Simona ir Mindaugas Lipniai: „Penkiamečiai jau moka gudrauti“

Simona ir Mindaugas Lipniai: „Penkiamečiai jau moka gudrauti“ Simona ir Mindaugas Lipniai: „Penkiamečiai jau moka gudrauti“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato jau šeštąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kartu su šeimų konsultante Renata Cikanaitė bei verslininkais Simona ir Mindaugu Lipniais šnekėjosi apie lytinį vaikų auklėjimą, lyčių skirtumus ir stereotipus.

Plačiau skaitykite:

Simona Lipnė: „Vaikas nori eiti pas dantistą, nes nori pabūti tik dviese“

Simona Lipnė pasakoja, kad kartais dukra jos paprašo: „Mama, ar gali mane nuvežti tik dviese pas dantistą?“ Vaikas nori pas dantistą, nes nori bent kažkiek laiko pabūti dviese. „Ji supranta, kad mes šiaip sau neišvažiuojame kartu“, – teigia pašnekovė. Individualus tėvų dėmesys tik vienam vaikui dažnai būna jam it šventė.

Simona ir Mindaugas „Tėvai paprastai“ sako, kad vaikams reikia individualaus dėmesio:

Plačiau skaitykite:

Mindaugas Lipnius: „Pabūti atskirai kasdienėje rutinoje yra gera praktika“

Anot Mindaugo Lipniaus, skirti daugiau dėmesio tik vienam vaikui dažnai, deja, nėra galimybės. „Bet kasdienėje rutinoje pabūti atskirai bent dešimt minučių yra sveika“, – teigia trynukų tėtis.

Visą tinklalaidę su Simona ir Mindaugu apie vaikų skirtumus, priežiūrą bei lytiškumo pamokas žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Apie ką kalbėjome:

00:15 – temos, pašnekovų pristatymas

01:15 – trynukų auginimas

03:00 – vaikų skirtumai

08:12 – dažniausios tėvų klaidos auginant vaikus

14:00 – vaikas tyrinėja savo kūną: kaip reaguoti?

19:00 – vaikai kartais užgožia vienas kitą

20:30 – vaikai, ugdomi vien moterų. Gerai ar blogai?

26:55 – etapai, kai vaikai nori būti su mama arba tėčiu

30:40 – geriausia dovana vaikui

38:00 – individualus laikas su vaikais. Kodėl tai svarbu?

40:30 – teisingas laiko skyrimas vaikams

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.