širdį, džiugins visą šventinį laikotarpį.

Jums prireiks:

 • stiklinio indo;
 • žvakės;
 • pasirinkto pagrindo pagal skonį ir poreikį.

#6. Magiškas miškas iš popieriaus

Dekoracijos is popieriausCarlos G. Lopez | Shutterstock.com

Šis magiškas miškas – tai ne tik puiki, savo rankomis pagaminta kalėdinė dekoracija, bet ir nuostabus būdas linksmai leisti laiką kartu su vaikais. Juk šventinių dekoracijų ruošimas − tai nepamirštamos akimirkos, kurių jūsų atžalos ilgai nepamirš. Prasmingas laikas kartu ne tik suartina šeimą, bet ir skatina veikti drauge kaip tikrą komandą!

Jums prireiks:

 • balto popieriaus;
 • pieštuko;
 • trafareto;
 • žirklių;
 • geros nuotaikos.

#7. Kalėdiniai sausainiai

Kalediniu sausainiu gamybaKalediniai sausainiai ant eglutesFlotsam | anastasiyaand | Shutterstock.com

Šventinių meduolių kepimas – graži šeimos tradicija, dvelkianti namų jaukumu ir mylimų rankų šiluma. O jau tas jų puošimas ir spalvinimas... Smagi veikla, nuo kurios neįmanoma atsiplėšti. Nusprendę kepti kalėdinius sausainius, vienu šūviu nušausite tris zuikius: pusdieniui užimsite vaikus, gausite puikų desertą ir originalius eglutės žaisliukus!

Trūksta meduolių ir sausainių idėjų? Žvilgtelėkite:

Verta pridurti

Kalėdiniai sausainiai išlieka švieži ilgą laiką, todėl iškepę juos likus savaitei iki Kalėdų, per šventes dar turėsite šių aromatingų skanumynų (žinoma, jei sudėsite juos į atskirą dėžutę, uždengsite ir padėsite atokiau nuo vaikų).

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.