Simas Anužis iš „Svarbeuse dariti“: apie itin jautrius vaikus

„Kuo anksčiau išleidi itin jautrų vaiką į darželį, tuo jam lengviau“ „Kuo anksčiau išleidi itin jautrų vaiką į darželį, tuo jam lengviau“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 45-ąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas ir tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Viskas kaip ir Visatoje, taip ir gyvenime sukasi ratu, taigi ir mūsų tinklalaidė apsisuko... Pirma mūsų laida buvo apie itin jautrius vaikus. Kadangi sulaukėme daug prašymų šią temą grąžinti ir dar labiau paplėtoti, grįžtame prie itin jautrių vaikų temos.

Tinklalaipdės svečiai – „Youtube“ kanalo žmogus, tėtis, sūnus, neseniai save atradęs kaip itin jautrų žmogų, instagrame žinomas kaip paskyros „Svarbeuse dariti“ autorius Simas Anužis bei lektorė, „Galimybių arsenalo“ įkūrėja, „Atsakingos tėvystės“ knygos autorė, trijų vaikų mama ir močiutė Jūratė Bortkevičienė.

Plačiau – pirmoje „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje:

Kaip suvokti, kad tavo vaikas – itin jautrus?

Simas Anužis, pats būdamas itin jautrus ir turintis itin jautrią dukrą, atskleidžia, kad pirmiausia tokį vaiką lengva atskirti iš stebeilijimo: „Aš pats nejaukiai pradedu jaustis, kaip ji į kitą žmogų žiūri.“ Lektorė, „Atsakingos tėvystės“ knygos autorė, psichologė Jūratė Bortkevičienė sako, kad toks vaikas kavinėje gali žiūrėti, kaip kitas žmogus valgo. Taigi vienas pagrindinių itin jautraus žmogaus bruožų – aplinkos stebėjimas, neretai – stebeilijimasis.

Tevai paprastai Simas Anuzis Jurate BortkevicieneSimas Anužis („Svarbeuse dariti“), Jūratė Bortkevičienė, Simonas Urbonas

Kaip itin jautrų vaiką vesti į darželį?

„Kuo anksčiau išleidi itin jautrų vaiką į darželį, tuo jiems lengviau, ypač kol nėra trejų metų socializacijos poreikio, nes tada jiems nereikia įtikti vaikams“, – sako psichologė J. Bortkevičienė ir priduria, kad kartais tėvams būna šokas, kai vaikui sueina treji metai, ir jis pradeda nebenorėti eiti į darželį. Tada gali prasidėti verkimas, ašaros, isterijos, griuvimas, nuo ryto panika iki vėmimo. Jeigu darželyje tokiam vaikui nesudaromos galimybės pabūti atskirai, jis pavargsta, gali net stumtelėti vaiką...

Plačiau skaitykite:

Menkiausia kritika itin jautrų vaiką gali sužlugdyti

„Savivertės jausmą, pasitikėjimą, kad žmonės gali sakyti tau pastabas, kad tu neturi visiems patikti, niekada ir nepatiksi visiems ir ne toks tavo tikslas – patikti visiems, kad ir tau yra žmonių, kurie nelabai patinka, kur tu matai ne tokį aprangos stilių, bet tai nėra blogas žmogus.“ Viso to itin jautrius vaikus, anot psichologės J. Bortkevičienės, turime mokyti nuo vaikystės, nes į kritiką jie itin jautriai sureaguoja.

Apie jautrius vaikus, jų auklėjimą ir charakterio ypatumus kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

02:26 – testas jautrumui nustatyti

09:30 – kaip suvokti, kad esi jautrus

14:28 – itin jautrus stebi aplinką

24:04 – itin jautrus greičiau „paslysta“

33:04 – gailestis itin jautriems

35:51 – itin jautrus vaikas darželyje / mokykloje

46:55 – perfekcionizmas ir kritika jautriam žmogui

52:48 – itin jautrių tėvų pagalba itin jautriems vaikams

01:01:05 – kuo greičiau paleisti itin jautrų vaiką

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva, nes nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką.“