Šeimos diena: kaip išsaugoti santuoką? (Eksperto patarimai)

Mama daro šeimos asmenukę „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Tarptautinę šeimos dieną kviečiame susipažinti su, rodos, laimingos šeimos receptą atradusia dabar jau – biržiečių šeima ir išgirsti eksperto patarimų, kaip gyventi ir kokių veiksmų imtis, kad jūsų sąjunga būtų tvirta.

Ideali šeima nesipyksta?

Ideali šeima – normali šeima, kuri išgyvena pačias įvairiausias emocijas, tačiau niekada nepamiršta svarbiausio aspekto – pagarbos. Mokslas neapibrėžia sėkmingos šeimos, ją ilgalaikėje perspektyvoje apibrėžia abipusis supratimas, kantrybė ir pagarba. Giluminė pagarba, anot santykių eksperto Dariaus Ražausko, ir sutampančios bazinės vertybės gali būti laimingos šeimos faktorius.

Laimingos santuokos receptas!

Kristinai ir Mindaugui tai – dar prieš santuoką sutartas ir lig šiol vykdomas pažadas ištikus problemai apie ją kalbėtis ir spręsti kartu. Ir bendradarbiauti visai šeimai vieniems su kitais. Anot Kristinos Pikūnės, tėvai nėra vergai vaikams, vaikai nėra vergai tėvams, ir jokių „nes aš taip pasakiau“ būti negali. Būti pasiruošusiems keistis, augti ir tobulėti. „Šeimoje principas „pasistatei vėliavą, ir viskas, čia – mano teritorija“ neveikia“, – žmonai antrina vyras Mindaugas.

4-ta santykių stadija: metas pradėti dirbti

Dažniausios šeimos skyrybų priežastis, anot Dariaus, – nenorėjimas ir nesugebėjimas dirbti ilguoju laikotarpiu. Įsimylėjimas praeina, Kalėdų Senelio nėra. Šeimą vis tiek užklups iššūkiai, ir pasiekus ginčų bei konfliktų stadiją metas susimąstyti. Galbūt gebėsime sutaisyti santykius kaip seną automobilį, tačiau ir vienu, ir kitu atveju tinkami įrankiai – būtini. Kokie jie?

Išgirskime jaukią laimingos šeimos istoriją, kuri, iššūkius spręsdama savaip, gyvena darnų šeiminį gyvenimą, kuris gali būti pavyzdys ir mums. O ką pataria santykių ekspertas? Apie viską – naujausioje „Tėvų darželio“ laidoje:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.