Šešių vaikų mama atskleidė, kodėl išsiskyrė po 20 metų santuokos

Šešių vaikų mama Jurgita pasakoja, kodėl išsiskyrė Šešių vaikų mama Jurgita pasakoja, kodėl išsiskyrė

Skyrybų statistika Lietuvoje – negailestinga: kasmet skirtingais keliais pasuka maždaug 1 iš 2 susituokusių porų. Žinoma, labiausiai dėl šio sprendimo nukenčia vaikai.

Tėvų skyrybos vaikams – itin skaudus išgyvenimas, neabejotinai turėsiantis daug įtakos vaiko ateičiai (net ir tuo atveju, jei vaikas – dar labai mažas, tik tuomet pasekmės pasireikš kiek kitais aspektais).

Plačiau skaitykite:

Trečiajame tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizode šešių vaikų mama Jurgita Pocienė kalba apie priimtą sprendimą skirtis:

Kai gyvenimo įsivaizdavimo skiriasi, ateina skyrybos

„Kiekvienas turi teisę daryti tą, ką jis nori. Tobulėti ten, kur jis nori tobulėti ir veikti tas veiklas, kurios yra jam pašaukimas. Pas mus turbūt gerokai išsiskyrė tie norai ir tie įsivaizdavimai“, – savo šeimynine patirtimi dalijasi Jurgita. Moteris teigia, kad sprendimas skirtis atėjo tikrai ne per vieną minutę, ne per vieną dieną ir net ne per vienerius metus. Jis buvo brandintas tam tikrą laiką.

Plačiau skaitykite:

Nusprendus skirtis, būtina pagalvoti apie vaikus

Psichologė Monika Kuzminskaitė teigia, kad sutuoktiniams nusprendus skirtis, būtina yra korektiškai pranešti apie tai vaikams. „Tėvai turi leisti savo atžaloms suprasti, kad dėl jųdviejų nesutarimų kalti tik suaugusieji, kad vaikų kaltės čia nėra“, – kalba specialistė.

Kodėl kartais geriausia išeitis – skyrybos? Visą trečiąjį „Tėvai paprastai“ epizodą žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kuriama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. Kitaip tariant, čia kalbama visais šeimoms aktualiais klausimais.

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Susiję straipsniai

Šešių vaikų mama pasakė, kaip neišprotėti tarp vaikų: žino 1 būdą

Kaip „išgyventi“ moteriai, kai tenka vienai tvarkytis su nemaža šeima? Juk šiandieniame pasaulyje tai yra itin nelengva. Kaip rasti jėgų?

Oksana Pikul apie skyrybas: sprendimas brendo pamažu

Psichologė psichoterapeutė Agne Matulaitė – atvira: skyrybos yra pralaimėjimas. Tačiau dar svarbiau, kalbant apie skyrybas, – vaikai.

Tėvas nemoka alimentų: kaip gauti vaiko išlaikymo išmoką?

Jeigu vaiko tėvas arba motina nevykdo įsipareigojimų ir nemoka teismo nustatytų alimentų, galite kreiptis dėl vaiko išlaikymo išmokos skyrimo.