Rasa apie homoseksualią dukterį: „Ji šią temą pradėjo įnešinėti į pokalbius“

„Aš nustojau skaityti ir ieškoti priežasčių tiesiog supratusi, kad jų nėra“ „Aš nustojau skaityti ir ieškoti priežasčių tiesiog supratusi, kad jų nėra“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 23-iąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tėvystė nėra paprasta. Kiekvieną dieną pasitinkame iššūkius ir vis kažką naujo. O kartais – žinias, kurioms visiškai nesame pasiruošę: „Tėti, mama, aš esu homoseksualus.“

Tema, kuria diskutuojama mažai, tačiau diskutuoti reikia. Kaip priimti, reaguoti, susitaikyti tėvams, sužinojus apie vaiko homoseksualumą?

Tinklalaidėje diskutuojame su mokslų daktare, mama, turinčia homoseksualų vaiką, LGBT palaikytoja Rasa Račiene ir psichologe Sonata Vizgaudiene.

Kaip reaguoti tėvams, kai berniukas paprašo lėlės:

Kaip Rasa sužinojo apie savo dukters homoseksualumą?

Rasa sako, kad viskas įvyko kaip procesas. „Nebuvo jokių požymių iš kurių, – akcentuoja mama, – būtų buvę galima tai įtarti ankstyvoje vaikystėje ar pirmoje klasėje.“ Stipresnis Austėjos domėjimasis atsirado paauglystėje: mergaitė pradėjo žiūrėti atitinkamus serialus, temą apie homoseksualumą „įnešinėti“ į pokalbius su mama, su kuria buvo ir yra itin artimos.

Rasa Račienė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad ženklų, jog dukra homoseksuali, vaikystėje nepastebėjo:

„Nustojau ieškoti priežasčių, kodėl mano vaikas – homoseksualus“

Mama atskleidžia, kad būtent iš dukros apie LGBT sužinojo daugiausia. „Aš nustojau skaityti ir ieškoti priežasčių tiesiog supratusi, kad jų nėra, tiesiog taip yra“, – atvirauja Rasa, pabrėždama, kad ilgainiui šis klausimas tapo nebe toks svarbus, nebent iš pradžių.

Rasa sako, kad su tikrove susidūrė labai aiškiai: „Važiavau pasiimti dukters vėlesnį vakarą iš miesto, ir pamačiau ją stovint su kita mergina apsikabinus.“ Prisimena, kaip nutirpo pėdos, nes mama suprato, kad tai vyksta iš tikrųjų.

Kaip Rasa susitaikė su savo dukters homoseksualumu ir ką gali patarti kitiems tėvams – mamos ir speciaistės komentarai, susidūrus su panašia situacija, – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:17 – Rasa nieko nežinojo homoseksualumą

06:59 – kaip pastebėti, kad vaikas homoseksualus

11:40 – dukros prisipažinimas, kad yra homoseksuali

15:50 – kaip save priima homoseksualus vaikas

20:40 – ką daryti vaikui, kurio nepriima tėvai

24:22 – gyvenimas paslaptyje – „pasiskolintas“ gyvenimas

25:49 – ką reiškia „queer“?

27:55 – kaip tėvams padėti LGBT vaikui

33:38 – homoseksualių žmonių teisės

35:59 – mitai apie homoseksualumą

39:14 – vaikai homoseksualius vaikus priima laisviau

Susiję straipsniai

Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

„Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau.“

Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties.

Gediminas Žilinskas: „Su vestuvėmis niekur neskubame“

Pora prisimena, kad vienas kitą pamatė per fotosesiją, tačiau vienas kitam į akį iškart nekrito: „Ji paauglė atėjo, ten pas mus skirtumas 25 metai.“