Robotas siurblys ir išmanusis televizorius – bene trokštamiausi 2022-ųjų pirkiniai namams: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Reklaminis partnerio turinys
„Xiaomi“ ekosistemos produktai „Xiaomi“ ekosistemos produktai

Daugelis pirkėjų, svarstančių įsigyti tiek robotą siurblį, tiek televizorių, vos pradėję paieškas pasijunta suglumę, nes nežino, į ką pirmiausia atkreipti dėmesį juos renkantis. Tačiau žinant vos kelis esminius kriterijus bei savo poreikius išsirinkti ir robotą siurblį, ir televizorių – kur kas lengviau.

Kokie tie kertiniai pasirinkimo kriterijai?

Robotai siurbliai: į ką atkreipti dėmesį juos renkantis?

Robotai siurbliai kasmet tobulėja: šių dienų rinkoje jau galima rasti savaime išsivalančių prietaisų, o siurblio veikimą galite tiesiogiai stebėti per išmanųjį įrenginį.

Norint išsirinkti tinkamą siurblį robotą, labai svarbu identifikuoti savo poreikius.

Tik siurbimo arba siurbimo-plovimo funkcija

Jei renkatės siurblį robotą kietai dangai, geriau įsigyti turintį plovimo funkciją. Plaunantys siurbliai – kur kas universalesni: prireikus galima išimti vandens rezervuarą, tad prietaisas tik siurbs dulkes ir nešvarumus, bet grindų neplaus.

Baterijos veikimo laikas

Labai svarbu pasidomėti, kokio dydžio plotą išsiurbs įkrautas prietaisas. Pirmieji rinkoje pasirodę siurbliai galėdavo įveikti nedideles, iki kelių dešimčių kvadratinių metrų, patalpas, todėl, pavyzdžiui, įpusėję darbą nuvažiuodavo į krovimo stotelę ir tik vėliau tęsdavo darbą. Palyginimui, rinkos lyderis „Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro“ greitai ir efektyviai vienu metu išsiurbia 150 kv. m ir didesnį plotą.

Grindų danga ir siurblio roboto galingumas

Įvertinkite savo namų grindų dangą: jei turite kilimų, kokio jie storio, kokio ilgio plaukeliai?

Pagalvokite ir apie augintinius: galbūt robotas siurblys turės susiurbti šuns plaukus ar iš dėžutės išsibarsčiusį katino kraiką? Kiekvienas robotas siurblys veikia skirtingai: vieni geriau išsiurbs kietą dangą, kiti puikiai susitvarkys su kilimais ir besišeriančių gyvūnų plaukais. Šiuo atveju ieškokite galingesnio siurblio, pvz., „Xiaomi Mop 2 Pro“ arba „Xiaomi Mop Ultra“, o jei namuose nėra kilimų ir augintinių, siurblio galia – kiek mažiau svarbus kriterijus, taigi šiuo atveju rinkitės „Xiaomi Mop 2“ arba „Xiaomi Mop 2 Lite“.

Xiaomi siurblys-robotas

Programėlės

Kiekvieną siurblį galima įjungti ir išjungti rankiniu būdu specialiais mygtukais. Tačiau kur kas patogiau į išmanųjį telefoną atsisiųsti programėlę, leidžiančią patogiai valdyti prietaisą. Programėlės naudingos stebint siurblio darbą ir planuojant patalpų valymo seansus. Pavyzdžiui, galima įjungti nustatyti siurblio paleidimo laiką ir pan. tiesiog per „Mi Home“ programėlę: patogu ir paprasta.

Žemėlapių sudarymas

„Xiaomi“ dulkių siurbliai turi LDS navigacijos sistemą: prietaisas nuskaito ir išsaugo patalpų žemėlapius. Naudojantis programėle galima pažymėti vietas, kurių nereikia siurbti. Tokią funkciją turi ir populiarusis „Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro“. Tai itin praktiškas sprendimas gyvenantiems dideliame name.

Papildomos robotų siurblių funkcijos

  • Sunkiau įveikiamų dėmių šalinimas. „Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro“ integruota aukšto dažnio didesnės valymo galios vibruojanti šluota lengvai pašalina sunkiai įveikiamas dėmes.
  • Efektyvesnis kampų ir grindų plyšių valymas. „Mi Robot Vacuum Mop 2“ komplektuojamas su šešiakampiais šoniniais šepečiais, o pagrindiniai 0,1 mm šepečiai – ypač tankaus pluošto, todėl dar efektyviau išvalomi kampai ir iš grindų plyšių išsiurbiamos dulkės.
  • Automatinio išsivalymo funkcija. Šią funkciją turi „Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra“. Patalpas išvalęs siurblys ne tik grįžta krautis, bet ir iškrato nešvarumus į 4 litrų talpos konteinerį.
  • Jutikliai, neleidžiantys siurbliui nukristi nuo laiptų. Tai labai svarbu gyvenantiems kelių aukštų namuose.
  • Tolygesnis vandens paskirstymas. Mikropluošto šluostė tolygiau paskirsto vandenį, tad po valymo nelieka balučių, grindys greičiau išdžiūsta.

