Rasa, turinti homoseksualią dukrą, atvira: „Jie – kaip mes, ir jie – šalia mūsų“

„Šitie žmonės yra tie patys vaikai, tie patys jaunuoliai, kurie vaikšto gatvėmis, kurie ateina į darbą“ „Šitie žmonės yra tie patys vaikai, tie patys jaunuoliai, kurie vaikšto gatvėmis, kurie ateina į darbą“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 23-iąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tėvystė nėra paprasta. Kiekvieną dieną pasitinkame iššūkius ir vis kažką naujo. O kartais – žinias, kurioms visiškai nesame pasiruošę: „Tėti, mama, aš esu homoseksualus.“

Tema, kuria diskutuojama mažai, tačiau diskutuoti reikia. Kaip priimti, reaguoti, susitaikyti tėvams, sužinojus apie vaiko homoseksualumą?

Tinklalaidėje diskutuojame su mokslų daktare, mama, turinčia homoseksualų vaiką, LGBT palaikytoja Rasa Račiene ir psichologe Sonata Vizgaudiene.

Kaip reaguoti tėvams, kai berniukas paprašo lėlės:

Homoseksualūs žmonės – mūsų kaimynai, draugai, artimieji

Kodėl susidaro įspūdis, kad homoseksualių žmonių yra tiek, kiek jų dalyvauja „Pride“ eitynėse? Žiniasklaidoje, svarsto Rasa, homoseksualios dukters mama, viskas spalvingiau, įdomiau parodoma: „Bet šitie žmonės yra tie patys vaikai, tie patys jaunuoliai, kurie vaikšto gatvėmis, kurie ateina į darbą, kurie galbūt yra jūsų bendradarbiai, kurie tylesni, galbūt labiau užsidarę, o gal atvirkščiai – galbūt linksmina visus, ir taip bando išspręsti savo pritapimo būdą, bet jie tikrai nėra tie, kurie iškart išsirengia ir kažką demonstruoja.“

Rasa Račienė „Tėvai paprastai“ akcentuoja, kad homoseksualūs žmonės gyvena šalia mūsų:

Mitai apie homoseksualumą

  • Homoseksualumas – išgydomas. Ne.
  • Homoseksualumas paveldimas. Ne.
  • Homoseksualumas – vaikystės traumos pasekmė. Ne.
  • Per daug laisvės duodama, „išpindėja“ vaikas. Ne.

Kaip Rasa susitaikė su savo dukters homoseksualumu ir ką gali patarti kitiems tėvams – mamos ir speciaistės komentarai, susidūrus su panašia situacija, – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:17 – Rasa nieko nežinojo homoseksualumą

06:59 – kaip pastebėti, kad vaikas homoseksualus

11:40 – dukros prisipažinimas, kad yra homoseksuali

15:50 – kaip save priima homoseksualus vaikas

20:40 – ką daryti vaikui, kurio nepriima tėvai

24:22 – gyvenimas paslaptyje – „pasiskolintas“ gyvenimas

25:49 – ką reiškia „queer“?

27:55 – kaip tėvams padėti LGBT vaikui

33:38 – homoseksualių žmonių teisės

35:59 – mitai apie homoseksualumą

39:14 – vaikai homoseksualius vaikus priima laisviau

Susiję straipsniai

Gabrielė apie sprendimą sukurti paskyrą dukrai: „Ji seniai prašė“

Adrijai nuo mažumės patinka dėmesys ir socialiniai tinklai, tad mama, kai Adrija buvo dar visai mažytė, sukūrė uždarą instagramo paskyrą.

Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

„Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau.“

Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties.