Simptomai, kurių negalima ignoruoti nėštumo metu (121)

pavojingi simptomai nėštumo metu Simptomai, kurių negalima ignoruoti nėštumo metu. iStock.com/Halfpoint

Laukiantis taip dažnai ima skaudėti tai šen, tai ten, atsiranda tiek keistų, neįprastų pojūčių, kad kartais sunku suprasti, kas normalu, o kas pateisintų skambutį gydytojui net ir antrą valandą nakties.

Turėkite omenyje, kad ne visais atvejais būtina reaguoti vienodai skubiai: tai priklauso nuo situacijos, sveikatos istorijos ir nėštumo savaitės.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas turėtų aptarti galimas kritines situacijas, taip pat ir tai, kokiais atvejais turėtumėte nedelsdama su juo susisiekti.

Pasireiškus šiems simptomams į gydytoją reikėtų kreiptis nedelsiant:

Skausmai, diegliai, spazmai nėštumo metu:

 • Stiprus ar nesiliaujantis pilvo skausmas.
 • Dubens spaudimas, nugaros apatinės dalies skausmas ar sąrėmiai iki 37 nėštumo savaitės.
 • Veriantis galvos skausmas, trunkantis ilgiau nei 2–3 valandas.
 • Nesiliaujantys ir labai stiprūs kojų mėšlungiai ar šlaunies skausmai, kurie nepraeina net po tempimo pratimo (kojų pirštai lenkiami į save, kulnas stumiamas nuo savęs).

Išskyros iš makšties nėštumo metu:

 • Kraujavimas, tepimas iš makšties.
 • Skystos, vandeningos išskyros iš makšties (gali būti vaisiaus vandenų nutekėjimas).
 • Makšties išskyrų pasikeitimas, kai jos tampa vandeningos, gleivėtos ar kraujingos.

Šlapinimosi sutrikimai nėštumo metu:

 • Skausmingas ar deginantis šlapinimasis.
 • Jei šlapinamasi negausiai ar visai nesišlapinama.

Vaisiaus judesiai ar traumos:

Kiti negalavimai ir neraminatys simptomai:

 • Smarkus ar nesiliaujantis vėmimas. Taip pat vėmimas, lydimas skausmų ar temperatūros.
 • Peršalimo simptomai ar karščiavimas, kai kūno temperatūra aukštesnė nei 38°C.
 • Įkyrus delnų, pėdų ar viso kūno niežulys, ypač jei yra geltos požymių (pageltusi oda), jei šlapimas tamsus, o išmatos blyškios (intrahepatinės nėščiųjų cholestazės požymiai).
 • Regėjimo sutrikimai (vaizdo dvejinimasis, neryškus, išplaukęs vaizdas, tamsios ar šviesios dėmelės prieš akis) (preeklampsijos požymiai).
 • Rankų, veido ir akių vokų patinimas (dar vadinamas edema) arba staigus svorio padidėjimas (1 kg ar daugiau), nesusijęs su valgymu (preeklampsijos požymiai).
 • Alpimas ar galvos svaigimas, lydimas arba ne smarkaus širdies plakimo.

Taip pat kreipkitės į gydytoją dėl bet kurios kitos sveikatos problemos, dėl kurios kreiptumėtės ir ne nėštumo metu, tačiau tai padarykite šiek tiek anksčiau, nei tai darytum įprastai.

Jei įtarimą kelia sąraše neišvardintas simptomas, geriau apsidrauskite ir paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

PATARIMAS: jau pirmųjų vizitų metu, pasiklauskite gydytojo, kam reikėtų skambinti iškilus klausimams ar pasireiškus neraminantiems simptomams, pavyzdžiui, naktį, gydytojo laisvadienių ar atostogų metu. Nors nėščiąsias prižiūrintys gydytojai yra pripratę prie tokių skambučių ir dažnai būna pasiekiami visą parą, abejotinais atvejais skambinsite drąsiau, žinodama, kad netrikdote gydytojų poilsio ar laisvalaikio.

Naujausi komentarai

 1. DeimanteZygis
  DeimanteZygis prieš 8 mėn.

  Sveikos merginos man eina jau 21 savaitė mane neramina, aš kaio guliu pilvo apačioj, labiau prie makšties, kažkokie judesiai keisti 2 kartu gurguliavimas kažkos , kažkoks nemalonu jausmas , ir erzinantis kas tai galėtu buti jau antra diena taip pati nežinau kas tai yra :/ padėkit kas :/

 2. DeimanteZygis
  DeimanteZygis prieš 8 mėn.

  evela parašė:
  Sveikutes,man toks keistas jausmas lyg makstis ar ten giliau spazmuoja lyg tvinkcioja nesuprantama kas vyksta,lyg dujos iseidinetu net nzn,gal kam kazkas panasaus b…

  man dabar taip yra , ir pati nežinau kas yra.

 3. Pupsina prieš 8 mėn.

  Sveiki, laukiuosi 18 savaičiu. Be to jau mėnuo esu lovos režime, nes darbe užėjo skausmingi spazmai net kvapa atimdavo tiek skaudejo,tai nulekiau i ligoninės priemima apžiurėjo daktaras ir pasakė kad gresenčio persileidimo nemato o guldyt į ligonine nemato reikalo nes nekraujuoju, parašė pažima bei bilioteni ir liepė nunešti savo gyditojai ar prižiurinčiai ginekologei.
  Nunešiau savo ginekologei tai ji iš manes dar pasijuokė kaip aš nesuprantu kad pas mane gresiantis persileidimas, ar jum yra taip panašei buve, kad išgirstat tokias skirtingas diagnozes ir dar sugeba pasišaipyti nieko nepaiškine?
  Tai va dabar jau beveik mėnuo kaip esu lovos režime, iš pradžiu atrodė kad gerėja ,bet kuo toliau tuo labiau skauda pilva ypač dešini šona tiesiog aštrei duria. Dabar ir iš lovos pasikelti sunku nes iškart visa pilva skauda, pasisukt negaliu, pritūpus atsistoti skausminga ir sudetinga, pradedu bijoti kad kazkas vel negerai. Per ši mėnesi pas daktare lankiausi du kartus ,kadangi manoji atostogauja teko eiti pas kita. O šitai daktarei viskas vienodai nei karto netikrino neapžiurėjo paklauesė mano nusiskundimu ir iškart sako tesiam tau bilioteni/lovos režima ir viskas, popierius užpildo ir laisva eik kur nori ,ir liepia gerti magni o jis man nieko nepadeda nors jau mėnesi laiko geriu. Be to man iki dekreto dar liko 2 mėneiai ,jei man negerės ar man dar leis grysti i darba? Ar kuriai nors yra buvus panaši situacija?

 4. User has not uploaded an avatar
  sabinaa1 prieš 7 mėn.

  Pupsina parašė:
  Sveiki, laukiuosi 18 savaičiu. Be to jau mėnuo esu lovos režime, nes darbe užėjo skausmingi spazmai net kvapa atimdavo tiek skaudejo,tai nulekiau i ligoninės priemi…

  Sveika aš taip pat laukiuosi ir su pirmu nėštumų man buvo panašiai kaip ir tau todėl nusipirk vaistinėje magnio+6 jis labai reikalingas kai pasireiškia mėšlungis taip pat saugo nuo makšties ir gimdos kaklelio sutrpejomo ir galimo persileidimo ar priešlaikinio 🙂 o dėl daktarės tai siūlyčiau ne kentėti o rasti patikima nes manęs taip pat kaip ir jūsų ne prižiūrėjo ginekologe nežinojau apie jokį magni ir galiausiai 30sav išvežė į klinikas tai ačiū dievui jog jie sustabdė procesą.

 5. Cosmopolitana
  Cosmopolitana prieš 4 mėn.

  ar normalu kad 14 savaitej jau antįra diena skauda pilva,kaip per menesines?Tokie spaqzmai,daug kur parasyta kad nieko baisaus,ypac delto,kad dabar turetu buti menesines,jei nesilaukciau..