Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

Saulius atskleidžia, kad žinomumo srautas buvo sunkus Živilei Saulius atskleidžia, kad žinomumo srautas buvo sunkus Živilei

Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ – vėl jūsų eteryje. Iš studijos 79-ąjį kartą sveikindamasis, jis ir šį kartą pasitinka nuostabius pašnekovus – porą – plaukų sveikatinimo meistrę, renginių ir stovyklų organizatorę Živilę Barzdaitytę ir jos mylimąjį, šokėją, trenerį, vaikų stovyklų organizatorių Saulių Skambiną.

Kaip Živilė ir Saulius susitiko, kaip auklėja savo vaikus, kodėl sūnaus paauglystė tokia sudėtinga, o pyktis, anot Sauliaus, visai nevertas laiko gaišimo? Ir svarbiausia – kodėl Živilė vis dar skaito ir išgyvena dėl komentarų internete?

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Živilė apie komentatorius: „Psichologiškai buvo sunku“

Sauliaus mylimoji Živilė sako, kad sunkiausia buvo psichologiškai, kai išėjo vieša žinia, kad ji laukiasi: „Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau, emocinė mano būklė buvo sunkesnė negu fizinė.“

Saulius atskleidžia, kad šitas žinomumo srautas buvo sunkus Živilei. Jis pats komentarų principingai neskaitantis, mokė to nedaryti ir Živilę, tačiau atsilaikyti nepavyksta: „Ji sėdi, skaito, paverkia, paliūdi.“

Tevai paprastai Saulius SkambinasSimonas Urbonas, Živilė Barzdaitytė, Saulius Skambinas

Sauliaus sūnaus Majaus paauglystė: „Nu, tėti...“

Saulius, kalbėdamas apie paauglį sūnų, prisipažįsta, kad „telefoninė tema yra kažkas baisaus“, tačiau jei neduosi, sako vyras, „auginsi nuo visuomenės atsilikusį vaiką, kuris vėliau greičiausiai nebepasivys“.

„Negalima lyginti mūsų vaikystės ir dabartinės, jų, vaikystės, <...> pas mus buvo plūgo žmonės, – Saulius turi griežtą nuomonę dėl vaiko santykio su telefonu. – Jeigu vaikas nemokės naudotis telefonu ir visais tais reikalais, kas iš jo bus? Jis bus realiai atsilikėlis.“

Dažniausiai pykstasi dėl vaikų auklėjimo

Živilė atvirauja, kad labiausiai erzinanti Sauliaus savybė – plaukimas pasroviui. Dėl to atsiranda ir pykčiai dėl vaikų auklėjimo. „Pas mus namuose yra trys vaikai ir aš, motina“, – juokiasi moteris pripažindama, kad kartais trūksta Sauliaus griežtesnio žodžio.

Pora prisipažįsta, kad pykstasi kaip ir visi. Tačiau dėl ko dažniausiai nesutaria? Kaip jie sprendžia konfliktus ir kas pirmas ima atsiprašyti? Apie viską – jau dabar „Tėvai paprastai“.

Apie Sauliaus ir Živilės naują veiklą, vaikų auklėjimą, sūnaus paauglystę, pykčius, meilę – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje:

Blue Iron

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:55 – pažinties istorija ir baimės

06:05 – šeimos pagausėjimas

09:11 – pranešimas, kad laukiasi

13:16 – skaudinantys komentarai

17:02 – Milos auginimas

25:25 – apie Majaus paauglystę

32:48 – Sauliaus ir Živilės vaikystė

37:26 – vaikams diegiamos vertybės

39:00 – kitokios stovyklos vaikams

42:55 – naujas šeimos projektas

50:23 – poros tradicijos ir pykčiai

01:00:34 – laikas kartu ir atskirai

01:05:30– Živilės ir Sauliaus svajonė

Susiję straipsniai

Kaip prakalbinti ir sutarti su paaugliu?

Kaip prakalbinti paauglį? Kaip padėti jam nenutolti nuo šeimos ir išsaugoti tvirtą ryšį? Kaip tėvams tinkamai parodyti meilę ir dėmesį?

Vaikų talentai ir perdegimas: kaip palaikyti paauglį?

Laura Šukienė sako, kad vaikų mokymosi sistema – perkrauta. Anksčiau nei tėvai, nei mokiniai neturėjo tokio ligoto požiūrio į mokslus.

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?