Trumpiau tariant, robotas siurblys taps tobulu pagalbininku tik tuo atveju, jei išsirinksite tinkamą modelį savo namams.

Televizoriai: į ką atkreipti dėmesį juos renkantis?

 

Kokybiškas išmanusis televizorius – pagrindinis turiningo laisvalaikio namuose atributas. Šiuolaikiniai televizoriai gerokai praplečia galimybes: jais naudodamiesi galime žaisti žaidimus, naršyti internete, žiūrėti filmus, klausytis muzikos, žiūrėti tiesiogines internetines transliacijas ir t. t.

Vienas svarbiausių veiksnių – tinkamas ekrano dydis. Jį apskaičiuoti gana paprasta. Sprendžiant, kokio dydžio televizorių įsigyti, reikėtų pamatuoti atstumą nuo tos vietos, kurioje bus sėdima, iki numatomos televizoriaus pastatymo vietos. Ir pagal tai pasirinkti norimo ekrano dydžio – nuo 32 iki 75 colių įstrižainės – televizorių.

Koks minimalus ir maksimalus atstumas iki televizoriaus?

Norint, kad televizorius greitai reaguotų į vartotojo nurodymus ir komandas, svarbi pultelio technologija. Daugelis TV pultelių turi infraraudonųjų spindulių siųstuvus. Tai reiškia, kad norint perjungti kanalą pultelį reikės nukreipti tiesiai į televizorių. Tačiau kur kas inovatyvesni – „Bluetooth“ ryšį palaikantys pulteliai. Jų nebūtina nukreipti į ekraną, be to, televizorių „Bluetooth“ pulteliu valdysite gerokai patogiau.

Vienas iš subjektyvesnių pasirinkimo kriterijų – berėmis korpusas. Berėmis dizainas padeda geriau sutelkti dėmesį į rodomą vaizdą, be to, berėmius televizorius lengviau integruoti į interjerą.

XIAOMI beremis televizorius

Dabar šiek tiek – apie modernias išmaniuosiuose televizoriuose integruotas technologijas:

  • „Android TV“ – tai Android operacine sistema paremta televizijos platforma. Naudojantis savo išmaniuoju telefonu arba nuotolinio valdymo pulteliu dar paprasčiau žiūrėti mėgstamas programas: įsigiję televizorius su „Android TV“ galės žiūrėti per 400 tūkst. filmų ir laidų, atsisiųsti daugiau nei 7000 programų. Tiesa, atvira sistema suteikia beveik neribotas galimybes įdiegti norimas programas.
  • 4K (Ultra HD) ekrano raiška suteikia įtraukiančią ir malonesnę žiūrėjimo patirtį, tikroviškus vaizdus su daugiau detalių ir gylio pojūtį. Skirtumas ypač jaučiamas, jei televizorius didelis.
  • Viena pažangiausių laikoma QLED technologija. QLED ekrane naudojama nano Quantum Dot medžiaga, perteikianti itin plačią spalvų gamą, ryškų, aiškų, dar tikroviškesnį (palyginti su standartinio LED TV) vaizdą. Ši technologija integruota „Xiaomi“ flagmanuose 55" Q1, taip pat QLED.
  • „Dolby Vision“ technologija optimizuoja kadrus (šviesios ir tamsios spalvos tampa dar ryškesnės), tikroviškai perteikia judesius ir padidina kontrastą.
  • DTS – naujausias dar kokybiškesnio erdvinio garso formatas.

Pastaruoju metu vis daugiau pirkėjų dėmesio susilaukia TV QLED ir TVP1 serijų „Xiaomi“ televizoriai: beveik visuose šių serijų televizoriuose integruotos aukščiau išvardytos technologijos, ir dar daugiau.

Taigi, kol siurblys robotas valo namus pagal poreikį ir jūsų nustatytus pageidavimus, atsikvėpkite... Tiesiog mėgaukitės turiningu ir įdomiu laisvalaikiu bei naujomis vaizdo galimybėmis priešais savo naująjį išmanųjį „Xiaomi“ televizorių.

Daugiau „Xiaomi“ produktus skaitykite: