Skyrybos šeimoje ir tėčio santykis su vaiku: kaip išlaikyti ryšį?

„Dabar, kai susitinku su sūnumi, aš matau, kad esu jam pavyzdys“ „Dabar, kai susitinku su sūnumi, aš matau, kad esu jam pavyzdys“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuntąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas, šokėjas Deividas Meškauskas bei psichologė, šeimų mediatorė, profesorė Jolanta Sondaitė kalbasi apie tėvystę, jos iššūkius bei tėčio kuriamą santykį su vaiku.

Koks tėčio vaidmuo šeimoje? Kaip skiriasi tėvystė skirtingais vyro amžiaus tarpsniais? Kaip tėčio vaidmenį keičia skyrybos?

Plačiau skaitykite:

Skyrybas teko išgyventi ir Deividui Meškauskui: ar jos pakeitė santykį su sūnumi?

Laidos vedėjui Simonui paklausus, ar Deivido ir sūnaus santykis nutrūko, ar visgi pavyko jį išlaikyti ir puoselėti, Deividas neslėpė, kad santykis nebuvo toks intensyvus, tačiau jį išlaikyti pavyko. „Dabar, kai susitinku su sūnumi, aš matau, kad esu jam pavyzdys, norisi jam rodyti gerą pavyzdį, matau, kad jis mane seka, kopijuoja, – patirtimi dalijasi vos 20 metų tėčiu tapęs Deividas.

Deividas Meškauskas „Tėvai paprastai“ papasakojo, kaip tvarkėsi su patėvio pareigomis:

Plačiau skaitykite:

Elgesio modeliai su savo vaikais ateina iš tėvų

Deividas sako, kad jis pats elgiasi taip, kaip kadaise su juo elgėsi jo tėvas, kuris pačiam Deividui – taip pat autoritetas: „Dabar, dar kai dukrytė gimė, pradėjau save pagauti tam tikrose situacijose, kodėl aš taip pasielgiu, o ne kitaip. O, ir taip pagalvoju: juk ir mano tėtis taip pat darė.“

Deividas sako, kad pastebi visus momentus, ypač augančios dukters elgseną: „Labai dažnai matau kaip Frėja, dukra, tiesiog siurbia iš manęs informaciją, stebi, kopijuoja, ir tai yra labai didelė atsakomybė.“

Visą tinklalaidę apie Deivido Meškausko patirtį būnant tėčiu 20-ies ir jo santykius su vaikais žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

00:55 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:35 – požiūris į tėvystę ir tėčio vaidmuo šeimoje

05:40 – tėvystė jauname ir vyresniame amžiuje

08:37 – skyrybos šeimoje ir jų įtaka tėčio ir vaiko santykiui

16:08 – tėčio nebuvimo šeimoje įtaka vaikui, žalingas tėčio vaidmuo

18:30 – žalingas tėčio vaidmuo šeimoje, vaiko baimė

20:43 – santykis tėčio ir dukters, tėčio ir sūnaus

27:10 – tėčio auklėjimas ir bendravimas su vaiku

30:16 – patėvio vaidmuo šeimoje, santykio kūrimas

37:08 – kas geriausiai kuria ryšį tarp tėvo ir vaikų

38:50 – vaiko gyrimas ir pervertinimas, vaiko dėmesio prašymas

43:25 –tėtis, užaugęs „pagal seną kirpimą“, gali pasikeisti ir mokytis

Susiję straipsniai

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.

„Telia Lietuva“ vadovė apie sprendimą įvaikinti: „Dėkingumo nebus“

Paklausta, kokia buvo globojimo ir įvaikinimo pradžia, Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki.“ Moteris prisipažįsta, kad pradžioje meilės nepajuto.

Skelbimai

12,00 €
122 | 6 - 7 m.
20,00 €
44 | 16 | L
10,00 €